10 idėjų, ką veikti namuose visai šeimai
Įkelta:
2023-02-21
Nuotrauka
delione

Šeimos laikas yra labai svarbus – kaip kitaip sukurtume tvirtus tarpusavio ryšius ir gražius prisiminimus su šiais mums svarbiais žmonėmis? Ne veltui daug kas trokšta daugiau laiko leisti su šeima. Tačiau dėl įtemptos dienotvarkės ir mūsų kasdienybę vis labiau užvaldančių technologijų kartais gali būti sudėtinga rasti smagios ir prasmingos veiklos šeimai kartu. Visgi yra daug įvairių įdomių veiklų namuose, kurioms nereikia kažkokių ypatingų išlaidų ar daiktų. Šiame straipsnyje tokias veiklas aptarsime ir tikimės, kad bent vieną idėją ir įgyvendinsite!

Stalo ir kiti žaidimai visai šeimai

Žaidimai visada yra smagus būdas šeimai kartu praleisti laiką. Be to, jie atitraukia mus nuo ekranų, į kuriuos per daug žiūrėti negerai akims. Pirmiausia turime paminėti stalo žaidimus – jie lavina įvairius įgūdžius, skatina komandinį darbą, juos galite žaisti ne vieną kartą. Yra įvairių stalo žaidimų įvairiems amžiams ir skoniams. Tik nepamirškite rinkdamiesi naują stalo žaidimą atkreipti dėmesį į rekomenduojamą amžių, kad vaikams žaidimas nebūtų per sunkus!

Tačiau galite kartu su šeima žaisti ne tik stalo žaidimus: pabandykite šaradas, įkūnyti įvairius personažus, atpažinti niūniuojamą melodiją ar turimą omenyje daiktą, patikrinti vienas kitų žinias ir taip toliau. Vienintelė riba yra jūsų vaizduotė!

Filmų vakarai

Kas nemėgsta gero filmo? Suplanuokite šeimyninį filmų vakarą ir smagiai praleiskite laiką kartu. Be to, tai labai naudinga siekiant sustiprinti tarpusavio ryšius, kadangi filmus galite aptarti, sužinoti vienas kito nuomonę, vertybes. Ir toks vakaras nieko nekainuoja, nebent kažkiek išleisite spragėsiams! O jei norite, kad filmų vakaras būtų naudingesnis, išsirinkite skatinantį susimąstyti ar net dokumentinį filmą.

Maisto gaminimas kartu

Maisto gaminimas ir kepimas kartu gali būti smagus, skanus ir naudingas būdas praleisti laiką su šeima. Juk maisto reikia visada, o gaminti kartu smagiau nei vienam. O ir vaikai išmoks gyvenime labai praversiančių įgūdžių. Be to, gaminant yra daug laiko šnekėtis, šitaip sustiprinant tarpusavio ryšį ir kuriant smagius prisiminimus.

Kaip užtikrinti, kad gaminti būtų smagu? Svarbiausia išsirinkti receptą, prie kurio ir visi galėtų prisidėti, ir kuris visiems būtų skanus. Taip pat užtikrinkite, kad turite visus reikiamus ingredientus, kad niekam nereikėtų bėgti į parduotuvę paskutinę minutę.

Rankdarbiai ir projektai vaikams bei suaugusiesiems

Rankdarbiai yra smagi ir lavinanti veikla, kuria gali mėgautis visa šeima. Galite imtis daugybės projektų – nuo paprastų popieriaus dirbinių iki sudėtingesnių medžio apdirbimo projektų. Tiesiog išsirinkite projektą, kuris atitiktų kiekvieno sugebėjimus, ir leiskite pasireikšti kūrybiškumui. Nesvarbu, ar gaminsite namines žvakes, kursite albumą ar statysite inkilėlį, kartu dirbdami ties projektu tikrai patirsite daug džiaugsmo.

Jeigu inkilėlis skamba sudėtingai, užsiimkite įvairiais meniniais projektais. Tam tereikia turėti dailės reikmenų ir idėjų: galite tapyti, piešti, lipdyti ir daug daugiau!

Treniruotės namuose

Fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Bet tikrai nebūtina eiti į sporto salę, galite puikiai sportuoti ir namie. Ši veikla tikrai bus naudinga visiems. Žinoma, rinkdamiesi pratimus atsižvelkite į visos šeimos gebėjimus, kad niekam nebūtų per sunku.

O pratimus galite atlikti įvairius, pavyzdžiui HIIT treniruotės aktyvina širdies ritmą ir taip gerina sveikatą. Pilateso ir jogos pratimai naudingesni mankštinant įvairius raumenis. Kad būtų smagiau, galite varžytis, tarkim, kas padarys daugiau atsispaudimų ar ilgiau išlaikys „lentą“ – bet tik jeigu visų gebėjimai yra panašūs, kitaip varžybos gali būti nesąžiningos. Taip pat galite šokti pagal vaizdo įrašą ir muziką arba žaisti įvairius sportinius žaidimus – svarbiausia judėti!

Virtualios ekskursijos ir mokymasis internetu

Šiais laikais galite keliauti po pasaulį neišėję iš namų. Galite virtualiai aplankyti muziejų, zoologijos sodą ar akvariumą, tiesiog patogiai įsitaisę ant sofutės. Be to, turėdami tiek daug internetinių išteklių, galite mokytis ir tyrinėti įvairius dalykus kiek tik širdis geidžia. Pavyzdžiui, kartu įsijungti internetines pamokas, pradedant maisto gaminimu ir baigiant programavimu – šitaip visa šeima išmoks naujų įgūdžių. Žinoma, svarbu atsižvelgti, kad pamokos būtų suprantamos visiems šeimos nariams.

Namų tobulinimo projektai

Dažniausiai namie visada galima kažką patobulinti. Tik dažnai mes tai atidėliojame... Tad kodėl nesiėmus namų tobulinimo projekto visai šeimai? Galite perdažyti kambarius, perstumdyti baldus, susitvarkyti spintą, peržiūrėti visus daiktus ir atsikratyti nereikalingų. Ši veikla labai naudinga, nes taip pagražinami namai, o gražiuose, tvarkinguose namuose iškart smagiau būti. Dirbant taip pat yra daug laiko šnekėtis ir geriau pažinti vienas kitą. O jeigu manote, kad tai vis tiek per daug nuobodu, sugalvokite kokias varžybas ir galbūt net prizus, pavyzdžiui, kas per sutartą laiką išmes daugiau nereikalingų daiktų!

Veikla lauke

Nebūtina kažkur toli važiuoti, kad smagiai pabūtumėte – kartais užtenka išeiti tiesiog į kiemą. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate nuosavame name, galite kartu su šeima užsiimti sodininkyste. Vaikams tai tikrai naudinga, nes jie gali geriau pažinti augalus, sužinoti, kaip auginamos daržovės. Nedidelį sodelį galite susikurti ir bute! Tam tereikia noro ir šiek tiek laiko bei pastangų.

O jei sodininkystė netraukia, galite tiesiog išeiti pasivaikščioti, parke surengti pikniką. Lauke taip pat galite žaisti įvairius sportinius žaidimus: mėtyti ar spardyti kamuolį, žaisti badmintoną ar tenisą. Fizinė veikla naudinga visiems – be to, kartu praleisite laiką ir turėsite gražių prisiminimų.

Knygų klubas

Pagaliau, norėtumėte paminėti knygas – juk knygose slypi ištisi pasauliai, į kuriuos galima nukeliauti verčiant puslapius. Skaitymas taip pat yra labai naudingas ne vienu aspektu: tai praplečia žinias, pagerina kalbos įgūdžius, ugdo fantaziją kūrybiškumą ir net gali sumažinti stresą. Tad ugdykite skaitymo įprotį visi kartu, kaip šeima! Pavyzdžiui, sukurdami savo nuosavą knygų klubą. Išsirinkite knygą, ją visi skaitykite, tada aptarkite. Šitaip geriau pažinsite vieną kitą ir sustiprinsite ryšį.

Tikimės, kad idėjos pagelbės ir linkime gerai praleisti laiką kartu!

Užs. Nr. 17

Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2024-05-22
Elektros darbai yra būtini visose pramonės šakose ir kasdieniniame gyvenime, siekiant garantuoti elektros įrenginių eksploatacijos saugumą bei efektyvumą. Šiame straipsnyje detalizuojame pagrindines paslaugas ir jų technologines bei saugumo charakteristikas.
Nuotrauka
lagaminas
Įkelta:
2024-05-14
Kelionės yra neatsiejama gyvenimo dalis, o tinkamai pasirinktas lagaminas gali padaryti jūsų kelionę kur kas malonesnę ir patogesnę. Rinkoje yra daugybė lagaminų rūšių, tačiau šiame straipsnyje aptarsime dvi pagrindines kategorijas: dideli lagaminai ir maži rankinio bagažo lagaminai. Kiekvienas iš šių tipų turi savo privalumus ir trūkumus, todėl svarbu suprasti, kada ir kaip juos naudoti.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2024-05-10
Paštu ant ratų vadinami mobilieji laiškininkai vien tik nuo šių metų pradžios atokesnėse gyvenvietėse pašto paslaugas suteikė kone 4 milijonus kartų – apie milijoną kartų kas mėnesį. Šiuo metu mobilieji laiškininkai visoje šalyje aptarnauja apie 650 tūkst. adresų – gyventojams pristato siuntas, prenumeruojamus leidinius, taip pat pensijas bei kitas socialines išmokas.
Nuotrauka
miega
Įkelta:
2024-05-07
Miego kokybei gali daryti įtakos daugybė veiksnių. Vienas iš jų – kokybiška patalynė. Iš esmės, kokybiškam miegui turėtumėte rinktis natūralius patalynės užvalkalus, kurie leidžia orui cirkuliuoti ir pasižymi hipoalerginėmis savybėmis. Šie natūralūs pluoštai yra medvilnė, satinas, flanelė ir kiti.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-05-07
„Darbas LIDL? Tai aišku!“ – tokiu šūkiu šiltąjį sezoną pasitinka ir naują darbdavio įvaizdžio pavasario kampaniją pristato prekybos tinklas „Lidl“. Pagrindiniai trys šios kampanijos akcentai – aiškus atlyginimo augimas, aiškios karjeros galimybės ir, aišku, palaikanti komanda. Šeštus metus iš eilės „TOP darbaviu“ išrinkta įmonė nauju šūkiu ragina prie kolektyvo prisijungti palaikančios atmosferos, motyvuojančio atlygio ir augti skatinančio darbo ieškančius būsimus parduotuvės komandos narius: darbuotojus, vadovus ir jų pavaduotojus.  
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2024-05-03
Sodo laistymas iš pažiūros yra lengvai atliekamas ir ne per daug varginantis darbas, tačiau laikui bėgant, ypač jeigu laistoma labai dažnai, tai įgrysta. Laimei, yra sukurta patogi ir efektyvi laistymo įranga, kuri leidžia kasdien sutaupyti laiko ir išvengti vienų ar kitų nepatogumų. Toliau skaitydami atrasite platų sodo laistymo įrangos asortimentą ir galėsite išsirinkti puikia kaina
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Pirmąjį šių metų ketvirtį „Lidl Lietuva“ dirbančių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis siekė 2346,46 eurus ir buvo didžiausias tarp penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. „Top Employer 2024 Lietuva“ ir „Top Employer 2024 Europe“ sertifikatus šeštą kartą iš eilės pelniusi įmonė siūlo ne tik aukščiausią atlyginimą rinkoje, bet ir teikia papildomas finansines naudas darbuotojams.
Nuotrauka
buitinė
Įkelta:
2024-04-25
Netinkamas buitinių prietaisų išmetimas gali turėti rimtų pasekmių aplinkai dėl šiuose įrenginiuose esančių pavojingų komponentų. Daugelyje buitinių prietaisų yra medžiagų, tokių kaip švinas, gyvsidabris ir chlorfluorangliavandeniliai, kurios gali būti kenksmingos aplinkai, jei jos netinkamai tvarkomos ir šalinamos. Kai prietaisai neatsargiai išmetami ir patenka į sąvartynus, šios pavojingos medžiagos gali prasiskverbti į dirvožemį ir požeminius vandenis, sukeldamos didelį pavojų ekosistemoms ir žmonių sveikatai. Šių toksiškų komponentų buvimas gali sukelti dirvožemio užteršimą, paveikti augalų gyvenimą ir žemės ūkio produktyvumą, taip pat užteršti vandenį, o tai gali pakenkti vandens organizmams ir pakenkti vandens kokybei.
Nuotrauka
kompai
Įkelta:
2024-04-17
Nešiojami kompiuteriai tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, tiek darbui, tiek pramogoms. Vis dėlto, netinkamas naudojimas ir priežiūra gali sukelti įvairius gedimus, kurie gali sutrikdyti įrenginio veikimą. Supratimas apie dažniausias gedimų priežastis padeda imtis prevencinių veiksmų ir išvengti nenumatytų problemų. Tarp dažniausiai pasitaikančių problemų – macbook baterijos keitimas, kuris gali būti reikalingas dėl įvairių priežasčių. Toliau aptarsime keletą dažniausių nešiojamų kompiuterių gedimų priežasčių ir kaip jas galima išvengti.
Nuotrauka
laivalaikis
Įkelta:
2024-04-16
Ar kasdien renkiesi tobulą miesto išvaizdą? Ar nori visada jaustis patikimai ir patogiai? Ar Tavo garderobo elementų patikimumas ir tvirtumas yra svarbūs klausimai? Tada Tau reikia pažinti tris unikalius prekės ženklus, kurie valdo gatvės stilių. The North Face, New Balance ir ellesse - tai atsakymas aktyviems, šiuolaikiškiems žmonėms, kurie žino, kaip savo deriniuose suderinti unikalų stilių ir funkcionalumą. Susipažink labiau su jų istoriją ir sensacingu asortimentu, kuris jau laukia Tavęs JD Sports.
Nuotrauka
sklabimo
Įkelta:
2024-03-29
Technologijų pažanga yra neatsiejama buitinės technikos sektoriaus dalis, nuolat pakeičianti tai, kaip mes gyvename ir naudojame buitinius prietaisus. Naujovės ir inovacijos ne tik gerina prietaisų efektyvumą ir patogumą, bet ir daro didelę įtaką jų kainnoms. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip technologijų pažanga veikia buitinės technikos kainas ir kokios tendencijos pastebimos rinkoje.
Nuotrauka
stalas
Įkelta:
2024-03-29
Gražiai padengtu stalu laikome tą, kurį dengia švari, gražiai atrodanti staltiesė, o ją papildomai puošia tinkamai priderintos servetėlės, kiti originalūs stalo papuošimai. Trumpai tariant, pagrindiniai stalo puošybos atributai yra jį dengianti tekstilė, indai ir dekoracijos.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2024-03-26
Bundanti gamta ir vis dažniau pasirodanti saulė pažadina norą artimiems žmonėms dovanoti rūpestį ir laimę. Vienas iš būdų tai padaryti – per artėjančias šv. Velykas nustebinti juos išmaniais įrenginiais. Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ kviečia nedelsti pasinaudoti ypač gerais velykiniais pasiūlymais jau dabar.
Nuotrauka
masazai
Įkelta:
2024-03-25
Jaučiatės nerimastingi ir įsitempę? O galbūt Jus kamuoja nugaros ir kaklo skausmai, raumenų sąstingis ar suglebusi oda, raukšlės? Prieš griebiantis medikamentinio gydymo ar chirurginių intervencijų, siūlome išbandyti masažus. Juk net profesionalūs kineziterapeutai ir masažistai pabrėžia, kad reguliariai atliekami masažai slopina kūne ir mintyse susikaupusią įtampą, gerina nuotaiką, šalina nuovargį, netgi mažina skausmus, celiulitą bei viršsvorį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2024-03-25
Šiais laikais transporto priemonės vis dažniau susiduria ne su mechaniniais pažeidimais, o su įvairiais, elektroninio pobūdžio gedimais. Automobilio kompiuterinė diagnostika padeda nustatyti pirminėje stadijoje esančius, įvairių automobilio sistemų gedimus. Reguliariai atliekama diagnostika užkerta kelią rimtiems transporto priemonės gedimams, o tai leidžia išvengti išlaidų, susijusių su ilgai trunkančiais ir sudėtingais automobilio remonto darbais. Trumpai aptarkime, kiek šiais laikais kainuoja tokio tipo paslaugos ir kokias problemas jos padeda išspręsti?
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2024-03-25
Turiningas laisvalaikis – sąvoka, kurią kiekvienas žmogus supranta skirtingai. Dalis žmonių visada pirmenybę teikia ramiomis pramogoms, kurių metu gali tiesiog kokybiškai atsipalaiduoti ir pailsėti. Kiti žmonės, savo ruožtu, mieliau renkasi ekstremalesnes, daugiau fizinio aktyvumo reikalaujančias laisvalaikio pramogas. Plaukimas baidarėmis – pramoga, kuri užtikrina tobulą balansą tarp ramaus poilsio ir intensyvesnės fizinės veiklos. Baidarių sportas daro teigiamą įtaką ne tik kūnui, bet ir protui. Ši pramoga leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius ir tiesiog mėgautis laisvalaikiu įspūdingoje gamtos apsuptyje. Iš esmės, baidarių nuoma yra paslauga, kuri suteikia labai daug, kiekvienam žmogui aktualių privalumų. Aptarkime, kokiais atvejais baidarių sportas yra geriausias pasirinkimas laisvalaikio pramogoms? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-03-21
Siekiant užtikrinti visapusišką darbuotojų gerovę, „Lidl Lietuva“ jau šeštus metus iš eilės visus įmonės darbuotojus apdraudė papildomu sveikatos draudimu, šiemet įmonė tam skyrė beveik 600 tūkst. eurų. Visiems komandos nariams yra suteikiamos vienodos draudimo sąlygos, nepriklausomai nuo užimamų pareigų. Pernai „Lidl Lietuva“ darbuotojai pasinaudojo daugiau nei 18 tūkst. įvairių sveikatinimo ir sveikatos tyrimų paslaugų.
Nuotrauka
kudikis
Įkelta:
2024-03-20
Saulės apsaugos klausimas yra ypač svarbus, kalbant apie mažiausius šeimos narius. Kūdikių oda yra itin jautri ir reikalauja ypatingos priežiūros, todėl renkantis saulės kremą jiems, būtina atkreipti dėmesį į sudėtį, apsaugos faktorių ir prekės ženklo patikimumą. "Australian Gold" priemonės siūlo platų aukštos kokybės saulės apsaugos produktų asortimentą, įskaitant tuos, kurie yra specialiai sukurti jautriai odai, tačiau svarbu žinoti, kokius aspektus reikėtų vertinti renkantis saulės kremą kūdikiams.
Nuotrauka
plokšte
Įkelta:
2024-03-18
Orientuotų skiedrų plokštė, paprasčiau vadinamos tiesiog OSB plokštė – medienos drožlių sandara pagrįsta medžiaga, kurią galima naudoti itin plačiai. Šios plokštės visada pasiteisina įgyvendinant unikalias interjero idėjas. Taip pat jos naudojamos lentynų, stelažų ir kito tipo sandėliavimo įrangos gamyboje. Visgi, bene labiausiai šios plokštės pasitarnauja įvairių statybinių procesų metu. Aptarkime, kodėl šios plokštės yra idealiai statybų darbams subalansuota medžiaga? Ir, kokie šioms plokštėms būdingi privalumai yra ypatingai aktualūs įvairioms statybinėms užduotims?
Nuotrauka
ratai
Įkelta:
2024-03-18
Su ratų keitimo ar montavimo poreikiu susiduria visi transporto priemonių savininkai. Ratų balansavimas – dar vienas, ypatingai svarbus procesas, kurį patikimo autoserviso darbuotojai atlieka kiekvieną kartą, montuodami ar keisdami padangas. Dažniausiai vairuotojai ratų balansavimą atlieka tik tuomet, kai keičia sezonines padangas. Netinkamai subalansuotos padangos gali sukelti vibraciją ir kito pobūdžio problemas, kenkiančias tiek automobilio būklei, tiek bendrai vairavimo kokybei. Trumpai aptarkime, kada tikrai reikia atlikti ratų balansavimą, ir, kodėl šis procesas toks svarbus?
Nuotrauka
generatorius
Įkelta:
2024-03-18
Verslo atstovai ar tiesiog paprasti žmonės, kurie nori įsigyti elektros generatorių, dažniausiai renkasi vieną iš dviejų – arba dyzelinį, arba benzininį elektros generatoriaus variantą. Abu generatorių tipai gali būti sėkmingai pritaikyti tiek profesinėms, tiek buitinėms reikmėms. Nors ir benzininiai, ir dyzeliniai generatoriai atlieka vieną ir tą pačią paskirtį, vis tik, juos apibūdinančių savybių sąrašas yra skirtingas. Šį kartą aptarkime penkias pagrindines priežastis, dėl kurių verta investuoti ne į benzininio, o būtent  į dyzelinio tipo elektros generatorius?
Nuotrauka
stiklas
Įkelta:
2024-03-18
Stiklo paketų pasirinkimas daugeliui žmonių yra pakankamai sudėtinga užduotis. Nors iš pažiūros visi stiklo paketai atrodo labai panašiai, tačiau bent šiek tiek įsigilinus į pasirinkimo procesą, paaiškėja, kad tokių gaminių sandara, funkcionalumas ir kokybė yra labai skirtingi. Kokias klaidas dažniausiai padaro žmonės, rinkdamiesi stiklo paketus? Ir kaip tokių klaidų išvengti?