Skaudvilėje – girto kaip pėdo vyro smurtas prieš seserį
Įkelta:
2021-07-26
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Tauragės apskrities policijos FB nuotrauka

Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 

Kodėl mušė – nesakė

Bylos duomenimis, konfliktas įvyko šių metų balandžio 14-ąją, apie 20 val. 19 min. Nukentėjusioji V. B. ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad prieš kelias dienas iki įvykio pas ją į namus atvažiavo brolis E. B. ir išbuvo keletą dienų. Balandžio 14-ąją pas moterį atvyko  pažįstami – moteris ir 2 vyrai. Visi, taip pat ir brolis, girtavo. Pažįstamiems išvykus E. B. tapo agresyvus ir puolė seserį smaugti. Kodėl brolis ją smaugė, sesuo nežinojo, esą smurtautojas nieko nesakė. 

Moteris prisiminė, kad kai E. B. parvertė ją ant lovos ir abiem rankomis sugriebęs už kaklo ėmė smaugti, jai trūko oro, ji šaukė pagalbos. Tada brolis ją paleido ir sudavė po vieną smūgį į dešinę ranką, ties alkūne, ir kairės rankos plaštakos viršutinę dalį, taip sužalodamas jai kairės rankos didįjį pirštą. E. B. daugiau jai nieko nedarė, nes pas moterį į namus atėjo kaimynė L. P.  Policiją iškvietė liudytoja.

Pastaroji ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad išgirdo triukšmą V. B. namuose. Kaimynė girdėjo, kaip V. V. verkdama šaukėsi pagalbos, sakydama „Gelbėkit, mane smaugia“. Atėjusi pas V. B. kambaryje rado nukentėjusiąją su broliu. Abu buvo neblaivūs. Nukentėjusioji tuo metu klūpojo, o E. B. sėdėjo ant lovos, jis viena ranka buvo sugriebęs ją už plaukų, bet išvydęs kaimynę paleido. Išėjusi į lauką liudytoja iškvietė policiją bei girdėjo, kad kambaryje tarp nukentėjusiosios ir brolio konfliktas tęsėsi. 

Skubiai atvykę policijos pareigūnai smurtautojui nustatė 3,01 prom. girtumą. Tai sunkus girtumo laipsnis. E. B. buvo išgabentas į policijos nuovadą.

Norėjo ramybės

Teisme vyras sakė, kad įvykio metu dingo jo pinigai,  dėl vagystės jis apkaltino seserį.

Teisme nukentėjusioji pasakojo dėl brolio veiksmų jutusi fizinį skausmą, tačiau medikų pagalbos jai neprireikė, pas teismo medicinos ekspertą nevyko. Pretenzijų nukentėjusioji broliui nereiškė, tik teigė norinti, kad jis paliktų ją ramybėje. 

Kaltinamojo E. B. atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad jis prisipažino ir nuoširdžiai gailisi, tačiau jo padėtį pasunkino tai, kad nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

„Kaltinamasis praeityje teistas tris kartus. Paskutinį kartą – už nusikaltimus žmogaus sveikatai, teistumai išnykę, turi galiojančių nuobaudų už administracinius nusižengimus. Kaltinamasis yra neįgalus, darbingumo lygis – 40 proc.“, – rašoma nuosprendyje.

Vietoje arešto – intensyvi priežiūra

Teismas skyrė 90 parų areštą. Kadangi kaltinamasis prisipažino, jam bausmė sumažinta trečdaliu. E. B. turėjo atlikti 60 parų areštą, bet jis pelnė teismo pasitikėjimą, nes gyvena ir gydosi priklausomybės ligų bendruomenėje, atlieka bendruomenės gydymosi programą, dalyvauja mokymuose ir darbiniuose užsiėmimuose, yra charakterizuojamas teigiamai. 

Teismas atidėjo jam paskirtos bausmės arešto vykdymą ir paskyrė intensyvią priežiūrą – kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, nustatant pareigą intensyvios priežiūros laikotarpiu neišeiti iš gydymo vietos arba savo namų nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu ar mokymusi.

 

  

Nuotrauka
Teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) paskelbė nuosprendį vyrui, kuris degalinėje, grasindamas peiliu jos operatorei, pagrobė 475 Eur vertės turtą ir paskyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.
Nuotrauka
k
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Triskart lytinę aistrą su nepilnametėmis ir vos dvejų mergaite tenkinęs tauragiškis, nuteistas ilgiems metams kalėjimo, laukė Klaipėdos apygardos teismo malonės. 35 metų Vitalijus Altaravičius teismo prašė sutrumpinti jam skirtą laisvės atėmimo bausmę, šį pageidavimą motyvuodamas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimais, – praneša portalas15 MIN.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Rugpjūčio 26-ąją prieš Tauragės apylinkės teismą stojo du vyrai. Abu į teisėsaugos akiratį pateko dėl narkotikų. Anksčiau neteistas L. B., auginantis mažametį vaiką, guodėsi, kad sunku pragyventi, dėl to jis ėmėsi nelegalaus verslo – narkotikų prekybos. O pirmasis policijos pareigūnams  įkliuvęs M. E., iš jauno tėvo įsigijęs kvaišalų, kalbėjo norėjęs nusiraminti.
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Unsplash“ nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Darželyje dirbanti auklėtoja, išvydusi mažametės mergaitės sužalojimus, įtarė, kad prieš vaiką gali būti panaudotas smurtas. Nuogąstavimai pasitvirtino. Po to, kai pedagogė kreipėsi į teisėsaugą, paaiškėjo, jog prieš vaiką smurtaujama nuolat. Rugpjūčio 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą mažametės motinos R. B. atžvilgiu. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės apskrityje gyvenantis R. P.  atkreipė kaimyno dėmesį neleidęs ramiai pailsėti. Apie garsiai leidžiamą muziką pastarasis pranešė policijos pareigūnams, tačiau šie iš pradžių vykti į įvykio vietą neskubėjo. Kai gerokai įkaušęs triukšmadarys sėdo į automobilį ir apie tai kaimynas informavo skubios pagalbos telefonu 112, pareigūnai reagavo nedelsdami. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 20-ąją priėmė baudžiamąjį įsakymą ir paskyrė R. P. nemažą baudą.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Šeštadienį, 19.19 val., policija sulaukė pranešimo dėl Moksleivių alėjoje chuliganiškai besielgiančių paauglių. Vienam jų, septyniolikos metų vaikinui, apsižodžiavus su 42 m. vyru vos nekilo muštynės.
Nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-19
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, dokumento pagrobimą, vagystę, viešosios tvarkos pažeidimą teistas V. B. stojo prieš Tauragės apylinkės teismą už lytinį santykiavimą su jaunesniu nei 16-os metų asmeniu. Rugpjūčio 3-ąją paskelbtas nuosprendis.
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Ketvirtadienį, apie 15 val., Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje susidūrė lengvasis automobilis „Mercedes benz“ ir vilkikas. Eismo įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 
Nuotrauka
Adakavas
Aociatyvi feisbuko paskyros adakavas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-16
Policija tiria vakar Adakavo miestelyje įvykdytos vagystės aplinkybes. Į policiją kreipėsi nuo ilgapirščių nukentėjęs 44 m. vyras.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Policija vakar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo. Apie tokius įtarimus policijai pranešė „Regitra“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Išgėrus emocijos paaštrėja ir tampa sunkiai valdomos. Vieni tampa itin linksmi, kiti konfliktuoja ir ima aiškintis įvairias gyvenimo nuoskaudas. Būtent taip nutiko ir moteriai, kuriai šią vasarą teko praverti Tauragės apylinkės teismo duris. Dar pavasarį emocijų apimta Tauragės r. gyventoja Lina A. prisigėrė ir ėmė konflikuoti su draugu. O galiausiai girta ir įsiutusi sėdo prie automobilio vairo ir nulėkė į griovį.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, ligoninėje, mirė rugsėjo 1-ąją darbe traumą patyręs vyras. Kaip „ Tauragės žinioms“ sakė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėjas Raimondas Leonavičius, nelaimė įvyko  prie Balskų girininkijos.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Siūlyti pareigūnams kyšį – itin prasta idėja. Deja, tai suvokia ne visi. Įstatymus jiems tenka priminti teisme. Anksčiau neteistas A. T. irgi turėjo progą susipažinti su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu atsakomybę už mėginimą papirkti policijos pareigūnus. Liepos 28-ąją jam paskelbtas Tauragės apylinkės teismo nuosprendis. 
Nuotrauka
teismas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje ligoninėje mirė darbe traumą patyręs vyras.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-09-10
Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Prieš savaitę, vienoje Pramonės gatvėje veikiančioje įmonėje, darbo metu susižalojo 22 m. vaikinas.