Tauragiškiai Veisiejų triatlone: pirmas bandymas ir plyšęs nagas
Įkelta:
2022-08-26
Nuotrauka
triatlonas
Aprašymas

Povilas Bartušis savo grupėje buvo pirmas. Povilo Bartušio feisbuko nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
triatlonas
Aprašymas

Ignas Dombrauskis džiaugiasi savo pirmuoju pasirodymu varžybose. Igno Dombrausko feisbuko nuotraukos

 

Praėjusį savaitgalį Lazdijų rajono Veisiejų miestelyje vyko priešpaskutinis, šeštasis, Lietuvos triatlono taurės etapas. Į šias varžybas susirinko didelis būrys triatlono entuziastų. Veisiejuose atkakliai varžėsi beveik 300 šio sporto atstovų. Šiame etape dalyvavo ir tauragiškiai, vienam jų tai buvo pirmasis startas triatlono varžybose. 

Skausmas finišui nesutrukdė

Šio etapo varžybose dalyvavo tauragiškis badmintonininkas Povilas Bartušis. Plaukimo rungtyje nuo lyderių jis atsiliko apie 6 minute. Pradėjęs važiuoti dviračiu pajuto skausmą kojos nykštyje.

„Pradžioje galvojau, kad tiesiog po plaukimo spaudžia batas. Myniau toliau. Geriausias dviratis šį sezoną! Įdėta mažiausiai pastangų, apie 310W, puiki savijauta ir geras greitis!“ – savo  įspūdžiais dalijosi Povilas. 

Jis dviračių  rungtyje finišavo trečias.

„Nulipęs nuo dviračio pamačiau ne patį gražiausią vaizdelį – kojos nykščio nagas visiškai nuplyšęs į kitą pusę, batai kruvini… atsargiai apsiaviau bėgimo batus ir pradėjau bėgti. Prabėgęs pirmą kilometrą supratau, kad pulsas užkilęs, varžybų adrenalinas ir to skausmo praktiškai nejaučiu. Bėgu!“ – savo  įspūdžiais dalijosi Povilas. 

Bendroje įskaitoje sportininkas užėmė 8-ąją vietą, o savo amžiaus grupėje tapo  čempionu. Vaikinas džiaugiasi savo pasiekimu. Jis teigia tapęs neblogu duatlonininku, o iki triatlonininko dar esą reikia „prisijaukinti“ plaukimą.

Pirmas kartas

Veisiejų triatlone dalyvavo ir kurį laiką Kaune gyvenantis tauragiškis „Adeo Web“ įmonės vadovas ir KTU mentorius studentams  Ignas Dombrauskis. Jam tai buvo pirmos tokios varžybos.

– Kalbant apie profesiją – padedu komandai augti ir vystyti didelės apimties elektronines komercijos sistemas. Bet būta įvairių etapų – kažkada bandžiau būti jutuberiu, kažkada blogeriu (begikouzrasai.lt, dombrauskis.lt), kažkada aktyvaus gyvenimo būdo skatintoju (www.5km.lt) ir treneriu (Myhero, ŠešiosTrim). Apie šeimą – bandau būti geru (būsimu) vyru ir auginu tris atžalas, – „Tauragės žinioms“ save pristatė Ignas.

Laisvu laiku Ignas daugiausiai laiko skiria aktyviam gyvenimo būdui – bėgimui, pliažo tinkliniui,  sportuoja namuose. 

– Šią akimirką nebežinau, kuo skiriasi profesionalus atletas nuo mėgėjo. Jei profesionaliai reiškia, kad gyvenu iš to, tuomet ne – aš mėgėjas. Jei profesionaliai reiškia, kad sportuoju su treneriu, kineziterapeutų pagalba – tuomet taip, esu labiau profesionalaus sportininko pusėje. Kadangi sportuoju laisvu laiku ir tam skiriu nuo 5 iki 10 valandų per savaitę, manau, kad esu pažengęs mėgėjas, – paklaustas, yra mėgėjas ar profesionalus sportininkas, atsakė I. Dombrauskis.

Triatlono varžybose tauragiškis oficialiai startavo pirmą kartą ir trasą įveikė per 1 valandą ir 19 minučių. Nors tai pirmosios oficialios varžybos, bet savarankiškas apšilimas prieš varžybas buvo atliktas.

– Veisėjų triatlonas vyko šeštadienį, tačiau tos savaitės trečiadienį aš savarankiškai Trikojo ežere plaukiau 800 m, įšokau į bėgimo batus ir bėgau iki Veisiejų stoties (12 km), tuomet pasiėmiau dviratį, kurį kaip tik tuo metu pristatė autobusas iš Kauno, ir juo nuvažiavau 20 km, tai gal ne tuo eiliškumu ir su kiek per daug kilometrų bėgant, bet savarankiškai įveikiau triatlono sprinto distanciją. Tik tuomet ją įveikiau per 2 val. 15 min., – pasiruošimo įspūdžiais juokaudamas dalijosi Ignas.

Jo lūkesčiai triatlone buvo pabandyti įveikti trasą ir kad nediskvalifikuotų. Dviračių rungtį įveikė su varžyboms nepritaikytu dviračiu, be dviratininko batų. Tauragiškis džiaugiasi lūkesčius visiškai, ir net su kaupu, išpildęs. Jis finišavo 43-ias tarp visų dalyvių, o savo amžiaus grupėje – septintas. 

– Dabar turiu atspirties tašką, aišku, ką verta labiausiai tobulinti. Pavyzdžiui, elementariai startavau su tokioms varžyboms nepritaikytu dviračiu, be dviratininko batų, o su paprastais sportbačiais. Plaukimo treniruotės padėtų sutaupyti dar ne vieną minutę iki finišo. Tad vietos tobulėjimui – sočiai. Rugpjūčio 23-iosios vakare bėgiojau su Tauragės rajono meru, kuris dabar ruošiasi pilnai „Ironman“ distancijai, tai pasakojo, kad ir jo pirmasis startas vis dar yra geriausias asmeninis rezultatas ir per eilę bandymų jo nepagerino, – savo įspūdžiais po pirmojo finišo dalijosi I.Dombrauskis.

Trijų vaikų  tėtis džiaugiasi smagia Veisiejų švente, kur sulaukė daug palaikymo bei galėjo  pasigrožėti nuostabiais miestelio  vaizdais. Jam patinka visos šventės, kurios skatina žmonių  judėjimą, bet ši paliko itin gerą įspūdį.

Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-06-14
Birželio 12 d., Jaunimo parke prie Bastilijos komplekso, atidarytas 2023 metais Dalyvaujamojo biudžeto Didelės vertės projektų kategorijoje laimėjęs projektas – Jaunimo paplūdimio sporto aikštynas.
Nuotrauka
ROKAS
MCH photography
Įkelta:
2024-06-10
Penktadienį Kordoboje baigėsi „Desafio Ruta 40“, dovanojęs dalyviams neįkainojamą argentinietišką patirtį. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Sébastien Delaunay paskutinį greičio ruožą įveikė per 2 val. 47 min. 5 s. ir finišavo penkti, tačiau bendroje ralio įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo varžovų, Rokas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje, tačiau užbaigti darbus dėl titulo turės Maroke – lietuviui trūksta kelių taškų.
Nuotrauka
zaidynes
Įkelta:
2024-05-15
Penktadienį, gegužės 17 d., Tauragės sporto centras kviečia tauragiškius į Martyno Mažvydo progimnazijos stadione organizuojamas Sporto žaidynes, kuriose bus galima pamatyti įvairias sporto šakas. Pasak Tauragės sporto centro direktoriaus Gedimino Sakalausko, tokios žaidynės Tauragėje organizuojamos pirmą kartą, o pati mintis kilo galvojant apie mokslo metų pabaigos šventę. Sporto centro direktorius teigia, jog ir vieta žaidynėms parinkta tokia, jog vienoje vietoje sportuoti galėtų ne vienai sporto šakai atstovaujantys sportininkai. Gerėjanti sporto infrastruktūra mieste leidžia organizuoti masines šventes, kuriose gali dalyvauti komandinės ir indvidualios sporto šakos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Balandžio 18-19 dienomis Vilniuje vyko policijos krepšinio turnyro Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti finalinis etapas.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-04-08
Sekmadienį Grandoloje baigėsi Portugalijos ralis, dovanojęs dalyviams neįkainojamą patirtį ir savotišką europietišką Dakaro versiją. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano paskutinį greičio ruožą įveikė per 53 min. 45 sek. ir  finišavo vienuolikti, tačiau bendroje įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo kolegų, ekipažas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-25
Tauragės sporto centro futbolininkės Sandra Kleinaitė, Melita Globytė, ir Rugilė Kalkiūtė sulaukė kvietimo prisijungti prie Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmoje lygoje žaidžiančios Plungės Babrungo komandos.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Aironas Voveris, Arnas Mačiūnas, Neimantas Viliušis ir Domas Lingys – ketveriukė, kuri kovo pradžioje Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 3X3  čempionate iškovojo trečiąją vietą ir šiuo metu ruošiasi Moksleivių krepšinio lygos C diviziono  U16 finalinio ketverto kovoms.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-19
Kovo 15 d. Kaune vyko neeilinis renginys, subūręs futbolo vaikščiojant mėgėjus iš visos Lietuvos. Kauno LFF treniruočių futbolo centre įvyko antrasis Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas futbolo vaikščiojant turnyras, kuriame triumfavo tauragiškių komanda. Turnyre dalyvavo 16 komandų iš Kelmės, Nidos, Tauragės, Marijampolės, Klaipėdos,  Tytuvėnų, Mažeikių, Gargždų. Tauragei šiame turnyre atstovavo net 4 komandos: Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinys, „Beržė“, „Zumpė“, „Tauras“ – pastarieji, laimėję visas žaistas varžybas, tapo turnyro čempionais.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-15
Trečiadienį Bastilijos sporto komplekse sužaistos paskutinės reguliaraus Lietuvos jaunių rankinio čempionato sezono rungtynės, kuriose Tauragės rankininkės užtikrintai, rezultatu 36 - 29 įveikė Panevėžio sporto centro atstoves. Prieš atkrintamąsias Tauragės rankininkės savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 3 pralaimėjimus ir surinkusios 30 taškų turnyrinėje lentelėje užimą trečiąją vietą, į priekį užleisdamos Klaipėdos Viesulo bei Kauno rajono SM rankininkes.
Nuotrauka
kase
Rūtos Karmazinaitės, Tomo Marcinkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-03-13
Visą ilgąjį savaitgalį Tauragės „Bastilijos“ sporto komplekse vyko Krepšinio dienai skirti renginiai. Pirmasis startavo Tauragės „Tauragės“ krepšinio klubas, kuris Regionų krepšinio lygos savaitės rungtynėse susitiko su Kazlų Rūdos komanda „Ataka KK“. Fortūna tauragiškiams nebuvo palanki ir po pratęsimo teko pripažinti varžovų pranašumą.
Nuotrauka
plaukikai
Įkelta:
2024-03-05
Tauragės baseino, mokymo plaukti grupių vaikai įrodė, kad baseinas buvo, yra ir bus reikalingas Tauragės bendruomenei. Galime pasidžiaugti tuo, kad mūsų rajono vaikai ne tik sugeba saugiai jaustis vandenyje ir prie vandens, bet ir geba pasiekti gan aukštų sportinių rezultatų varžybose.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-04
Šeštadienį baigėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuosę vykęs „Abu Dhabi Desert Challenge“, kur paskutinę ralio dieną dalyviams teko įveikti 206 specialaus greičio ruožo kilometrus. „Challenger“ bagių klasėje varžęsis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano („Can-Am Factory team“) finišavo per 2 val. 38 min. 8 sek. ir užėmė 3-ąją vietą. Bendroje šio etapo įskaitoje ekipažas liko antroje pozicijoje, tačiau pasaulio čempionato lentelėje kyla į pirmą vietą.
Nuotrauka
Rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-02
Penktadienį Abu Dabyje vykstančio antrojo pasaulio ralio-reidų čempionato etapo dalyviai 345 kilometrus važiavo aplink Mezairą, o „Challenger“ bagių klasėje besivaržantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano, finišą pasiekę per 3 val. 29 sek., stabiliai laikosi antroje pozicijoje. Ekipažą kol kas lenkia tik komandos draugas amerikietis Austin Jones.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-03-01
Trečiasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruožas dalyviams vėl nepagailėjo iššūkių – vis sudėtingesnio lygio kopomis teko važiuoti beveik 300 kilometrų, o po netikėto naktinio lietaus dykumoje matomumas nebuvo pats geriausias. Stabiliai link pagrindinio tikslo judantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano trasą šiandien įveikė per 3 val. 48 sek. ir vėl finišą pasiekė antri. 
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-29
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.