Tauragės senjorai – Lietuvos futbolo vaikščiojant turnyro čempionai
Įkelta:
2023-02-13
Nuotrauka
tau
Nuotraukos autorius:
Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Aprašymas

Tauragės trečiojo amžiaus universiteto komanda

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Vasario 8-ąją Lietuvos masinio futbolo asociacija Kaune surengė pirmąjį futbolo vaikščiojant turnyrą, kuriame dalyvavo 8 komandos iš Klaipėdos, Kelmės, Plungės, Tauragės ir Kauno rajono. Tauragės TAU (trečiojo amžiaus universiteto) komanda, treniruojama Visuomenės sveikatos biuro specialistų Mariaus Trajanausko ir Eglės Arlauskienės, iškovojo 4 pergales iš eilės ir, užėmusi pirmąją vietą, tapo absoliučia turnyro čempione.

„Įspūdžiai nerealūs. Įdomu, smagu, džiugu, ypač kai pavyko laimėti. Didžiai dėkingi už tokį projektą. Ir treneriai nerealūs. Lauksime daugiau tokių susibūrimų. Susitikome draugus iš Kelmės TAU, susipažinome ir su kitų rajonų senjorais. Apskritai, futbolas vaikščiojant – mėgstamiausia veikla“, – po laimėto turnyro emocijomis dalinosi Tauragės trečiojo amžiaus senjorų universiteto dekanė, aistringa futbolo vaikščiojant žaidėja Albina Senkuvienė. Beje, komandoje žaidžia ir Albinos vyras.

Futbolas vaikščiojant – tai mažojo futbolo versija, sugalvota ir reglamentuota kaip atskira žaidimo rūšis, siekiant į žaidimą įtraukti senjorus. Jau pats žaidimo pavadinimas – futbolas vaikštant – atskleidžia, kad esminis skirtumas nuo įprasto futbolo yra tas, kad žaidžiant vietoje bėgimo būtina eiti. Žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, neleidžia didesnio kontakto, taip sumažindamas traumų tikimybę, tačiau skatina judėti, bendradarbiauti komandoje ir išlaiko pagrindinius futbolo elementus.

Lygiai prieš dešimtmetį, 2011-ųjų vasarą, Anglijos futbolo klubas „Chesterfield“ pakvietė 50 metų ir vyresnius žmones dalyvauti futbolo vaikščiojant (Walking football) programoje. Nuo to laiko žaidimas po truputį plito visoje Jungtinėje Karalystėje: susibūrė šimtai komandų, įsikūrė šio žaidimo asociacija. Prieš trejus metus sukurta ir tarptautinė Futbolo vaikščiojant federacija, jungianti 15 narių.

Pasiremdama kolegų iš Anglijos, Čekijos, Škotijos, Portugalijos patirtimi, tikslą šią žaidimo rūšį pritaikyti Lietuvai išsikėlė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) narė – Masinio futbolo asociacija (MaFa). Parengusi žaidimo taisykles lietuvių kalba ji kvietė norinčius dalyvauti mokymuose. Taip šis naujas futbolo tipas pradėjo savo kelią Lietuvoje. LFF ir MaFa pernai Kaune organizavo seminarus, kuriuose itin aktyviai sėmėsi žinių ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai. 

„Futbolo vaikščiojant  užsiėmimus pradėjome vesti nuo rugsėjo. Kiekvieną pirmadienį, 9.30 val., į Tauragės visuomenės sveikatos biuro užsiėmimus Sporto centre susirenka šio fizinio aktyvumo būdo entuziastai. Vieni pirmųjų prisijungė Tauragės trečiojo amžiaus universiteto senjorai“ – teigia Tauragės visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Genienė. 

Nors futbolas vaikščiojant nereikalauja specialaus fizinio pasiruošimo, ji neabejoja, kad jau keletą metų Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuosekliai organizuojami fizinio aktyvumo užsiėmimai senjorams prisideda prie šios pergalės turnyre. Pasak jos, smagu, kad užsiėmimai ne tik gerina senjorų lankstumą, mobilumą bei koordinaciją, stiprina fizinę ir psichoemocinę senjorų sveikatą, bet dar ir dovanoja begalę serotonino, smagiausių emocijų, bendrystės ir pasididžiavimo. 

Akivaizdu, kad darbas treniruotėse atsiperka. Ne be reikalo pernai gruodį Tauragės visuomenės sveikatos biurui buvo įteikta „Metų atradimo“ nominacija už futbolą vaikščiojant – dėkota už bendrystę bei rūpinimąsi senjorų sveikata, už naujas aktyvinimo formas. 

„Nuoseklus darbas užaugino pergalės skonio vaisius. Ačiū futbolo vaikščiojant turnyro organizatoriams už kvietimą, puikiai praleistą laiką ir geras emocijas, o Tauragės TAU komandai – už smalsumą, aktyvumą ir fantastišką energiją! Išbandykite ir jūs – kiekvieną pirmadienį, 9.30 val., Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai veda futbolo vaikščiojant treniruotes Sporto centre“, – kviečia D. Genienė.  

 

Nuotrauka
skvosas
Tauragės skvošo lygos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-07
Skvošas – sportinis salės žaidimas, kurį raketėmis ir kamuoliuku žaidžia du asmenys. Žaidimo metu kamuoliukas smūgiuojamas į patalpos sienas siekiant neleisti jam liesti grindų daugiau nei vieną kartą iš eilės. Pavasarį įkurta Tauragės skvošo lyga vienija jau 20 žaidėjų.
Nuotrauka
Turnyro akimirka
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Gegužės 29-ąją Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Vytauto stadione organizavo futbolo vaikščiojant turnyrą, kuriame dalyvavo 6 komandos iš Plungės, Marijampolės ir Tauragės. Nepatyrę nė vieno pralaimėjimo turnyro nugalėtojais tapo svečiai iš Plungės. 
Nuotrauka
tinklinis
Rimanto Martinavičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Gegužės 28-ąją  Rokiškyje vyko Lietuvos veteranų paplūdimio tinklinio čempionato pirmasis etapas, kuriame varžėsi vyrai trijose amžiaus kategorijose: 40+, 50+, 60+. Net dviejose turnyro amžiaus kategorijose puikiai pasirodė ir prizines vietas iškovojo tauragiškiai.
Nuotrauka
svarsciai
Skaudvilės gimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Gegužės 25–28 dienomis Lenkijos mieste Gdanske surengtos „Amber International Tournament“ svarsčių kilnojimo varžybos. Jose dalyvavę Skaudvilės gimnazijos mokiniai iškovojo ne vieną prizinę vietą.
Nuotrauka
bėgimas
TBK feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-28
Tauragės bėgimo klubas (TBK) ir Tauragės sporto centras (SC) birželio 4-ąją Tėvo dienos proga organizuoja bėgimo varžybas. Dalyvių lauks dvi distancijos, jėgas galės išbandyti ir tėvelių ir vaikų komandos trumpojoje distancijoje.
Nuotrauka
optas
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-27
Gegužės 20-ąją Gargžduose surengtas Lietuvos virvės traukimo čempionato 1-asis etapas. Kol kuria planus gimtajame mieste suburti šios sporto šakos komandą, tauragiškiai broliai Justas ir Julius Optai gina Panevėžio komandos garbę. 
Nuotrauka
rankinis
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Lietuvos rankinio jaunių (U17) čempionate Tauragės sporto centro komanda iškovojo teisę žaisti finaliniame ketverte. Finalinės kovos vyks gegužės 27–28 d. Vilniuje. 
Nuotrauka
sambo
SK „Herkus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pastarasis mėnuo sėkmingas Tauragės sporto centro ir Tauragės dziudo-sambo klubo „Herkus“ sportininkams – trijuose čempionatuose iškovoti įvairių spalvų medaliai. Varžyboms sportininkus ruošia treneris Mantas Sabaliauskas.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Tauragės jaunieji krepšininkai pasižymėjo draugiškuose turnyruose: Tauragės sporto centro auklėtiniai – Kėdainiuose, o Tauragės krepšinio mokyklos jaunimas – Kretingoje.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Kupiškyje gegužės 20-ąją surengtame Lietuvos vaikų iki 11 metų imtynių čempionate vieni stipriausių buvo Tauragės sporto centro jaunieji imtynininkai. Komandinėje įskaitoje pelnyta antroji vieta, iškovoti šeši medaliai.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Praėjusį savaitgalį Lietuvos rajonų jaunučių čempionate Tauragėje medalius iškovojo čempionato šeimininkai. Tauragiškiai iš viso pelnė penkiolika medalių.
Nuotrauka
sachmatai
Audriaus Bitino feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Lietuvos pradinių klasių komandos ruošiasi vaikų ir jaunimo šachmatų čempionato finalui, kuriame varžysis dėl LR Prezidento taurės. Tauragei atstovaus „Šaltinio“ progimnazijos komanda.
Nuotrauka
krepsinis veteran
Klubo „Tauragė“ nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Tauragės krepšinio veteranai nenustoja džiuginti aukštais pasiekimais – prieš porą savaičių jie Lietuvos krepšinio veteranų pirmenybėse iškovojo trečiąją vietą, o praėjusį sekmadienį Ukmergėje šešiasdešimtmečių grupės krepšinio veteranų finaliniame ture laimėta antroji vieta. 
Nuotrauka
Krepsinis
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Tauragės jauniesiems krepšininkams (gimusiems 2013–2014 m.) pasirodymas Vidurio Lietuvos krepšinio lygoje buvo sėkmingas. Dvi komandos pelnė medalius.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-16
Lietuvos rankinio jaunučių (U15) čempionate Tauragės sporto centro komanda iškovojo teisę žaisti finaliniame ketverte. Finalinės kovos vyks gegužės 20–21 d. Klaipėdoje.
Nuotrauka
ralis
D. Saukevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Idėja rengti velykinius bei kalėdinius automobilių sporto veteranų slalomo turnyrus Kauno automobilininkų klubui kilo netrukus po pirmojo „Kauno rudens“ ralio, kurio 50-čio jubiliejus bus minimas spalį. Turnyre sėkmingai dalyvauja ir tauragiškiai, parsivežę ne vieną apdovanojimą.  
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-11
Moksleivių krepšinio lygoje aiškėja įvairių amžiaus grupių ir divizionų nugalėtojai. Tauragės komandoms pavyko patekti į atkrintamąsias, bet ne visos pateko į finalus.
Nuotrauka
boksas
„SC KOVA“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-10
Iš Lietuvos jaunių bokso čempionato Tauragės sportininkės grįžo tapusios šalies čempionėm – su dviem aukso medaliais. Edvardo Kutujevo auklėtinės užsitikrino ir vietas šalies nacionalinėje rinktinėje.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-10
​​​​​​​Marijampolėje surengtame vaikų imtynių čempionate Tauragės sporto centro komanda pelnė septynis medalius. Šio amžiaus grupėje – tai viena stipriausių komandų visoje šalyje.
Nuotrauka
rokas
Marcin Kin nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Rokui su šturmanu Oriol Vidal Montijano kol kas nėra konkurencijos – priešpaskutinę „Sonora Rally“ dieną ekipažas įveikė be didelių sunkumų, o savo T4 motobagių klasėje ir toliau užtikrintai pirmauja.
Nuotrauka
sachmatai
Lietuvos šachmatų federacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-25
Tauragiškės sesės Ieva ir Laura Grikšaitės tapo Lietuvos mergaičių šachmatų vicečempionėmis savo amžiaus grupėse. Vyriausioji Eglė pelnė bronzą vyresniųjų čempionato pusfinalyje, bet į finalą nepateko.