Šunų neprižiūrėjusi moteris smurtavo prieš VMVT specialistes
Įkelta:
2021-10-17
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistės apstulbo, kai apsilankiusios vienos šunų savininkės namuose patyrė jos smurtą. Byla pasiekė teismą. Smurtautoja, šunų savininkė, rugsėjo 13-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.

Nukentėjusioji dirba VMVT. Ji teigė, kad šių metų balandžio 26 d. buvo gauta informacijos, kad D. Š.  nelegaliai laiko šunis. Apie 13 val. kartu su kolege nuvykus nurodytu adresu ir paskambinus į duris niekas jų neatidarė. Specialistė mėgino telefonu susisiekti su šunų savininke, bet tiek jos, tiek kolegės numeris  buvo užblokuoti. Būdamos vietoje specialistės per langus matė, kad namuose vaikšto žmonės. Taigi, jos nusprendė, kad šunų savininkė piktavališkai neatidaro durų. Nuspręsta kviesti policijos pareigūnus. Atvykę pareigūnai taip pat mėgino telefonu pasiekti šunų savininkę, bet nesėkmingai. 

Maždaug po 2 val. specialistės sulaukė D. Š. skambučio. Pastaroji pasakė, kad namie yra jos dukra.  Į namus apie 17 val. atvykusi D. Š. specialistes pasitiko keiksmais, grasinimais susidoroti, tuomet buvo dar kartą iškviesti pareigūnai. 

Atvykę policijos pareigūnai kartu su D. Š. įėjo į teritoriją ir po 5 min. grįžę pasakė, kad bus leista specialistėms įeiti ir apžiūrėti būstą.

Tačiau moteris į ūkinius pastatus specialisčių neįsileido. D. Š. joms pasakė, kad be teismo nutarties į ūkinius pastatus jų neįleis. VMVT darbuotojos apie 19 val. išvyko namo. 

Balandžio 27 d., apie 11 val., buvo gautas pranešimas, kad tuo pačiu adresu kieme vyksta sujudimas, šunys vedžiojami iš vieno pastato į kitą. Specialistėms atvykus ir įėjus į kiemą D. Š. pasakė, kad niekur jų neįleis. Tą pačią dieną buvo gauta Klaipėdos apylinkės teismo nutaris dėl patekimo į teritoriją.

Taigi, patekus į gyvenamąjį namą, kaltinamoji D. Š. praeidama pro šalį trenkė specialistei alkūne į dešinį petį. Name buvo rasti keturi šunys, kurie prieš dieną užfiksuoti tvarte murzini ir neprižiūrimi. Buvo nuspręsta laikinai paimti šunis dėl galimai žiauraus elgesio. Svetainėje specialistei einant prie vieno iš šunų D. Š. griebė jai už dešinės rankos ir stipriai ją suspaudė, dėl ko ji juto fizinį skausmą. Po kurio laiko atsirado kraujosruva. 

Apie tai, kad kolegė patyrė smurtą, teisme patvirtino ir liudijusi kartu su specialiste buvusi kita VMVT darbuotoja. 

Kaltinamoji kaltės nepripažino. Ji teigė, kad esą įėjusios į namus nukentėjusioji su kolege apžiūrinėjo namus, naršė po spinteles, šaldytuvą, ieškodamos nežinia ko. Namuose vyko konfliktas ir prasidėjo chaosas, kadangi jos dukra labai pergyveno dėl to, kad iš jų bus paimti šunys. Kaltinamoji teigė, kad VMVT darbuotoja pati ją pastūmė. Dėl to ji parašė pareiškimą policijai, tiesa, vėliau pretenzijų nebeturėjo. Kaltinamoji neigė atlikusi kokius nors smurtinius veiksmus. 

Pagal Valstybinę teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyriaus specialisto išvadą, nukentėjusiajai padaryta poodinė kraujosruva dešiniojo peties-žąsto riboje, dešinio dilbio sumušimas, išvardinti sužalojimai atitinka nežymaus sveikatos sutrikdymo mastą.

Tiek ši išvada, tiek liudininkės kolegės parodymai lėmė, kad teismas patikėjo nukentėjusiosios pozicija. 

D. Š. buvo nuteista dėl fizinio skausmo sukėlimo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo. Teisėja Gražina Gudžiūnienė nusprendė apriboti nuteistosios laisvę skiriant intensyvią priežiūrą vieneriems metams. Be to, D. Š. į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondo banko sąskaitą turės sumokėti 500 eurų.

 

Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Cottonbro/pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Kiek vilką bejaukinsi, jis vis tiek į mišką žiūrės, sako lietuvių liaudies patarlė. Šis posakis tiktų nevedusiam, nedirbančiam R. S., anksčiau jau teistam už vagystę. Vyras, apsilankęs teisme, kuriame buvo teisiamas dėl vagystės, po teismo posėdžio nužingsniavo į parduotuvę ir apsivogė. Tiesa, vyras tikėjosi, kad pavogtų prekių suma neviršys tos, už kurią gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau R. S. apsiskaičiavo ir spalio 26-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Ne kartą reikalų su teisėsauga turėję broliai nusprendė atsipalaiduoti – nusipirko naminukės. Planas neišdegė. Spalio 26-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo nuteisė vyrus už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir gabenimą.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2021-12-03
Svetimų asmenų vardu įgytų mokėjimo kortelių prekyba užsiėmęs Tauragės gyventojas keliaus į teismą. Jam pateikti kaltinimai dėl neteisėto kito asmens vardu išduotos mokėjimo kortelės bei tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimo, laikymo ir realizavimo. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-12-01
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos atpažįstant vyrą nuotraukoje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-11-29
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.