Tauragės vardą garsinančią boksininkę motyvuoja artimieji
Įkelta:
2023-03-25
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Treneris Edvardas Kutujevas ir 2022-ųjų Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionė Iveta Lešinskytė

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Boksu sportininkė susidomėjo būdama šešiolikos

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

2022-ųjų Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionė Iveta Lešinskytė

 

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Iveta Lešinskytė jau 9 metus tarnauja Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Iš Žygaičių miestelio kilusi ir šiuo metu Tauragėje gyvenanti  Iveta Lešinskytė ne kartą tapo Lietuvos moterų bokso  čempione. Boksininkė ne tik sportuoja, tarnauja kariuomenėje, bet ir mokosi Lietuvos sporto universitete. Sportu nuo 16 metų besidominti moteris jau daugiau nei dešimtmetį nekeičia mylimos sporto šakos ir toliau tobulinasi bei stiprėja.

Dirba, mokosi ir sportuoja

Iveta mokosi Lietuvos sporto universitete, ištęstinėse Treniravimo sistemų programos studijose. Šiuo metu ji rašo bakalaurinį darbą tema „Sportininkų, išgyvenusių traumas, EGO stiprumo ir emocinių simptomų indekso raiškos sąsajos (BASC-2 savęs vertinimo skalės)“, tad laisvo laiko nelieka – jis visas skirtas darbui, sportui ir mokslams. Iveta tarnauja Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione jau devintus metus. Nuo 2017 metų ji – IV pėstininkų kuopos valdymo grupės ryšių ir informacinių sistemų technikė. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

– Esu dėkinga savo kolegoms – valdymo grupei – už nuoširdų palaikymą, – kalbėjo I. Lešinskytė.

Paklausta, kodėl pasirinko kario profesiją, ji teigia taip apsisprendusi pasikalbėjusi su treneriu. 

– Mane traukė tokia profesija, svarsčiau ir apie policiją, bet susidėliojau pliusus ir minusus ir vis dėlto pasirinkau kariuomenę. Ir nesigailiu. Ten jau dirbu 9 metus, – džiaugėsi mergina.

Vienos pirmųjų boksininkių Tauragėje

Sportuoti Iveta pradėjo būdama šešiolikos. Per tą laiką būta ir tokių akimirkų, kai treniruočių tempą tekdavo šiek tiek sumažinti dėl įvairių gyvenimo aplinkybių – išvykus į bazinius karinius mokymus, o pradėjus tarnauti kariuomenėje pratybų buvo daug. Mergina bazinius karinius mokymus atliko dar 2014 m. Rukloje. 

Pradėti sportuoti Iveta su drauge panoro dar būdamos paauglės, o kokią sporto šaką – tuo metu nebuvo labai svarbu, tad merginos nusprendė išbandyti bokso treniruotes.

– Susidomėjome kartu su drauge ir į pirmąsias treniruotes ėjome dviese, nes dviese visuomet drąsiau, – apie pirmuosius žingsnius tuomet dar jai naujoje sporto šakoje kalbėjo sportininkė. – Kai pradėjome lankyti treniruotes Tauragėje, nebuvo merginų boksininkių, todėl visi į mus žiūrėjo keistai. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

Mergina sako, kad priežastis, dėl kurios pasirinko boksą, – noras turėti didesnį sportinį krūvį.

– Prisimenu pirmąsias treniruočių savaites – buvo tikrai sunku, skaudėdavo raumenis, – pasakojo Iveta.

Kad ir kaip iš pradžių buvo sunku, dabar merginai atsisveikinti su šia sporto šaka būtų sudėtinga.

– Kitų sporto šakų neteko išbandyti, bet kartais kildavo tokių minčių. Vis dėlto boksas man per daug patinka, manau, kad net neitų pakeisti sporto šakos. Manau, jau būtų ir keista į kažkokią kitą sporto šaką pereiti, – svarstė I. Lešinskytė.

Geriausia motyvacija – artimųjų palaikymas

O kas sportininkę motyvuoja? 

Pasak Ivetos, jai motyvacijos suteikia aplinkinių ratas – laiko patikrinti draugai, šeima ir, žinoma, treneriai.

– Manau, jie didžiausi motyvatoriai, – akcentavo sportininkė.  

Tai visgi motyvacija ar disciplina svarbiausia sportininkui?

– Manau, reikia užsibrėžti tikslą, ir jeigu labai norėsi jį įgyvendinti ir jo sieksi, tai bus didžiausia motyvacija. O disciplina irgi labai svarbu, nes pasiruošimo metu būtina jos laikytis, – kalbėjo boksininkė.

Treniruojasi Tauragėje ir Šilutėje

Pasiruošti varžyboms Ivetai padeda treneriai Edvardas Kutujevas ir Vincas Murauskas.

– Daugiausiai treniruojuosi Tauragėje su treneriu E. Kutujevu, bet važinėju ir į Šilutę – ten praleidžiu nemažai laiko. Ten mane treniruoja V. Murauskas, – pasakoja sportininkė. 

Pasak jos, abu treneriai skiria labai daug laiko ir jėgų padėdami Ivetai tobulėti. Jie lydi merginą ir į varžybas. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

– Per tiek laiko jie man net savo buvimu šalia padeda varžybose geriau jaustis ir labiau pasitikėti savimi. Ačiū jiems už meilę savo darbui, – dėkojo sportininkė, dabar galinti pasidžiaugti, kad nuo 2015 m. priklauso Lietuvos bokso moterų rinktinei, yra tarptautinių turnyrų nugalėtoja bei prizininkė, o Pasaulio ir Europos čempionate yra užėmusi 5-ąją vietą.

Ruošiantis varžyboms laiko treniruotėms reikia skirti daugiau nei įprastai. Iveta dažnai važiuoja į stovyklas, kurių didžioji dalis vyksta užsienyje.

Laisvalaikis – su šeima

Rytus sportininkė pradeda nuo pasivaikščiojimo su augintiniu. 

– Po to ruošiuosi ir važiuoju į darbą, vėliau – į treniruotes, tvarkausi, gaminuosi maistą kitai dienai. Kartais ir prie mokslų pasėdėti reikia daugiau, – apie savo dieną pasakojo Iveta.

Pasak jos, laisvas laikas yra skirtas poilsiui, draugams, šeimai ir augintiniui, kuris nori daugiausiai laiko ir dėmesio.

– O kalbant apie pomėgius… Net nežinau, ar tokių turiu. Mėgstu leisti laiką su šeima. Skaitau knygas, kurios susijusios su mokslais. Kino filmų nelabai žiūriu, nebent stovyklų metu, kai yra daugiau laiko, – pasakojo pašnekovė.

Specialybės keisti neketina

Didelių ateities planų Iveta kol kas nekuria:

– Planų sportuoti toliau kol kas yra, tačiau sunku apie juos kalbėti, kai pasaulyje tokia padėtis. Dėl Rusijos sukelto žiauraus karo Ukrainoje mes nedalyvaujame varžybose, kuriose dalyvauja Rusijos ir Baltarusijos sportininkai. Todėl labai tolimų planų dėliotis negalime. 

O paklausta, ar baigusi studijas svarsto tapti trenere, mergina teigia, kad kol kas tokių planų dar neturi.

– Kol kas specialybės keisti neketinu – planuoju toliau dirbti kariuomenėje, o kaip bus toliau, nežinau, – teigė pašnekovė.

 

Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Birželio 12 d., Jaunimo parke prie Bastilijos komplekso, atidarytas 2023 metais Dalyvaujamojo biudžeto Didelės vertės projektų kategorijoje laimėjęs projektas – Jaunimo paplūdimio sporto aikštynas.
Nuotrauka
ROKAS
MCH photography
Įkelta:
2024-06-10
Penktadienį Kordoboje baigėsi „Desafio Ruta 40“, dovanojęs dalyviams neįkainojamą argentinietišką patirtį. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Sébastien Delaunay paskutinį greičio ruožą įveikė per 2 val. 47 min. 5 s. ir finišavo penkti, tačiau bendroje ralio įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo varžovų, Rokas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje, tačiau užbaigti darbus dėl titulo turės Maroke – lietuviui trūksta kelių taškų.
Nuotrauka
zaidynes
Įkelta:
2024-05-15
Penktadienį, gegužės 17 d., Tauragės sporto centras kviečia tauragiškius į Martyno Mažvydo progimnazijos stadione organizuojamas Sporto žaidynes, kuriose bus galima pamatyti įvairias sporto šakas. Pasak Tauragės sporto centro direktoriaus Gedimino Sakalausko, tokios žaidynės Tauragėje organizuojamos pirmą kartą, o pati mintis kilo galvojant apie mokslo metų pabaigos šventę. Sporto centro direktorius teigia, jog ir vieta žaidynėms parinkta tokia, jog vienoje vietoje sportuoti galėtų ne vienai sporto šakai atstovaujantys sportininkai. Gerėjanti sporto infrastruktūra mieste leidžia organizuoti masines šventes, kuriose gali dalyvauti komandinės ir indvidualios sporto šakos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Balandžio 18-19 dienomis Vilniuje vyko policijos krepšinio turnyro Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti finalinis etapas.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-04-08
Sekmadienį Grandoloje baigėsi Portugalijos ralis, dovanojęs dalyviams neįkainojamą patirtį ir savotišką europietišką Dakaro versiją. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano paskutinį greičio ruožą įveikė per 53 min. 45 sek. ir  finišavo vienuolikti, tačiau bendroje įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo kolegų, ekipažas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-25
Tauragės sporto centro futbolininkės Sandra Kleinaitė, Melita Globytė, ir Rugilė Kalkiūtė sulaukė kvietimo prisijungti prie Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmoje lygoje žaidžiančios Plungės Babrungo komandos.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Aironas Voveris, Arnas Mačiūnas, Neimantas Viliušis ir Domas Lingys – ketveriukė, kuri kovo pradžioje Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 3X3  čempionate iškovojo trečiąją vietą ir šiuo metu ruošiasi Moksleivių krepšinio lygos C diviziono  U16 finalinio ketverto kovoms.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-19
Kovo 15 d. Kaune vyko neeilinis renginys, subūręs futbolo vaikščiojant mėgėjus iš visos Lietuvos. Kauno LFF treniruočių futbolo centre įvyko antrasis Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas futbolo vaikščiojant turnyras, kuriame triumfavo tauragiškių komanda. Turnyre dalyvavo 16 komandų iš Kelmės, Nidos, Tauragės, Marijampolės, Klaipėdos,  Tytuvėnų, Mažeikių, Gargždų. Tauragei šiame turnyre atstovavo net 4 komandos: Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinys, „Beržė“, „Zumpė“, „Tauras“ – pastarieji, laimėję visas žaistas varžybas, tapo turnyro čempionais.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-15
Trečiadienį Bastilijos sporto komplekse sužaistos paskutinės reguliaraus Lietuvos jaunių rankinio čempionato sezono rungtynės, kuriose Tauragės rankininkės užtikrintai, rezultatu 36 - 29 įveikė Panevėžio sporto centro atstoves. Prieš atkrintamąsias Tauragės rankininkės savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 3 pralaimėjimus ir surinkusios 30 taškų turnyrinėje lentelėje užimą trečiąją vietą, į priekį užleisdamos Klaipėdos Viesulo bei Kauno rajono SM rankininkes.
Nuotrauka
kase
Rūtos Karmazinaitės, Tomo Marcinkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-03-13
Visą ilgąjį savaitgalį Tauragės „Bastilijos“ sporto komplekse vyko Krepšinio dienai skirti renginiai. Pirmasis startavo Tauragės „Tauragės“ krepšinio klubas, kuris Regionų krepšinio lygos savaitės rungtynėse susitiko su Kazlų Rūdos komanda „Ataka KK“. Fortūna tauragiškiams nebuvo palanki ir po pratęsimo teko pripažinti varžovų pranašumą.
Nuotrauka
plaukikai
Įkelta:
2024-03-05
Tauragės baseino, mokymo plaukti grupių vaikai įrodė, kad baseinas buvo, yra ir bus reikalingas Tauragės bendruomenei. Galime pasidžiaugti tuo, kad mūsų rajono vaikai ne tik sugeba saugiai jaustis vandenyje ir prie vandens, bet ir geba pasiekti gan aukštų sportinių rezultatų varžybose.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-04
Šeštadienį baigėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuosę vykęs „Abu Dhabi Desert Challenge“, kur paskutinę ralio dieną dalyviams teko įveikti 206 specialaus greičio ruožo kilometrus. „Challenger“ bagių klasėje varžęsis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano („Can-Am Factory team“) finišavo per 2 val. 38 min. 8 sek. ir užėmė 3-ąją vietą. Bendroje šio etapo įskaitoje ekipažas liko antroje pozicijoje, tačiau pasaulio čempionato lentelėje kyla į pirmą vietą.
Nuotrauka
Rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-02
Penktadienį Abu Dabyje vykstančio antrojo pasaulio ralio-reidų čempionato etapo dalyviai 345 kilometrus važiavo aplink Mezairą, o „Challenger“ bagių klasėje besivaržantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano, finišą pasiekę per 3 val. 29 sek., stabiliai laikosi antroje pozicijoje. Ekipažą kol kas lenkia tik komandos draugas amerikietis Austin Jones.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-03-01
Trečiasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruožas dalyviams vėl nepagailėjo iššūkių – vis sudėtingesnio lygio kopomis teko važiuoti beveik 300 kilometrų, o po netikėto naktinio lietaus dykumoje matomumas nebuvo pats geriausias. Stabiliai link pagrindinio tikslo judantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano trasą šiandien įveikė per 3 val. 48 sek. ir vėl finišą pasiekė antri. 
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-29
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.