Su kastetu ir teleskopine lazda – tiesiai į pareigūnų glėbį
Įkelta:
2022-08-01
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas birželio 3-ąją už tai, kad su savimi nešiojosi aplinkiniams pavojingus ginklus, skyrė baudą Tauragėje gyvenančiam J. P.

2018 m. už fizinio skausmo sukėlimą teistas, vienoje Tauragės rajono savivaldybei priklausančių įmonių dirbantis vyras šiais metais vėl pakliuvo į teisėsaugos akiratį, kai pareigūnai jo automobilyje rado draudžiamų nešioti ginklų – lazdą ir kastetą.

J. P. kaltę pripažino visiškai. Vyriškis teismui nurodė, kad 2019 m. pavasarį lazdą nusipirko vienoje Tauragės parduotuvėje už 8 eurus. Kaltinamasis sakė, kad jam net nekilo minčių, jog ši draudžiama, kadangi ji laisvai parduodama. 

Apklausta ir bendrovės „Jurkus ir Partneriai“, kurios prekybos centre įsigyta lazda, darbuotoja. Ji tikino, kad šioje parduotuvėje prekiaujama įvairiomis pramoninėmis prekėmis, dovanomis, suvenyrais, drabužiais, avalyne ir žaislais. Moteris sakė, kad į parduotuvę buvo atvežta suvenyrinių lazdų, skirtų pardavimui. Ji teigė, kad lazdos atvežtos iš sandėlio Telšiuose. Jų būta nedaug. Prekės, įpakuotos į kartonines dėžutes, jai esą nepasirodė tokios, kuriomis būtų galima ką nors sužeisti. Liudytoja sakė, kad pačios lazdos buvo ištraukiamos, atrodė tarsi plastikinės su metalinėmis detalėmis, tačiau nepanašu, kad jos labai tvirtos. Kam tiksliai šios lazdos buvo skirtos, ji teigė tikrai nežinojusi ir nesupratusi, bet esą spėliojusi, kad praverstų mokyklose rodyti ką nors prie lentos. 

Kaltinamasis sakė šį daiktą pirkęs be jokio tikslo, neturėjo net minčių žaloti aplinkinių. Tačiau kartu jis pažymėjo, kad prieš kurį laiką buvo stipriai sumuštas, todėl galvojo, kad reikalui esant, turėdamas teleskopinę lazdą, galėtų lengviau apsiginti. J. P. lazdą laikė garaže prie namų, o šių metų sausio pradžioje teleskopinę lazdą pasidėjo automobilyje ir ją laikė, kol rado policijos pareigūnai. 

Kaip tarnybiniame pranešime nurodė Tauragės apskrities policijos pareigūnai, šių metų sausio 7-ąją buvo gauta informacijos, kad apie 20.20 val. prie prekybos centro „Maxima“ pastebėtas automobilis „VW Passat“, kurio vairuotojas gali su savimi turėti apyvartoje draudžiamų daiktų – ginklų. Vairuotojas buvo patikrintas: kastetas rastas daiktadėžėje, o lazda – vairuotojo durelėse. Aptikti ne tik uždrausti ginklai, bet ir 2 pakeliai cigarečių su baltarusiško pavyzdžio banderolėmis. Vyriškis buvo sulaikytas ir naktį praleido areštinėje. Pradėjus ikiteisminį tyrimą pareigūnai ginklus nurodė įvertinti ekspertams.

Aiškindamas, kaip jo automobilyje atsirado kastetas, vyras nurodė, kad 2019 m. rudenį, kai mokėsi Tauragės profesiniame rengimo centre, iš nepažįstamo vaikino nusipirko šį ginklą už 5 eurus. Jį vyriškis tikino irgi įsigijęs tik tam, kad galėtų apsiginti. Apie tai, kad turi kastetą, vyriškis niekam nesakė, nes žinojo, jog jis draudžiamas. J. P. sakė žinoję ir tai, kad teleskopinė lazda bei kastetas gali būti pasitelkti žmonėms ar gyvūnams žaloti, bet jų panaudoti vyriškis prisiekinėjo neketinęs ir su šiais daiktais tikrai nieko nedaręs. 

Kaip vėliau nustatė specialistai, lazda yra smogiamojo-triuškinamojo poveikio šaltasis nešaunamasis ginklas. Kieto metalo teleskopinė lazda pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą priskiriama D kategorijos ginklams. Kaip numato Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, D kategorijos ginklams priskiriami ir dujų įrenginiai, elektros šoko įtaisai, senoviniai, pneumatiniai ginklai bei šaltieji ginklai (pavyzdžiui, peiliai). D kategorijai priklausančius ginklus turėti gali būti leidžiama, bet nešiotis arba laikyti taip, jog jie iškart galėtų būti panaudoti, draudžiama. Specialistai priėjo prie išvados, kad kastetas, kuris priskiriamas civilinėje apyvartoje draudžiamiems ginklams, pagamintas pramoniniu būdu. 

Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Roma Kiselevičienė už padarytą nusikalstamą veiką vyrui pasiūlė skirti 1,5 tūkst. eurų baudą ją sumažinant trečdaliu, kadangi kaltinamasis dėl visko prisipažino. Teismas, J. P. pripažinęs kaltu už neteisėtą disponavimą nešaunamaisiais ginklais, jam skyrė galutinę 900 eurų dydžio baudą, kurią jis įpareigotas sumokėti per 3 mėnesius. Teismas nurodė teleskopinę lazdą ir kastetą sunaikinti. 

 

Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 43 minutes
Spalio 3 d. Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajono gyventojas pripažintas kaltu dėl dviejų nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamų veikų darymą bei padėjimo jiems įvykdyti vagystes, o pastarieji nuo baudžiamosios atsakomybės už svetimo turto sugadinimą bei pagrobimą atleisti susitaikius su nukentėjusiais asmenimis.
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, spalio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-02
Praėjusiais metais po skyrybų per 6,2 tūkst. nepilnamečių liko gyventi su vienu iš tėvų, rodo Statistikos departamento pateikti duomenys. Nutrūkus santuokai, vaiko neauginantis tėvas arba mama privalo prisidėti prie atžalos išlaikymo. Tačiau tokią pareigą vykdo ne visi. Už tai gresia net teistumas. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas N. A., kurio atžvilgiu Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 17-ąją paskelbė nuosprendį. 
Nuotrauka
smurtas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Prieš šeimos narius smurtaujantys asmenys – dažniausiai vyrai – net ir pripažindami kaltę įvairiais būdais mėgina sušvelninti situaciją, pavyzdžiui, pradeda aiškinti, kad smūgio būta ne tokio ir stipraus. O kartu gyvenančios jų aukos ir pačios ima keisti parodymus. Būtent taip nutiko rugpjūčio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme išnagrinėtoje byloje dėl sugyventinio smurto prieš moterį.
Nuotrauka
vagyste
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-28
Lauksargių seniūnija viešai praneša apie bandymą įsibrauti į automobilį daugiabučio kieme ir ragina saugoti savo turtą. Policijos atstovai praneša, kad iki rugsėjo apskrityje registruotos 27 vagystės iš automobilių. 
Nuotrauka
kanapės
Įkelta:
2022-09-26
Tauragės apskrities policija informuoja apie patikrinimo metu automobilyje „Peugeot 206“ rastą galimai narkotinę medžiagą.
Nuotrauka
reidas
Šiaulių apskrities policijos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Naują savaitę Šiaulių ir Tauragės apskričių policijos pareigūnai pradėjo suvieniję jėgas. Patikrinta per 1200 vairuotojų – šeši iš jų buvo neblaivūs.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-25
Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacijoje apie ekstremalius įvykius, išvykimus, gaisrus pranešama apie ketvirtadienį Oplankio kaime rastą karo laikų sprogmenį.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Rugsėjo 21-ąją Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) A. G., smurtavusiam prieš mažametį posūnį, paskyrė subendrintą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas vieneriems metams. Vyras taip pat įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei keturis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.