Gudrybės, kaip atrodyti prašmatniai už nedidelę sumą
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
APRANGA

Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.

Teisingai parinkti aksesuarai

Lengviausias ir vienas pigiausių būdų pagyvinti neutralią aprangą – prie jos priderinti aksesuarus. Tai gali būti skrybėlė, akiniai nuo saulės, diržas ir, be abejo, įvairūs papuošalai. Eksperimentuokite ir pažiūrėkite, kas atrodo stilingiausiai. Svarbiausia nepersūdyti – geriausia, kad tai būtų minimalūs aksesuarai. Vienas teisingai parinktas elementas yra įspūdingesnis nei keli prastesni. Tarkim, sidabriniai žiedai (auksosala.lt/lt/sidabriniai-ziedai) – beveik niekada nesuklysite pasirinkę juos.

Nuotrauka
APRANGA

Stilinga išvaizda = prižiūrėta išvaizda

Stilinga išvaizda visuomet prasideda nuo geros kūno priežiūros. Švytinti sveika oda, tvarkingai nulakuoti nagai ir blizgantys plaukai. Taip atrodant net ir pigiausi marškinėliai nuostabiai gulės ant kūno.

Gera priežiūra nebūtinai turi reikšti brangias veido procedūras ir manikiūrą. Tai taip pat nėra storas pudros sluoksnis, dirbtinės blakstienos ar priauginti plaukai. Užtenka gaivios ir paprastos išvaizdos. Tinkamai maitinkitės, gerkite vandenį, prižiūrėkite odą – tokie kasdieniai dalykai padaro esminį skirtumą.

Atsargiai pirkite greitąją madą

Visi žinome apie neigiamą greitosios mados poveikį gamtai, gyvūnams ir žmonėms. Tačiau vis tiek perkame drabužius iš populiarių ir pigių parduotuvių vien todėl, kad jie yra už prieinamą kainą ir neatsilieka nuo mados. Svarbu atminti, kad mažos kainos dažniausiai reiškia prastą kokybę, todėl greitosios mados prekes rinkitės išmintingai.

Būtinai skaitykite etiketes, kad sužinotumėte audinio sudėtį ir priežiūros instrukcijas. Visada pirkite drabužius, pagamintus iš geros kokybės medžiagų. Net ir greitosios mados parduotuvėse galima rasti iš natūralių audinių pasiūtus rūbus. Jie yra truputį brangesni, bet patvaresni ir malonesni dėvėti. Geriausios medžiagos yra šios: ekologiška medvilnė, linas, šilkas, vilna. Venkite drabužių, kuriuos galima valyti tik sausuoju būdu (išimtis – viršutiniai drabužiai).

Rinkitės neutralias spalvas

Neutralios spalvos yra idealus pagrindas bet kokiam deriniui. Stenkitės savo garderobe turėti daugiausiai juodos, baltos, pilkos, tamsiai mėlynos ir nude spalvos drabužių. Be to, turint nuoseklią spalvų paletę spintoje, galima sutaupyti daug laiko: nebereikia kiekvieną rytą sukti galvos, ką apsirengti. Niekas nepastebės, kad tuos pačius neutralių spalvų sijonus, kelnes ir švarkus nešiojate dažnai, jei juos derinsite su išskirtiniais aksesuarais.

Nesistenkite kopijuoti naujausių tendencijų

Mada keičiasi kone kas pusmetį. Jei negalite sau leisti rengtis naujausiais drabužiais tiesiai nuo podiumo, geriau nesistenkite kopijuoti tendencijų. Vos tik tendencijos tampa per daug atpažįstamos, jos išeina iš mados ir netgi pradeda atrodyti atgrasiai.

Neįsigykite identiškų aukštosios mados gaminiams drabužių iš greitosios mados parduotuvių – jie niekada neatrodys unikaliai. Tikrai sutiksite nemažai tą patį rūbą dėvinčių žmonių. Visuomet geriau rinkitės klasikinio stiliaus drabužius, kurie niekada neišeina iš mados: paprasto silueto sukneles ir sijonus, paltus, kelnių ar sijonų kostiumus. Derinkite juos su skirtingais aksesuarais ir kaskart atrodysite išskirtinai.

Investuokite į aukštos kokybės batus

Jei jau verta kažkur išleisti didesnę sumą, tai tik batams. Galite dėvėti pigią suknelę, bet jei prie jos priderinsite aukštos kokybės apavą, atrodysite prabangiai. Visada rinkitės natūralios odos batus, kurie yra patogūs ir patvarūs. Puiki alternatyva yra ir ekologiškos odos gaminiai. Dairykitės nuolaidų, o sezoninių batų ieškokite gerokai iš anksto, išpardavimų metu.

Atkreipkite dėmesį į figūros tipą

Ant kūno tarsi nulieti atrodantys drabužiai ne tik kelia rafinuotumo įspūdį, bet ir leidžia jums jaustis patogiai bei pasitikėti savimi. Tinkami pagal figūros tipą rūbai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuriant skoningą įvaizdį. Jei švarkas per platus, kelnės per laisvos, o palaidinė per siaura, atrodysite pigiai. Net jeigu drabužis yra brangus, netinkamo dydžio ar formos jis sumenkins išvaizdą.

Jei pirksite drabužį prieš tai jo nepasimatavę, būtinai žinokite savo tikslius išmatavimus. Pirkdami daugiau nei vienu dydžiu per mažą ar per didelį drabužį, galite brangiai sumokėti už pataisymą. Negana to, rezultatas gali ir nedžiuginti. Pasistenkite įsigyti drabužius, kurie yra jūsų dydžio arba daugiausiai vienu dydžiu didesni.

Apsilankykite dėvėtų rūbų parduotuvėse

Jei norite atrodyti unikaliai ir sutaupyti, užsukite į dėvėtų drabužių parduotuves. Nesitikėkite, kad jose iš karto rasite visus reikiamus rūbus. Ėjimas ten labiau primena loteriją – niekada nežinai, kaip pasiseks (tai ypač galioja vintažinių drabužių parduotuvėms).

Tačiau neabejotinai verta kartą ar du per savaitę užsukti į dėvėtų drabužių parduotuvę. Pirkdami atkreipkite dėmesį į audinio sudėtį, pirkinio būklę ir bandykite pritaikyti rūbą prie savo jau turimo garderobo.  Kai kurių žmonių nežavi mintis dėvėti senus drabužius, tačiau toks mąstymas – atgyvena. Juk priešingai – dažnai taip sukuriamas kūrybiškas ir madingas įvaizdis, nes seną stilių galite vėl paversti nauju.

Tad prieš perkant drabužius ar aksesuarus reikia vadovautis keliomis taisyklėmis. Kruopščiai rinkitės greitosios mados gaminius, atkreipkite dėmesį į savo figūros tipą, lankykitės dėvėtų drabužių parduotuvėse bei nesistenkite kopijuoti naujausių tendencijų. Dar rūpinkitės savo išvaizda ir teisingai

Užs. Nr. 

Nuotrauka
spyna
Įkelta:
2023-06-05
Nerimastingi laikai, kai knygos būdavo deginamos viešai nacių režimo laikais, regis, liko praeityje, tačiau laisvė skaityti yra kontroliuojama iki šių dienų. Šokiruojančios, nepadorios, pernelyg atviros arba tiesiog kupinos mistikos knygos net ir XXI a. yra cenzūruojamos ir slepiamos nuo skaitytojų akių. Todėl kasmet rugsėjo pabaigoje pasaulyje yra minima Uždraustų knygų savaitė – siekiant atkreipti dėmesį į kūrinius, kurie buvo „paimti į nelaisvę“.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-06-02
„Lidl Lietuva“ šiemet švenčia jau 7-ąjį įmonės gimtadienį. Veiklą Lietuvoje 2016 m. pradėjęs „Lidl“ prekybos tinklas į mažmeninės prekybos rinką įnešė nemažai pozityvių pokyčių, vienas kurių – vakarietiškomis vertybėmis pagrįsta darbo kultūra. „Lidl Lietuva“ valdybos narės ir personalo vadovės Sandros Savickienės teigimu, šį darbo „Lidl“ aspektą ypač vertina ilgamečiai įmonės darbuotojai.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-30
„Lidl Lietuva“ pradėjo darbuotojų atranką naujajam logistikos centrui Vilniuje, netoli Lentvario. Bendrovė į savo komandą jau kviečia prisijungti sandėlio grupių vadovus, planuojama, kad kitąmet veiklą pradėsiančiame logistikos centre dirbs apie 200 darbuotojų, užtikrinsiančių kasdienį šviežių prekių pristatymą į „Lidl“ parduotuves.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-29
Profesinė praktika yra neatsiejama studijų dalis, tačiau nemažai studentų susiduria su dilema – daugelis jų studijuodami papildomai uždarbiauja ir praktikos metu nenori prarasti darbo vietos bei gaunamų pajamų. Kai kurios įmonės siūlo sprendimą – ne tik moka atlygį už praktikos laikotarpį, bet ir siūlo pas juos dirbantiems studentams neprarandant darbo vietos atlikti praktiką kituose įmonės skyriuose. Apie tokios sistemos ir bendrai apie praktikos privalumus pasakoja „Lidl Lietuva“ atstovai.
Nuotrauka
APVA
 APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) užsakymu parengtas susistemintos medžiagos katalogas, kurio tikslas – supažindinti gyventojus su atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) priemonių pritaikymu daugiabučių modernizavimo projektuose. Kataloge gyventojams suprantamai paaiškinta pagrindinė informacija apie AEI pritaikymą gyvenamuosiuose pastatuose.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-23
Darbuotojų įvairovė – svarbus įmonių lyderystės darbo rinkoje bruožas. Personalo valdymo specialistai įsitikinę, kad komandoje puoselėjama įvairovė leidžia visai organizacijai veikti efektyviau ir ugdo darbuotojų pasitikėjimą. Kaip užtikrinti, kad iš skirtingų žmonių suburta komanda būtų vieninga, o kiekvienas jos narys – jaustųsi komfortiškai, pasakoja ekspertai.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-05-19
Top darbdaviu šalyje ir Europoje penktus metus iš eilės išrinkta įmonė „Lidl Lietuva“ savo komandos nariams siūlo plačias tarptautinės karjeros galimybes. Jomis pasinaudojo ir prekybos tinklo darbuotoja Skaistė, kuri yra „Lidl“ komandos narė jau daugiau nei septynerius metus, o šiuo metu dirba centrinėje „Lidl“ būstinėje Vokietijoje bei bendradarbiauja su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių.
Nuotrauka
apva
 APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad šiuo metu galioja du kvietimai, pagal kuriuos gyventojai gali teikti paraiškas ir modernizavę savo gyvenamuosius daugiabučius džiaugtis ne tik sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis, bet ir komfortiškesne, sutvarkyta gyvenamąja aplinka. 
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2023-05-15
„Tele2“ išmėgino 5G ryšio galimybes ir užfiksavo mobilaus interneto greičio rekordą savo tinkle – 4,45 Gbps. 5G ryšio paslaugas siūlantis mobiliojo ryšio operatorius tokią greitaveiką pasiekė pirmasis Lietuvoje – bandymo metu buvo pademonstruotos ateities 5G ryšio galimybės.
Nuotrauka
APVA
Konkurso organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Balandžio 7–27 d. gyventojai galėjo dalyvauti APVA inicijuotuose „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose ir balsuoti už labiausiai patikusį praėjusiais metais atnaujintą daugiabutį. Iš 11 dalyvių daugiausiai simpatijų sulaukė trys projektai: Pilies g. 3 Klaipėdoje, Dariaus ir Girėno g. 40 Plungėje ir Taikos pr. 34 Klaipėdoje.
Nuotrauka
parketas
Įkelta:
2023-05-11
Norint išsaugoti natūralų medinio parketo grožį, labai svarbu pasirinkti tinkamą, parketui skirtą alyvą. Šiame straipsnyje apžvelgsime tam tikras produktų rūšis, kurios padės jums išlaikyti ir net išryškinti medinių jūsų grindų žavesį.
Nuotrauka
apva
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-05
Dažniausiai atnaujinti gyvenamąjį daugiabutį gyventojai pasiryžta siekdami sunaudoti mažiau šiluminės energijos. Nors šie veiksniai padeda mokėti mažiau už sąskaitas ir yra draugiški aplinkai, visgi Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė ragina nepamiršti ir vizualinių sprendimų svarbos. Anot jos, tinkamai sutvarkyta aplinka turi didelės įtakos gyventojų psichologinei būsenai ir gerovės užtikrinimui.
Nuotrauka
drabužiai
Įkelta:
2023-05-03
„GiveLove“ įmonė pristato įvairias verslo dovanas klientams – tai spauda ant marškinėlių ir kitų drabužių, kepuraitės su logotipais, striukės, liemenės, kuprinės su logotipais, pledai ir kiti daiktai. Įmonės atstovai sako, kad klientai vis dažniau atkreipia dėmesį į tai, ar daiktas yra tvarus, nekenksmingas aplinkai. „GiveLove“ jau seniai savo asortimente turi didelį draugiškų aplinkai drabužių ir daiktų pasirinkimą. Viena populiariausių dovanų yra spauda ant marškinėlių. Šiandieną aptarsime įvairius spaudos būdus ir jų draugiškumą gamtai.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2023-04-28
Tauragės moksleiviai balandžio pabaigoje dalyvavo ypatingose pamokose, kurių metu energingi ir sumanūs mokytojai drauge su žinomu rašytoju, TV laidų vedėju  Robertu Petrausku vaikams vedė biologijos, matematikos, fizikos pamokas ir protmūšį apie klimato kaitą. #EnergySmartSTART programos organizuotame renginyje „Įsikrauk žiniomis“ mokiniai galėjo ir patys atlikti įvairius eksperimentus, kuriuos pristatė Energetikos ir technikos muziejus.
Nuotrauka
helios
Įkelta:
2023-04-28
Lietuvos pajūris kiek kitoks nei likusi šalis: čia vyrauja kitos spalvos ir pučia kitokie vėjai. Kaip susikurti jaukius namus, paklausėme Klaipėdos „Helios galerijoje“ įsikūrusių salonų atstovų.
Nuotrauka
APVA
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti daugiabučių modernizacijos projektus Lietuvoje, inicijavo patogios skaičiuoklės sukūrimą.  Ji padės įvertinti, kiek kainuotų ir kokią naudą suteiktų name įsirengus atsinaujinančios energijos išteklius (AEI), tokius kaip šilumos kolektoriai, saulės elektrinė ir pan.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-04-27
Pirmojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis įmonėje „Lidl Lietuva“ prieš mokesčius siekė 1925,42 eurus ir buvo didžiausias tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonei papildomai investavus į darbo užmokesčių biudžetą, nuo šių metų sausio 1 d. atlyginimai augo visų parduotuvių ir logistikos centro komandų nariams, o rugsėjį padidės ir administracijos darbuotojų atlyginimai.
Nuotrauka
burna
Įkelta:
2023-04-26
Šiandien galime įsigyti pačių įvairiausių prietaisų daugeliui gyvenimo atvejų. Jie palengvina buitį, prisideda prie efektyvaus laiko taupymo, padeda puoselėti grožį, aktyviau rūpintis savo sveikata bei gera savijauta. Štai šiame kontekste drąsiai galime išskirti burnos irigatorius, kaip labai reikšmingai prisidedančius prie burnos higienos ir geros dantų bei dantenų būklės. Šie prietaisai tikrai nebus didelė investicija, tačiau jų nauda tarpdančių, dantų ir dantenų švarai – nepamatuojama. Tiesa, pirmą kartą įsigiję burnos irigatorius kartais dvejoja, ar naudoja juos teisingai. Tad tam, kad prietaisas teiktų maksimalią naudą, svarbu žinoti, kaip teisingai juo naudotis.
Nuotrauka
buitinė technika
Įkelta:
2023-04-24
Nesvarbu, kokiuose namuose gyventume, vis tiek bet kuriame iš jų bus virtuvė, kurioje praleidžiame pakankamai daug laiko. Dažniausiai virtuvėje gaminame įvairų maistą, o jam pagaminti automatiškai reikia pačių įvairiausių buitinės technikos prietaisų. Kai kuriuos iš jų privalu turėti kiekvienuose namuose, nes jie yra naudojami beveik kasdien, o kai kuriuos galima turėti arba ne, tai priklauso tik nuo jūsų pačių, kaip daug gaminate ir panašiai. Todėl šiame straipsnyje norime papasakoti kiek daugiau apie buitinę techniką, kuri yra privaloma kiekvienuose namuose.
Nuotrauka
santechnikas
Įkelta:
2023-04-24
Ar jūsų vandens šildytuvas neveikia, kanalizacija užsikimšusi, o vandens čiaupas pradėjo leisti vandenį? O jums nėra laiko svarstyti, kaip surasti greitai gerą santechniką. Tačiau, neapgalvotas sprendimas dėl samdomo santechniko gali sukelti daugiau problemų, nei laiko trūkumas. Santechnikas Kaune vienas iš greičiausių ir geriausių pasirinkimų, tad kyla klausimas kaip rasti patikimą santechniką?
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2023-04-21
Prieš 131 metus, balandžio 17-ąją, Šv. Velykų proga Rietavo bažnyčioje įžiebtos pirmosios lemputės – nuo tada ši diena minima kaip energetikų šventė. Tauragėje ši sukaktis paminėta ypatingai – „Ignitis grupė“ visuomenei pristatė planuojamą statyti pirmąjį šalyje hibridinį parką bei organizavo ir pravedė edukaciją tarptautinės žaliosios energijos gamybos bendrovės „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parke, o nuo šiol jas ves ir tauragiškiai. Naujas edukacijas nuspręsta organizuoti Lauksargiuose ne šiaip sau – Tauragės rajonas garsėja žaliąja energija ir siekia tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Nemokamose edukacijose galės dalyvauti iš anksto užsiregistravusios grupės, kurias sudarys bent 10 žmonių.
Nuotrauka
apva
Konkurso organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Balandžio mėnesį vyksta „Metų renovacijos projekto“ rinkimai. Šiame konkurse dalyvaujantys projektai turi skirtingas ir unikalias renovacijos istorijas, tad rinkimai yra puiki galimybė visuomenei susipažinti su geriausiais atnaujintų daugiabučių pavyzdžiais ir priminti apie renovacijos teikiamą naudą.