Išmanaus apšvietimo jūsų namams sprendimai gyvenimo palengvinimui
Įkelta:
2021-12-02
Nuotrauka
namas
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka

Tikriausiai daugeliui jūsų pažįstama situacija, kai patogiai atsisėdus prie televizoriaus ekrano ar jaukiai įsitaisius šiltoje lovoje, visiškai nebesinori keltis išjungti kitame kambaryje paliktos šviesos, tiesa? Tikriausiai tada ne vienam šmėsteli mintis, - „kad taip galėčiau šviesą išjungti balsu arba išmaniuoju telefonu“.

Bet juk visa tai išties įmanoma. Norite savo namų apšvietimą valdyti patogiai? Tai yra, ne tik išjungti ir įjungti šviesą, bet ir lengvai reguliuoti šviesos intensyvumą ar jos pasiskirstymą erdvėje. Visa tai įmanoma su išmaniosiomis JUNG apšvietimo sistemomis, kurios jūsų namuose padės sukurti jaukią, žaismingą, romantišką, paslaptingą ar darbingą atmosferą.

Kodėl verta rinktis išmanųjį namų apšvietimą

Net jei jums nėra sunku atsikelti nuo fotelio, kad išjungtumėte šviesą ar galbūt esate iš tų, kurie niekada nepamiršta to padaryti, vis tik, pasak JUNG specialistų, išmanusis apšvietimas - tai praktiškas sprendimas kiekvieniems namams. Ir taip yra todėl, kad:

  • išmanus energijos valdymas tausoja jus supančią aplinką. Tai reiškia, kad jūs neeikvojate elektros energijos, kuriai pagaminti reikalingi tam tikri gamtiniai ištekliai.
  • išmanus apšvietimas jūsų namuose sukuria atitinkamą nuotaiką, spalvas ir atmosferą. Tai reiškia, kad pagal save pasireguliavę šviesą, jūs galite atitinkamai susikurti jaukų poilsio kampelį arba susikaupti skatinančią darbo vietą.
  • patirsite mažesnes elektros energijos sąnaudas. Tai reiškia, kad jūs patys nuspręsite, kokiose jūsų būsto patalpose, kiek ir kada šviesos naudoti, taip neeikvosite elektros energijos ir tokiu būdu mokėsite mažiau.
  • galėsite valdyti net ir nebūdami namuose. Tai reiškia, kad išvykus iš namų galima bus daugiau nesijaudinti dėl pamirštų išjungti šviesų. O ir parvykus jūsų nebepasitiks nejauki tamsa. Net ir nebūdami namuose galėsite pasireguliuoti kada, kur ir kiek šviesos jums reikia.

 Kokius išmanaus apšvietimo sprendimus rinktis

Išmanūs namai reikalauja protingų sprendimų. Taip yra ir su išmaniu apšvietimu. JUNG siūlo keturis pasirinkimus, iš kurių galite išsirinkti labiausiai atitinkantį jūsų poreikius variantą.

  • Mechaninis apšvietimo valdymas. Tai visiems įprastas šviesos valdymas jungikliais ir mygtukais. Išmaniuosius jungiklius galite rinktis pačius įvairiausius, atsižvelgdami į savo namų interjerą.
  • Automatinis apšvietimas. Tai šviesos valdymas judesio ir būvio jutikliais, kurie reaguos į jūsų buvimą patalpose.
  • Apšvietimo valdymas radijo bangomis. Šiuo atveju šviesa namuose valdoma išmaniuoju prietaisu. Tai labai patogu, nes vienu metu galite sujungti 5 telefonus, o naudodamiesi specialia programėle rinktis iš 16 skirtingų šviesos valdymo scenarijų.
  • Išmanių namų apšvietimo sistema. Įsidiegę KNX protingą valdymo sistemą, šviesos valdymą galėsite sujungti su kitomis namų elektronikos prietaisų funkcijomis ir mėgautis visišku komfortu.

Susikurkite apšvietimą pagal nuotaiką

Tai tikrai įmanoma. Nuotaiką atitinkantį apšvietimą leidžia susikurti išmanios lemputės ir šviestuvai. Tokiu būdu skirtingose būsto patalpose galėsite individualiai nustatyti ar pagal poreikį keisti šviesos funkcionalumą. Tai labai patogu, jei jums sunku atsibusti rytais. Namuose įsidiegę išmanią apšvietimo sistemą, ryte atsibusite daug lengviau, nes galėsite nustatyti, kad šviesa įsijungtų tam tikru metu ir nesukeldama diskomforto palaipsniui vis intensyvėtų, tarsi atkartodama kylančią saulę. Jei, tarkime, miegamajame ryškios šviesos nenorite, o jos reikia darbo kambaryje ar ten, kur mokosi vaikai, tai galite nesunkiai įgyvendinti. Miegamajame susikurkite jaukią, atpalaiduojančią ar romantišką atmosferą, o darbo kambaryje susikaupti nuteikiantį apšvietimą. Beje, išmanus apšvietimas tinka ir vakarėlių mėgėjams, nes suteikia galimybę jūsų būsto erdves pripildyti įvairių spalvų šviesomis. Tinka jis ir taupiesiems, nes tose erdvėse, kuriose reikia tik budinčios šviesos, galima sumažinti jos kiekį. Taip nešvaistysite resursų ir ženkliai sutaupysite.

Išmanūs namai – tai patogumas, kuris gali būti ir jūsų namuose

JUNG atstovai teigia, jog anot jau įsirengusių klientų atsiliepimų, išmanaus namo pasirinkimas – tai neabejotinas patogumas, leidžiantis komfortiškai gyventi, dirbti ir ilsėtis. Protingo namo sistemos kaina priklauso nuo jūsų būsto dydžio ir pageidaujamų funkcijų. Didelis šių sistemų privalumas tas, jog statant tokį namą nebūtina visko įrenginėti iš karto. Pradžioje galima įdiegti tik bazinę įrangą, kurią bėgant metams galima papildyti.

Užs. Nr. 104

Nuotrauka
lidl
Įkelta:
prieš 10 valandų
„Lidl Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1877,98 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir pirmąjį metų ketvirtį. Taip pat „Lidl Lietuva“ šiais finansiniais metais (iki 2023 m. kovo mėn.) padidino darbuotojams skiriamų papildomų naudų ir premijų krepšelį – jis sieks beveik 4 mln. eurų.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-08-05
Tyrimo*, kurį užsakė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), duomenimis, 70 proc. Lietuvos gyventojų sutinka su teiginiu, kad alternatyvių šaltinių diegimas daugiabučiuose yra svarbus ir aktualus taupymo būdas. Tai itin svarbu, nes praėjusią žiemą fiksuotos rekordinės šildymo kainos gerokai patuštino jų kišenes ir paskatino ieškoti galimybių, kaip sutaupyti. 
Nuotrauka
granulės
Įkelta:
2022-07-25
Granuliniai katilai - pagrindiniai granulinių šildymo sistemų komponentai, kurie padeda džiaugtis namuose kuriama šiluma bei, žinoma, jaukumu. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių pasitiki granulinėmis šildymo sistemomis ir savo namų šildymui renkasi būtent jas. Toks sprendimas žmonėms ne tik padeda sutaupyti nemažas pinigų sumas, tačiau taip pat ir skatina ekologinį jų sąmoningumą.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-22
Nors daugiabučio renovacija leidžia džiaugtis namų šiluma ir mažesnėmis sąskaitomis, ji taip pat sukelia vieną problemą: dėl visiško sandarumo butuose ima trūkti šviežio oro. Tokiu atveju kyla įvairių negalavimų, drėgmės kaupimosi ir pelėsio atsiradimo rizika. Jų išvengti padeda tinkamą patalpų vėdinimą užtikrinanti centralizuota rekuperacinė sistema ar individualus rekuperatorius. 
Nuotrauka
MAISTAS
Įkelta:
2022-07-20
Atėjus vasarai, mes visi kuo daugiau laiko praleidžiame lauke ir maisto ruošimas taip pat persikelia į lauką. Vieni kepa dešreles ant mažų vienkartinių kepyklų, kiti kepa šašlykus savo šašlykinėse, tačiau visi turi kažkokius maisto ruošimo prietaisus lauke ir tuo naudojasi visa vasarą. Jau kelerius metus išpopuliarėjo maisto ruošimas ant laužo, o tiksliau - kazanuose.
Nuotrauka
dantys
Įkelta:
2022-07-18
Ryšys tarp dantų ir bendros sveikatos daugeliui nėra akivaizdus. Tačiau tyrimai rodo, kad burnos sveikata turi didesnį poveikį jūsų sveikatai, nei galite įsivaizduoti. Rūpinimasis dantimis ne tik suteikia gražią šypseną, bet ir pagerina viso kūno savijautą. Šiame straipsnyje Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pateikia atvejus, kurie galbūt padės Jums geriau apsispręsti, ar verta investuoti į dantų gydymą.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-07-08
Vis daugiau šalies gyventojų prisijungiant prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos, likusieji turėtų paskubėti – ekspertų teigimu, renovacijos rinka netrukus gali pasikeisti.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-01
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.