Smurtavusiam sutuoktiniui žmona buvo gailestinga
Įkelta:
2022-08-07
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Autoriaus nuotrauka

Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 

Bylos duomenimis, A. U. žmonai sukėlė fizinį skausmą  ir nežymų sutrikdė jos sveikatą: šių metų gegužės 31-ąją, apie 22.45 val., apsvaigęs nuo alkoholio jis tyčia trenkė du kartus kumščiu, o birželio 27-ąją, apie 21.45 val., sodybos vasarinėje virtuvėje, irgi būdamas girtas, jis smogė žmonai į kairę ranką, nugarą ir galvą.

Apklausiamas ikiteisminio tyrimo metu, A. U. nurodė santuokoje su žmona gyvenantis 5 metus. Bendrų vaikų pora neturi. Vyras tikino, kad gegužės 31-osios vakare grįžo namo, neseniai buvo grįžusi ir žmona. Jie namuose, kaip teigė A. U., vakarojo. Vyriškis neneigė, kad būdamas namuose vartojo alkoholinius gėrimus – degtinę. Pasak vyriškio, tiek jam, tiek žmonai esant neblaiviems tarp jų kilo konfliktas. Kaltinamasis sakė buvęs apimtas pavydo, nes žmonai telefonu žinutes pradėjo rašinėti jos buvęs draugas. Tai pamatęs, jis susinervino ir ėmė priekaištauti. Kai žmona pradėjo jam atsakinėti, kaltinamasis sakė dar labiau susinervinęs. Žmona, anot jo, jau buvo nuėjusi į kambarį, ruošėsi miegoti, tačiau sutuoktiniai nesiliovė konfliktavę. Vyras sakė ją pakvietęs baigti gerti, tačiau ji gerti alkoholio nebenorėjo. Įtariamasis sakė priėjęs prie žmonos, nes vėl susinervino, o ši esą jam trenkė į tarpukojį. Vyras smogė jai į krūtinę. Žmona ėmė šaukti, kad iškvies policiją. Jis pamanė, kad moteris juokauja. Tačiau juoko buvo mažai, kai kaltinamasis išvydo į jų sodybos kiemą įvažiuojančius pareigūnus. Smurtautojas sakė žmonai jokių sužalojimų nepadaręs, o dėl to, kad ši jam trenkė, pareiškimo nerašys. Iš karto po to įvykio jis tikino žmonos atsiprašęs. 

Tačiau vėliau kaltinamasis vėl grįžo prie senų įpročių. Birželio 27-ąją tarp sutuoktinių kilo dar vienas konfliktas, o vyriškis panaudojo smurtą. 

Kaip teisme tikino liudytoja apklausta kita moteris, tuo metu buvusi smurtautojo ir nukentėjusiosios namuose, iš lauko į namus atėjęs neblaivus A. U. ėmė šaukti ant savo žmonos, koneveikė ją necenzūriniais žodžiais. Pasak liudytojos, būdamas agresyviai nusiteikęs, neaišku, dėl ko staiga jis delnu sudavė sutuoktinei kelis smūgius į galvą, į kairę ranką ir nugarą. Dėl tokio vyro elgesio liudytoja iškvietė policiją. A. U. iš namų pabėgo. 

Kaltinamasis sakė tos dienos įvykio nelabai atsimenantis, tik žinantis, kad dėl kažko susipyko su žmona. Jis tikino, kad labai gailisi, jog smurtavo prieš žmoną. Pareigūnams A. U. pažadėjo daugiau taip nebesielgti. 

Nukentėjusioji, apklausiama ikiteisminio tyrimo metu, patvirtino patyrusi smurtą, sakė, kad vyras jos atsiprašė, ji jam atleido, mano, kad jis nebesmurtaus.

Liepos 4-ąją priimtu teismo baudžiamuoju įsakymu A. U. buvo pripažintas kaltu, jam skirta 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė įpareigojant per 2 mėnesius įsidarbinti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Vyrui buvo uždrausta 3 mėnesius vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

 

Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, spalio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-02
Praėjusiais metais po skyrybų per 6,2 tūkst. nepilnamečių liko gyventi su vienu iš tėvų, rodo Statistikos departamento pateikti duomenys. Nutrūkus santuokai, vaiko neauginantis tėvas arba mama privalo prisidėti prie atžalos išlaikymo. Tačiau tokią pareigą vykdo ne visi. Už tai gresia net teistumas. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas N. A., kurio atžvilgiu Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 17-ąją paskelbė nuosprendį. 
Nuotrauka
smurtas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Prieš šeimos narius smurtaujantys asmenys – dažniausiai vyrai – net ir pripažindami kaltę įvairiais būdais mėgina sušvelninti situaciją, pavyzdžiui, pradeda aiškinti, kad smūgio būta ne tokio ir stipraus. O kartu gyvenančios jų aukos ir pačios ima keisti parodymus. Būtent taip nutiko rugpjūčio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme išnagrinėtoje byloje dėl sugyventinio smurto prieš moterį.
Nuotrauka
vagyste
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-28
Lauksargių seniūnija viešai praneša apie bandymą įsibrauti į automobilį daugiabučio kieme ir ragina saugoti savo turtą. Policijos atstovai praneša, kad iki rugsėjo apskrityje registruotos 27 vagystės iš automobilių. 
Nuotrauka
kanapės
Įkelta:
2022-09-26
Tauragės apskrities policija informuoja apie patikrinimo metu automobilyje „Peugeot 206“ rastą galimai narkotinę medžiagą.
Nuotrauka
reidas
Šiaulių apskrities policijos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Naują savaitę Šiaulių ir Tauragės apskričių policijos pareigūnai pradėjo suvieniję jėgas. Patikrinta per 1200 vairuotojų – šeši iš jų buvo neblaivūs.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-25
Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacijoje apie ekstremalius įvykius, išvykimus, gaisrus pranešama apie ketvirtadienį Oplankio kaime rastą karo laikų sprogmenį.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Rugsėjo 21-ąją Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) A. G., smurtavusiam prieš mažametį posūnį, paskyrė subendrintą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas vieneriems metams. Vyras taip pat įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei keturis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Nuotrauka
dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Tauragės apskrities policija praneša apie Šilutėje iš namų išėjusią ir negrįžusią moterį. Prašo ją mačiusių ar žinančių moters buvimo vietą informuoti pareigūnus.