Tūkstančius kilometrų įveikęs keturračių entuziastas po smūgio Tauragėje paniro į komą
Įkelta:
2022-01-09
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Po Lietuvą keturračiu keliauti mėgusio vyro gyvenimas po apsilankymo Tauragėje pasikeitė visam laikui. Čia jis patyrė avariją, kurioje buvo itin sunkiai sužalotas. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį avarijos kaltininkei K. K., kurios vairuojamas automobilis parbloškė keturračio vairuotoją, po avarijos panirusį į savaitę trukusią komą. 

Bylos duomenimis, praėjusių metų gegužės 14-ąją, 20.10 val., važiuodama Tauragės miesto Tremtinių gatve, K. K. automobiliu „Citroen C5“ įvažiavo į sankryžą, besiribojančią su pagrindine Stoties gatve. Automobilis nesustojo ir nepraleido pagrindiniu keliu iš dešinės pusės atvažiavusio keturračio motociklo, kurį vairavo nukentėjusysis. Transporto priemonės susidūrė. Keturračio vairuotojui medikai nustatė sunkų sveikatos sutrikdymą. Kaip paaiškėjo ligoninėje, vyrui susiformavo kraujosruva pakaušio srityje, lūžo smilkinys, atsirado kraujosruvų po galvos smegenų minkštaisiais dangalais. Lūžo ir keli šonkauliai, mentės. 

Automobilio vairuotoja K. K. kalta prisipažino ir paaiškino, kad tuo metu vyko kartu su savo drauge, privažiavusi sankryžą esą automobilį pristabdė, bet prieš įvažiuodama į sankryžą visiškai jo nesustabdė. Moteris teigė, kad žvalgėsi į vieną pusę, į kitą, matė vieną automobilį, artėjantį jos link Stoties gatve, tačiau įvertinusi situaciją nusprendė, kad pravažiuos, ir įvažiavo į pagrindinį kelią. Tuo metu į ją lėkusio keturračio vairuotoja nepastebėjo. K. K. aiškino, kad tuo metu švietė saulė ir ją akino, tai neva trukdė pamatyti atvažiuojantį keturratį. Kaltinamoji teigė pajutusi smūgį į dešinę automobilio pusę. Kai ji išlipo iš automobilio, pamatė ant asfalto gulintį vyrą. 

Šalia avarijos kaltininkės sėdėjusi draugė teigė, kad keturračio vairuotojas buvo be sąmonės, tiesa, jo akys buvusios kiek pramerktos, tačiau į nieką nereagavo. Vyriškis, teigė liudininkė, nedėvėjo šalmo. Įvykio vietoje netrukus sustojo kitas automobilis, iš jo išlipę žmonės atskubėjo padėti. Viena moteris ant gatvės gulėjusiam vyrui nuo galvos nuėmė movą, atitraukė megztinio užtrauktuką. Keturračio vairuotojui iš kairės ausies bėgo kraujas. Netrukus atvyko iškviesti medikai. 

Nukentėjusysis teisme liudijo, kad dėl patirtos galvos traumos savaitę buvo komos būsenos. Iki šiol jis teigė pamenantis tik vienintelį dalyką, kuris nutiko įvykio dieną, – važiuodamas iš Klaipėdos į Švėkšną pakeliui sustojo įsipilti kuro. Nukentėjusysis negalėjo prisiminti, nei kaip atvyko į Tauragę, nei kas joje nutiko. 

Po eismo įvykio avarijos kaltininkė bendravo su nukentėjusio žmona ir iš jos sužinojo apie vyro būklę. K. K. atsiprašė, su nukentėjusiuoju susitaikė ir gailėjosi dėl padarytos nusikalstamos veikos.

Į avarijos vietą atvykę policijos pareigūnai nustatė, kad K. K. buvo blaivi. 

Dėl to, kad nukentėjusysis ir kaltinamoji susitaikė, teismas nusprendė pastarąją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. K. K. vyrui jau buvo atlyginusi per 7,7 tūkst. eurų neturtinės žalos iš 20 tūkst. eurų, kuriuos sutiko sumokėti. Be to, pasirašyta taikos sutartimi K. K. įsipareigojo atlyginti ir 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų nukentėjusiajam.

Nukentėjusiojo žmona pasakojo, kad jos vyras itin mėgo keturračiu keliauti po Lietuvą. Jis net buvo sukūręs feisbuke grupę, kurioje skelbdavo apie įvairias aplankytas vietas. Prieš avariją, anot jos, vyras per Lietuvą buvo nukeliavęs per 100 tūkst. kilometrų, o tą dieną, kai įvyko lemtingas susidūrimas, turėjo įveikti dar 800 kilometrų. Apie tai, kad įvyko avarija, žmona sužinojo iš netoliese gyvenusio vyro bendražygio. Iš kur pastarasis apie įvykį sužinojo pirmiau, moteris negalėjo atsakyti.

Nuotrauka
moteris
Įkelta:
prieš 2 valandas
​​​​​​​Tauragės apskrities policija praneša, kad iš 70-metės šilutiškės sukčiavimo būdu buvo išviliota didelė pinigų suma. Moteris pinigus pervedė vyriškiui, su kuriuo susipažino virtualiai. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 6 valandas
Bene kasdien girdime apie prie vairo pričiuptus girtutėlius vairuotojus. Tačiau ne visi pasimoko iš svetimų klaidų. Neblaivūs asmenys keliuose itin pavojingi. Visa laimė, kad dalis jų nespėja nuvažiuoti toliau nei kelių šimtų metrų ir būna sustabdomi policijos pareigūnų. Kitiems pasiseka mažiau – juos sustabdo eismo įvykiai. Tauragiškis E. B. gali dėkoti likimui, kad jo sukelta avarija nepareikalavo aukų, o tebuvo aplamdyti automobiliai. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 22 valandas
Tauragės apskrities policija informuoja, kad rugpjūčio 15-osios rytą pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-14
Tauragės apylinkės teisme šią vasarą nestinga bylų, susijusių su smurtu. Iš jų matyti, kad dažniausiai žmonės nukenčia ne nuo nepažįstamų užpuolikų tamsiuose užkampiuose, o nuo tų, su kuriais matosi bene dažniausiai, – šeimos narių. 
Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus.