Po skaudžios pareigūno netekties – Tauragės policijos kova
Įkelta:
2021-10-06
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka

57 tūkst. eurų – tiek reikalavo Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas iš avarijos, kurios metu žuvo pareigūnas, kaltininko bei draudimo bendrovės. 

1982 metais gimęs T. S. žuvo 2017 m. sausio 24-ąją, atlikdamas tarnybą, kai Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvyko tragiška avarija. 

Policijos komisariatas ieškinyje nurodė, kad tą dieną kelio Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda 149-ajame kilometre Eimantas R., tuo metu dirbęs siuntų pristatymo bendrovėje, vairuodamas mikroautobusą „Mercedes Benz Sprinter“ ir važiuodamas paskui sunkvežimį „Scania“, nesilaikydamas saugaus atstumo ir pastarajam stabdant, siekdamas išvengti susidūrimo su sunkvežimiu, staiga suko į kairę, norėdamas lenkti sunkvežimį, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiavusiu Tauragės apskrities VPK Pagėgių policijos komisariato tarnybiniu automobiliu „Škoda Yeti“, kuris važiavo įjungęs specialius garso ir šviesos signalus. Eismo įvykio metu dėl patirtų sužalojimų žuvo policijos tarnybinio automobilio vairuotojas T. S., o tarnybiniame automobilyje važiavusiam jo kolegai D. P. sunkiai sutrikdyta sveikata. Tauragės rajono apylinkės teismo 2017 m. spalio 19 d. nuosprendžiu Eimantas R. pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d. 

1 metai ir 4 mėnesiai – tokios laisvės atėmimo bausmės sulaukė vairuotojas, tiesa, ji buvo atidėta – į kalėjimą Eimantas R. nepateko. Avarijos kaltininkas teisme teigė, kad vairuodamas mikroautobusą ir naudodamas laisvų rankų įrangą klausėsi muzikos, skambino klientui. 

Vyras sakė matęs tolumoje žybčiojančius policijos automobilio švyturėlius, tiesa, vairuotojas galvojo, kad greičiausiai automobilis stovi. Eimantas R. sakė iš pradžių nematęs, kad priekyje jo važiuojantis sunkvežimis stabdo, o susizgribo tik tada, kai jau buvo per vėlu. 

Po avarijos Tauragės apskrities policijos komisariatas sumokėjo žuvusio pareigūno šeimai 57 tūkst. eurų. Komisariato atstovai teigė, kad šią sumą sumokėjo įvertinę tiek turtinę, tiek neturtinę žalą. 

Policija ieškinį grindė tuo, jog pareigūnas išlaikė savo sergančią motiną, dėl to ir apskaičiavo didelę turtinę žalą.

Tiesa, Vilniaus apygardos teismas 2021 m. birželio 15 d. sprendimu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato ieškinį atmetė. Teismas motyvavo, kad turtinės žalos dydis nėra grindžiamas nei tiesioginiais įrodymais, nei bent preliminariais skaičiavimais, kokias pinigų sumas ir kokioms reikmėms savo motinos išlaikymui skirdavo žuvęs pareigūnas. 

Byla nukeliavo į Lietuvos apeliacinį teismą, nes komisariatas skundė tokį sprendimą. Vis dėlto apeliacinės instancijos teisme daug nepešta – teismas nusprendė iš draudimo bendrovės komisariatui priteisti vos 455,18 euro – tiek teismas įvertino turtinę žalą. 

„Reikalavimas atlyginti neturtinę žalą negali būti tenkinamas, kadangi policijos įstaigos išmokėtos kompensacijos, kaip socialinio draudimo išmokos, paskirtis nėra atlyginti patirtus neturtinius praradimus (neturtinę žalą)“, – rašoma Lietuvos apeliacinio teismo nutartyje, priimtoje rugsėjo 21-ąją.

 

Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Cottonbro/pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Kiek vilką bejaukinsi, jis vis tiek į mišką žiūrės, sako lietuvių liaudies patarlė. Šis posakis tiktų nevedusiam, nedirbančiam R. S., anksčiau jau teistam už vagystę. Vyras, apsilankęs teisme, kuriame buvo teisiamas dėl vagystės, po teismo posėdžio nužingsniavo į parduotuvę ir apsivogė. Tiesa, vyras tikėjosi, kad pavogtų prekių suma neviršys tos, už kurią gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau R. S. apsiskaičiavo ir spalio 26-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Ne kartą reikalų su teisėsauga turėję broliai nusprendė atsipalaiduoti – nusipirko naminukės. Planas neišdegė. Spalio 26-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo nuteisė vyrus už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir gabenimą.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2021-12-03
Svetimų asmenų vardu įgytų mokėjimo kortelių prekyba užsiėmęs Tauragės gyventojas keliaus į teismą. Jam pateikti kaltinimai dėl neteisėto kito asmens vardu išduotos mokėjimo kortelės bei tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimo, laikymo ir realizavimo. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-12-01
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos atpažįstant vyrą nuotraukoje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-11-29
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.