Šaltas, žiemiškas oras paprastai turi tokį patį poveikį Jūsų plaukams, kaip ir Jūsų odai. Šaltesnis oras ištraukia drėgmę, dažnai padidindamas sausumą ir dirginimą, kuris paprastai baigiasi plaukų lūžinėjimu ar pažeidimais. Tačiau neigiamas poveikis nesiliauja net tuomet, kai priglundame prie židinio: nuolatinis temperatūrų pasikeitimas tarp šalčio lauke ir sauso patalpų oro gali dar labiau išsausinti ir pakenkti.
Tad užuot pasirodę savo kirpykloje tik pavasarį, norėdami panaikinti viso šaltojo sezono padarinius, aptarsime lengviausius būdus, kaip išsaugoti ir apsaugoti plaukus visą žiemą.
Plaukų priežiūros rutina
Svarbiausia žiemos plaukų priežiūros rutinos dalis yra drėgmė. Rinkdamiesi savo plaukų tipui tinkamas sveikų plaukų priemones, atkreipkite dėmesį į tas, kurios Jūsų plaukams gali suteikti subalansuotą drėkinimo impulsą.
Lengvas drėkinamasis šampūnas – tai protingas būdas išlaikyti plaukus drėkinamus ant galvos odos, ypač kartu su maitinamuoju kondicionieriumi. Jei pastebite pleiskanojimą ar paraudimą galvos odos paraudimą, vietoj to išbandykite šampūną jautriai galvos odai. O jei Jūsų plaukai yra per sausi ar pažeisti, galite išbandyti produktus, skirtus pažeistiems plaukams, kad galėtumėte tinkamai pasirūpinti plaukų gydymu.
Į lauką su šlapiais plaukais – ne!
Kai plaukai šlapi, jie yra trapesni. Taigi, kad išvengtumėte peršalimo ir plaukų galų skilimo, nepamirškite, jog nevalia eiti į lauką, kol plaukai neišdžiuvę. Būtina pabrėžti, kad prieš džiovinant plaukus ar prieš juos formuojant, visada naudokite nuo karščio apsaugantį produktą.
Plaukų procedūros
Kadangi Jūsų plaukams žiemą reikia papildomos drėgmės, tikriausiai norėsite į savo kasdienybę įtraukti giluminį kondicionierių ar plaukų atstatymo kaukę bent kas savaitę. Tai – plaukų procedūros, kurios Jūsų plaukus padarys žvilgančius, sveikus ir stiprius. Jei norite užtikrintos kokybės – eikite pas plaukų specialistą, kuris parinks, Jums tinkamą procedūrą.
Keiskite pagalvės užvalkalą
Įprastas medvilninis pagalvės užvalkalas gali būti šiurkštus Jūsų plaukams, o kuomet per naktį daug kartų vartotės ar sukinėjatės – jie gali lūžti. Vietoje to, investuokite į atlasinį ar šilkinį pagalvių užvalkalą: jie, kaip ir kai kurių žieminių kepurių vidinis pamušalas, leidžia plaukams lengviau slysti paviršiumi, neapsunkinant Jūsų plaukų.
Druskos sauna
Apsilankę haloterapinėje saunoje puoselėsite ne tik grožį bet ir geresnę savijautą. Sauna puikiai tinka ir alergiškiems žmonės, nes procedūra mažina bėrimus bei išsausėjusios odos pleiskanojimą. Tai padeda kovoti ir su plaukų pleiskanojimu. Haloterapinėje saunoje atsipalaiduosite, nuraminsite nervų sistemą, sumažinsite dirglumą ir stresą bei stabilizuosite savo emocinę būklę. Tiesa, keliaudami į tokią sauną būtina žinoti du dalykus: pirma, jei nenorite šveisti galvos odos, plaukus susiriškite, antra, jei visgi norite pašalinti negyvas odos ląsteles nuo galvos – plaukus pasileiskite ir su specialiu plaukų šveitikliu, šveiskite galvą. Tokią haloterapinę sauną turi „Atokampis“, todėl visi ieškantys vietos kur pabėgti nuo miesto šurmulio čia ras ne tik ramybę, bet ir įvairias SPA procedūras.
Užs. Nr. 5