Už smurtą patyrusios 79-erių pensininkės kančias – 300 eurų
Įkelta:
2021-10-07
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Už vagystę anksčiau teistas pensininkas V. K. vėl pareigūnų dėmesio sulaukė po to, kai pakėlė ranką prieš savo 79-erių kaimynę. 

V. K. teisme paaiškino, kad buvo įsižeidęs ne tik ant kaimynės, bet ir pastarosios sūnaus, kuris, anot kaltinamojo, būdamas neblaivus visaip jį koneveikdavo. 

Tarp jo ir nukentėjusiosios konfliktai prasidėjo po to, kai pas moterį apsigyveno sūnus. Kaimynę pensininkas teigė perspėjęs, kad ši jo neužsipuldinėtų, nes esą anksčiau ji su sūnumi vyrą buvo užpuolę, nustūmę nuo laiptų.

Šių metų balandžio 14 d. pensininkui trūko kantrybė ir jis pagrasino nukentėjusiajai kumščiu. Vyras teigė neprisimenantis smūgių sudavimo momento, nes esą buvo baisiai įpykęs, tačiau neneigė, kad galėjo moteriai ir įspirti. 

O nukentėjusioji sakė, kad kai kaimynas iškėlė kumštį, ji griebėsi už širdies stimuliatoriaus, kad prietaisas nepatirtų smūgio. Be to, ji kalbėjo, kad po įvykio V. K. buvo atėjęs, paklausė „ką darysim?“ tokiu tonu, lyg ji pati būtų kalta. Moteris sakė, kad kaimynas jos neatsiprašė. 

Teisme nukentėjusioji pareiškė civilinį ieškinį, kuriuo iš kaltinamojo prašė priteisti 1 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Ieškinyje moteris nurodė, kad dėl kaltinamojo jos atžvilgiu panaudoto smurto jai buvo sukeltas fizinis skausmas, jėgos naudojimas be jokios priežasties ją labai išgąsdino, pažemino ir įžeidė bei sukrėtė. Dėl šios priežasties, teigė ji, jai pakilo kraujospūdis, buvo priversta lankytis pas gydytojus. Ir po įvykio moteris kurį laiką apie tai galvojo, pergyveno.

Smurtavęs pensininkas teigė, kad šiuo metu jokių konfliktų nėra, esą jis nukentėjusiosios sūnui nelenda į akis. Vyras sakė nukentėjusiosios atsiprašęs, prašęs atsiimti pareiškimą, siūlęs pinigų.

„Teismui nekyla abejonių, kad dėl kaltinamojo pavartoto smurto nukentėjusioji patyrė fizinį skausmą, nes jai suduoti trys smūgiai koja. Akivaizdu, kad nukentėjusioji, būdama garbaus amžiaus ir turėdama sveikatos problemų, neturėjo jokios galimybės apsiginti nuo fiziškai stipraus kaltinamojo, dėl ko ji patyrė didelį išgąstį ir dvasinius išgyvenimus. Šį įvykį girdėjo kaimynai, jį aptarinėjo, įvairiai vertino, todėl nukentėjusioji emociškai jautėsi pažeminta, jai pakilo kraujospūdis, dėl ko ji lankėsi pas gydytojus. Kaltinamasis jos iš esmės neatsiprašė – to nepadarė nei, kaip teigia nukentėjusioji, po įvykio, nei teisme“, – rašoma teismo nuosprendyje.

Jame teigiama, kad nukentėjusiajai kaltinamojo nusikalstama veika ilgalaikių sveikatos sutrikimų nepadaryta, ji pati nurodė, kad apie šį įvykį galvojo tik kurį laiką, tad jos patirti dvasiniai išgyvenimai buvo laikini. 

„Dėl aptartų priežasčių, taip pat vadovaudamasis teismų praktika analogiško pobūdžio bylose teismas sprendžia, kad yra pagrindas iš kaltinamojo nukentėjusiosios naudai priteisti 300 Eur nusikaltimu padarytai neturtinei žalai atlyginti“, – rugsėjo 13-ąją nusprendė Tauragės apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mockaitis.

Kaltinamasis V. K. buvo pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo, jam skirtas 4 mėnesių laisvės apribojimas, įpareigojant dalyvauti elgesio pataisos programoje. 

 

Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Cottonbro/pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Kiek vilką bejaukinsi, jis vis tiek į mišką žiūrės, sako lietuvių liaudies patarlė. Šis posakis tiktų nevedusiam, nedirbančiam R. S., anksčiau jau teistam už vagystę. Vyras, apsilankęs teisme, kuriame buvo teisiamas dėl vagystės, po teismo posėdžio nužingsniavo į parduotuvę ir apsivogė. Tiesa, vyras tikėjosi, kad pavogtų prekių suma neviršys tos, už kurią gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau R. S. apsiskaičiavo ir spalio 26-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Ne kartą reikalų su teisėsauga turėję broliai nusprendė atsipalaiduoti – nusipirko naminukės. Planas neišdegė. Spalio 26-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo nuteisė vyrus už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir gabenimą.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2021-12-03
Svetimų asmenų vardu įgytų mokėjimo kortelių prekyba užsiėmęs Tauragės gyventojas keliaus į teismą. Jam pateikti kaltinimai dėl neteisėto kito asmens vardu išduotos mokėjimo kortelės bei tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimo, laikymo ir realizavimo. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-12-01
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos atpažįstant vyrą nuotraukoje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-11-29
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.