Tauragiškiai Veisiejų triatlone: pirmas bandymas ir plyšęs nagas
Įkelta:
2022-08-26
Nuotrauka
triatlonas
Aprašymas

Povilas Bartušis savo grupėje buvo pirmas. Povilo Bartušio feisbuko nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
triatlonas
Aprašymas

Ignas Dombrauskis džiaugiasi savo pirmuoju pasirodymu varžybose. Igno Dombrausko feisbuko nuotraukos

 

Praėjusį savaitgalį Lazdijų rajono Veisiejų miestelyje vyko priešpaskutinis, šeštasis, Lietuvos triatlono taurės etapas. Į šias varžybas susirinko didelis būrys triatlono entuziastų. Veisiejuose atkakliai varžėsi beveik 300 šio sporto atstovų. Šiame etape dalyvavo ir tauragiškiai, vienam jų tai buvo pirmasis startas triatlono varžybose. 

Skausmas finišui nesutrukdė

Šio etapo varžybose dalyvavo tauragiškis badmintonininkas Povilas Bartušis. Plaukimo rungtyje nuo lyderių jis atsiliko apie 6 minute. Pradėjęs važiuoti dviračiu pajuto skausmą kojos nykštyje.

„Pradžioje galvojau, kad tiesiog po plaukimo spaudžia batas. Myniau toliau. Geriausias dviratis šį sezoną! Įdėta mažiausiai pastangų, apie 310W, puiki savijauta ir geras greitis!“ – savo  įspūdžiais dalijosi Povilas. 

Jis dviračių  rungtyje finišavo trečias.

„Nulipęs nuo dviračio pamačiau ne patį gražiausią vaizdelį – kojos nykščio nagas visiškai nuplyšęs į kitą pusę, batai kruvini… atsargiai apsiaviau bėgimo batus ir pradėjau bėgti. Prabėgęs pirmą kilometrą supratau, kad pulsas užkilęs, varžybų adrenalinas ir to skausmo praktiškai nejaučiu. Bėgu!“ – savo  įspūdžiais dalijosi Povilas. 

Bendroje įskaitoje sportininkas užėmė 8-ąją vietą, o savo amžiaus grupėje tapo  čempionu. Vaikinas džiaugiasi savo pasiekimu. Jis teigia tapęs neblogu duatlonininku, o iki triatlonininko dar esą reikia „prisijaukinti“ plaukimą.

Pirmas kartas

Veisiejų triatlone dalyvavo ir kurį laiką Kaune gyvenantis tauragiškis „Adeo Web“ įmonės vadovas ir KTU mentorius studentams  Ignas Dombrauskis. Jam tai buvo pirmos tokios varžybos.

– Kalbant apie profesiją – padedu komandai augti ir vystyti didelės apimties elektronines komercijos sistemas. Bet būta įvairių etapų – kažkada bandžiau būti jutuberiu, kažkada blogeriu (begikouzrasai.lt, dombrauskis.lt), kažkada aktyvaus gyvenimo būdo skatintoju (www.5km.lt) ir treneriu (Myhero, ŠešiosTrim). Apie šeimą – bandau būti geru (būsimu) vyru ir auginu tris atžalas, – „Tauragės žinioms“ save pristatė Ignas.

Laisvu laiku Ignas daugiausiai laiko skiria aktyviam gyvenimo būdui – bėgimui, pliažo tinkliniui,  sportuoja namuose. 

– Šią akimirką nebežinau, kuo skiriasi profesionalus atletas nuo mėgėjo. Jei profesionaliai reiškia, kad gyvenu iš to, tuomet ne – aš mėgėjas. Jei profesionaliai reiškia, kad sportuoju su treneriu, kineziterapeutų pagalba – tuomet taip, esu labiau profesionalaus sportininko pusėje. Kadangi sportuoju laisvu laiku ir tam skiriu nuo 5 iki 10 valandų per savaitę, manau, kad esu pažengęs mėgėjas, – paklaustas, yra mėgėjas ar profesionalus sportininkas, atsakė I. Dombrauskis.

Triatlono varžybose tauragiškis oficialiai startavo pirmą kartą ir trasą įveikė per 1 valandą ir 19 minučių. Nors tai pirmosios oficialios varžybos, bet savarankiškas apšilimas prieš varžybas buvo atliktas.

– Veisėjų triatlonas vyko šeštadienį, tačiau tos savaitės trečiadienį aš savarankiškai Trikojo ežere plaukiau 800 m, įšokau į bėgimo batus ir bėgau iki Veisiejų stoties (12 km), tuomet pasiėmiau dviratį, kurį kaip tik tuo metu pristatė autobusas iš Kauno, ir juo nuvažiavau 20 km, tai gal ne tuo eiliškumu ir su kiek per daug kilometrų bėgant, bet savarankiškai įveikiau triatlono sprinto distanciją. Tik tuomet ją įveikiau per 2 val. 15 min., – pasiruošimo įspūdžiais juokaudamas dalijosi Ignas.

Jo lūkesčiai triatlone buvo pabandyti įveikti trasą ir kad nediskvalifikuotų. Dviračių rungtį įveikė su varžyboms nepritaikytu dviračiu, be dviratininko batų. Tauragiškis džiaugiasi lūkesčius visiškai, ir net su kaupu, išpildęs. Jis finišavo 43-ias tarp visų dalyvių, o savo amžiaus grupėje – septintas. 

– Dabar turiu atspirties tašką, aišku, ką verta labiausiai tobulinti. Pavyzdžiui, elementariai startavau su tokioms varžyboms nepritaikytu dviračiu, be dviratininko batų, o su paprastais sportbačiais. Plaukimo treniruotės padėtų sutaupyti dar ne vieną minutę iki finišo. Tad vietos tobulėjimui – sočiai. Rugpjūčio 23-iosios vakare bėgiojau su Tauragės rajono meru, kuris dabar ruošiasi pilnai „Ironman“ distancijai, tai pasakojo, kad ir jo pirmasis startas vis dar yra geriausias asmeninis rezultatas ir per eilę bandymų jo nepagerino, – savo įspūdžiais po pirmojo finišo dalijosi I.Dombrauskis.

Trijų vaikų  tėtis džiaugiasi smagia Veisiejų švente, kur sulaukė daug palaikymo bei galėjo  pasigrožėti nuostabiais miestelio  vaizdais. Jam patinka visos šventės, kurios skatina žmonių  judėjimą, bet ši paliko itin gerą įspūdį.

Nuotrauka
volanas
Tauragės badmintono klubo „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 18 dieną Kaune BAUEN arenoje vyko finalinis badmintono A grupės suaugusiųjų ir jaunių Lietuvos taurės etapas. Jame dalyvavo ir puikiai pasirodė Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai.
Nuotrauka
rankinis
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Lapkričio 8-ąją „Bastilijos“ sporto komplekse surengtos Lietuvos rankinio federacijos U-17 jaunių čempionato varžybos. Po atkaklios kovos tauragiškės, treniruojamos Inetos Laugalienės, iškovojo pergalę prieš Kauno rajono sporto mokyklos rankininkes. Tai jau trečioji tauragiškių šio rugsėjį prasidėjusio sezono pergalė.
Nuotrauka
krepsinis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-23
Spalio 20 d. Kaune įsikūrusiame Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre antrus metus iš eilės vyko Lietuvos respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos 3X3 krepšinio turnyras. Pirmoji vieta atiteko Tauragės apskrities policijos atstovams.
Nuotrauka
rokas
MCH photography nuotrauka
Įkelta:
2023-10-15
Šeštadienį dieną pradėję Agadire, kad pasiektų Zagorą, Maroko ralio dalyviai turėjo įveikti beveik 700 kilometrų. Tauragiškis Rokas Baciuška finišavo ketvirtoje vietoje.
Nuotrauka
 „MTB Tauragė“ nuotrauka
„MTB Tauragė“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-12
Dviratininkų sporto ir laisvalaikio klubas „MTB Tauragė“ dalijasi džiugia žinia – klubo narys Tomas Šimašius tapo penkių etapų varžybų „Žemaitijos taurė“ nugalėtoju mėgėjų 100 kg kategorijos grupėje. Besidžiaugdami pergale klubo nariai kviečia į tradicinį žygį šeštadienį.
Nuotrauka
Kreps
Juozo Jankevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-04
Rugsėjo 29–30 dienomis Estijos kurortiniame mieste Pernu vyko Pabaltijo valstybių (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) veteranų krepšinio turnyras „Baltijos taurė 2023“. Medaliais pasidabino ir tauragiškiai, gynę sostinės komandos garbę.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-03
Jau daugelį metų, pasitinkant Lietuvos policijos dieną, organizuojama sporto šventė, kurioje kviečiamos dalyvauti šalies policijos įstaigų stipriausios trijulių krepšinio, mažojo futbolo ir šaudymo iš tarnybinio ginklo komandos. Tradiciškai šios varžybos vykdavo Vilniuje, tačiau dėl tebesitęsiančio Policijos departamento prie VRM stadiono remonto, šis renginys jau treti metai vykdomas Kaune. Tauragės apskrities policijos pareigūnai pelnė prizines vietas.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-29
Iš trijų dienų maratono 2010 metų gimimo komanda su treneriu Tadu Rapolavičiumi grįžo su bronzos medaliais. Tarptautiniame „Tobula Instaliacija Basket Cup 2023“ krepšinio turnyre tauragiškiai, grupės etape, iškovojo tris pergales įveikdami varžovus iš Vilniaus, Klaipėdos ir Lenkijos. Pusfinalyje patirtas pralaimėjimas prieš Palangą, o rungtynėse dėl trečiosios vietos pasiekta pergalė prieš dar vienus varžovus iš uostamiesčio.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Rugsėjo 13-ąją Plungės visuomenės sveikatos biuras sukvietė futbolo vaikščiojant entuziastus į turnyrą „Plungės taurė 2023 m.“. Susirungti atvyko 12 komandų iš visos Lietuvos, tarp jų ir dvi komandos iš Tauragės trečiojo amžiaus universiteto. Tauragiškius treniruoja Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai Marius Trajanauskas ir Eglė Arlauskienė.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-08
Rugpjūčio 22–29 dienomis Tauragės sporto centro merginų ir vaikinų rankinio komandos vyko į Selfoss mieste (Islandija) vykusią stovyklą, į kurią juos pakvietė Tauragės garbės ambasadorius, Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vartininkas Vilius Rašimas. Vaikus šioje stovykloje lydėjo rankinio trenerės Inga Jurienė bei Ineta Laugalienė. 
Nuotrauka
rokas baciuska
J. Delfosse photography
Įkelta:
2023-09-04
Lenktynininkas Rokas Baciuška praėjusiais metais tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu FIA pasaulio čempiono vardą, o šiandien dar labiau paryškino savo vardą šalies automobilių sporto istorijoje. Pirmadienį FIA oficialiai paskelbė, kad R. Baciuška apgynė pasaulio ralio-reidų čempionato T4 kategorijos nugalėtojo titulą.
Nuotrauka
cempionatas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-08-17
Europos jaunių U17 merginų rankinio čempionate ant prizininkų pakylos kopė Lietuvos rinktinė. Azerbaidžano sostinėje Baku surengtame antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione Lietuvos rankininkės iškovojo bronzos medalius. Lietuvai čempionate atstovavo ir Tauragės sporto centro trenerės Inetos Laugalienės auklėtinė Gabija Nievaitė.
Nuotrauka
nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-08-11
Rugpjūčio 4 d. Vilniaus pasienio rinktinėje, Mickūnuose, vyko VSAT kinologų biatlono su tarnybiniais šunimis varžybos „Ramziui paminėti“. Jose dalyvavo ir Tauragės bėgimo klubo vadovas Linas Naujokas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Sporto klubo „Taurris“ feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-08-08
Lietuvos mišrių kovos menų federacijos kovotojai dalyvavo pasaulio sportininkų MMA jaunimo čempionate Abu Dabyje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Čempionate  dalyvavo ir bronzos medalį iškovojo tauragiškis sporto klubo „Taurris“ narys Matas Barkauskas.
Nuotrauka
nuotrauka
MCH photography nuotrauka
Įkelta:
2023-07-24
Liepos 20–22 dienomis Teruel (Ispanijoje) startavo vienas populiariausių ralio reidų renginių – „Baja Aragon“. Jame kartu su pilna „Toyota Overdrive“ komandos sudėtimi bei kitomis autosporto žvaigdždėmis lenktyniavo Rokas Baciuška. Kaip žinia, šįkart dar neįprastoje jam T1+ klasėje. Pasaulio ralio-reidų čempiono titulą T4 motobagių klasėje šiais metais ginantis R. Bačiuška automobiliu „Toyota Hilux Overdrive“ gėdos nepadarė – užėmė 9 vietą. 
Nuotrauka
rokas
„MCH photography“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Pasaulio ralio-reidų čempiono titulą T4 motobagių klasėje šiais metais ginantis Rokas Baciuška kiek anksčiau nei planuota prisilies prie savo svajonės – T1+ automobilio.  Turėdamas laiko tarp kitų svarbių startų ir gavus netikėtą, bet labai patrauklų „Overdrive Racing“ komandos pasiūlymą, lenktynininkas startuos garsiausiame Ispanijos ralio reido etape „Baja Aragon“. R. Baciuškos navigatoriumi taps bagyje iki šiol sėkmingai lietuviui talkinantis ispanas Oriol Vidal Montijano. 
Nuotrauka
veteranai
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2023-06-22
Birželio 10–17 dienomis Portugalijos mieste Albufeiroje įvyko atviras Europos veteranų krepšinio čempionatas, kuriame dalyvavo ir Tauragės komanda. Tauragiškiai varžėsi  60 + m. amžiaus grupėje, kurioje buvo 23 komandos. 
Nuotrauka
Krepsinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-16
Birželio 8–11 d. Lenkijoje vyko tarptautinis krepšinio turnyras „Radom Basket Cup“. U13 amžiaus grupėje dalyvavo ir puikiai pasirodė Tauragės sporto centro 2010 m. gimusių berniukų komanda, treniruojama Tado Rapolavičiaus.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-06-15
Birželio 6–10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunučių, gimusių 2009–2010 m., bokso čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas šalies boksininkų. Jame dalyvavo ir medalius iškovojo Tauragės sporto centro boksininkai bei Tauragės bokso kluba „SC KOVA“ boksininkas.
Nuotrauka
futbolas
FA „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-14
Birželio 11-ąją Kaune įvyko Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) Pirmos lygos superfinalo varžybos. Finalinėse kovose rungėsi dvi tauragiškių FA „Tauras“ ekipos. Viena jų pelnė aukso medalius. 
Nuotrauka
skvosas
Tauragės skvošo lygos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-07
Skvošas – sportinis salės žaidimas, kurį raketėmis ir kamuoliuku žaidžia du asmenys. Žaidimo metu kamuoliukas smūgiuojamas į patalpos sienas siekiant neleisti jam liesti grindų daugiau nei vieną kartą iš eilės. Pavasarį įkurta Tauragės skvošo lyga vienija jau 20 žaidėjų.