Oficialu: Rokas Baciuška apgynė pasaulio čempiono titulą
Įkelta:
2023-09-04
Nuotrauka
rokas baciuska
Nuotraukos autorius:
J. Delfosse photography
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Lenktynininkas Rokas Baciuška praėjusiais metais tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu FIA pasaulio čempiono vardą, o šiandien dar labiau paryškino savo vardą šalies automobilių sporto istorijoje. Pirmadienį FIA oficialiai paskelbė, kad R. Baciuška apgynė pasaulio ralio-reidų čempionato T4 kategorijos nugalėtojo titulą.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, priešingai negu 2022-aisiais, šiemet lenktynininkui net nereikėjo laukti paskutinio, penktojo, pasaulio čempionato etapo, vyksiančio spalio 12-18 dienomis Maroke. Rugsėjo 1 dieną Argentinoje baigėsi ketvirtasis pasaulio čempionato etapas ir, nors R. Baciuška su savo šturmanu Orioliu Vidaliu jame nedalyvavo, lietuvis jau po šių varžybų užsitikrino čempiono titulą.

R. Baciuška rizikavo praleisti etapą Argentinoje, nes po trijų etapų turėjo solidų pranašumą prieš artimiausius persekiotojus. Per etapus Saudo Arabijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose bei Meksikoje lietuvis surinko 189 taškus.

Argentinoje vykusį ketvirtąjį pasaulio čempionato etapą – „Desafio Ruta 40“ ralį – laimėjo japonas Shinsuke Umeda. Savo sąskaitą bendroje įskaitoje jis pasipildė 50 taškų, kas leido jam pakilti į antrąją vietą. Visgi bendra jo taškų suma yra 60-čia mažesnė nei R. Baciuškos – 129. Kadangi Maroke daugiausiai bus galima surinkti 55 taškus, lietuvis jau dabar oficialiai pripažintas pasaulio čempionu.

„Būti pasaulio čempionu išties gera. Žinoma, pirmas kartas yra pirmas, jis su niekuo nepalyginamas, bet antri metai iš eilės parodo, jog tai nebuvo atsitiktinė sėkmė ir kad galiu apginti titulą. Kažkiek keista, kad taip viskas susiklostė ir čempionu tapau nedalyvaudamas dviejuose paskutiniuose etapuose“, – pranešime spaudai cituojamas R. Baciuška.

Pasaulio ralio-reidų čempionatas, kaip įprasta, šiemet startavo prestižinėmis Dakaro ralio lenktynėmis. Ten sportininkai dėl įskaitinių taškų turėjo kautis dvi savaites. R. Baciuška Saudo Arabijoje laimėjo tris greičio ruožus, dar keturiuose buvo antras ir tik dėl apmaudžios techninės bagio problemos paskutiniuose ralio kilometruose, liko antras. Tai leido pasaulio čempionato įskaitai pelnyti 79 taškus.

„Abu Dhabi Desert Challenge“ bei „Sonora Rally“ varžybose lietuvis pranoko visus varžovus ir abiejuose etapuose surinko po maksimalius 55 taškus. Pažymėtina ir tai, kad R. Baciuška tiek JAE, tiek Meksikoje laimėjo visus greičio ruožus – po penkis, todėl iš viso per tris pasaulio pirmenybių etapus Lietuvos sportininko sąskaitoje yra net 13 laimėtų greičio ruožų. Tokios įspūdingos statistikos nėra jokioje kitoje pasaulio čempionato klasėje.

„Dakare lenktyniauti visada yra sunkiausia, nes tai – didžiausias ralis su 15 dienų lenktynėmis. Abu Dabyje buvo taip pat nelengva, nes reikėjo važiuoti kepinant 38 laipsnių karščiui, trūko oro. Meksikoje laukė kitokie iki šiol nepatirti egzotiniai išbandymai, netrūko sunkių greičio ruožų, tačiau čia turbūt buvo lengviausia pergalė lyginant su kitomis“, - prisiminė R. Baciuška.

Nors pasaulio čempiono titulas apgintas, Lietuvos lenktynininką bus galima išvysti Maroko ralyje. R. Baciuška planuoja Maroke savo jėgas išbandyti jau su T3 klasės bagiu.

Nuotrauka
rokas
Įkelta:
prieš 13 valandų
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-23
Seniai svajojate pakeisti kasdienę aplinką ir pasikrauti adrenalino? Šokite į garsųjį Roko Baciuškos motobagį ir pajuskite kitokį greitį! Dukart pasaulio ralio-reidų čempionas pristato analogų Lietuvoje neturinčias „RB driving experience“ pramogas – kviečia lėkti su juo specialiai paruoštoje trasoje arba rinktis turistinį pasivažinėjimą su draugais vaizdingais maršrutais gimtosios Tauragės apylinkėse.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-10
Saudo Arabijoje vykstančiame „Hail Toyota International“ ralyje dalyviai varžėsi pirmajame 302 kilometrų ilgio specialiame greičio ruože. Naujoje Ultimate klasėje startuojantis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano („Overdrive Racing“) finišavo per 2 val. 50 min. 8 sek. ir užėmė 2-ąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-09
Hail mieste Saudo Arabijoje ketvirtadienį oficialiai pradėtas „Hail Toyota International“ ralis, kuris žymi pirmąjį FIM Bajas pasaulio taurės etapą ir Saudo Arabijos „Toyota“ čempionato renginį. Lenktynėse kartu su keletu Ultimate klasės elito atstovų dalyvauja ir Rokas Baciuška.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2024-01-31
Tauragės krepšinio mokykloje darbą pradėjo krepšinio trenerė Viktorija Dambrauskaitė. Viktorija 2023 metais baigė Lietuvos sporto universiteto pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programą, šiuo metu trenerė studijuoja fizinio ugdymo ir sporto magistrantūrą. Pati Viktorija teigia, jog sprendimas grįžti į Tauragę – spontaniškas, kurį pakuždėjo nuojauta. Grįžusi į savo gimtąjį miestą Viktorija pastebi ir jo pokyčius, pasak merginos, jos gimtasis miestas – auga, o pagrindinis pliusas čia – ramesnis gyvenimo tempas, geresnis susisiekimas ir, žinoma, žmonės.
Nuotrauka
rokas
MCH photography nuotraukos
Įkelta:
2024-01-26
Savaitgalį į Lietuvą iš Dakaro grįžęs Rokas Baciuška pripažįsta, jog šiuo metu vis dar bando adaptuotis prie sulėtėjusio gyvenimo tempo ir lietuviškos žiemos. Šių metų Dakare Rokas Baciuška važiavo galingesnėje „Challenger“ klasėje. Trečiąją beduino statulėlę į savo gimtinę parvežęs sportininkas teigia, kad Dakaras užima ne mažą dalį jo gyvenime. Vaikinas atviravo, jog pirmoji jo gyvenimo tatuiruotė yra susijusi būtent su Dakaru.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-01-17
Saudo Arabijoje vykstančio Dakaro ralio devintasis etapas sėkmingai susiklostė „Challenger“ klasėje lenktyniaujančiam lietuviui Rokui Baciuškai. Jis su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano užėmė trečiąją vietą. Antradienį sportininkams teko važiuoti 639 km iš Hailo į Alulą, o greičio ruožą sudarė 417 km. R. Baciuška finišavo per 4 val. 55 min. 23 sek. Vos 20 sek. jį aplenkė čilietis Francisco Lopezas, o kiek daugiau nei 7 minutėmis – etapo nugalėtojas argentinietis Nicolas Cavigliasso. Greičio ruožą lietuvis pradėjo atsargiai ir pirmuose kelio taškuose jo rezultatas svyravo tarp 7 ir 10 pozicijų, bet vėliau R. Baciuška demonstravo puikų tempą ir sugebėjo pakilti iki trečios vietos. „Pradžioje sunkiai atsibudau, o pirma pusė buvo greita. Vėliau buvo akmenys – organizatoriai visiškai neleidžia pailsėti. Variklyje šiek tiek trūksta galios, todėl sunku pakilti į dideles kopas, taip pat buvo šiandien keletas sudėtingų navigacinių taškų. Dakaras šiemet tikrai sunkus, bet toks jis yra visiems“, - kalbėjo R. Baciuška. Trasoje R. Baciuška matė sustojusį Vaidotą Žalą su „Mini“ automobiliu, taip pat ir dar vieną „Mini“ lenktynininką. „Tikrai „Miniams“ nelabai sekasi, bet šių metų Dakaras duoda didelį krūvį technikai ir vairuotojams“, - sakė pasaulio ralio-reidų čempionas R. Baciuška. Po finišo dalyvių dar laukė 149 km pervažiavimas iki bivako. Sportininkas iš Lietuvos neslepia, kad nuovargis rodo savo ženklus, bet motyvacijos stengiasi nepristigti. „Kilometrai, kilometrai, kilometrai – nesibaigiantys kilometrai. Dakare būsiu atsivažiavęs už visus 2024 metus, - šypsojosi R. Baciuška. – Iš tiesų, kuo arčiau Dakaro finišas, tuo darosi vis sunkiau, bet viskas tvarkoje, smagu, yra fanų iš Lietuvos, todėl jie pakelia nuotaiką. Ačiū visiems. Liko trys dienos, nepasiduodame, nes dar visko gali atsitikti.“ Bendroje „Challenger“ klasės įskaitoje lyderiu išlieka amerikietis Mitchellas Guthrie. Antrąją vietą užima Cristina Gutierrez (+28 min. 35 sek.), trečiąją – Francisco Lopezas (+ 36 min. 48 sek.). R. Baciuška išlieka ketvirtas, o jo atsilikimas nuo lyderio siekia 1 val. 23 sek. Dešimtąjį greičio ruožą trečiadienį sudarys 371 km. Iš viso lenktynininkams reikės nuvažiuoti 612 km aplink Alula miestą. Dakaro ralis, kurį sudaro
Nuotrauka
apdovanojimai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-01-09
Penktadienio vakarą Tauragės kultūros centre įvyko geriausių 2023 metų Tauragės sportininkų pagerbimo vakaras.
Nuotrauka
rokas
Marcelo Maragni / Red Bull Content Pool
Įkelta:
2024-01-09
Prestižiniame Dakaro ralyje Saudo Arabijoje pirmadienį lenktynininkai varžėsi trečiajame greičio ruože, kurį sudarė 438 km. Su pervažiavimu sportininkai turėjo iš viso nuvažiuoti 733 km iš Al Duwadimi į Al Salamiya.