Buvęs medžiotojas teismo duris pravėrė per neapdairumą
Įkelta:
2022-08-09
Nuotrauka
kulka
Aprašymas

Asociatyvi unsplash.com nuotrauka

Anksčiau neteistas, dirbantis T. A. šią vasarą atsidūrė teisme, kaip pats sakė, per neapsižiūrėjimą. Vyriškis pamiršo turintis šovinių. 

Byloje nepatikslinama, dėl ko policija pasibeldė į vyriškio namus, tačiau pastarųjų atvykimas davė rezultatų – pagal teismo dokumentus, šių metų gegužės 18-ąją kaltinamojo namuose apsilankę policijos pareigūnai aptiko 8 šaudmenis. Jie buvo rasti gyvenamojo namo rūsyje. 

Specialistai nustatė, kad 7 šoviniai – 12-o kalibro, o 1 – 16-o kalibro, skirti šaudyti „B“ kategorijos šaunamaisiais ginklais.

Kaltinamasis T. A. savo kaltę pripažino. Vyriškis nurodė, jog anksčiau buvo medžiotojas, tačiau 2019 metais, kai buvo nubaustas administracine tvarka už medžioklės taisyklių pažeidimą, jam buvo panaikintas medžiotojo bilietas ir leidimas ginklui. T. A. teisinosi neapsižiūrėjęs, kad dėkle bei seife užsiliko šovinių. Be to, jis tikino šovinių neketinęs panaudoti. Kaltinamasis sakė ginklo nebeturintis. Nurodęs, kad labai gailisi ir įsipareigoja ateityje laikytis įstatymų, vyriškis prašė atleisti jį pagal laidavimą paskiriant laiduotoja jo žmoną. Kaltinamasis tikino, kad žmona yra išsilavinusi pedagogė, neteista ir jam gali daryti teigiamos įtakos.

Teisme T. A. žmona nurodė neigiamai vertinanti sutuoktinio padarytą nusikalstamą veiką, apie tai su sutuoktiniu daug kartų kalbėjo. Ji tikino, kad vyras jos klauso. Moteris teigė mananti, kad vyras daugiau taip neatsakingai nebepasielgs. 

Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Mindaugas Stonkus sutiko dėl kaltinamojo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės laiduojant už jį sutuoktinei, tačiau jis prašė nustatyti vienerių metų laidavimo terminą ir skirti 300 eurų dydžio užstatą. Teismas su tuo sutiko. 

„Įvertinus kaltinamojo T. A. asmenybę teigiamai apibūdinančias aplinkybes – praeityje neteistas, jo požiūrį į padarytą nusikaltimą – prisipažino padaręs jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailisi dėl jos įvykdymo, teismas sprendžia, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog ateityje T. A. laikysis įstatymų ir nenusikals“, – rašoma teisėjo Osvaldo Briedžio pasirašytame ir liepos 5-ąją paskelbtame nuosprendyje.

 

Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 4 minutes
Spalio 3 d. Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajono gyventojas pripažintas kaltu dėl dviejų nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamų veikų darymą bei padėjimo jiems įvykdyti vagystes, o pastarieji nuo baudžiamosios atsakomybės už svetimo turto sugadinimą bei pagrobimą atleisti susitaikius su nukentėjusiais asmenimis.
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, spalio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-02
Praėjusiais metais po skyrybų per 6,2 tūkst. nepilnamečių liko gyventi su vienu iš tėvų, rodo Statistikos departamento pateikti duomenys. Nutrūkus santuokai, vaiko neauginantis tėvas arba mama privalo prisidėti prie atžalos išlaikymo. Tačiau tokią pareigą vykdo ne visi. Už tai gresia net teistumas. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas N. A., kurio atžvilgiu Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 17-ąją paskelbė nuosprendį. 
Nuotrauka
smurtas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Prieš šeimos narius smurtaujantys asmenys – dažniausiai vyrai – net ir pripažindami kaltę įvairiais būdais mėgina sušvelninti situaciją, pavyzdžiui, pradeda aiškinti, kad smūgio būta ne tokio ir stipraus. O kartu gyvenančios jų aukos ir pačios ima keisti parodymus. Būtent taip nutiko rugpjūčio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme išnagrinėtoje byloje dėl sugyventinio smurto prieš moterį.
Nuotrauka
vagyste
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-28
Lauksargių seniūnija viešai praneša apie bandymą įsibrauti į automobilį daugiabučio kieme ir ragina saugoti savo turtą. Policijos atstovai praneša, kad iki rugsėjo apskrityje registruotos 27 vagystės iš automobilių. 
Nuotrauka
kanapės
Įkelta:
2022-09-26
Tauragės apskrities policija informuoja apie patikrinimo metu automobilyje „Peugeot 206“ rastą galimai narkotinę medžiagą.
Nuotrauka
reidas
Šiaulių apskrities policijos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Naują savaitę Šiaulių ir Tauragės apskričių policijos pareigūnai pradėjo suvieniję jėgas. Patikrinta per 1200 vairuotojų – šeši iš jų buvo neblaivūs.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-25
Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacijoje apie ekstremalius įvykius, išvykimus, gaisrus pranešama apie ketvirtadienį Oplankio kaime rastą karo laikų sprogmenį.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Rugsėjo 21-ąją Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) A. G., smurtavusiam prieš mažametį posūnį, paskyrė subendrintą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas vieneriems metams. Vyras taip pat įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei keturis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.