„Europos priešpiečiai“ Tauragėje: su vietos bendruomene susitiko Rasa Juknevičienė ir Tomas Tomilinas
Įkelta:
2023-11-27
Nuotrauka
parlamentas

Diskusijoje su tauragiškiais europarlamentarė Rasa Juknevičienė ir Seimo narys Tomas Tomilinas pasidalijo savo įžvalgomis apie ES aktualijas ir atsakė į daugelį susirinkusiųjų klausimų.

Europos liaudies frakcijoje Europos Parlamente (EP) dirbanti R. Juknevičienė pabrėžė, kad pradėjus šią kadenciją prieš beveik penkerius metus politikei įprasti klausimai, susiję su saugumu, gynyba, Rusijos problemomis, parlamento darbotvarkėje nebuvo itin svarbūs. Tačiau viskas pasikeitė 2022 m. vasario 24 d., kai Rusija ėmėsi kruvinos agresijos prieš Ukrainą.

„Kai karas driokstelėjo, supratau, kad labai svarbu, jog žmogus iš Baltijos valstybių su mūsų požiūriu būtų Europos liaudies partijos vicepirmininko poste. Kai visi pradėjo atsiprašinėti, kad neklausėme jūsų, ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen savo metiniame pranešime, ir daugelis kitų pasakė, kad jūs buvote teisūs, o mes klydome. Todėl dabar mūsų balsas yra svarbus“, – apie savo sprendimą užimti už užsienio reikalus atsakingą frakcijos vicepirmininko postą kalbėjo R. Juknevičienė.

Norėtų daugiau socialinių klausimų

Seimo narys T. Tomilinas atkreipė dėmesį, kad visos politikos sritys yra susijusios su Europos politika, o Lietuvoje dažnai painiojama, kas yra Lietuvos užsienio politika, o kas –  ES politika. Todėl svarbu atskirti, kur yra ES kompetencijų ribos.

Politikas teigė tiesiogiai susidūręs su europine politika, kai dažnai kritikuodavo Lietuvos ministrus, kurie, jo teigimu, per mažai Briuselyje stengiasi derybose spręsti sunkius socioekonominius klausimus, ypač susijusius su bendra ES mokestine sistema ir minimaliu mokesčių harmonizavimu visose ES valstybėse.

„Jeigu būtų daugiau derinimo, išvengtume tų žiurkių lenktynių, kas nustatys mažesnį mokestį, ir reformas būtų žymiai lengviau priimti. Pagrindinis verslo argumentas šiuo metu – pakelsite gyventojų pajamų mokestį, iš kurių savivaldybės gali finansuoti kelius ir kitus sektorius, mes išeisime į kitą valstybę. Tai yra lenktynės žemyn, lenktynės link socialinio standarto mažinimo, todėl čia reikėtų svaresnio Briuselio žodžio“, – pastebėjo demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas.

Jo teigimu, Lietuva perima ir įgyvendina daugelį ES iniciatyvų socialinėje srityje, pavyzdžiui, įvestos privalomos dviejų mėnesių tėvų atostogos gimus vaikus. Tačiau pasitaiko atvejų, kai Lietuva pirma priima įstatymus, o ES seka iš paskos, kaip nutiko direktyvos dėl ES minimalaus teisingo atlyginimo atveju.

T. Tomilinas susitikimo metu pristatė iniciatyvą dėl prekybos centrų kovos su maisto švaistymu – politikas siūlo taisyklę, kad prekybininkai turėtų viešai skelbti statistiką apie išmetamo maisto kiekius bei veiksmingiau susitarti su „Maisto banku“ ir kitomis organizacijomis. Jo teigimu, šiuo metu pelningiausia šį maistą panaudoti biodujoms, o ne atiduoti žmonėms. Savo ruožtu Europos Parlamente dabar taip pat svarstoma ne viena iniciatyva šioje srityje.

ES plėtros ateitis

Susitikime „Europos priešpiečiai“ tauragiškiai pateikė politikams daug klausimų: apie ES vienbalsiškumo ir veto teisės atsisakymą, Moldovą ir padėtį Padniestrėje, Ukrainos derybų dėl narystės ES pradžią, Europos priklausomybę nuo rusiško iškastinio kuro, Lietuvos eksporto į Rusiją karo metu. Galiausiai politikų teirautasi apie ES vertybinį pagrindą ir klaidas bei sezoninio laiko pakeitimo atsisakymą.

Pasak R. Juknevičienės, aktualus išlieka klausimas, ar Europa toliau judės glaudesnio bendradarbiavimo link. Pastebima, kad po kiekvienos krizės ES įgauna vis naujų kompetencijų, pavyzdžiui, po migracijos krizės 2015 m. papildomi įgaliojimai suteikti sienos apsaugos agentūrai „Frontex“, o po pandemijos imta kalbėti apie glaudesnę sveikatos sąjungą.

„Kitoje kadencijoje jau turėtų būti atskiras Europos Parlamento sveikatos komitetas, pradedama kalbėti apie šios srities finansavimą. Apsidairyta, kad net paracetamolio ES niekas nebegamina, kaukių neturime, esame visiškai priklausomi nuo Kinijos ir Indijos. Tai tampa ir tam tikru saugumo klausimu“, – teigė EP narė.

Pasak jos, ES plečiantis ir planuojant į savo narių gretas priimti Ukrainą ir Moldovą, sąjungai iškils problemų su dabartiniu sprendimų priėmimo mechanizmu, kai kiekviena šalis gali vetuoti sankcijų įvedimą ar kitus svarbius sprendimus. „Patys žinote, kaip žlugo Abiejų Tautų Respublika – kiekvienas bajoras galėjo pasakyti – aš vetuoju – ir viskas, šalis paralyžiuota“, – lygino R. Juknevičienė.

Europarlamentarė ragino neužmiršti Moldovos, nes pagalbos šiai provakarietišką kryptį pasirinkusiai valstybei šiuo metu reikia ne mažiau nei Ukrainai, kuriai šiuo metu svarbiausia yra parama ginkluote. Tikimasi, kad Moldova bus pakviesta pradėti derybas dėl narystės ES tuo pat metu kaip ir Ukraina. Anot R. Juknevičienės, dabartinis Rusijos pradėtas karas yra ne tik apie Ukrainą, bet ir apie kitas posovietines valstybes, kurioms atsirado proga ištrūkti iš Rusijos įtakos zonos.

„Rusijos pralaimėjimas šiame kare turės pozityvių veiksnių visiems šiems regionams, įskaitant ir pačią Rusiją. Dabar Vakarų fronte, kur mums tenka politiškai kovoti, svarbiausias darbas yra įtikinti Vakarus nebijoti tokios Ukrainos pergalės, kuri padėtų bombas po V. Putino režimu. Be šio Rusijos režimo griuvimo didelių pokyčių nebus, jie vėl sugrįš anksčiau ar vėliau, atsikūrę savo resursus“, – prognozavo Europos liaudies partijos narė.

Kalbėdama apie sankcijų Rusijai įgyvendinimą ir prekių eksportą iš Lietuvos, EP narė pabrėžė, kad esame pasienio šalis ir vienas iš pagrindinių tranzito kelių, todėl negalime stabdyti prancūziško vyno, kuris automobiliais keliauja į Rusiją, nes tai nėra sankcionuota prekė. Taip statistiškai susidaro įspūdis, kad intensyviai prekiaujame su Rusija, nors tai yra geografijos nulemtas reiškinys. „Sankcionuotos prekės tikrai nevežamos per Lietuvą“, – pabrėžė R. Juknevičienė. 

Tuo tarpu sezoninis laiko sukimas išlieka neišspręstas klausimas, dėl kurio sutarimo negali rasti ES valstybės. Europos Parlamentas iš savo pusės darbą yra padaręs ir priėmęs savo sprendimą dėl perėjimo prie vieno laiko.

Abu susitikime dalyvavę politikai sutiko, kad Lietuvos politikams, pavyzdžiui, į Seimą išrinktiems atstovams praverstų kelių savaičių kursas apie ES institucijas ir procesus, kad atsirastų daugiau supratimo apie tai, kaip veikia ES ir kokia yra Lietuvos vieta sąjungoje. Prie tokio švietimo prisideda ir Europos Parlamento biuro Lietuvoje projektas „Europos priešpiečiai“, kurių metu Lietuvos miestuose rengiamu EP narių ir kitų politikų susitikimai su vietos bendruomenėmis.

Užs. Nr. 112

Nuotrauka
lidl
Įkelta:
prieš 5 valandas
Siekiant auginti sėkmingą organizaciją, svarbu sukurti aplinką, kurioje darbuotojai jaustųsi įvertinti ir būtų motyvuoti reikšti savo nuomonę, siūlyti idėjas. Darbuotojų nuomonė ir pastebėjimai skatina inovacijų atsiradimą, taip pat padeda nustatyti galimas problemines sritis. „Lidl Lietuva“ atstovės pasakoja, kad užtikrinti, jog kolektyvo nariai galėtų laisvai reikšti savo nuomonę bei pasiūlymus, padeda specialus įrankis – „Mano idėja“ platforma.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-06-13
Lauko žaidimai yra esminė vaikystės dalis, kuri skatina kūrybiškumą, fizinį aktyvumą ir socialinius įgūdžius. Lauko žaislai padeda vaikams smagiai leisti laiką lauke, tyrinėti aplinką ir lavinti svarbius įgūdžius. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausius lauko žaislus vaikams ir jų teikiamą naudą.
Nuotrauka
game
Įkelta:
2024-06-10
Lažybos su draugais – puikus pasirinkimas, kai norisi ir gero laiko, ir azarto, ir kažko naujo. Tai gali būti puiki proga linksmai praleisti laiką ir geriau pažinti savo draugų asmenybę.
Nuotrauka
gėlės
Įkelta:
2024-06-10
Gėlės į namus pristatymo paslauga yra ypatingas būdas parodyti meilę ir dėmesį savo artimiesiems ir draugams. Tai yra puiki galimybė nustebinti, išreikšti jausmus ir suteikti džiaugsmą ne tik per šventes, bet ir kasdienybėje. Žmonės dažnai renkasi šią paslaugą dėl jos patogumo, patikimumo ir emocinės vertės. Istorijos ir atsiliepimai iš tų, kurie pasinaudojo gėlių pristatymo paslauga iš  https://www.geliufeja.lt/ , rodo, kad tai yra nepakeičiama dovana, kuri sukelia šypseną ir šilumą.
Nuotrauka
gydytojas
Įkelta:
2024-06-07
Gyvenimas po traumos gali tapti sudėtingas ir iššūkių kupinas. Nuo fizinių sužalojimų iki emocinių sunkumų – traumų pasekmės gali paveikti kiekvieną gyvenimo sritį. Tačiau yra veiksmingas būdas padėti žmonėms atsigauti ir grįžti į normalų gyvenimą – tai ergoterapija. Štai penkios pagrindinės priežastys, kodėl reikėtų rinktis ergoterapiją po traumos.
Nuotrauka
veidas
Įkelta:
2024-06-06
Ką dažniausiai pastebime veide ir kas greičiausiai padeda susidaryti bendrą įspūdį? Galbūt atsakymas jus nustebins, bet vienas svarbiausių veido bruožų yra antakiai. Jie tarytum „įrėmina“ veidą, suteikia jam gyvybingumo, grakštumo ir išraiškingumo bei gali iš esmės pakeisti išvaizdą. Tinkamai suformuoti ir prižiūrimi antakiai gali norima kryptimi pabrėžti veido bruožus ir netgi užmaskuoti tam tikrus trūkumus.
Nuotrauka
internetas
Įkelta:
2024-06-05
Ieškote greitai veikiančio, dideliu pralaidumu pasižyminčio interneto įvairiems savo naršymo poreikiams? Metas išbandyti privalumus, kuriais pasižymi šviesolaidinis internetas, specialiai pritaikytas patogiam naršymui. Su šviesolaidiniu internetu galėsite pasiekti reikiamus duomenis virtualioje erdvėje, patogiai naršyti kone visoje Lietuvos teritorijoje, taip pat užsienyje.
Nuotrauka
žoliapjove
Įkelta:
2024-06-04
Sodininkystė – tai ne tik pomėgis ar būdas praleisti laiką, bet ir gyvenimo būdas, kuris reikalauja nemažai laiko, pastangų ir žinių. Tradiciškai vejos priežiūra buvo laikoma viena iš sudėtingiausių sodininkystės užduočių, ypač jei reikia prižiūrėti didesnius plotus. Tačiau technologijų pažanga ir modernių įrankių, tokių kaip traktoriukas žoliapjovė, atsiradimas keičia mūsų požiūrį į sodininkystę ir vejos priežiūrą. Šis straipsnis aptars, kaip traktoriukas žoliapjovė keičia sodininkystės kultūrą ir kokie yra pagrindiniai šios inovacijos privalumai.
Nuotrauka
basutės
Įkelta:
2024-06-03
Atidarius basučių sezoną, derėtų pasirūpinti ne tik nauja pora ar dviem, bet ir pėdų grožių bei būkle. Kartais rodos, net ir naudojant įvairiausius kremus, pėdos vis tiek lieka suskirdusios, šiurkščios, sausos. Iš užsidegimo turėti kuo įmanoma švelnesnes pėdas, pamirštame paprasčiausius dalykus, padedančius pasiekti šio tikslo. Pasidomėkime keletu veiksmingiausių būdų, kaip pasirūpinti pėdomis šiuo šiltuoju sezonu.
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2024-06-03
Kiekvienas, kas kada nors kraustėsi į naujus namus, žino, kiek daug laiko, pastangų ir finansinių išteklių šis procesas gali pareikalauti. Naujakuriai dažnai jaučia tiek džiaugsmą, tiek stresą, tad praktiška dovana gali būti puikus būdas parodyti dėmesį ir palengvinti įsikūrimą naujame būste, tačiau ką padovanoti, kad dovana būtų tikrai naudinga ir funkcionali? Štai keletas idėjų, kurios padės išsirinkti tinkamą dovaną naujakuriams.
Nuotrauka
tapetai
Įkelta:
2024-05-31
Laukiate gimstančio vaikelio? Kai ruošiatės naujausio savo šeimos nario atvykimui, natūralu, kad norite užtikrinti, kad namai būtų saugi, patogi ir svetinga jūsų mažyliui aplinka. Tačiau, kad ruošti būtų lengviau ir paprasčiau, pristatome jums penkis patarimus, kurie padės paruošti namus būsimai tėvystės kelionei.
Nuotrauka
kortos
Įkelta:
2024-05-31
Kortų žaidimai yra ne tik puikus būdas praleisti laiką, bet ir puiki priemonė bendrauti bei stiprinti socialinius ryšius. Jie gali būti žaidžiami bet kokio amžiaus žmonių, įvairiose vietose ir progomis – nuo šeimos vakarų namuose iki draugų susibūrimų ar net oficialių turnyrų. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl kortų žaidimai yra tokie populiarūs, kokios yra jų pramoginės ir socialinės naudos, ir kokie yra populiariausi kortų žaidimai, kuriuos galite išbandyti.
Nuotrauka
irankiai
Įkelta:
2024-05-31
Jeigu šiuo metu planuojate naują statybos projektą ir didžiąją dalį darbų ketinate atlikti patys, tikriausiai svarstote, kas labiau apsimoka: pirkti įrangą ar nuomotis. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali – viskas priklauso nuo resursų ir būsimų darbų pobūdžio. Vis dėlto, jeigu užduotys nereikalauja nuolatinio technikos naudojimo, įrankių nuoma – išties vertas dėmesio pasirinkimas. Šiame straipsnyje kviečiame drauge aptarti pagrindinius nuomos privalumus.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2024-05-30
Kredito reitingai atlieka labai svarbų vaidmenį finansinėse operacijose, atspindintys asmens kreditingumą, pagrįstą įvairiais finansiniais veiksmais. Veiksniai, turintys įtakos kredito reitingams, yra mokėjimų savalaikiškumas, perneštos skolos suma, kredito istorijos trukmė, naujos kredito užklausos ir panaudoto kredito rūšys. Pavėluoti mokėjimai, didelis skolų lygis ir dažnos kredito užklausos gali neigiamai paveikti kredito balus ir sumažinti asmens kredito reitingą. Reguliariai stebint savo kredito istoriją, galima gauti įžvalgų apie jų kredito reitingą ir bendrą finansinę būklę.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-05-29
Tyrimai rodo, kad saugumo jausmas darbe, kurį užtikrina sąžiningai mokamas atlyginimas, plačios karjeros galimybės ir pozityvi aplinka, tiesiogiai prisideda prie didesnės darbuotojų motyvacijos ir pasitenkinimo darbu. Stabiliai ir užtikrintai besijaučiantys kolektyvo nariai yra lojalesni bei geriau atlieka savo kasdienes užduotis. Ekspertai pasakoja, kokių veiksmų turėtų imtis darbdaviai, norintys, kad jų darbuotojai jaustųsi saugūs ir užtikrinti.
Nuotrauka
atostosgos
Įkelta:
2024-05-29
Kelionės į įvairias šalis gali ne tik suartinti su mylimuoju, bet ir sukurti neįkainojamus prisiminimus. Nesvarbu, planuojate kasmetines atostogas ar norite paminėti svarbią datą, svarbu pasirinkti patinkančią kelionės kryptį. Tad žemiau pasidalinsime 3 atostogų kryptimis, kurios puikiai tinka įsimylėjėlių poroms.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2024-05-22
Elektros darbai yra būtini visose pramonės šakose ir kasdieniniame gyvenime, siekiant garantuoti elektros įrenginių eksploatacijos saugumą bei efektyvumą. Šiame straipsnyje detalizuojame pagrindines paslaugas ir jų technologines bei saugumo charakteristikas.
Nuotrauka
lagaminas
Įkelta:
2024-05-14
Kelionės yra neatsiejama gyvenimo dalis, o tinkamai pasirinktas lagaminas gali padaryti jūsų kelionę kur kas malonesnę ir patogesnę. Rinkoje yra daugybė lagaminų rūšių, tačiau šiame straipsnyje aptarsime dvi pagrindines kategorijas: dideli lagaminai ir maži rankinio bagažo lagaminai. Kiekvienas iš šių tipų turi savo privalumus ir trūkumus, todėl svarbu suprasti, kada ir kaip juos naudoti.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2024-05-10
Paštu ant ratų vadinami mobilieji laiškininkai vien tik nuo šių metų pradžios atokesnėse gyvenvietėse pašto paslaugas suteikė kone 4 milijonus kartų – apie milijoną kartų kas mėnesį. Šiuo metu mobilieji laiškininkai visoje šalyje aptarnauja apie 650 tūkst. adresų – gyventojams pristato siuntas, prenumeruojamus leidinius, taip pat pensijas bei kitas socialines išmokas.
Nuotrauka
miega
Įkelta:
2024-05-07
Miego kokybei gali daryti įtakos daugybė veiksnių. Vienas iš jų – kokybiška patalynė. Iš esmės, kokybiškam miegui turėtumėte rinktis natūralius patalynės užvalkalus, kurie leidžia orui cirkuliuoti ir pasižymi hipoalerginėmis savybėmis. Šie natūralūs pluoštai yra medvilnė, satinas, flanelė ir kiti.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-05-07
„Darbas LIDL? Tai aišku!“ – tokiu šūkiu šiltąjį sezoną pasitinka ir naują darbdavio įvaizdžio pavasario kampaniją pristato prekybos tinklas „Lidl“. Pagrindiniai trys šios kampanijos akcentai – aiškus atlyginimo augimas, aiškios karjeros galimybės ir, aišku, palaikanti komanda. Šeštus metus iš eilės „TOP darbaviu“ išrinkta įmonė nauju šūkiu ragina prie kolektyvo prisijungti palaikančios atmosferos, motyvuojančio atlygio ir augti skatinančio darbo ieškančius būsimus parduotuvės komandos narius: darbuotojus, vadovus ir jų pavaduotojus.  
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2024-05-03
Sodo laistymas iš pažiūros yra lengvai atliekamas ir ne per daug varginantis darbas, tačiau laikui bėgant, ypač jeigu laistoma labai dažnai, tai įgrysta. Laimei, yra sukurta patogi ir efektyvi laistymo įranga, kuri leidžia kasdien sutaupyti laiko ir išvengti vienų ar kitų nepatogumų. Toliau skaitydami atrasite platų sodo laistymo įrangos asortimentą ir galėsite išsirinkti puikia kaina
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Pirmąjį šių metų ketvirtį „Lidl Lietuva“ dirbančių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis siekė 2346,46 eurus ir buvo didžiausias tarp penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. „Top Employer 2024 Lietuva“ ir „Top Employer 2024 Europe“ sertifikatus šeštą kartą iš eilės pelniusi įmonė siūlo ne tik aukščiausią atlyginimą rinkoje, bet ir teikia papildomas finansines naudas darbuotojams.