S. Martinkienė didžiuojasi sportininkų pasiekimais Europos čempionate
Įkelta:
2021-06-01
Nuotrauka
Sandra Martinkienė
Aprašymas

Iš kairės Sandra Martinkienė, rinktinės narė Viktorija, ir  Rinaldas Česnaitis. ifbb.lt nuotrauka

 

Gilias šaknis turinčiai Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijai pasirodymas IFBB Europos čempionate Santa Susanoje (Ispanija) buvo sėkmingas. Lietuvos rinktinė su 33 sportininkų komanda iškovojo 11 medalių, nors didžiosios šalys, tokios kaip Rusija ar Lenkija, savo delegacijose turėjo per šimtą sportininkų. Lietuvos rinktinėje buvo ir keli atletai iš Tauragės. Tad pasikalbėjome su federacijos prezidente Sandra Martinkiene, kuri taip pat yra tauragiškė, apie pergalingą čempionatą, kultūrizmą apskritai ir ateities planus. 

Iškovojo medalius

Gegužės 13–17 d.Ispanijoje, Santa Susanoje, vyko IFBB Europos čempionatas, kuriame dalyvavo gausi Lietuvos rinktinė – 33 sportininkai. Lietuviai iškovojo 11 medalių. Čempionate dalyvavo per tūkstantį dalyvių iš 40 šalių. Lietuvai atstovavo keturi tarptautinės kategorijos teisėjai – Sandra Martinkienė (Tauragė, federacijos prezidentė), Rinaldas Česnaitis (Marijampolė, federacijos trenerių tarybos pirmininkas), Eglė Raščiūtė bei Aleksandras Martinkus (Tauragė). Lietuviai pakartojo praėjusių metų rezultatą – 11 medalių, o komandinėje įskaitoje užėmė 7 vietą.

Nugalėtojais savo kategorijose pripažinti Danielius Sauka (naujokų kultūrizmas, Kaunas), kuris taip pat iškovojo bronzos medalį vyrų klasikinės figūros -180 cm kategorijoje, ir Domantas Šunokas (jaunimo klasikinio kultūrizmo kategorija, Klaipėda). Sidabro medalius iškovojo Marius Šileika (klasikinio kultūrizmo -180 cm kategorija, Marijampolė), kuris kartu su Alina Čepurniene mišrių porų kategorija taip pat pasipuošė sidabro medaliais, Dovilė Paulavičiūtė (naujokių moterų bikini, Šiauliai) ir Arthur Mileris (klasikinė figūra +180 cm, Marijampolė).

Bronzos medaliais pasipuošė Viktorija Sadovskaja (bikini -164 cm, Vilniaus), kuri kartu su Vytu Jusu buvo treti „Fit pairs“ kategorijoje (V. Jusas – Marijampolė), Julius Povilaitis (klasikinio kultūrizmo +180 cm kategorija, Kaunas), Alina Čepurnienė (moterų +35 m. figūros kategorija, Marijampolė). 

Lietuva – konkurencinga

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo vienintelės šalyje oficialiai pripažįstamos Kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos prezidentė S. Martinkienė, tai buvo labai stiprus čempionatas su daug dalyvių, ir Lietuva pasaulyje vertinama kaip stipri bei konkurencinga varžovė.

– Nors ir surengtas karantino sąlygomis, tai buvo stiprus čempionatas. Ir daug šalių dalyvavo, daug daugiau nei pernai. Nors pernai irgi 11 medalių laimėjom. Bet šiemet lygis kur kas aukštesnis. Kitos šalys Lietuvą laiko konkurencinga. (Juokiasi, – red. pastaba.) Atletai stiprūs, pasiruošę, kiekvienais metais turime stiprių medalininkų, poros stiprios, veteranai ir jaunimas pasižymi, – įspūdžiais dalijosi pašnekovė.

Čempionate dalyvavo per tūkstantį atletų iš 40 šalių. Kitos šalys atsigabeno šimtą ir daugiau atletų. Pašnekovė džiaugiasi, kad Lietuvos rinktinė iškovojo medalius:

– Rusija atsivežė 190, Ukraina ir Lenkija – po 100 sportininkų. Su 33 sportininkais septintoji vieta komandinėje įskaitoje – mums labai geras rezultatas, – teigė S. Martinkienė.

Sulaukia dėmesio ir palaikymo

Federacija šalyje veikia jau beveik 50 metų. Tauragėje pirmasis fitneso klubas įkurtas prieš beveik trisdešimt metų. Federacijos prezidentė sako sulaukianti palaikymo tiek iš rėmėjų, tiek iš savivaldybės. Tauragėje rengiami šalies čempionatai bei taurės varžybos.

– Tauragėje pirmasis sporto klubas „Viktorija“ įkurtas prieš beveik 30 metų, per tą laiką tikrai buvo stiprių atletų, kurie Tauragėje ruošdavosi ir dalyvaudavo Lietuvos čempionatuose. Nuo 2009 m. kasmet rengiame Lietuvos čempionatą arba taurę. Esame dėkingi savivaldybei, kuri palaiko mus. Ir daug žiūrovų sulaukiam. Iki karantino apribojimų renginiuose žiūrovų pilni Kultūros rūmai būdavo. Darom tiesiogines transliacijas, 60 tūkstančių peržiūrų sulaukiame. Šių metų Lietuvos čempionatą rodė tiesiogiai per LRT. Mūsų federacija gauna lėšų iš Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos aukšto meistriškumo programai palaikyti. Atletai gauna ir maistpinigius, ir premijas už pasiekimus. Tai yra didžiulis įdėtas darbas, daug valios, kantrybės, daug darbo su savim, – sako patyrusi trenerė.

Trūksta trenerių

Pavasario sezonas baigėsi, sportininkai ilsisi ir pamažu ruošiasi Lietuvos taurės varžyboms bei svarbiausiam – vyrų ir moterų pasaulio čempionatui, kuris vyks spalio pabaigoje-lapkričio pradžioje. Pasak pašnekovės, varžybose dalyvauja atletai nuo 16 metų. Moterys nuo 35-erių ir vyrai nuo 40-ies jau laikomi veteranais. Kitose šalyse būna ir jaunesnių sportininkų, bet Lietuvoje nėra trenerių, kurie imtųsi treniruoti mažuosius.

– Yra dar ir vaikų čempionatai, bet Lietuvoje neturime vaikų trenerių, nors yra vaikų, kurie ateina iš baleto,  aerobikos, akrobatikos ar kitų sporto šakų ir norėtų treniruotis, – teigė pašnekovė.

 

Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2022-05-19
Tauragės FK „Tauras“ antradienį vakare sužaidė rungtynes su Marijampolės futbolininkais Hegelmann LFF taurės aštuntfinalio etape. Namuose komanda pralaimėjo 4:1. O LFF II lygos pirmajame etape po rungtynių su Radviliškio komanda laimėti ir pakilti turnyrinėje lentelėje tauragiškiams pavyko.
Nuotrauka
grand race
Įkelta:
2022-05-18
Antrasis lenktynių „Weekend Grand Race“ etapas „Tauro akmuo“ autosporto mėgėjus sukvietė į Sungailiškių trasą. Kaip rašoma pranešime spaudai, šios lenktynės skirtos nebūtinai profesionalams. Bet pasiekti pergalę nelengva – lenktynės reikalauja ne tik gerų vairuotojų įgūdžių, bet ir ištvermingų automobilių.
Nuotrauka
grand race
Įkelta:
2022-05-14
Gegužės 15-ąją Sungailiškių trasoje vėl gaus automobilių varikliai – sugrįžta tradicinės „Weekend Grand Race“ automobilių varžybos. Vyks komandinių lenktynių antrasis etapas. Varžybose gali dalyvauti beveik visi, nebūtinai profesionalai, kadangi varžytis galima su standartiniais, minimaliai paruoštais automobiliais.
Nuotrauka
badmintonas
Įkelta:
2022-05-12
Praėjęs šeštadienis buvo aktyvus badmintono klubo „Volanas“ sportininkams. Šakiuose vyko Zanavyko taurės, Prienuose – Mėgėjų lygos, Kaune – 17-osios Lietuvos taurės antrojo etapo varžybos. Kitą dieną Kaune studentų asmeniniame ir komandiniame čempionate pasižymėjo klubo treneris Dovydas Razas.
Nuotrauka
begimo klubas
Įkelta:
2022-05-06
Šių metų balandį paskelbta apie Tauragės bėgimo klubo įsteigimą. Anksčiau po mėgėjų vėliava bėgę entuziastai auga ir ketina siekti profesionalių tikslų. Šį penktadienį jie visus kviečia į klubo atidarymo šventę, kurioje laukia daug interaktyvių veiklų.
Nuotrauka
svarsciai
Įkelta:
2022-05-05
Kretingoje surengtame 24-ajame Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionate dalyvavo „Tauro svarsčio“ sportininkai. Jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų amžiaus grupėse jie iškovojo čempionų titulus. Sportininkus ruošė Justas Optas, kuris kartu su broliu Juliumi ruošiasi Europos svarsčių kilnojimo čempionatui.
Nuotrauka
fitnesas
Įkelta:
2022-05-04
Kultūrizmo varžybų čempionatuose šiemet dalyvaujanti Lina Kraftė skina laurus. Puikiai pasirodžiusi čempionatuose Švedijoje ir Lietuvoje tauragiškė pelnė sidabrą Latvijos čempionate. Moteris ruošiasi svarbiausiam sezono startui – Europos čempionatui, po kurio, sako, grįš prie automobilio vairo.
Nuotrauka
badmintonas
Įkelta:
2022-05-02
60-ajame Lietuvos suaugusiųjų asmeniniame ir Lietuvos jaunių U-15 čempionatuose puikiai pasirodė Tauragės sporto centro BK „Volanas“ sportininkai. Lipta ant pakylos įvairiose kategorijose. Iškovotas jaunių čempiono titulas.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2022-04-27
Tauragės FK „Tauras“ dar kartą pademonstravo, kad puikiai žaidžia prieš LFF III lygos komandas. Hegelmann LFF taurės rungtynėse su Pakruojo SC futbolininkais komanda šventė pergalę, kuo kol kas negali pasigirti LFF II lygoje.
Nuotrauka
dziudo
Įkelta:
2022-04-26
Jurbarke vykusiose miesto dziudo pirmenybėse dalyvavo 150 sportininkų iš visos Lietuvos.  Varžybose dalyvavę visi Tauragės sporto centro ir Tauragės dziudo-sambo SC „Herkus“ sportininkai  iškovojo medalius. 
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-04-25
„Tauragė“ išlipo iš atkrintamųjų duobės ir lemiamose rungtynėse įveikė „Raseinius“. Pusfinalyje laukia sezono lyderių iš sostinės išbandymas. Prienuose vyksiančiuose RKL finaluose laukia karštos dvikovos.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2022-04-23
Lietuvos jaunių bokso čempionate balandžio 12–16 d. Kaune pasižymėjo Tauragės sportininkai – Tauragės dvikovinių sporto šakų klubo „SC Kova“ ir Tauragės sporto centro sportininkai iškovojo vieną aukso, tris sidabro ir du bronzos medalius.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-04-22
„Tauragės“ krepšininkai išlygino seriją iki trijų pergalių. Šį šeštadienį lemiamos rungtynės keliasi į varžovų aikštelę Raseiniuose, kur bus nuspręsta, kas keliauja į finalinį ketvertą. Kol kas tai karščiausia šių metų RKL atkrintamųjų dvikova. Kitos poros santykius išsiaiškino gana greitai ir užtikrintai, arba dar sprendžia be didesnių dramų.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-04-20
Ketvirtfinalio serija grįžta į Tauragę. Praėjusį šeštadienį „Tauragės“ komanda atsirevanšavo serijoje iki trijų pergalių prieš „Raseinius“. Tačiau atsilikdami rezultatu 2:1 tauragiškiai vis dar balansuoja ant ribos ir bet koks pralaimėjimas reikš sezono pabaigą.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-04-15
„Tauragės“ krepšininkų laukia lemiamos rungtynės. Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių komanda kol kas atsilieka 0:2 prieš „Raseinius“. Sunkiai sekėsi žaisti tiek varžovų aikštelėje, nepadėjo ir namų sienos. Trečiosios rungtynės vyks vėl svečiuose. Nesėkmės atveju tai bus paskutinės šio sezono rungtynės, todėl komanda kaip niekada prašo sirgalių palaikymo ir nusiteikusi kovai.
Nuotrauka
Krepsinis
Įkelta:
2022-04-15
Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) žaidžianti Tauragės sporto centro U-13 komanda pateko į B diviziono ketvirtfinalį ir užsitikrino vietą kitų metų B divizione. Vis dėlto įvyko beprecedentis atvejis – vietą finaliniame ketverte teks atiduoti varžovams be kovos. Visą komandą pakirto liga.
Nuotrauka
fitnesas
Įkelta:
2022-04-14
Švedijos sostinėje Stokholme surengtame IFBB Nocco Pro Qualifier fitneso čempionate antrąją vietą pelnė tauragiškė Lina Kraftė. Ji nusileido tik absoliučiai varžybų laimėtojai.
Nuotrauka
imtynes
Įkelta:
2022-04-07
Lietuvos graikų-romėnų imtynių vaikų pirmenybėse Tauragės sporto centro komanda – antra tarp dvylikos komandų. Lietuvos čempionais tapo keturi tauragiškiai.
Nuotrauka
badmintonas
Įkelta:
2022-04-07
Tauragės sporto centro BK „Volanas“ badmintonininkai balandžio 2-ąją dalyvavo Panevėžio badmintono klubo gimtadienio turnyre. Tauragiškiai pasižymėjo ir namo grįžo ne tuščiomis.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2022-04-04
XVII tarptautiniame Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre Vilniuje savo amžiaus ir svorio kategorijoje triumfavo Tauragės sporto centro boksininkas Nojus Samuilis. Tai pirmasis kartas, kai sportininkas iš Tauragės nugali šiame prestižiniame turnyre.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-02
RKL atkrintamųjų serijoje iki trijų pergalių „Tauragės“ ekipa užtikrintai laimėjo prieš varžovus iš Prienų juos įveikę tris kartus iš eilės. Varžovai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti. Tauragiškiai įrodė, kad penktoji vieta reguliariajame sezone buvo nesusipratimas.