Pareigūnei plaukus rovusio vyriškio „drąsa“ teisme išgaravo
Įkelta:
2022-07-31
Nuotrauka
policija
Aprašymas

 

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

 

Tauragės apylinkės teismą birželį pasiekė byla, kurioje anksčiau už turto sugadinimą, grasinimą nužudyti, fizinio skausmo sukėlimą teistas bedarbis D. K. išgirdo kaltinimus dėl pasipriešinimo policijos pareigūnėms. 

Praėjusių metų lapkričio 16-osios vakarą Bendrasis pagalbos centrą pasiekė moters prašymas padėti išvaryti girtą sūnų iš namų. Teisme pats D. K. prisiminė, kad tą vakarą, išgėręs alaus, atėjo į motinos namus. Ši girto sūnaus nė matyti nenorėjo, o kadangi vyriškis nesiruošė išeiti, iškvietė policiją. 

Teisme liudijusi viena pareigūnių pasakojo tą dieną mieste dirbusi, užtikrindama saugų eismą bei viešąją tvarką, kartu su dar dviem pareigūnėmis. Apie 17.52 val. iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojo buvo gautas pranešimas, kad neblaivus sūnus daužo namų apyvokos daiktus ūkiniame pastate, konfliktuoja su motina. 

Policija vietoje pasirodė po kelių minučių. Pareigūnes pasitikusi vyro mama parodė, kur yra sūnus. 

Pareigūnes lauko virtuvėlėje pamatė D. K., kuris akivaizdžiai buvo neblaivus ir agresyvus: šūkavo, pareigūnes keikė necenzūriniais žodžiais. Joms įspėjus vyriškį, kad šis turi išeiti iš privačios teritorijos, kurioje yra nepageidaujamas, šis ėmė šaukti, kad neturi kur išeiti. Kaip teisme teigė pareigūnė, ji paėmė vyrui už kairės rankos ir vedė jį iš privačios teritorijos. Kita pareigūnė D. K. paėmė už kitos rankos. Tačiau vedamas takeliu ir vis dar būdamas privačioje teritorijoje vyriškis ėmė muistytis, reikalavo jį paleisti, prapliupo necenzūrinių žodžių lavina. Anot vienos pareigūnių, D. K. dėl neblaivumo visiškai nesiorientavo, sunkiai pastovėjo, todėl buvo nuspręsta sodinti jį į tarnybinio automobilio laikinojo sulaikymo kamerą. Kai viena pareigūnių atidarė tarnybinio automobilio duris, o kitos policininkės laikomas D. K. įsėdo į laikinojo sulaikymo kamerą,  jis nuleido kojas ant žemės. Tuomet pareigūnė pareikalavo D. K. pakelti kojas, šis nepakluso. Pareigūnė priėjo arčiau, pasilenkė ir įkėlė jo kojas. Tada D. K. pareigūnę užpuolė – ją pačiupęs už plaukų, traukė link savęs. Pribėgusios kolegės pareigūnę išvadavo, o šis ėmė vėl keiktis bei trankytis, todėl buvo panaudota specialioji priemonė – ašarinės dujos. Vyriškis buvo nuvežtas į policijos komisariatą, o pareigūnė, jausdama skausmą dėl D. K. veiksmų, kreipėsi į ligoninę. 

Tą patį vakarą policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo.. 

Teisme vyras nebebuvo toks drąsus ir pripažino ginčijęsis su pareigūnėmis, pačiupęs vienai jų už plaukų. Kaltinamasis sakė, kad dėl padarytos nusikalstamos veikos gailisi, o jei būtų buvęs blaivus, taip tikrai nebūtų pasielgęs. D. K. atsiprašė pareigūnės ir visų kitų policijos darbuotojų. Dėl sukelto skausmo nukentėjusi policijos pareigūnė civilinio ieškinio nusprendė nereikšti. 

„Kaltinamojo atsakomybę lengvina tai, kad prisipažino nusikaltęs ir nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė ta, kad nusikalto apsvaigęs nuo alkoholio. Skiriant bausmę atsižvelgtina į tai, kad kaltinamasis padarė nesunkų nusikaltimą, teisiamas ne pirmą kartą, bet teistumas išnykęs, charakterizuojamas neigiamai, pripažįsta nusikaltęs, gailisi, atsiprašė dėl savo veiksmų, ieškinį pripažįsta. Iš bylos aplinkybių matyti, kad D. K. nuolatos vartoja alkoholį ir elgiasi agresyviai, nors neturi teisės gyventi motinos namuose, yra ten nepageidaujamas. Įvertinus visas šias aplinkybes kaltinamajam skirtina laisvės atėmimo bausmė. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, paskirta bausmė mažintina 1/3 dalimi. Vis tik manytina, jog yra pagrindas bausmės vykdymą atidėti, nes tikėtina, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti be realaus jos atlikimo“, – dėstoma birželio 22-ąją pasirašytame Tauragės apylinkės teismo teisėjo Vaclovo Jurjono nuosprendyje. 

D. K. pripažintas kaltu dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojai, jam skirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė sumažinta iki 6 mėnesių bausmės vykdymą atidedant 1 metams ir per šį laiką įpareigojant neišvykti už gyvenamosios vietos (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

 

Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, spalio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-02
Praėjusiais metais po skyrybų per 6,2 tūkst. nepilnamečių liko gyventi su vienu iš tėvų, rodo Statistikos departamento pateikti duomenys. Nutrūkus santuokai, vaiko neauginantis tėvas arba mama privalo prisidėti prie atžalos išlaikymo. Tačiau tokią pareigą vykdo ne visi. Už tai gresia net teistumas. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas N. A., kurio atžvilgiu Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 17-ąją paskelbė nuosprendį. 
Nuotrauka
smurtas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Prieš šeimos narius smurtaujantys asmenys – dažniausiai vyrai – net ir pripažindami kaltę įvairiais būdais mėgina sušvelninti situaciją, pavyzdžiui, pradeda aiškinti, kad smūgio būta ne tokio ir stipraus. O kartu gyvenančios jų aukos ir pačios ima keisti parodymus. Būtent taip nutiko rugpjūčio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme išnagrinėtoje byloje dėl sugyventinio smurto prieš moterį.
Nuotrauka
vagyste
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-28
Lauksargių seniūnija viešai praneša apie bandymą įsibrauti į automobilį daugiabučio kieme ir ragina saugoti savo turtą. Policijos atstovai praneša, kad iki rugsėjo apskrityje registruotos 27 vagystės iš automobilių. 
Nuotrauka
kanapės
Įkelta:
2022-09-26
Tauragės apskrities policija informuoja apie patikrinimo metu automobilyje „Peugeot 206“ rastą galimai narkotinę medžiagą.
Nuotrauka
reidas
Šiaulių apskrities policijos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Naują savaitę Šiaulių ir Tauragės apskričių policijos pareigūnai pradėjo suvieniję jėgas. Patikrinta per 1200 vairuotojų – šeši iš jų buvo neblaivūs.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-25
Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacijoje apie ekstremalius įvykius, išvykimus, gaisrus pranešama apie ketvirtadienį Oplankio kaime rastą karo laikų sprogmenį.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Rugsėjo 21-ąją Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) A. G., smurtavusiam prieš mažametį posūnį, paskyrė subendrintą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas vieneriems metams. Vyras taip pat įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei keturis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Nuotrauka
dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Tauragės apskrities policija praneša apie Šilutėje iš namų išėjusią ir negrįžusią moterį. Prašo ją mačiusių ar žinančių moters buvimo vietą informuoti pareigūnus.