Tauragės įmonė, siekdama išvengti mokesčių, teikė neteisingus duomenis apie gautas pajamas
Įkelta:
2022-01-21
Nuotrauka
polic
Aprašymas

Lietuvos policijos nuotrauka

,
Nuotrauka
cistera
Aprašymas

Lietuvos policijos nuotrauka

,
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Lietuvos policijos nuotrauka

,
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Lietuvos policijos nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo, atliko kratas Tauragėje veikiančioje įmonėje, kuri užsiima naftos produktų didmenine prekyba.

Kaip skelbia Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, įtariama, kad įmonė 2021 m. fiziniams ir juridiniams asmenims galimai be apskaitos dokumentų realizavo ne mažiau kaip 100 tonų lengvatinio akcizo tarifu apmokestinamo dyzelinio kuro. Už parduotą kurą, kuris buvo skirtas naudoti žemės ūkyje arba šildymui, gautos pajamos nebuvo įtraukiamos į įmonės buhalterinę apskaitą ir tokiu būdu įmonė išvengė mokėti mokesčius valstybei.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyti nelegaliai kurą įsigiję asmenys, pas kuriuos 2022 m. sausio 18 d. pareigūnai atliko kratas. Kratos buvo atliktos ir įmonės patalpose, teritorijose, transporto priemonėse bei įmonės direktoriaus, gimusio 1979 m., namuose. Žvalgymui iš oro buvo pasitelktas ir pareigūnų naudojamas dronas. Iš viso per vieną dieną buvo atliktos 24 kratos bei apklausti 22 liudytojai.

Nuotrauka
policija

Skelbiama, kad šiems ikiteisminio tyrimo veiksmams atlikti buvo pasitelkti 32 Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Įmonės inventorizacijai ir apskaitai tikrinti buvo pasitelkti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai.

Pareigūnai kratos pas įmonės direktorių metu rado ir paėmė galimai neteisėtai laikomą lygiavamzdį šautuvą, galimai netikrą 200 eurų banknotą, 18 litrų spirito, 720 pakelių kontrabandinių cigarečių. Įmonėje rasta 46 000 litrų dyzelinio kuro, kuris galimai buvo laikomas pažeidžiant teisės aktus.

Įmonės direktoriui pareikšti įtarimai ir po apklausos paleistas. Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtarimams pasitvirtinus vyriškiui gresia baudos bei penkeri metai nelaisvės.

Taip pat vyro atžvilgiu pradėta ir administracinė teisena dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką. Už tai numatyta bauda nuo 5 200 iki 6 000 tūkst. eurų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Anksčiau 7 kartus už vagystes, smurtą, narkotinių medžiagų turėjimą teistas R. N. šįkart „prisidirbo“ nugvelbęs iš Tauragėje parduotuvės 8,4 euro vertės degtinės butelį. Tauragės apylinkės teismas jį už įvykdytą vagystę nuteisė areštu.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-19
Tauragės apskrities policija informavo gavę pranešimą dėl neteisėtai, Šilalės rajone, Kaltinėnų miestelyje, laikomų lygiavamzdžio šautuvo šovinių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
dingo
Įkelta:
2022-05-18
Policija išplatino pranešimą apie dingusį vyrą. Gegužės 16-ąją,  apie 12 val. iš sodybos, Šilutės rajone, Minijos kaime, išėjo ir iki šiol negrįžo Rimgaudas Juozas Strumyla, gimęs 1949 metais.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-16
Savaitgaliui praėjus, policijos pareigūnai pastebi, kad gyventojai vis dar pakliūna į sukčių pinkles. Šį kartą iš asmens apgaulės būdu b uvo išvilioti 2800 eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-16
Teisėsaugai gerai žinomas, net 9 kartus teistas E. P. Tauragės apylinkės teisme išgirdo nuosprendį dėl jam pateiktų kaltinimų sumušus pas jį namuose prisiglaudusį vyriškį.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-05-11
Gegužės 4-10 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai siekdami užtikrinti eismo saugumą keliuose, vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-11
Tauragės apskrities policija praneša, kad vakar, apie 16.30 val., Tauragės rajone, Stirbaičių kaime, Stirbaičių gatvėje, neblaivus (3,01 prom.) vyras, gimęs 1974 metais, vairavo automobilį „Ford Focus“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo.
Nuotrauka
ugniagesiai
Įkelta:
2022-05-10
Savaitgalį Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įvykių suvestinė pasipildė trimis skirtingais iškvietimais – rastas sprogmuo Sutkų kaime, kilęs gaisras Bitėnų kaime bei katino gelbėjimo operacija Tauragės mieste.
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo 21-ąją paskelbė nuosprendį neteistam vyriškiui, įkliuvusiam dėl saviizoliacijos nesilaikymo. COVID-19 sirgęs vyras laiką turėjo leisti namuose, tačiau išvyko  į darbą pasirašyti dokumentų. Tai pamatę liudytojai informavo teisėsaugą. Tiesa, nors nusikaltimą vyriškis padarė, nuo baudžiamosios atsakomybės jis išsisuko.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​Nukentėjusioji pareigūnams pasakojo, kad praėjusių metų gruodžio 13-ąją, apie 17 val., parvežė draugę iš parduotuvės ir padėjo jai nunešti pirkinius į virtuvę. Joje buvo du pažįstami, kurie vartojo alkoholinius gėrimus, tarp jų – ir kaltinamasis. Moteris ėmė gerti kavą ir tuomet iš kaltinamojo išgirdo pasiūlymą „eiti gyventi su jo pusbroliu“. Moteris atsakė, kad turi draugą. Nukentėjusioji prisiminė, kad tuomet kaltinamasis ėmė ją necenzūriškai įžeidinėti, o ši jam atšovė, kad tegul vyriškis pažvelgia į save – sėdi mamai ant sprando ir nieko nedirba.