Teismas išteisino smurtu apkaltintą judėjimo negalią turintį vyrą
Įkelta:
2022-01-04
Nuotrauka
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės apylinkės teismo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) nuosprendžiu išteisino šilutiškį, kaltintą kitam vyrui sukėlus fizinį skausmą ir nežymiai sutrikdžius šio sveikatą, nustatęs, kad vyras nepadarė jam inkriminuotos veikos.

Kaip skelbiama tauragės apylinkės teismo pranešime, vyras buvo apkaltintas, kad šių metų pavasarį namo bendro naudojimo koridoriuje tyčia sudavė metaliniu laužtuvu kitam vyrui į kairę ranką ir veidą, tuo sukeldamas fizinį skausmą ir padarydamas poodinę kraujosruvą smakre, nežymiai sutrikdžiusį sveikatą.

Šilutiškis dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu neprisipažino. Jis paaiškino, kad teisme prasidėjus jo ir žmonos skyrybų procesui, jis buvo išsinuomojęs sodybą, kurią jos savininkams pardavus, nutarė grįžti gyventi į bendrą su sutuoktine butą. Sutuoktinė, išgirdusi šią žinią, pasakė, kad jis negrįžtų, nes ši jo nelaukia ir neįsileis į butą. Jis pasisamdė transporto priemonę, kuria parsivežė savo daiktus. Grįžus, neįgaliojo vežimėliu privažiavus prie savo buto durų, žmona iš vidaus užrakino durų spynas. Jis kelis kartus beldė, trenkė į duris, garsiai šaukė, bet į butą įleistas nebuvo. Tuomet paskambino į policiją ir išsikvietė pareigūnus. Taip pat iš savo automobilio pasiėmė metalinį laužtuvą. Sugrįžęs prie savo buto durų, pamatė ateinančius žmonos seserį ir šios sutuoktinį A. J. Sutuoktinei į butą įleidus seserį ir policijos pareigūnę, vyras, neįgaliojo vežimėliu privažiavęs prie buto durų, į jas keletą kartų sudavė laužtuvu, sakydamas, kad jas išlauš. A. J., sakydamas, kad neleis laužti buto durų, nutvėrė jį už rankos, apsuko neįgaliojo vežimėlį ir kibo jam į krūtinę, abiem rankomis griebė už laužtuvo.

Ikiteisminiame tyrime nukentėjusiuoju pripažintas A. J. paaiškino, kad sutuoktinės seseriai paprašius, jie nuvyko pas ją. Sutuoktinei įėjus į butą, jis liko laiptinės koridoriuje. Neįgaliojo vežimėliu judantis vyras, nieko nelaukęs, trenkė jam metaliniu laužtuvu. A. J., pamatęs jo rankose iškeltą laužtuvą, abiem rankom griebė už jo. Kadangi vyras nenorėjo jo paleisti, besigrumiant vos neišvertė jo iš minėto vežimėlio, tačiau laužtuvą iš rankų išplėšė. Jam kliuvo į alkūnę ir barzdą, dėl ko skaudėjo, o smakras buvo mėlynas.

Teismas, ištyręs byloje esančius įrodymus, patikėjo kaltinamojo parodymais, kuriuos patvirtina liudytojų parodymai bei policijos pareigūnų tarnybinių kūno kamerų vaizdo ir garso įrašai, nes jie atitinka objektyvią bylos tiesą. O nukentėjusiojo A. J. ir liudytojų - jo sutuoktinės bei kaltinamojo sutuoktinės parodymus vertino kritiškai, kadangi šie asmenys nėra objektyvūs ir yra įtemptuose konfliktiniuose santykiuose su kaltinamuoju, be to, nukentėjusiojo parodymus teismas įvertino kaip prieštaringus ir abejones keliančius kaltinamojo parodymams dėl veiksmų pradžios, eigos ir pabaigos, kurių nepavyko pašalinti procesinėmis priemonėmis.

Teismas kilusias abejones aiškino kaltinamojo naudai, ir konstatavo, kad esant tokiai situacijai, šilutiškis dėl kaltinimo sukėlus A. J. fizinį skausmą ir nežymiai sutrikdžius sveikatą, išteisintinas kaip nepadaręs veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Be to, teismas paliko nenagrinėtais nukentėjusiojo pareikštą ieškinį dėl jam nusikalstamais veiksmais padarytos 1000 Eur neturtinės žalos bei Klaipėdos teritorinės ligonių kasos ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui už nukentėjusiajam suteiktas gydymo paslaugas, nurodydamas, kad civiliniai ieškovai turi teisę pareikšti ieškinį civilinio proceso tvarka.

Šį nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
sautuvas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pranešama, kad  sausio 26-ąją apie 17 val. 24 min. Šilalės rajone, Ruškos kaime, sodybos teritorijoje pareigūnai rado ir konfiskavo neteisėtai laikomas lygiavamzdis vienvamzdis šautuvas. Į laikino sulaikymo patalpą uždarytas vyras, gimęs 1971 metais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-01-26
Tauragės apskrities policija antradienį pranešė apie Tauragės rajone įvykdytą vagystę. Skelbiama, kad sausio 23-ąją apie 20 val. 05 min. iš namų Tauragės rajono Kęsčių kaime dingo moters, gimusios 1989 m., pinigai. Padarytas nuostolis – 600 eurų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-25
Praėjusią savaitę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, skirtą užkardyti neteisėtą mobiliojo ryšio priemonių naudojimą vairuojant.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-01-25
15-metės dukros akivaizdoje susipykęs su sugyventine vyras nusprendė pastarąją „apraminti“. Tačiau jo drausminimo metodai teisėsaugai nepasirodė tinkami. Anksčiau neteistas A. G., dirbantis vienoje įmonėje santechniku, Tauragės apylinkės teisme pasakojo, kaip smurtavo prieš moterį. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-23
​​​​​​​Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir vagystę nuteistas bei kalėjimo duonos už tai ragavęs E. V. skubios pagalbos tarnybų numeriu 112 pranešė buvęs sumuštas. Tačiau atvykus pareigūnėms ir pildant dokumentus jam svarbiau tapo dar labiau prisigerti, o ne apskųsti savo skriaudėjus. Policija, žinoma, mėgino nukentėjusįjį drausminti, tačiau jis raginimų negerti nesiklausė. O galiausiai išvykus pareigūnėms sėdo girtas prie vairo ir ėmė vairuoti. Galbūt visa tai ir nebūtų išaiškėję, jeigu policija nebūtų grįžusi atgal. Tačiau įvykiai susiklostė E. V. ne itin naudinga linkme. Vyriškis prie vairo girtas sėdo pareigūnių akivaizdoje. Už tai jis praėjusių metų pabaigoje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-22
​​​​​​​Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo jau anksčiau dėl fizinio skausmo sukėlimo bei melagingą skundą nuteista R. Š. Netekėjusi ir niekur nedirbanti moteris kaltinta tuo, jog užpuolė kitą moterį. Teismo salėje paaiškėjo, kad konfliktas užvirė dėl vyro.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-21
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo.