Už vaikų įtraukimą į nusikalstamas veikas bei pagalbą jas vykdant 32 m. recidyvistas nuteistas laisvės atėmimo bausme
Įkelta:
2022-10-05
Nuotrauka
teism
Nuotraukos autorius:
klat.teismas.lt nuotrauka

Spalio 3 d. Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajono gyventojas pripažintas kaltu dėl dviejų nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamų veikų darymą bei padėjimo jiems įvykdyti vagystes, o pastarieji nuo baudžiamosios atsakomybės už svetimo turto sugadinimą bei pagrobimą atleisti susitaikius su nukentėjusiais asmenimis.

Teismas nustatė, kad 2022 metų balandžio mėnesį T. D. 17 metų vaikinams pasiūlė lengvai užsidirbti pinigų važiuojant vogti. Vyras, duodamas patarimus kur ir ką vogti, teikdamas priemones, pažadėdamas realizuoti pagrobtus daiktus, padėjo A. G. ir M. R. Šilalės rajone įvykdyti vagystes. Jaunuoliai, veikdami bendrai, iš trijų sodybų pagrobė 40 litrų dyzelinio kuro, kelis akumuliatorius, transporto priemonės valstybinius registracijos numerius, elektros kabelį, du kaljanus, šachmatų žaidimą, bevertį telefoną. Be to, vogdami jie tyčia sugadino keletą durų, spynų, išdaužė automobilio stiklą. Minėtais nusikalstamais veiksmais nukentėjusiesiems buvo padaryta 325 Eur dydžio turtinė žala.

T. D. savo kaltę pripažino. Teismo posėdžio metu paaiškino, jog pasiūlė nepilnamečiams vogti, nurodė kur važiuoti, o pavogtus ir jam atvežtus daiktus parduodavo, dalį už juos gautų pinigų atiduodamas bendrininkams. Šilališkiai A. G. ir M. R. taip pat neneigė savo kaltės dėl padarytų nusikalstamų veikų.

Teismas, skirdamas T. D. bausmę, atsižvelgė į tai, kad vyriškis savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi. Tai teismas pripažino atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Tačiau jo atsakomybę sunkino nusikaltimų padarymas bendrininkų grupe ir būnant recidyvistu. Įvertinta ir tai, jog pakankamai jauno amžiaus vyras per gana trumpą laiką teistas net trylika kartų, yra nedirbantis, taip pat baustas ir administracine tvarka. Be to, teismas, skirdamas T. D. bausmę subendrino ją su ankstesnio teismo paskirta ir neatlikta laisvės atėmimo bausme. Vyrui paskirta galutinė 2 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė už vieno nesunkaus ir trijų apysunkių nusikaltimų padarymą.

„Nagrinėjamu atveju nėra pagrindo manyti, kad T. D. nedarys naujų nusikaltimų, nes praeityje jam buvo taikytas paskirtos bausmės vykdymo atidėjimo institutas, tačiau tai T. D. nepadarė teigiamos įtakos, nesuformavo nuostatos gyventi dorai ir gerbti įstatymus.“ – skirdamas realią laisvės atėmimo bausmę motyvavo teismas.

Nepilnamečiams, kurie pripažino savo kaltę dėl minėtų nusikalstamų veikų, atlygino padarytą žalą, baudžiamoji byla nutraukta. Jie teismo sprendimu atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikius su nukentėjusiais asmenimis. Tačiau abiem vaikinams skirtos auklėjamojo poveikio priemonės – įspėjimas ir elgesio apribojimas 6 mėnesiams, įpareigojant juos nuo 22 val. iki 6 val. būti  namuose, jeigu tai nesusiję su darbu, mokslu ar lankymusi sveikatos priežiūros įstaigose bei tęsti mokslą arba pradėti dirbti, arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
prokuratura
Lietuvos respublikos prokuratūros nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
prieš 17 valandų
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie šią naktį Tauragės rajone kilusius gaisrus, vieno asmens išgelbėti jau nespėjo.
Nuotrauka
kedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antradienį Tauragės rajono policija sulaukė pranešimo, apie sausio 16 d. Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje, iš 42-ejų vyro, sukčiavimo būdu išviliotus pinigus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-20
Išėjęs iš įkalinimo įstaigos Šilalėje gyvenantis R. V. nusikalto tą pačią dieną. Vyrui teks grįžti už grotų ir vėl pagalvoti apie savo žiaurų elgesį, kurį sukėlė pavydas ir girtumas.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2023-01-20
Pagėgiškis ketvirtadienį kreipėsi į pareigūnus, kad sausio 12-ąją Pagėgiuose, apie 10.30 val. iš 72-ejų  vyro apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai. Nuostolis 1059,16 eurų.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Vakar avarijoje Šilalės rajone susidūrė du automobiliai, pranešama, jog nukentėjo ir policijos pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Vienas neapgalvotas poelgis gali kainuoti itin brangiai – ne tik dvasiškai, bet ir finansiškai. Štai vienas nepažįstamam vyriškiui suduotas smūgis anksčiau jau teistam Tauragėje gyvenančiam vadybininkui D. V. kainavo per 4,4 tūkst. eurų. Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodį priėmė nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. 
Nuotrauka
KOMISARIATAS
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Tauragėje gyvenantis, anksčiau už smurtinius nusikaltimus jau teistas V. M. Tauragės apylinkės teisme vėl atsidūrė dėl savo poelgio rugsėjo pradžioje, kai girtaudamas susikivirčijo su sugyventine. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-15
Net 9 kartus teistas J. G. anksčiau jau prarado teisę vairuoti – buvo sulaikytas prie vairo neblaivus. Tačiau, kaip sakoma, automobilis važiuoja ir be teisių. Tad ir šių metų vasarą vyras vėl sėdo prie vairo girtas ir be teisės vairuoti. Pilietiško žmogaus pranešimas policijai atvedė J. G. į Tauragės apylinkės teismą.
Nuotrauka
kastuvai
Įkelta:
2023-01-14
Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-13
Sausio 12-ąją Tauragės apskrities pareigūnai informuoti apie smurtaujantį jaunimą.
Nuotrauka
apsaugos
Aplinkos apsaugos departamento nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos, Naujųjų metų išvakarėse Šilutės rajone nustatė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį briedį. Vien žala gyvūnijos ištekliams – per 6700 eurų. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
​​​​​​​Tauragėje, Vytauto gatvėje, kanale į upelį bėgo teršalai. Apie tai trečiadienį pranešta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento suvestinėje.