Tauragiškiui dviratininkui – pirmoji vieta
Įkelta:
2023-10-12
Nuotrauka
 „MTB Tauragė“ nuotrauka
Nuotraukos autorius:
„MTB Tauragė“ nuotrauka
Aprašymas

„Žemaitijos taurės“ baigiamajame etape dalyvavo gausus klubo narių būrys

 

,
Nuotrauka
 „MTB Tauragė“ nuotrauka
Nuotraukos autorius:
„MTB Tauragė“ nuotrauka
Aprašymas

Ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio – tauragiškis Tomas Šimašius

 

Dviratininkų sporto ir laisvalaikio klubas „MTB Tauragė“ dalijasi  džiugia žinia – klubo narys Tomas Šimašius tapo penkių etapų varžybų  „Žemaitijos taurė“  nugalėtoju mėgėjų 100 kg kategorijos grupėje. Besidžiaugdami pergale klubo nariai kviečia į tradicinį žygį šeštadienį.

Tauragiškiui – pirmoji vieta

Praėjusį sekmadienį Plateliuose, Plungės rajone, vyko penktasis, paskutinis, balandį prasidėjusių varžybų „Žemaitijos taurė“ etapas. 100 kg kategorijos mėgėjų grupės nugalėtoju tapo tauragiškis T. Šimašius. 

Nuotrauka
 „MTB Tauragė“ nuotrauka
„MTB Tauragė“ nuotrauka

Kai kuriuose varžybų etapuose, vykusiuose Akmenėje, Šiauliuose, Klaipėdos r., Telšiuose ir šįkart Plungėje, puikiai pasirodė ir kiti tauragiškiai: Romas Nosevičius, Vidas Bukauskas, Andrius Arnašius, Vidmantas Tamulis, Gediminas Natys. 

Entuziastų daugėja 

Ketvirtus metus nuo oficialaus įregistravimo skaičiuojančio klubo „MTB Tauragė“ vadovė Vaida Žalandauskienė  pasakojo, kad neoficialiai klubas veikia jau aštuonerius metus. Klubo tikslas – aktyvinti visuomenę ir suburti bendraminčius. 

– Kokia žinutę neša mūsų klubas? Skatiname ir kitus aktyviai ir sveikai gyventi, sportuoti gryname ore. Ir mūsų transporto priemonės ekologiškos. Džiugina tai, kad klubo masiškumas auga, jungiasi vis nauji dviračių sporto entuziastai, – vardijo V. Žalandauskienė.  

 Šiuo metu klubas turi 35 narius, o prijaučiančių ir prisijungiančių prie žygių skaičiuojama per 60.  

Kiekvieną trečiadienį, visus metus, klubo nariai ir kiti šio sporto mėgėjai renkasi į žygius dviračiais. Paklausta apie mėgstamiausias trasas, Vaida vardija: miškai, bekelės, Pagramančio, Balskų, Rambyno, Lomių apylinkės, o trasa kiekvieną kartą driekiasi ten, kur galima pasigrožėti vaizdingais gamtos kampeliais. 

– Kaskart miname apie 50 kilometrų, žygiai trunka apie 3 valandas, – apie žygius dviračiais pasakojo klubo vadovė. 

Tradicinis žygis 

Šeštadienį, spalio 14-ąją, klubas visus kviečia į tradicinį, jau 9-ąjį žygį dviračiais. Tai tarsi simbolinis metų uždarymas. 

Klubas kviečia sėsti ant dviračių ir pasigrožėti rudenėjančiomis Tauragės apylinkėmis. Maršruto kryptis – žavusis Rambynas, planuojamas maršruto ilgis – 100 km. Žygio organizatoriai įspėja, kad didžioji maršruto dalis ves žvyrkeliais ir miško keliukais, todėl būtina įsivertinti savo jėgas ir tai, kad trasos būklė, priklausomai nuo oro sąlygų, gali būti sunkiai išvažiuojama, todėl nerekomenduojama keliauti miesto tipo dviračiais. Rūpinantis saugumu dalyviams reikia turėti šviesą atspindinčius rūbus, dviračio žibintus, užkandžių ir gėrimų. Pusiaukelėje lauks šilti pietūs. 

Žygis nemokamas, bet registracija į renginį privaloma, nuorodą galima rasti klubo feisbuko paskyroje „MTB Tauragė“. Prie Tauragės pilies žygeiviai renkasi 9.30 val., startas – 10 val. 

Besidžiaugdamas gausėjančiomis dviratininkų mėgėjų gretomis, klubas padėkos žodžių negaili ir rėmėjams: Tauragės rajono savivaldybei, Ju2.lt, UAB „Irgeka“, UAB „Grožio reforma“, UAB „Larai“, UAB „Tomautas“.  

Nuotrauka
rokas
Įkelta:
prieš 12 valandų
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-23
Seniai svajojate pakeisti kasdienę aplinką ir pasikrauti adrenalino? Šokite į garsųjį Roko Baciuškos motobagį ir pajuskite kitokį greitį! Dukart pasaulio ralio-reidų čempionas pristato analogų Lietuvoje neturinčias „RB driving experience“ pramogas – kviečia lėkti su juo specialiai paruoštoje trasoje arba rinktis turistinį pasivažinėjimą su draugais vaizdingais maršrutais gimtosios Tauragės apylinkėse.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-10
Saudo Arabijoje vykstančiame „Hail Toyota International“ ralyje dalyviai varžėsi pirmajame 302 kilometrų ilgio specialiame greičio ruože. Naujoje Ultimate klasėje startuojantis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano („Overdrive Racing“) finišavo per 2 val. 50 min. 8 sek. ir užėmė 2-ąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-09
Hail mieste Saudo Arabijoje ketvirtadienį oficialiai pradėtas „Hail Toyota International“ ralis, kuris žymi pirmąjį FIM Bajas pasaulio taurės etapą ir Saudo Arabijos „Toyota“ čempionato renginį. Lenktynėse kartu su keletu Ultimate klasės elito atstovų dalyvauja ir Rokas Baciuška.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2024-01-31
Tauragės krepšinio mokykloje darbą pradėjo krepšinio trenerė Viktorija Dambrauskaitė. Viktorija 2023 metais baigė Lietuvos sporto universiteto pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programą, šiuo metu trenerė studijuoja fizinio ugdymo ir sporto magistrantūrą. Pati Viktorija teigia, jog sprendimas grįžti į Tauragę – spontaniškas, kurį pakuždėjo nuojauta. Grįžusi į savo gimtąjį miestą Viktorija pastebi ir jo pokyčius, pasak merginos, jos gimtasis miestas – auga, o pagrindinis pliusas čia – ramesnis gyvenimo tempas, geresnis susisiekimas ir, žinoma, žmonės.
Nuotrauka
rokas
MCH photography nuotraukos
Įkelta:
2024-01-26
Savaitgalį į Lietuvą iš Dakaro grįžęs Rokas Baciuška pripažįsta, jog šiuo metu vis dar bando adaptuotis prie sulėtėjusio gyvenimo tempo ir lietuviškos žiemos. Šių metų Dakare Rokas Baciuška važiavo galingesnėje „Challenger“ klasėje. Trečiąją beduino statulėlę į savo gimtinę parvežęs sportininkas teigia, kad Dakaras užima ne mažą dalį jo gyvenime. Vaikinas atviravo, jog pirmoji jo gyvenimo tatuiruotė yra susijusi būtent su Dakaru.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-01-17
Saudo Arabijoje vykstančio Dakaro ralio devintasis etapas sėkmingai susiklostė „Challenger“ klasėje lenktyniaujančiam lietuviui Rokui Baciuškai. Jis su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano užėmė trečiąją vietą. Antradienį sportininkams teko važiuoti 639 km iš Hailo į Alulą, o greičio ruožą sudarė 417 km. R. Baciuška finišavo per 4 val. 55 min. 23 sek. Vos 20 sek. jį aplenkė čilietis Francisco Lopezas, o kiek daugiau nei 7 minutėmis – etapo nugalėtojas argentinietis Nicolas Cavigliasso. Greičio ruožą lietuvis pradėjo atsargiai ir pirmuose kelio taškuose jo rezultatas svyravo tarp 7 ir 10 pozicijų, bet vėliau R. Baciuška demonstravo puikų tempą ir sugebėjo pakilti iki trečios vietos. „Pradžioje sunkiai atsibudau, o pirma pusė buvo greita. Vėliau buvo akmenys – organizatoriai visiškai neleidžia pailsėti. Variklyje šiek tiek trūksta galios, todėl sunku pakilti į dideles kopas, taip pat buvo šiandien keletas sudėtingų navigacinių taškų. Dakaras šiemet tikrai sunkus, bet toks jis yra visiems“, - kalbėjo R. Baciuška. Trasoje R. Baciuška matė sustojusį Vaidotą Žalą su „Mini“ automobiliu, taip pat ir dar vieną „Mini“ lenktynininką. „Tikrai „Miniams“ nelabai sekasi, bet šių metų Dakaras duoda didelį krūvį technikai ir vairuotojams“, - sakė pasaulio ralio-reidų čempionas R. Baciuška. Po finišo dalyvių dar laukė 149 km pervažiavimas iki bivako. Sportininkas iš Lietuvos neslepia, kad nuovargis rodo savo ženklus, bet motyvacijos stengiasi nepristigti. „Kilometrai, kilometrai, kilometrai – nesibaigiantys kilometrai. Dakare būsiu atsivažiavęs už visus 2024 metus, - šypsojosi R. Baciuška. – Iš tiesų, kuo arčiau Dakaro finišas, tuo darosi vis sunkiau, bet viskas tvarkoje, smagu, yra fanų iš Lietuvos, todėl jie pakelia nuotaiką. Ačiū visiems. Liko trys dienos, nepasiduodame, nes dar visko gali atsitikti.“ Bendroje „Challenger“ klasės įskaitoje lyderiu išlieka amerikietis Mitchellas Guthrie. Antrąją vietą užima Cristina Gutierrez (+28 min. 35 sek.), trečiąją – Francisco Lopezas (+ 36 min. 48 sek.). R. Baciuška išlieka ketvirtas, o jo atsilikimas nuo lyderio siekia 1 val. 23 sek. Dešimtąjį greičio ruožą trečiadienį sudarys 371 km. Iš viso lenktynininkams reikės nuvažiuoti 612 km aplink Alula miestą. Dakaro ralis, kurį sudaro
Nuotrauka
apdovanojimai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-01-09
Penktadienio vakarą Tauragės kultūros centre įvyko geriausių 2023 metų Tauragės sportininkų pagerbimo vakaras.
Nuotrauka
rokas
Marcelo Maragni / Red Bull Content Pool
Įkelta:
2024-01-09
Prestižiniame Dakaro ralyje Saudo Arabijoje pirmadienį lenktynininkai varžėsi trečiajame greičio ruože, kurį sudarė 438 km. Su pervažiavimu sportininkai turėjo iš viso nuvažiuoti 733 km iš Al Duwadimi į Al Salamiya.