Rankinio trenerė Ineta Laugalienė: beviltiškų vaikų nėra, svarbu atrasti savo veiklą
Įkelta:
2022-12-31
Nuotrauka
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Ineta Laugalienė

,
Nuotrauka
Tauragės SC nuotrauka
Aprašymas

Ineta Laugalienė su auklėtinėmis. Tauragės SC nuotrauka

 

Tauragėje gimusi ir augusi rankinio trenerė Ineta Laugalienė pasakoja vaikystėje buvusi labai aktyvi. Per gyvenimą išbandė įvairias veiklas, kol galų gale apsistojo rankinio aikštelėje. Su įvairaus amžiaus merginomis dirbanti specialistė pripažįsta: nėra lengva pagalvojus, kad komandos narės po metų–dvejų išvyks iš Tauragės.

Sėkmės receptas

Tauragės sporto centre merginų rankinio komandą treniruojanti I. Laugalienė pasakoja, kad šia sporto šaka susidomėjo po trenerės Ingos Jurienės kvietimo. Tačiau iki tol išbandė daugybę įvairių sporto ir ne tik veiklų.

– Vaikystėje buvau aktyvus vaikas. Iki rankinio teko praeiti nemažai užsiėmimų, tokių kaip šokiai, dailė, choras, lengvoji atletika. Rankinis pasirodė kaip tik man – komandinė sporto šaka, reikalaujanti ištvermės, greitumo, vikrumo, mąstymo. Galėjau save čia visiškai realizuoti, – pasakoja trenerė.

Inetos auklėtinės čempionatuose kaunasi dėl pergalių. Yra tapusios ir šalies čempionėmis – pernai nugalėta Lietuvos U17 jaunių čempionate. Aukštų rezultatų, pasak specialistės, pavyksta pasiekti tik daug dirbant.

– Sėkmės receptas labai paprastas – darbas. Reikia įdėti daug pastangų norint pasiekti pergalę. Juk visos komandos nori laimėti, – sako pašnekovė.

Trenerės šeimoje auga rankininkų pamaina – sūnus taip pat pasirinko šį sportą. Pašnekovė sako, kad jo nereikėjo įkalbinėti.

– Esu labai laiminga, kad sūnus taip pat pasirinko šitą sporto šaką. Nėra nieko mieliau širdžiai, kai pomėgiai sutampa, – tikina Ineta.

Pasak pašnekovės, komanda – kaip šeima. Tenka nemažai laiko praleisti aikštelėje treniruojantis, keliaujant į varžybas. 

– Esame kaip šeima, visko nutinka, kai daug laiko praleidžiame kartu, – šypsosi Ineta.

Nuotrauka
Tauragės SC nuotrauka

Draugiška bendruomenė

Trenerė dirba su moksleivėmis. Baigę mokyklą sportininkai išvyksta tęsti mokslų kitur, ne visi lieka arba sugrįžta į Tauragę. Ineta pripažįsta, kad stebi savo auklėtines, kaip šioms sekasi žaisti išvykus kitur. Vyriausios merginos – dešimtoje klasėje. 

– Pagalvoji, kad mums liko tik keli sezonai, širdis suvirpa. Čia mano pirmosios auklėtinės. Šiemet į Vilnių mokytis ir sportuoti išvyko Mija Paulauskaitė, kuri atstovauja RSK „Eglė“, gina Tauragės vardą jaunių čempionate. Visada smagu, kai auklėtinėms sekasi, ir visoms linkiu kuo didžiausios sėkmės gyvenime, – pasakoja trenerė.

Paklausta apie Tauragės sporto bendruomenę, Ineta sako, kad santykiai bendruomenės viduje draugiški. Tik trūksta rankinio trenerių ir labai sunku privilioti jaunus trenerius, kad šie dirbtų Tauragėje.

Nors jaunoji karta sulaukia nemažai kritikos, kad vengia sunkaus darbo, nori greitų rezultatų. Tačiau trenerė sako, kad svarbiausia – rasti vaikui savo vietą.

– Beviltiškų vaikų nėra. Svarbiausia jiems – rasti savo tikrąją veiklą. Ne kiekvienas gali būti sportininkas ar menininkas, – įsitikinusi specialistė.

– Ko palinkėtumėte „Tauragės žinių“ skaitytojams? – klausiame pašnekovės.

– Ateinančiais metais linkiu atrasti naujus kelius įgyvendinti slapčiausias svajones, išsikeltus tikslus ir idėjas! – palinkėjo I. Laugalienė.

 

Nuotrauka
Rokas
MCH photography
Įkelta:
prieš 1 valanda
Penktadienį Abu Dabyje vykstančio antrojo pasaulio ralio-reidų čempionato etapo dalyviai 345 kilometrus važiavo aplink Mezairą, o „Challenger“ bagių klasėje besivaržantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano, finišą pasiekę per 3 val. 29 sek., stabiliai laikosi antroje pozicijoje. Ekipažą kol kas lenkia tik komandos draugas amerikietis Austin Jones.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruožas dalyviams vėl nepagailėjo iššūkių – vis sudėtingesnio lygio kopomis teko važiuoti beveik 300 kilometrų, o po netikėto naktinio lietaus dykumoje matomumas nebuvo pats geriausias. Stabiliai link pagrindinio tikslo judantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano trasą šiandien įveikė per 3 val. 48 sek. ir vėl finišą pasiekė antri. 
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-29
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-23
Seniai svajojate pakeisti kasdienę aplinką ir pasikrauti adrenalino? Šokite į garsųjį Roko Baciuškos motobagį ir pajuskite kitokį greitį! Dukart pasaulio ralio-reidų čempionas pristato analogų Lietuvoje neturinčias „RB driving experience“ pramogas – kviečia lėkti su juo specialiai paruoštoje trasoje arba rinktis turistinį pasivažinėjimą su draugais vaizdingais maršrutais gimtosios Tauragės apylinkėse.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-10
Saudo Arabijoje vykstančiame „Hail Toyota International“ ralyje dalyviai varžėsi pirmajame 302 kilometrų ilgio specialiame greičio ruože. Naujoje Ultimate klasėje startuojantis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano („Overdrive Racing“) finišavo per 2 val. 50 min. 8 sek. ir užėmė 2-ąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-09
Hail mieste Saudo Arabijoje ketvirtadienį oficialiai pradėtas „Hail Toyota International“ ralis, kuris žymi pirmąjį FIM Bajas pasaulio taurės etapą ir Saudo Arabijos „Toyota“ čempionato renginį. Lenktynėse kartu su keletu Ultimate klasės elito atstovų dalyvauja ir Rokas Baciuška.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2024-01-31
Tauragės krepšinio mokykloje darbą pradėjo krepšinio trenerė Viktorija Dambrauskaitė. Viktorija 2023 metais baigė Lietuvos sporto universiteto pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programą, šiuo metu trenerė studijuoja fizinio ugdymo ir sporto magistrantūrą. Pati Viktorija teigia, jog sprendimas grįžti į Tauragę – spontaniškas, kurį pakuždėjo nuojauta. Grįžusi į savo gimtąjį miestą Viktorija pastebi ir jo pokyčius, pasak merginos, jos gimtasis miestas – auga, o pagrindinis pliusas čia – ramesnis gyvenimo tempas, geresnis susisiekimas ir, žinoma, žmonės.
Nuotrauka
rokas
MCH photography nuotraukos
Įkelta:
2024-01-26
Savaitgalį į Lietuvą iš Dakaro grįžęs Rokas Baciuška pripažįsta, jog šiuo metu vis dar bando adaptuotis prie sulėtėjusio gyvenimo tempo ir lietuviškos žiemos. Šių metų Dakare Rokas Baciuška važiavo galingesnėje „Challenger“ klasėje. Trečiąją beduino statulėlę į savo gimtinę parvežęs sportininkas teigia, kad Dakaras užima ne mažą dalį jo gyvenime. Vaikinas atviravo, jog pirmoji jo gyvenimo tatuiruotė yra susijusi būtent su Dakaru.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-01-17
Saudo Arabijoje vykstančio Dakaro ralio devintasis etapas sėkmingai susiklostė „Challenger“ klasėje lenktyniaujančiam lietuviui Rokui Baciuškai. Jis su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano užėmė trečiąją vietą. Antradienį sportininkams teko važiuoti 639 km iš Hailo į Alulą, o greičio ruožą sudarė 417 km. R. Baciuška finišavo per 4 val. 55 min. 23 sek. Vos 20 sek. jį aplenkė čilietis Francisco Lopezas, o kiek daugiau nei 7 minutėmis – etapo nugalėtojas argentinietis Nicolas Cavigliasso. Greičio ruožą lietuvis pradėjo atsargiai ir pirmuose kelio taškuose jo rezultatas svyravo tarp 7 ir 10 pozicijų, bet vėliau R. Baciuška demonstravo puikų tempą ir sugebėjo pakilti iki trečios vietos. „Pradžioje sunkiai atsibudau, o pirma pusė buvo greita. Vėliau buvo akmenys – organizatoriai visiškai neleidžia pailsėti. Variklyje šiek tiek trūksta galios, todėl sunku pakilti į dideles kopas, taip pat buvo šiandien keletas sudėtingų navigacinių taškų. Dakaras šiemet tikrai sunkus, bet toks jis yra visiems“, - kalbėjo R. Baciuška. Trasoje R. Baciuška matė sustojusį Vaidotą Žalą su „Mini“ automobiliu, taip pat ir dar vieną „Mini“ lenktynininką. „Tikrai „Miniams“ nelabai sekasi, bet šių metų Dakaras duoda didelį krūvį technikai ir vairuotojams“, - sakė pasaulio ralio-reidų čempionas R. Baciuška. Po finišo dalyvių dar laukė 149 km pervažiavimas iki bivako. Sportininkas iš Lietuvos neslepia, kad nuovargis rodo savo ženklus, bet motyvacijos stengiasi nepristigti. „Kilometrai, kilometrai, kilometrai – nesibaigiantys kilometrai. Dakare būsiu atsivažiavęs už visus 2024 metus, - šypsojosi R. Baciuška. – Iš tiesų, kuo arčiau Dakaro finišas, tuo darosi vis sunkiau, bet viskas tvarkoje, smagu, yra fanų iš Lietuvos, todėl jie pakelia nuotaiką. Ačiū visiems. Liko trys dienos, nepasiduodame, nes dar visko gali atsitikti.“ Bendroje „Challenger“ klasės įskaitoje lyderiu išlieka amerikietis Mitchellas Guthrie. Antrąją vietą užima Cristina Gutierrez (+28 min. 35 sek.), trečiąją – Francisco Lopezas (+ 36 min. 48 sek.). R. Baciuška išlieka ketvirtas, o jo atsilikimas nuo lyderio siekia 1 val. 23 sek. Dešimtąjį greičio ruožą trečiadienį sudarys 371 km. Iš viso lenktynininkams reikės nuvažiuoti 612 km aplink Alula miestą. Dakaro ralis, kurį sudaro
Nuotrauka
apdovanojimai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-01-09
Penktadienio vakarą Tauragės kultūros centre įvyko geriausių 2023 metų Tauragės sportininkų pagerbimo vakaras.