Už vengimą išlaikyti vaiką – teistumas
Įkelta:
2022-10-02
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Praėjusiais metais po skyrybų per 6,2 tūkst. nepilnamečių liko gyventi su vienu iš tėvų, rodo Statistikos departamento pateikti duomenys. Nutrūkus santuokai, vaiko neauginantis tėvas arba mama privalo prisidėti prie atžalos išlaikymo. Tačiau tokią pareigą vykdo ne visi. Už tai gresia net teistumas. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas N. A., kurio atžvilgiu Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 17-ąją paskelbė nuosprendį. 

Vadinamųjų alimentų nemokantys tėvai tampa tikru galvos skausmu tiems, kurie augina vaiką po skyrybų. Juk jam reikia ne tik maisto, bet ir drabužių, mokymo priemonių, kišenpinigių ir t.t. Ant vienišo tėvo arba mamos gula finansinė našta, tad nuo 2008-ųjų, alimentų nemokant tėvams, už juos moka valstybė. Tačiau pinigų dėl įvairių priežasčių vaiko išlaikymui neskiriantys tėvai vis tiek gali sulaukti atsakomybės.

Tauragės apylinkės teisme rugpjūtį atversta baudžiamoji byla atvėrė tikrą šeimos dramą – vaiko tėvas ne tik vengė mokėti pinigus, bet ir bendrauti su sūnumi.

Kaip kalbėjo nukentėjusiąja pripažinta vaiko mama, su N. A. susituokė, gimė sūnus. Vėliau šeima iširo. Pasak vaiko mamos, nuo 2009 m. rudens N. A. nebendrauja su sūnumi, jokių ryšių neieško ir nepalaiko. Anot jos, nuo pat gimimo tėvas vaikui neteikė jokios finansinės pagalbos, nepadėjo nei maistu, nei apranga, nei kitomis priemonėmis.

Vaiko tėvas N. A. dėl jam pareikštų kaltinimų visiškai prisipažino. Jis aiškino, kad dar 2019 m. jo atžvilgiu jau buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl vengimo išlaikyti vaiką. Tuo metu jis dirbo vienoje įmonėje, iš kurios vėliau išėjo. Kelis mėnesius vyriškis ieškojo darbo. Nuo 2019 metų rugsėjo jis dirbo beveik iki Kalėdų, o šventiniu laikotarpiu vėl liko be darbo. 2020 m. sausio pradžioje kaltinamasis teigė užsiregistravęs Užimtumo tarnyboje, gavo bedarbio statusą. Tų metų rugsėjį jis turėjo atvykti į Užimtumo tarnybą pokalbiui dėl darbo pasiūlymo, bet neatvyko, nes tuo metu buvo išvykęs dirbti į Norvegiją. Kaip teigė N. A., Norvegijoje jis dirbo nelegaliai – įsidarbino radęs darbo skelbimą. Tačiau net ir iš uždirbtų pinigų vaiko išlaikymui jis nieko nepervedė. 2020 m. gruodį N. A. grįžo į Lietuvą, bet niekur nedirbo ir Užimtumo tarnyboje nesiregistravo. Esą tuo laikotarpiu jis užsiėmė pavieniais ir nelegaliais darbais, o nuo 2021 m. rugpjūčio iki šių metų gegužės įsidarbino vienoje įmonėje. Po kurio laiko jam buvo pranešta, kad kadangi turi skolų antstoliui, iš jo darbo užmokesčio bus išskaičiuojami pinigai. Kaltinamasis aiškino, kad darbdavys pasakė, jog viską sutvarkys. Vyriškis teigė visą tą laiką galvojęs, kad pinigai jam išskaičiuojami iš atlyginimo. Tačiau pinigai vaiko nepasiekė. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vyriškis tik atvykęs į policijos komisariatą teigė sužinojęs, kad jam pinigai išskaičiuojami nebuvo.

N. A. pripažintas kaltu dėl vengimo išlaikyti vaiką. Jam paskirtas laisvės apribojimas 9  mėnesiams įpareigojant visą laisvės apribojimo bausmės laikotarpį dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

 

Nuotrauka
prokuratura
Lietuvos respublikos prokuratūros nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
prieš 16 valandų
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie šią naktį Tauragės rajone kilusius gaisrus, vieno asmens išgelbėti jau nespėjo.
Nuotrauka
kedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antradienį Tauragės rajono policija sulaukė pranešimo, apie sausio 16 d. Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje, iš 42-ejų vyro, sukčiavimo būdu išviliotus pinigus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-20
Išėjęs iš įkalinimo įstaigos Šilalėje gyvenantis R. V. nusikalto tą pačią dieną. Vyrui teks grįžti už grotų ir vėl pagalvoti apie savo žiaurų elgesį, kurį sukėlė pavydas ir girtumas.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2023-01-20
Pagėgiškis ketvirtadienį kreipėsi į pareigūnus, kad sausio 12-ąją Pagėgiuose, apie 10.30 val. iš 72-ejų  vyro apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai. Nuostolis 1059,16 eurų.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Vakar avarijoje Šilalės rajone susidūrė du automobiliai, pranešama, jog nukentėjo ir policijos pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Vienas neapgalvotas poelgis gali kainuoti itin brangiai – ne tik dvasiškai, bet ir finansiškai. Štai vienas nepažįstamam vyriškiui suduotas smūgis anksčiau jau teistam Tauragėje gyvenančiam vadybininkui D. V. kainavo per 4,4 tūkst. eurų. Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodį priėmė nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. 
Nuotrauka
KOMISARIATAS
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Tauragėje gyvenantis, anksčiau už smurtinius nusikaltimus jau teistas V. M. Tauragės apylinkės teisme vėl atsidūrė dėl savo poelgio rugsėjo pradžioje, kai girtaudamas susikivirčijo su sugyventine. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-15
Net 9 kartus teistas J. G. anksčiau jau prarado teisę vairuoti – buvo sulaikytas prie vairo neblaivus. Tačiau, kaip sakoma, automobilis važiuoja ir be teisių. Tad ir šių metų vasarą vyras vėl sėdo prie vairo girtas ir be teisės vairuoti. Pilietiško žmogaus pranešimas policijai atvedė J. G. į Tauragės apylinkės teismą.
Nuotrauka
kastuvai
Įkelta:
2023-01-14
Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-13
Sausio 12-ąją Tauragės apskrities pareigūnai informuoti apie smurtaujantį jaunimą.
Nuotrauka
apsaugos
Aplinkos apsaugos departamento nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos, Naujųjų metų išvakarėse Šilutės rajone nustatė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį briedį. Vien žala gyvūnijos ištekliams – per 6700 eurų. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
​​​​​​​Tauragėje, Vytauto gatvėje, kanale į upelį bėgo teršalai. Apie tai trečiadienį pranešta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento suvestinėje.