Tauragiškis pagerino svarsčių kilnojimo pasaulio rekordą
Įkelta:
2022-11-07
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Seržantas Justas Optas pagerino pasaulio rekordą

 

,
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka

Lietuvos kariuomenės seržantas tauragiškis Justas Optas pagerino 32 kg svarsčio rovimo  pasaulio rekordą svorio kategorijoje iki 85 kg. Atletas rekordą pasiekė Europos svarsčių kilnojimo čempionate Taline (Estija) dar gegužę. Bet užtruko procedūros – tyrimai dėl dopingo vartojimo ir kiti formalumai, todėl rekordas užskaitytas tik visai neseniai.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo jau dešimtmetį šios sporto šakos rezultatų siekiantis Justas Optas, gegužės 19–22 d. Taline (Estija) surengtame Europos čempionate rezultatas parodytas profesionalų kategorijoje iki 85 kg. Per dešimt minučių reikia išrauti svarmenį viena ranka į viršų kuo daugiau kartų. Galima keisti ranką. Tauragiškis 32 kg svarmenį iškėlė 202 kartus. Pasak pašnekovo, ankstesnis rekordas, pasiektas 2015 m., buvo taip pat 202 kartai, tačiau tą kartą nebuvo vykdoma dopingo kontrolė.

– Aš iškėliau 202 kartus su dopingo kontrole. Rezultatų pripažinimas užtruko. Po gauto neigiamo dopingo testo atsakymo ir sprendimo Tarptautinės svarsčių kilnojimo federacijos konferencija rekordą pripažino. Tai įvyko tik dabar, nors čempionatas vyko gegužės pabaigoje, – pasakojo atletas.

Dešimties metų rezultatas

Iš pažiūros galbūt atrodo nesudėtinga svorį iškelti (išrauti) tiek kartų per ribotą laiką. Tačiau pašnekovas sako, kad taip tik atrodo. Tam reikia daug treniruotis, nusiteikti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Aukštus rezultatus pasaulyje demonstruoja vos dvylika sportininkų.

– Pasiekti tikrai sudėtinga, nes šitokių rovimo veiksmo rezultatų pasaulyje pasiekia gal apie 12 žmonių, bet jie išsidalinę į skirtingas svorio kategorijas. Rezultato tikėjausi, nes tam buvo ruoštasi ir treniruočių metu buvo galima prognozuoti. Gali pabandyti kiekvienas. Pačioms varžyboms ruošiausi apie du mėnesius, bet sportuoju dešimt metų, tai sukaupta patirtis, technika, psichologinis nusiteikimas daro savo. Europos čempionatai vyksta kasmet. Vyksta ir pasaulio, bet į jį nevykau dėl geopolitinės padėties, – pasakoja Justas Optas.

Karys profesionalas

Tauragiškis Justas Optas tarnauja Lietuvos kariuomenėje, turi seržanto laipsnį, yra Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vyresnysis paramedikas, sporto salėje – Europos svarsčių kilnojimo čempionas, pasaulio vicečempionas ir rekordininkas. Kaip skelbiama Lietuvos kariuomenės išplatintame pranešime, svarsčių kilnojimas yra jėgos sportas, kuriame į svorio kategorijas suskirstyti sportininkai turi kilnoti specialius svarsčius nuo 8 iki 32 kilogramų. Laimėtojas nustatomas pagal svarsčių iškėlimo pakartojimų skaičių. Sportininkai čempionatų programoje atlieka tris disciplinas: ilgą ciklą, stūmimo ir rovimo veiksmus bei estafetę. 

Kaip rašoma pranešime, Justas Optas tarnybą kariuomenėje pradėjo dar 2014 m., kai Rusija pradėjo karo veiksmus Ukrainoje. Išklausė pirmosios medicinos pagalbos kursus, vėliau – pėstininko gelbėtojo kursą, studijavo kineziterapiją. Taip tapo paramediku. 

– Pareigos man patinka. Dažnai atnaujiname žinias, nes privalome išmanyti vaistų vartojimą, dėl traumų prevencijos reikalingos ir anatomijos žinios, – pranešime cituojamas tauragiškis.

Daug pasiekimų

Svarsčių kilnojimu J. Optas susidomėjo dar mokydamasis kaimo mokykloje. Didelio pasirinkimo nebuvo, teko imtis to, kas buvo prieinama. Ši sporto šaka jį sužavėjo tuo, kad ji reikalauja daug jėgos, ištvermės, visapusiško fizinio pasirengimo. Beje, atletas dalyvauja ir Lietuvos bei Latvijos virvės traukimo čempionatuose.

– Sporto pasiekimų daug. Esu tapęs Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionu. Esu pasiekęs pasaulio jaunimo rekordą iki 78 kg rovimo veiksme. Įvykdžiau tarptautinio sporto meistro normatyvą. Tapau suaugusiųjų pasaulio vicečempionu ir Europos čempionu. Lietuvos kariuomenės svarsčių kilnojimo čempionate laimėjimų serija nenutrūksta jau nuo 2014 m. Laimėjau ir šį kartą, – pasiekimus vardija Justas.

Sportininkas varžyboms dažniausiai ruošiasi pats, ilgametė patirtis ir kineziterapijos žinios leidžia ruoštis profesionaliai. Žinoma, jeigu kyla sudėtingesnių klausimų, konsultuojasi su treneriu. 

Tarnyba ir sportas – suderinama 

Sportuodamas Justas Optas kasmet keliauja į Pasaulio ir Europos čempionatus. Jis jau aplankė 11 šalių. Ši sporto šaka ne tokia brangi kaip kitos. Mėgėjiškam lygiui, pasak sportininko, užtenka poros svarsčių namuose. Norint siekti profesionalių rezultatų kainuoja mityba, vitaminai, masažai. Bet ko valgyti negalima.

– Tačiau visa tai vis tiek grįžta dviguba nauda, jautiesi geriau, pasieki aukštesnių rezultatų, – sako pašnekovas. 

Pasak jo, profesionalus karys ir profesionalus sportininkas – suderinama. Karinėje tarnyboje daug profesionalių atletų. Puiki fizinė forma padeda atlikti kario užduotis. Pats atletas stengiasi bėgioti keturis kartus per savaitę, atlikti dvi jėgos ir dvi būtent svarsčių kilnojimo treniruotes. 

– Pati sporto šaka iš tikro yra sveikatinanti. Man ji padeda išlaikyti darbingumą, nors turiu nugaros traumą. Susižaloti įmanoma tik nesaugiai elgiantis ir norint per anksti pasiekti rezultatą, kuriam kūnas dar nepasiruošęs, – sako sportininkas.   

Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Tauragės sporto centro U-17 rankininkės kovoja dėl pergalių Lietuvos rankinio federacijos 2022/2023 metų jaunių rankinio čempionate. Likus sužaisti šešis turus, surinkusios 20 taškų tauragiškės tarp aštuonių komandų rikiuojasi antrojoje vietoje.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės sporto centro boksininkai Telšiuose surengtame tarptautiniame bokso turnyre „Geležinis kumštis 2023“ iškovojo prizines vietas. Jaunimas pelnė visų spalvų medalius.
Nuotrauka
imtynes
„Taurris“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Imtynių turnyre Mero taurei  laimėti, surengtame Marijampolėje, Tauragės sporto centro sportininkai iškovojo pergales bei prizus. Turnyre dalyvavo beveik šimtas sportininkų iš devynių Lietuvos miestų ir rajonų.
Nuotrauka
rokas
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-26
Trečiadienio vakare tauragiškiai buvo kviečiami į Tauragės bendruomenių namus, kur lenktynininkas Rokas Baciuška, pasaulio ralio reidų čempionas ir Dakaro antrosios vietos laimėtojas T-4 klasėje, dalijosi įspūdžiais apie Dakarą ir savo kelionę prizinės vietos link. Tikras Tauragės patriotas ir automobilių sporto profesionalas atsakė į gausiai susirinkusių tauragiškių klausimus, pasidalijo ateities planais ir dar kartą kvietė pasidžiaugti laimėjimais, kurie garsina mūsų miestą. 
Nuotrauka
vestina
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-26
Kėdainiuose surengtame atvirajame Lietuvos jaunučių ir jaunių dziudo ir sambo čempionate savo svorio kategorijoje čempionės titulą pelnė tauragiškė Vestina Bliavaitė.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Jonavoje vykusiame Lietuvos rajonų jaunimo ir suaugusių bokso čempionate pasižymėjo Tauragės sportininkai. Iškovoti čempionų titulai, laimėtos prizinės vietos. Suaugusiųjų čempionės titulą apgynė SC „Kova“ auklėtinė Rugilė Altaravičiutė, čempionu tapo Tauragės kovų akademijos sportininkas Nojus Samuilis. 
Nuotrauka
badmintonas
Įkelta:
2023-01-25
Sausio 28-ąją  d. visi badmintono mėgėjai ir entuziastai bei profesionalai kviečiami į  „Bastilijos“ sporto kompleksą – ten rengiamas trenerio Jono Šilerio atminimo turnyras. Renginį organizuoja Tauragės badmintono klubas „Volanas“ ir trenerio artimieji. 
Nuotrauka
Mindaugas Venckaitis
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Klaipėdoje finišavo Lietuvos imtynių čempionatas, kuriame ant imtynių kilimų kovojo apie 80 graikų-romėnų imtynių meistrų, tarp kurių, kovėsi ir mūsų rajono vardą garsino, du tauragiškiai Justas Petravičius ir Mindaugas Venckaitis, šiuo metu studijuojantys Vytauto Didžiojo universitete.
Nuotrauka
rkl
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Įpusėjus sezonui „Tauragės“ ekipa atsisveikino su dviem savo žaidėjais, gretas papildė du nauji krepšininkai. Prisijungę žaidėjai nėra visiški naujokai – , patirties „Tauragėje“ jau turi iš anksčiau.
Nuotrauka
autoklubas
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Prieš 60 metų įkurtas Tauragės klubas per visą gyvavimo istoriją išugdė ne vieną Europos ir Pasaulio čempioną. Tarp jų – ir du kartus Dakare tarp prizininkų atsidūręs Rokas Baciuška. Kaune finišavusiose automobilių sporto veteranų slalomo varžybose specialus prizas įteiktas šio klubo vadovui Danieliui Saukevičiui.
Nuotrauka
Rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Šiandien Vilniaus oro uoste pasitinkamas Dakaro ralyje antrąją vietą laimėjęs tauragiškis Rokas Baciuška.
Nuotrauka
šilas
Įkelta:
2023-01-15
Tauragės tinklinio klubas „Šilas“ sausio 28 d. švęs 20-ies metų veiklos jubiliejų. Ta proga rengiamas tinklinio mėgėjų turnyras, registracija vyksta iki sausio 10 d. Keturiose sporto salėse vyks tinklinio varžybos, vakare – šventinė vakarienė. Klubą sudaro aktyvus branduolys, draugų kituose klubuose yra visoje šalyje.
Nuotrauka
rokas
Marian Chytka nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
Dešimtasis Dakaro greičio ruožas buvo trumpas – vos 114 km, tačiau vien iki starto jiems teko įveikti 467 km, o greičio ruožas apie 90 proc. sudarytas iš kopų. Dakaro ralio maratonas pasiekė ilgai lauką ir paslaptingą „Empty quarter“, kuriame rytoj prasidės maratoninis greičio ruožas.
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
Naujus metus „Tauragės“ krepšininkai pradėjo pergale – užtikrintai įveikta Kauno „Žalgirio“ trečioji komanda. Tačiau artėjantis savaitgalis ekipai, tikėtina, bus karštas.
Nuotrauka
Rokas Baciuška
Įkelta:
2023-01-07
Rokas Baciuška šeštadienį pradžiugino visus autosporto sirgalius Lietuvoje, o ypač tauragiškius – laimėjo 7-ąjį Dakaro etapą ir bagių klasės bendroje įskaitoje įsiveržė į pirmąją vietą.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2023-01-06
Sausio 6-ąją tradiciškai įteikiami apdovanojimai Tauragės sporto bendruomenės atstovams. Šiemet atsisakyta nominacijų, kadangi praėję metai nebuvo lengvi po pandemijos. Šiemet, artėjant Paryžiaus 2024 olimpinėms tikimasi, kad sportininkų rezultatų bus daugiau ir bent vienas sportininkas ar sportininkė iš Tauragės išvyks į olimpiadą.