Pavydų sugyventinį ėmė teisinti pati sumuštoji
Įkelta:
2022-10-01
Nuotrauka
smurtas
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Aprašymas

 

 

Prieš šeimos narius smurtaujantys asmenys – dažniausiai vyrai – net ir pripažindami kaltę įvairiais būdais mėgina sušvelninti situaciją, pavyzdžiui, pradeda aiškinti, kad smūgio būta ne tokio ir stipraus. O kartu gyvenančios jų aukos ir pačios ima keisti parodymus. Būtent taip nutiko rugpjūčio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme išnagrinėtoje byloje dėl sugyventinio smurto prieš moterį.

Vidurinio išsilavinimo, nedirbantis, kartą jau išsiskyręs I. Š. prieš teismą stojo po audringo santykių aiškinimosi. Verta paminėti, kad 2020-aisiais prieš jį taip pat buvo iškelta baudžiamoji byla dėl smurto, tačiau tyrimas buvo nutrauktas susitaikius. Teismo salė kaltinamajam turėtų kelti ir prisiminimus iš 1998 metų, kai jis buvo nuteistas už kyšininkavimą. Šįkart vyriškis turėjo atsakyti už sugyventinei suduotus smūgius. 

Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo pareigūnams iš pradžių pasakojo, kad liepos 4-ąją kartu su savo sugyventiniu I. Š. buvo nuėjusi į svečius pas kaimyną. Ten liejosi alkoholis. Apie 18 val. sugyventiniai grįžo į namus. Vos tik užvėrus namų duris I. Š. pradėjo priekaištauti moteriai, kad esą kaimynas daug į ją žiūrėjo ir šypsojosi. Nukentėjusioji atsakė, kad to tikrai nebuvo. Tarp jų kilo konfliktas. Kaip teigė nukentėjusioji, sugyventinis ją pastūmė, bet kaip ji griuvo, teigė neatsimenanti, nes atsipeikėjo jau gulėdama ant lovos. Moteris prisiminė, kad sugyventinis mušė ją gulinčią, ji tuo metu jautė didelį skausmą nugaroje ir dešiniajame šone. Moteris teigė pajutusi smūgį į veidą, jai buvo prakirsta viršutinė lūpa. Sumušęs sugyventinę I. Š. išėjo iš kambario, o nukentėjusioji telefonu iškvietė policiją. 

Moteris teigė, kad I. Š. prieš ją smurtavo ne pirmą kartą. Pasak sumuštosios, sugyventinis visada atsiprašo, pažada, kad daugiau taip nebus, tačiau vėliau smurtas vėl pasikartoja. 

Dėl smurto artimoje aplinkoje pareigūnai vyriškiui pareiškė įtarimus. I. Š. kaltę pripažino tik iš dalies. Kaltinamasis teigė, kad tik sudavė moteriai per veidą. Jis pasakojo, kad tą dieną, kai vėl pakėlė ranką prieš sugyventinę, jiedu nuėjo pas kaimynus, nes šie padovanojo trimerį, tad reikėjo jį „aplaistyti“. Girtavo ir sugyventiniai, ir vienas kaimynų. Trijulė „patvarkė“ 2 butelius degtinės. Anot I. Š., jam ir sugyventinei grįžus namo pastaroji buvo itin įkaušusi, o jis jautėsi „gana normaliai“. Pasak vyriškio, konfliktas kilo dėl namuose laikomų ir moteriai priklausančių šunų, o ne dėl kaimyno. Kaltinamasis dėstė, kad sugyventinė gyvūnus labai myli, jiems viską leidžia, o tai jam nepatinka. Anot I. Š., grįžęs namo jis išvarė šunis iš kambario, o sugyventinė dėl to pradėjo šaukti. Kaip kalbėjo kaltinamasis, moteris ant jo šaukė ir skeryčiodamasi jį puolė. I. Š. sakė, kad jam nepatiko, kad sugyventinė ant jo šaukia, todėl jai sudavė delnu vieną kartą į veidą. Anot vyriškio, smūgis tikrai nebuvo stiprus, bet nukentėjusiajai praskėlė lūpą. Kaltinamasis pripažino matęs, kad jai bėgo kraujas. Vyriškis teigė, kad daugiau tikrai nieko nedarė, o sugyventinė nenusiramino. Vyriškis paaiškino, kad nukentėjusioji vėliau pati nugriuvo virtuvėje, paskui nuėjo į kambarį ir ten vėl griuvo, vartėsi ant grindų. Esą taip įvyko dėl girtumo. Būtent taip, sakė I. Š., nukentėjusiosios nugara ar šonas buvo sužaloti. Jam teko atsakyti ir į klausimą, kodėl iškvietus policijos pareigūnus kaltinamasis mėgino pasišalinti. I. Š. teigė nenorėjęs likti namuose, nes sumuštoji vis šaukė. Tiesa, kaip kalbėjo ir pats kaltinamasis, išeiti jis nespėjo, nes pamatė, kad į kiemą atvažiavo policijos automobilis. 

Policija smurtautoją sulaikė, nuvežė į policijos komisariatą. Policijai jis paaiškino, kad buvo girtas, neišlaikė nervai, tai ir sudavė.

Vėliau nukentėjusioji ėmė keisti parodymus. Moteris paaiškino, kad I. Š. yra kaltas tik dėl to, kad jai vieną kartą ranka sudavė į veidą ir prakirto viršutinę lūpą. Pasak nukentėjusiosios, sugyventinis daugiau nieko nedarė. Ji kalbėjo, kad tą vakarą jie abu buvo neblaivūs, susipyko. I. Š. aiškino, kad iškvietusi policiją moteris pasakė, kad sugyventinis spardė ir sudavė smūgius į šonus, nugarą, nes buvo labai pikta. Nukentėjusioji aiškino pati virtusi. Be to, nukentėjusioji ėmė teisinti vyriškį ir aiškinti, kad jai suduotas smūgis nebuvo stiprus, į medikus ji nesikreipė, sveikata buvo gera. Sumuštoji kalbėjo pretenzijų I. Š. atžvilgiu nebeturinti, civilinio ieškinio nereiškianti. 

„Teismas tiki kaltinamojo paaiškinimais, nukentėjusiosios parodymais, kita rašytine bylos medžiaga ir laiko įrodytu, kad I. Š. 2022 m. liepos 4 d., apie 18.10 val., savo namuose, buitinio konflikto metu, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia vieną kartą ranka sudavė (nukentėjusiajai) į veidą, dėl ko jai buvo padarytas viršutinės lūpos sumušimas“, – rašoma teismo nuosprendyje. 

Teismas I. Š. atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažino tai, kad jis nusikaltimą padarė būdamas neblaivus ir ši aplinkybė turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. 

Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Nomedas Metrikis už padarytą nusikalstamą veiką pasiūlė skirti kaltinamajam laisvės apribojimą 8 mėnesiams be intensyvios priežiūros įpareigojant pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje bei uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas. 

Teismas su tokiu prokuroro pasiūlymu sutiko. 

 

Nuotrauka
prokuratura
Lietuvos respublikos prokuratūros nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
prieš 18 valandų
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie šią naktį Tauragės rajone kilusius gaisrus, vieno asmens išgelbėti jau nespėjo.
Nuotrauka
kedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antradienį Tauragės rajono policija sulaukė pranešimo, apie sausio 16 d. Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje, iš 42-ejų vyro, sukčiavimo būdu išviliotus pinigus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-20
Išėjęs iš įkalinimo įstaigos Šilalėje gyvenantis R. V. nusikalto tą pačią dieną. Vyrui teks grįžti už grotų ir vėl pagalvoti apie savo žiaurų elgesį, kurį sukėlė pavydas ir girtumas.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2023-01-20
Pagėgiškis ketvirtadienį kreipėsi į pareigūnus, kad sausio 12-ąją Pagėgiuose, apie 10.30 val. iš 72-ejų  vyro apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai. Nuostolis 1059,16 eurų.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Vakar avarijoje Šilalės rajone susidūrė du automobiliai, pranešama, jog nukentėjo ir policijos pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Vienas neapgalvotas poelgis gali kainuoti itin brangiai – ne tik dvasiškai, bet ir finansiškai. Štai vienas nepažįstamam vyriškiui suduotas smūgis anksčiau jau teistam Tauragėje gyvenančiam vadybininkui D. V. kainavo per 4,4 tūkst. eurų. Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodį priėmė nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. 
Nuotrauka
KOMISARIATAS
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Tauragėje gyvenantis, anksčiau už smurtinius nusikaltimus jau teistas V. M. Tauragės apylinkės teisme vėl atsidūrė dėl savo poelgio rugsėjo pradžioje, kai girtaudamas susikivirčijo su sugyventine. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-15
Net 9 kartus teistas J. G. anksčiau jau prarado teisę vairuoti – buvo sulaikytas prie vairo neblaivus. Tačiau, kaip sakoma, automobilis važiuoja ir be teisių. Tad ir šių metų vasarą vyras vėl sėdo prie vairo girtas ir be teisės vairuoti. Pilietiško žmogaus pranešimas policijai atvedė J. G. į Tauragės apylinkės teismą.
Nuotrauka
kastuvai
Įkelta:
2023-01-14
Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-13
Sausio 12-ąją Tauragės apskrities pareigūnai informuoti apie smurtaujantį jaunimą.
Nuotrauka
apsaugos
Aplinkos apsaugos departamento nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos, Naujųjų metų išvakarėse Šilutės rajone nustatė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį briedį. Vien žala gyvūnijos ištekliams – per 6700 eurų. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
​​​​​​​Tauragėje, Vytauto gatvėje, kanale į upelį bėgo teršalai. Apie tai trečiadienį pranešta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento suvestinėje.