Tauragėje pradeda nemokamas edukacijas apie vėjo energetiką ir pirmieji šalyje statys hibridinį parką
Įkelta:
2023-04-21
Nuotrauka
ignitis
Aprašymas

Edukacijos pristatymas

,
Nuotrauka
ignitis
Aprašymas

Edukacijos pristatymas

,
Nuotrauka
ignitis
Aprašymas

Vėjo elektrinių parkas

,
Nuotrauka
ignitis
Aprašymas

Tikimasi, kad edukacijos įtrauks ir jaunus, inovatyvius žmones

,
Nuotrauka
ignitis
Aprašymas

Edukacijų metu galima virtualiai pakilti į vėjo jėgainės viršūnę

Prieš 131 metus, balandžio 17-ąją, Šv. Velykų proga Rietavo bažnyčioje įžiebtos pirmosios lemputės – nuo tada ši diena minima kaip energetikų šventė. Tauragėje ši sukaktis paminėta ypatingai – „Ignitis grupė“ visuomenei pristatė planuojamą statyti pirmąjį šalyje hibridinį parką bei organizavo ir pravedė edukaciją tarptautinės žaliosios energijos gamybos bendrovės „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parke, o nuo šiol jas ves ir tauragiškiai. Naujas edukacijas nuspręsta organizuoti Lauksargiuose ne šiaip sau – Tauragės rajonas garsėja žaliąja energija ir siekia tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Nemokamose edukacijose galės dalyvauti iš anksto užsiregistravusios grupės, kurias sudarys bent 10 žmonių.

„Ignitis renewables“ – tarptautinė žaliosios energijos gamybos bendrovė, veikianti trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Jos užduotis – sausumos ir jūrinio vėjo jėgainių, saulės energijos, biomasės ir atliekų vertimo energija projektų vykdymas. „Atsinaujinanti energija įgalina kurti energetiškai sumanų pasaulį. „Ignitis renewables“ veiklos tikslas – užtikrinti žaliosios generacijos proveržį regione. Šis proveržis kritiškai svarbus įgyvendinant mūsų misiją mažinti klimato kaitą, tausoti aplinką ir užtikrinti regiono energetinį saugumą“, – sako „Ignitis renewables“ atstovas spaudai Paulius Kalmantas.

Įrengs didžiausią saulės elektrinių parką Lietuvoje

„Ignitis renewables“ projektų vadovas Karolis Nemčiauskas išsamiai pristatė projektą, kuriuo planuojama įrengti saulės elektrinių parką.

Šią elektrinę galima vadinti hibridine, nes ji bus šalia turimų 15-os MW ir 10-ies MW vėjo parkų. 

Nuotrauka
ignitis

Saulės elektrinių išgaunama ekologiška elektros energija – kryptis, kurią renkasi vis daugiau atsakingų ir sutaupyti norinčių gyventojų ir įmonių visame pasaulyje. Vartojant ekologišką saulės elektrinių gaminamą energiją sumažinamos išlaidos ir prisidedama prie švaresnės aplinkos kūrimo. 

Galimybė gaminti elektros energiją iš skirtingų atsinaujinančios energijos šaltinių didina šalies energetinę nepriklausomybę, padeda spręsti klimato kaitos iššūkius bei siekti darnios plėtros tikslų.

Pagamintos elektros pakaks 12 tūkst. namų ūkių

Planuojama pastatyti kol kas vieną didžiausių saulės elektrinių parkų. Didžiausia galia numatoma iki 22,1 MW. Per metus tikimasi pagaminti 24 GWh – tiek energijos per metus suvartoja vidutiniškai 12 tūkstančių namų ūkių, o pagaminta energija kartu su esamu vėjo parku elektra aprūpintų net 50 tūkstančių namų ūkių.

Bus įrengta per 33 tūkst. fotovoltinių saulės modulių. Patys moduliai šiuo metu yra galingiausi, kokius galima rasti, – 660 W. Šios saulės elektrinės turėtų užimti didesnį nei 32 ha plotą.

Pristatyme kalbėta, kad saulės elektrinės turėtų veikti ilgiau nei 25 metus.

Darbai prasidės jau gegužę

Saulės parko įrengimo darbai vyks 2023 m. gegužę–2024 m. balandį. Nors, atrodo, darbai dar neprasidėjo, įmonė jau spėjo įvykdyti nemažai užduočių: atlikti augmenijos valymo darbai, geologiniai tyrimai, išbandytas gruntas; su Aplinkos apsaugos agentūra suderinta atrankos išvada dėl poveikio aplinkai vertinimo; atlikti projektavimo darbai, gauti patvirtinimai iš reikiamų institucijų dėl kabelių įrengimo bei pradėti gyvūnijos ir augalijos stebėsenos darbai.

Saugos bioįvairovę

Vienas „Ignitis renewables“ tikslų yra bioįvairovės išsaugojimas, sudėties gerinimas. Šis projektas turėtų itin naudingai atsiliepti ir gamtai. 

„Ignitis grupės“ atstovė Monika Stanionė pakomentavo, kokios priemonės planuojamos ir kaip bus atsižvelgiama į gyvūnijos pasaulį.

Kadangi teritorija aplink elektrines dėl saugumo bus aptverta, svarstyta ir kaip neužtverti kelio smulkiems gyvūnėliams – teritoriją nuspręsta aptverti pakelta nuo žemės tvora, palengvinančia gyvūnų migraciją. O laukinių gyvūnų migracijos kliūtys bus šalinamos tvoroje įrengiant vienvėrius vartelius.

Nuotrauka
ignitis

Pasak už aplinkosaugą atsakingos specialistės M. Stanionės, bus įrengtas gana naujas sprendimas – tupyklos, kurios palengvins paukščiams medžioklę. 

Teritorija bus atželdinta natūraliais žolynais bei dalis teritorijos bus atsodinta pagerintos sudėties žolynais – bus parinktos šilkažiedės gaisrenos, pievinio katilėlio, pievinio pelėžirnio bei šilinio dobilo sėklos.

Daug dėmesio bus skiriama augmenijos ir gyvūnijos stebėsenai.

Siūlo pasinaudoti parama bendruomenėms

„Ignitis renewables“ yra atvira bendradarbiavimo, kuris kurtų tvaresnį pasaulį, pasiūlymams. Jos misija yra kurti energetiškai sumanų pasaulį, todėl rūpi aplinka, kurioje veikia.

„Ignitis grupės“ statomi ir valdomi saulės ir vėjo parkai kuria vertę visam regionui, vietos bendruomenėms ir verslui. Labai svarbi abipusiu pasitikėjimu grįsta partnerystė, todėl įsiklausoma į vietos bendruomenių poreikius ir ieškoma tvaraus bendradarbiavimo galimybių.

Nuotrauka
ignitis

Šalia „Ignitis renewables“ vystomų, statomų ar veikiančių parkų įsikūrusios bendruomenės gali teikti paraiškas gauti paramą energetinio efektyvumo, aplinkosaugos ir socialiniams projektams, nukreiptiems į paslaugų, darbo vietų ir kompetencijų ugdymą bendruomenėje bei kitiems bendruomenei svarbiems projektams. 

Skiriama parama 2021 m. pasinaudojo ir Lauksargių kaimo bendruomenė „Lauksargiškiai“. Jiems suteikta 9346,19 Eur parama, skirta Lauksargių kultūros namų salės elektros instaliacijos pakeitimui. 

Renginyje gyventojai ir patys dalijosi mintimis, kaip būtų galima pasinaudoti parama ir šaltuoju metų laiku sumažinti gyvenvietės užterštumą – kalbėta apie būstų šildymą elektra.

Edukacijas ves tauragiškiai

Siekdama šviesti visuomenę ir įtraukti vietos bendruomenes į edukacines veiklas, #EnergySmartSTART programa, bendradarbiaudama su VšĮ „Žaliasis regionas“ ir Tauragės rajono savivaldybės administracija, pristato pirmąją Lietuvoje edukaciją apie vėjo energetiką – „Vėjo spalva – žalia“. Pirmoji edukacija vyko simbolinę – Energetikų dieną. Norint, kad vis daugiau žmonių prisidėtų prie tvarios ateities kūrimo, svarbu įtraukiai supažindinti visuomenę su energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių.

Nemokamos edukacijos vyks Lauksargių bendruomenės namuose ir šalia „Ignitis renewables“ valdomo vėjo elektrinių parko, o jas ves „Ignitis grupės“ įmonių darbuotojų apmokyti Tauragės rajono bendruomenių nariai. Bendruomenių, įsikūrusių netoli vėjo elektrinių parkų, nariai ne tik geriausiai pažįsta savo rajoną, bet ir gali būti geruoju pavyzdžiu kitų rajonų bendruomenėms, kaip įsitraukti į aktyvų bendradarbiavimą su vėjo elektrinių parkų vystytojais.

Nuotrauka
ignitis

„Jaučiame susidomėjimą ekskursijomis į energetikos objektus, bet iki šiol neturėjome galimybės pasiūlyti iš arčiau susipažinti su energijos gamyba iš vėjo. Tauragės rajoną, kaip pirmosios edukacijos vietą, nusprendėme pasirinkti, nes tai yra tvaria ateitimi intensyviai besirūpinantis ir ją kuriantis rajonas“, – sako #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė. 

Į edukacijas gali registruotis visi, tačiau norint, kad edukacija įvyktų, grupėje turėtų būti bent jau 10 žmonių.

Tikimasi, kad edukacijos įtrauks ir jaunus, inovatyvius žmones, kurie galbūt susidomės energetikos sritimi ir pasirinks jas studijuoti.

Užs. Nr. 23

Nuotrauka
dantistai
Įkelta:
2023-09-27
Kaip žinia, edontologas yra specialistas, kuris atlieka  dantų šaknų kanalų gydymą. Visgi, taip pat nesunku pastebėti, kad dantų šaknų kanalų gydymas yra tai, ko daugeliui norėtųsi išvengti. Dėmesį reikia atkreipti į tai, kad tuo atveju, jeigu bus kartojami tam tikri kasdieniai ir nekasdieniai veiksmai, tai iš tiesų bus galima sumažinti dantų šaknų kanalų žaidimų tikimybę ir išvengti šio gydymo. Taigi, ką reikėtų daryti?
Nuotrauka
žalgiris
Įkelta:
2023-09-27
Iki naujojo Eurolygos sezono liko ne tiek ir daug – stipriausio Europos klubinio krepšinio turnyro startas laukia spalio 5 dieną. Ypač nekantriai naujojo sezono pradžios laukia Kauno „Žalgirio“ sirgaliai ir gerbėjai. Žinoma, visi pasiilgo ne tik įspūdingo žaidimo – lygiai taip pat nekantru, kokią vietą jų mylima komanda iškovos šiame turnyre. Na, o ką šiuo klausimu žada ekspertų prognozės ir sporto statymai?
Nuotrauka
davik
Įkelta:
2023-09-26
Temperatūros davikliai - tai komponentai, matuojantys temperatūrą tam tikru elektriniu signalu. Šį signalą jie gali siųsti tiesiogiai arba netiesiogiai, keisdami varžą. Jie taip pat vadinami šilumos davikliais arba termojutikliais. Temperatūros daviklių pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių, ir tik griežtai apibrėžus juos galima užtikrinti, kad visa sistema veiks tinkamai. Kur dažniausiai naudojami temperatūros davikliai bei į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Nuotrauka
padangoos
Įkelta:
2023-09-26
Daiktų interneto ir skaitmeninių pirkinių amžius labai supaprastina daugelį procesų, taupo mūsų laiką, o dažnai ir pinigus. Tačiau perkant padangas internetu, reikia atsižvelgti į kai kuriuos aspektus, kurie nėra tokie aktualūs lankantis automobilių parduotuvėse. Mes pateiksime pagrindines padangų pasirinkimo ir pirkimo internetu ypatybes ir pasidalinsime šia patirtimi su jumis.
Nuotrauka
terasa
Įkelta:
2023-09-22
Terasos įrengimas yra svarbus žingsnis kuriant svajonių erdvę prie namų ar kitoje vietoje gamtoje. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu pasikliauti profesionalais, naudoti geriausias medžiagas ir kodėl terasos yra tokios populiarios ir naudingos.
Nuotrauka
pergola
Įkelta:
2023-09-22
Pergola pavėsinės yra ne tik išskirtinai madingos, bet ir praktiškos lauko erdvės. Tačiau, kodėl gi pergola pavėsinės yra tokios populiarėjančios ir kokiomis savybėmis jos pasižymi?
Nuotrauka
betonas
Įkelta:
2023-09-22
Betoninės grindys yra vis labiau populiarėjantis grindų dengimo sprendimas ne tik pramoninėse patalpose, bet ir gyvenamosiose erdvėse. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta rinktis betonines grindis, kuo tai gali būti naudinga ir ką reikėtų žinoti apie grindų betonavimo kainą ir dekoravimo galimybes.
Nuotrauka
suns maistas
Įkelta:
2023-09-22
Subalansuota mityba yra pagrindinis faktorius, lemiantis šuns sveikatą ir gyvenimo kokybę. Tai nėra tiesiog valgymas – tai yra būdas, kaip galima užtikrinti, kad šuo būtų laimingas ir sveikas. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu suteikti šuniui subalansuotą mitybą ir kaip pasirinkti gerą ir kokybišką šuns maistą.
Nuotrauka
oras vanduo
Įkelta:
2023-09-22
Šilumos siurbliai oras-vanduo yra moderni ir aplinkai draugiška šildymo sistema, kuri tampa vis populiaresnė namų šildymo sprendimų rinkoje. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kodėl tokie siurbliai yra tinkami namams, kam jie skirti, kokie jų tipai egzistuoja ir ar jie iš tiesų efektyvūs.
Nuotrauka
veido kremai
Įkelta:
2023-09-22
Veido kremas yra esminė grožio ritualo priemonė, kuri padeda išlaikyti odą sveiką ir jauną. Tokie kremai būna skirtingi ir skirti tiek moterims, tiek vyrams, taip pat yra universalūs (unisex), pritaikyti naudojimui abiem lytims. Veido kremų pasirinkimas priklauso nuo odos tipo ir poreikių.
Nuotrauka
logistika
Įkelta:
2023-09-22
Logistikos paslaugos yra neišvengiama šiuolaikinio verslo dalis, kuri užsiima efektyviu prekių pervežimu, optimaliu tiekimo grandinės valdymu ir užtikrina, kad prekės pasiektų klientus laiku. Tai yra labai svarbus sėkmingo prekybos ir pramonės verslo veiksnys, ypač tarptautinėje arenoje. 
Nuotrauka
medžioklė
Įkelta:
2023-09-22
Medžioklė yra amžinas žmonijos užsiėmimas, bet su technologijų pažanga ji tapo dar efektyvesnė ir įdomesnė. Šiandien medžiotojai naudoja termovizorius, kurie suteikia jiems aiškų pranašumą stebint gyvūnus ir nustatant atstumą.
Nuotrauka
moduliai
Įkelta:
2023-09-22
Moduliniai SIP namai – puikus pavyzdys, kaip technologija ir lankstumas gali susijungti sukuriant būstą, kuris yra ne tik tvirtas ir efektyvus, bet ir pritaikomas gyvenimo pokyčiams.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2023-09-22
Šildymas yra svarbi mūsų kasdienio gyvenimo dalis, tad viena iš populiariausių šildymo sistemų yra vandens šildytuvai. Tai įrenginiai, kurie šildo vandenį, o vanduo vėliau naudojamas tiek namuose, tiek kitose patalpose. Vandens šildytuvai yra svarbūs ne tik patogumui, bet ir higienai. Jie užtikrina, kad turėtume šiltą vandenį maudynėms, namų ruošos darbams, švariam indų plovimui ir kitoms kasdienėms užduotims atlikti. Šie įrenginiai gali būti pritaikyti šildyti patalpas, kai šildymo sistema naudoja karštą vandenį.
Nuotrauka
kosmetika
Įkelta:
2023-09-22
Kiekviena moteris nori turėti švelnią, sveiką veido ir kūno odą, bet nenori jai pakenkti. Tad renkasi odai tinkamas priemones. Dėl to, natūrali kosmetika tampa vis populiaresnė, nes vis daugiau žmonių (ne tik moterys, bet ir vyrai!) supranta, kad tai ne tik madinga ir gražu, bet ir naudinga sveikatai.
Nuotrauka
papuošalai
Įkelta:
2023-09-20
Papuošalų dėžutė yra ne tik praktiškas pasirinkimas laikyti papuošalus bei aksesuarus, bet ir stilinga dekoro detalė, suteikti interjerui išskirtinio žavesio. Papuošalų dėžučių gali būti pačių įvairiausių, kiekviena jų skiriasi spalvomis, formomis, dydžiu, funkcionalumu bei kokybe. Rinkitės tokią, kuri labiausiai atitiktų Jūsų poreikius, stilių, namų interjerą ir būtų kokybiška, jog papuošalai būtų tinkamai apsaugoti nuo dulkių, drėgmės bei kitų išorinių veiksnių ir tarnautų ne vienerius metus.
Nuotrauka
kvepalai
Įkelta:
2023-09-20
„Black Afghan“ kvepalai yra labai paklausūs kvapai, sužavėję daugelio jausmus. Jo unikalus ir paslaptingas kvapo profilis yra viena iš priežasčių, kodėl jis sulaukė tokio didelio populiarumo. Kvapas apibūdinamas kaip aromatingas ir medienos, pasižymintis ilgai išliekančiu kvapu, kuris puikiai išlieka ant odos . Iš pradžių kvapas žavi subtiliomis kanapių natomis, o po to – stipri kava ir aštriais atspalviais. Visų pirma Nasomatto Black Afgano yra unisex kvepalai, sukuriantys sudėtingą ir ilgalaikę uoslės patirtį . „Black Afghan“ kvepalų žavesys slypi jų sugebėjime sukelti intrigos ir mistikos jausmą, todėl jie yra labai geidžiami tiek vyrams, tiek moterims.
Nuotrauka
apsauga
Įkelta:
2023-09-20
Belaidės signalizacijos sistemos sukėlė revoliuciją saugumo pramonėje, suteikdamos patogų ir veiksmingą namų ir įmonių apsaugos sprendimą. Šiais laikais, kai vagystės yra kasdienybė, nenorime per daug rizikuoti. Anksčiau dominavo laidinės signalizacijos sistemos ir, būkime atviri, jas buvo gana sudėtinga įdiegti. Tačiau šiais laikais vis daugiau žmonių nusprendžia įdiegti savo belaidę versiją. Tačiau ką verta žinoti apie tokias sistemas?
Nuotrauka
sulčiu
Įkelta:
2023-09-20
Lėtos sulčiaspaudės padarė revoliuciją sulčių spaudimo procese savo pažangiomis technologinėmis naujovėmis. Viena iš pagrindinių naujovių yra sraigto konstrukcija, kuri efektyviai ištraukia sultis iš vaisių ir daržovių. Sraigtas sukuria slėgį maksimaliam sulčių ištraukimui ir užtikrina, kad visos pagrindinės maistinės medžiagos išliktų nepakitusios . Taip gaunama didesnė sulčių išeiga ir sveikesnės, maistingesnės sultys. Naudodami lėtą sulčiaspaudę galite išspausti sultis iš praktiškai bet kokių vaisių ar daržovių, įskaitant lapinius žalumynus ir žoleles . Pavyzdžiui, lėta sulčiaspaudė Hurom HG FBE06 efektyviai spaudžia sultis iš citrusinių vaisių, daržovių, žalumynų ir lapinių daržovių . Lėtos sulčiaspaudės yra puikus pažangių technologijų, garantuotos kokybės ir puikaus gaminio dizaino derinys .
Nuotrauka
PLEDAS
Įkelta:
2023-09-20
Reguliarus skalbimas ir džiovinimas yra būtini, kad pledas būtų geros būklės ir pailgėtų jos tarnavimo laikas. Svarbu laikytis gamintojo pateiktų priežiūros nurodymų, kuriuos paprastai galima rasti ant antklodės pritvirtintoje etiketėje. Daugumą antklodžių galima skalbti skalbimo mašinoje, naudojant švelnų ciklą šiltu vandeniu ir švelniu plovikliu. Kad nepažeistumėte antklodės, geriau nenaudoti audinių minkštiklių ar baliklių. Pasibaigus skalbimo ciklui, antklodę reikia išdžiovinti ant mažos ugnies džiovyklėje arba pakabinti lauke, kad išdžiūtų. Tačiau kai kurioms antklodėms gali prireikti ypatingos priežiūros, pvz., cheminio valymo ar plovimo rankomis, todėl svarbu atidžiai perskaityti priežiūros instrukcijas.
Nuotrauka
šaldytuvas
Įkelta:
2023-09-19
Dažniausių problemų, su kuriomis susiduria šaldytuvų savininkai, yra galvosūkis, kad įrenginio viduje arba prie jo pagrindo kaupiasi vanduo. Dėl to gali ne tik sugesti maistas, bet ir kilti abejonių dėl tinkamo prietaiso veikimo. Suprasdami, dėl kokių priežasčių kaupiasi vanduo ir kaip to išvengti, galite išvengti būsimų rūpesčių ir užtikrinti šaldytuvo ilgaamžiškumą. Čia gilinamės į galimas šios dažnos šaldytuvo problemos priežastis ir sprendimo būdus.
Nuotrauka
pc
Įkelta:
2023-09-14
Atsiradus naujoms technologijoms ir platformoms, rinkodaros pasaulis smarkiai pasikeitė. Tačiau viena žmogiška emocija, kurią marketingo specialistai naudojo dešimtmečius, išlieka tokia pati: baimė praleisti arba FOMO. Šiandieninėje skaitmeninėje eroje, FOMO rado savo tvirtą vietą elektroninio pašto rinkodaroje. Šiame straipsnyje nagrinėsime FOMO kelionę rinkodaroje ir pateiksime įžvalgų apie veiksmingą jo įgyvendinimą elektroninio pašto kampanijose.
Nuotrauka
tel deklai
Įkelta:
2023-09-12
Mobilieji telefonai tapo neatskiriama kasdienybės dalimi, suteikdami mums prieigą prie informacijos, komunikacijos galimybes ir daugybę kitų funkcijų. Mes naudojame juos kaip nuotolinį darbo įrankį, naršome internete, valdome socialinius tinklus, fotografuojame ir filmuojame svarbius momentus, bei saugome svarbią informaciją. Dėl šių priežasčių mūsų mobilieji telefonai tampa vertinga ir nepakeičiama kasdienio gyvenimo dalimi.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-09-12
Išsinuomoti automobilį gali būti patogus ir greitas būdas keliauti, dirbti ar mėgautis laisvalaikiu. Automobilio nuoma dažnai ekonomiškesnė nei automobilio įsigijimas. Jums nereikės rūpintis ilgalaike automobilio priežiūra, draudimais ar paskolos įmokomis. O jei asmeninis automobilis yra remontuojamas ar neprieinamas, bet jums reikia judėti, automobilio nuoma suteikia galimybę neprarasti mobilumo.
Nuotrauka
lova
Įkelta:
2023-09-12
Miegamasis turėtų būti vieta, kurioje galėtumėte atsipalaiduoti ir gerai išsimiegoti. Visgi, kai kurie priimti sprendimai, įrenginėjant miegamojo kambarį, gali daugiau pakenkti nei padėti. Kad viso to galėtumėte išvengti ir kad pavyktų susikurti ramią, komfortišką erdvę namuose, čia pateiksime dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro žmonės, planuodami savo miegamąjį.