Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.
Teisingai parinkti aksesuarai
Lengviausias ir vienas pigiausių būdų pagyvinti neutralią aprangą – prie jos priderinti aksesuarus. Tai gali būti skrybėlė, akiniai nuo saulės, diržas ir, be abejo, įvairūs papuošalai. Eksperimentuokite ir pažiūrėkite, kas atrodo stilingiausiai. Svarbiausia nepersūdyti – geriausia, kad tai būtų minimalūs aksesuarai. Vienas teisingai parinktas elementas yra įspūdingesnis nei keli prastesni. Tarkim, sidabriniai žiedai (auksosala.lt/lt/sidabriniai-ziedai) – beveik niekada nesuklysite pasirinkę juos.

Stilinga išvaizda = prižiūrėta išvaizda
Stilinga išvaizda visuomet prasideda nuo geros kūno priežiūros. Švytinti sveika oda, tvarkingai nulakuoti nagai ir blizgantys plaukai. Taip atrodant net ir pigiausi marškinėliai nuostabiai gulės ant kūno.
Gera priežiūra nebūtinai turi reikšti brangias veido procedūras ir manikiūrą. Tai taip pat nėra storas pudros sluoksnis, dirbtinės blakstienos ar priauginti plaukai. Užtenka gaivios ir paprastos išvaizdos. Tinkamai maitinkitės, gerkite vandenį, prižiūrėkite odą – tokie kasdieniai dalykai padaro esminį skirtumą.
Atsargiai pirkite greitąją madą
Visi žinome apie neigiamą greitosios mados poveikį gamtai, gyvūnams ir žmonėms. Tačiau vis tiek perkame drabužius iš populiarių ir pigių parduotuvių vien todėl, kad jie yra už prieinamą kainą ir neatsilieka nuo mados. Svarbu atminti, kad mažos kainos dažniausiai reiškia prastą kokybę, todėl greitosios mados prekes rinkitės išmintingai.
Būtinai skaitykite etiketes, kad sužinotumėte audinio sudėtį ir priežiūros instrukcijas. Visada pirkite drabužius, pagamintus iš geros kokybės medžiagų. Net ir greitosios mados parduotuvėse galima rasti iš natūralių audinių pasiūtus rūbus. Jie yra truputį brangesni, bet patvaresni ir malonesni dėvėti. Geriausios medžiagos yra šios: ekologiška medvilnė, linas, šilkas, vilna. Venkite drabužių, kuriuos galima valyti tik sausuoju būdu (išimtis – viršutiniai drabužiai).
Rinkitės neutralias spalvas
Neutralios spalvos yra idealus pagrindas bet kokiam deriniui. Stenkitės savo garderobe turėti daugiausiai juodos, baltos, pilkos, tamsiai mėlynos ir nude spalvos drabužių. Be to, turint nuoseklią spalvų paletę spintoje, galima sutaupyti daug laiko: nebereikia kiekvieną rytą sukti galvos, ką apsirengti. Niekas nepastebės, kad tuos pačius neutralių spalvų sijonus, kelnes ir švarkus nešiojate dažnai, jei juos derinsite su išskirtiniais aksesuarais.
Nesistenkite kopijuoti naujausių tendencijų
Mada keičiasi kone kas pusmetį. Jei negalite sau leisti rengtis naujausiais drabužiais tiesiai nuo podiumo, geriau nesistenkite kopijuoti tendencijų. Vos tik tendencijos tampa per daug atpažįstamos, jos išeina iš mados ir netgi pradeda atrodyti atgrasiai.
Neįsigykite identiškų aukštosios mados gaminiams drabužių iš greitosios mados parduotuvių – jie niekada neatrodys unikaliai. Tikrai sutiksite nemažai tą patį rūbą dėvinčių žmonių. Visuomet geriau rinkitės klasikinio stiliaus drabužius, kurie niekada neišeina iš mados: paprasto silueto sukneles ir sijonus, paltus, kelnių ar sijonų kostiumus. Derinkite juos su skirtingais aksesuarais ir kaskart atrodysite išskirtinai.
Investuokite į aukštos kokybės batus
Jei jau verta kažkur išleisti didesnę sumą, tai tik batams. Galite dėvėti pigią suknelę, bet jei prie jos priderinsite aukštos kokybės apavą, atrodysite prabangiai. Visada rinkitės natūralios odos batus, kurie yra patogūs ir patvarūs. Puiki alternatyva yra ir ekologiškos odos gaminiai. Dairykitės nuolaidų, o sezoninių batų ieškokite gerokai iš anksto, išpardavimų metu.
Atkreipkite dėmesį į figūros tipą
Ant kūno tarsi nulieti atrodantys drabužiai ne tik kelia rafinuotumo įspūdį, bet ir leidžia jums jaustis patogiai bei pasitikėti savimi. Tinkami pagal figūros tipą rūbai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuriant skoningą įvaizdį. Jei švarkas per platus, kelnės per laisvos, o palaidinė per siaura, atrodysite pigiai. Net jeigu drabužis yra brangus, netinkamo dydžio ar formos jis sumenkins išvaizdą.
Jei pirksite drabužį prieš tai jo nepasimatavę, būtinai žinokite savo tikslius išmatavimus. Pirkdami daugiau nei vienu dydžiu per mažą ar per didelį drabužį, galite brangiai sumokėti už pataisymą. Negana to, rezultatas gali ir nedžiuginti. Pasistenkite įsigyti drabužius, kurie yra jūsų dydžio arba daugiausiai vienu dydžiu didesni.
Apsilankykite dėvėtų rūbų parduotuvėse
Jei norite atrodyti unikaliai ir sutaupyti, užsukite į dėvėtų drabužių parduotuves. Nesitikėkite, kad jose iš karto rasite visus reikiamus rūbus. Ėjimas ten labiau primena loteriją – niekada nežinai, kaip pasiseks (tai ypač galioja vintažinių drabužių parduotuvėms).
Tačiau neabejotinai verta kartą ar du per savaitę užsukti į dėvėtų drabužių parduotuvę. Pirkdami atkreipkite dėmesį į audinio sudėtį, pirkinio būklę ir bandykite pritaikyti rūbą prie savo jau turimo garderobo. Kai kurių žmonių nežavi mintis dėvėti senus drabužius, tačiau toks mąstymas – atgyvena. Juk priešingai – dažnai taip sukuriamas kūrybiškas ir madingas įvaizdis, nes seną stilių galite vėl paversti nauju.
Tad prieš perkant drabužius ar aksesuarus reikia vadovautis keliomis taisyklėmis. Kruopščiai rinkitės greitosios mados gaminius, atkreipkite dėmesį į savo figūros tipą, lankykitės dėvėtų drabužių parduotuvėse bei nesistenkite kopijuoti naujausių tendencijų. Dar rūpinkitės savo išvaizda ir teisingai
Užs. Nr.