Apsauga nuo saulės susirūpinti reikia jau dabar: kosmetologė pažėrė vertingų patarimų
Įkelta:
2022-05-01
Nuotrauka
Klinikos „Nauja Oda“ kosmetologė Domantė Tučytė
Aprašymas

Klinikos „Nauja Oda“ kosmetologė Domantė Tučytė

Nors pavasaris šiais metais šiluma nelepina, saulės spinduliuotė jau gana aktyvi ir pavojinga odai. Visuomenės sveikatos specialistė ir kosmetologė Domantė Tučytė perspėja apie ultravioletinių spindulių keliamą riziką bei pataria, kokią kosmetiką rinktis, kad saulės vonios būtų malonios ir saugios. 

„Didžiausią pavojų žmogui kelia UVA tipo ultravioletiniai spinduliai, kurie geba prasiskverbti net pro debesis ar stiklą. Jie ne tik pasiekia giliuosius odos sluoksnius, gali sukelti odos senėjimą, kataraktą, bet lemia ir DNR ląstelių pažeidimus, susilpnina organizmo imuninę sistemą, o tai neretai tampa odos vėžio atsiradimo priežastimi. Saugotis reikia ir UVB tipo spindulių, kurie mažomis ir kontroliuojamomis dozėmis naudingi organizmui, nes skatina vitamino D gamybą, tačiau per ilgai būnant saulėje be apsaugos UVB spinduliai sutrikdo kolageno sintezę organizme, taip pat pagreitina odos senėjimo procesus, skatina pigmentaciją, sukelia nudegimus“, – apie galimus pavojus aiškina visuomenės sveikatos specialistė ir klinikos „Nauja oda“ kosmetologė D. Tučytė.

Aktualu visus metus

D. Tučytė teigia, kad odai būtinas skydas nuo saulės, kurį sukuria drabužiai arba speciali kosmetika. Tokia kosmetika žymima raidėmis SPF (apsaugos nuo saulės faktorius) – tai skaičiais išreikštas saulės filtras, kuris parodo kaip efektyviai priemonė apsaugo odą nuo UV spindulių ir prailgina galimo buvimo saulėje laiką.

„Pavyzdžiui, SPF 15 filtruoja apie 93 proc. UV spinduliuotės, SPF 30 – apie 97 proc., o SPF 50 sulaiko maždaug 98 proc. visų odą pasiekiančių UV spindulių. Svarbu suprasti, kad saulė visuomet skleidžia spinduliuotę – net kai oro temperatūra nėra aukšta. Todėl SPF priemonės turėtų būti naudojamos visus metus, o pavasarį  rekomenduojama naudoti apsaugos priemones su filtru ne mažesniu kaip SPF 30“, – pataria kosmetologė.

Lietuviai jau dairosi apsaugos nuo saulės priemonių

Kaip pastebi „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė, jau eilę metų apsaugos nuo saulės priemonėmis lietuviai aktyviau susidomi kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje. Nors šiemet pavasaris pašykštėjo šiltesnių, saulėtų dienų, ši tendencija nesikeičia.

„Šiemet sausį-kovą saulės kosmetikos priemonių pardavimai augo 24 proc. palyginti su atitinkamu metu pernai. Apskritai apsaugos nuo saulės priemones klientai perka visus metus – vieni jas naudoja kasdien, kaip ir pataria specialistai, kiti įsigyja vykdami atostogauti į šiltuosius kraštus. Balandį saulės kosmetikos paklausa pradeda sparčiai kopti aukštyn, tai būna labai populiari prekė mūsų organizuojamos pavasario „Grožio mugės“ metu – ji prasideda  balandžio 28 dieną. Kosmetikos su apsauga nuo saulės pardavimai pasiekia piką birželio mėnesį, kai Lietuvoje įsibėgėja tikra vasara“, – kalba E. Dapkienė.

Į ką atsižvelgti, renkantis SPF priemones?

Kosmetologė D. Tučytė pasakoja, kad renkantis priemones su SPF apsauga, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Įvairūs cheminiai SPF filtrai saulės spindulius sugeria, paverčia juos šiluma ir nukenksmina dar viršutiniame odos sluoksnyje.

Visgi, kai kurie cheminiai elementai gali sukelti alergijas jautrios odos savininkams, todėl tokiu atveju rekomenduojama rinktis apsaugą nuo saulės su mineraliniais filtrais. Pastarieji atspindi UV spindulius arba juos išskaido, vienodai apsaugodami odą tiek nuo UVA, tiek nuo UVB spindulių. Pagrindiniai jų ingredientai yra titano dioksidas ir cinko oksidas.

„Šiais laikais rinkoje galima rasti be galo daug skirtingų SPF priemonių: įvairių tekstūrų, sudėčių, atspalvių, skirtų spręsti tam tikras odos problemas ar būkles. Geriausia SPF priemonę rinktis pagal savo asmeninius poreikius. Tarkime, jei oda yra riebi, SPF sudėtyje patartina ieškoti niacinamido, azijinės centelės, cinko, vitamino C. Mišrios arba normalios odos savininkai gali rinktis apsaugą nuo saulės, kurios sudėtyje būtų ferulinės rūgšties, vitaminų C ir E. Sausaodžiams tinka apsaugos nuo saulės, kurios savo sudėtyje turi alantoino, taukmedžio sviesto, alijošiaus“, – pažymi kosmetologė.

E. Dapkienė priduria, jog „Maximos“ tinklas siūlo daugiau nei 150 skirtingų apsaugos nuo saulės, savaiminio įdegio, įdegį skatinančių bei po deginimosi skirtų priemonių. Balandžio 28 – gegužės 11 dienomis, vykstant tradicinei „Grožio mugei“, pažymėtoms priemonėms bus taikoma specialios nuolaidos, siekiančios iki 50 proc.

Skirtingas odos tipas – skirtinga apsauga

Specialistė priduria, jog SPF priemonę patartina rinktis pagal odos būklę ir fototipą. Pavyzdžiui, riebios odos savininkams, besiskundžiantiems įvairiais bėrimais, rekomenduojama visuomet naudoti priemones su SPF 50 – tai padės odai greičiau gyti po bėrimų paliktos hiperpigmentacijos. Mišrią ir normalią odą turintiems žmonėms, galima rinktis ir žemesnę apsaugą nuo saulės – SPF 30.

„Kokio stiprumo apsaugos nuo saulės reikia, paprastai priklauso nuo žmogaus fototipo – jų iš viso yra keturi. Kuo šviesesnė oda, plaukai, akys, tuo jautriau oda reaguoja į saulę ir tuo stipresnius filtrus patartina naudoti. Apskritai tik ketvirto fototipo žmonėms –  šviesiai rudos odos, tamsių, net juodų plaukų, tamsių akikių – drąsiai galima rinktis kosmetiką su SPF 20. Šviesesnio gymio žmonėms patarčiau nerizikuoti renkantis odos apsaugą mažesnę nei SPF30“, – rekomenduoja kosmetologė.

Ji atkreipia dėmesį, kad mėgaujantis saulės voniomis, visuomet patartina naudoti kremus su SPF 50, jis turi būti tepamas kas tris valandas arba po maudynių, atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas. Na o kasdienei odos apsaugai kosmetiką su saulės filtrais rekomenduojama tepti po kasdienio veido kremo, maždaug po 5 min., kai šis susigers į odą ir bent 15 min. prieš einant į lauką.

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-01
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2022-04-26
Įsibėgėjantis pavasaris signalizuoja apie artėjančius sodo darbus, tačiau, norint džiaugtis išpuoselėta ir jaukia aplinka, teks įdėti ne tik pastangų ir laiko, bet ir investicijų. Ekspertai pastebi, jog pastaraisiais metais keičiasi ir supratimas apie sodą: neapsiribojama nuo smalsių akių apsaugančiomis žaliuojančiomis gyvatvorėmis, vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškiems ir kompleksiškiems projektams. Kiek jų įgyvendinimas paplonina piniginę ir kodėl vis tik verta investuoti?