Butų savininkai nerimauja dėl žalos kaimynams, namų – dėl šalia augančių medžių
Įkelta:
2021-11-04
Nuotrauka
compensa

Nuosavas būstas daugeliui žmonių yra svarbiausia ir labiausiai vertinama investicija, kurią norisi apsaugoti nuo nenumatytų nelaimių. Gaisrai, įvairūs gedimai, užliejimai gali vienintelį šeimos būstą padaryti bent laikinai negyvenamą, o jo atkūrimo kaštai kasdien auga dėl pasaulį apėmusios žaliavų krizės. Apdrausti nekilnojamąjį turtą dabar pats tinkamiausias metas – ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ būsto saugumu besirūpinantiems klientams lapkričio mėnesį turi specialų pasiūlymą – 15 proc. nuolaidą gyventojų turto draudimui su mažesne išskaita ir būsto savininko civilinės atsakomybės draudimu.

Turtą draudžia dažniau

Pandemijai perkėlus didžiąją gyvenimo dalį į namus, reikšmingai išaugo nekilnojamojo turto rinka – Registrų centro duomenimis, jau pirmąjį metų ketvirtį sudaryta 22 proc. daugiau nekilnojamojo turto pardavimo-pirkimo sutarčių. Siekdami apsaugoti investicijas į nuosavą būstą, gyventojai privatų nekilnojamąjį turtą draudė dažniau: Lietuvos banko duomenimis, privataus būsto draudimų rinka išaugo 11 proc.

„Palyginus šių metų rugsėjį su praėjusių metų rudens pradžia, mūsų bendrovėje turto draudimo sutarčių skaičius išaugo 8 proc. Pastebėjome, kad daugiausiai gyventojai draudžia su paskola įsigyjamą būstą, nes to reikalauja bankai, taip pat ir dar statomus objektus. Iš visų apdraustų objektų 59 proc. sudaro butai, o 41 proc. nuosavi namai, taigi tiek butus, tiek namus gyventojai draudžia beveik vienodai dažnai. Vis dėlto norėčiau atkreipti dėmesį, kad nemaža dalis būstų tebėra neapdrausta, todėl savininkai rizikuoja nelaimės atveju patirti didžiulius nuostolius“, – sakė Gediminas Trijonis, „Compensa Vienna Insurance Group“ Šiaulių regiono vadovas.

Lietuvoje gyventojai dažniau draudžia nuosavus namus nei butus. Šiuo metu apdrausti yra tik 17 proc. butų ir daugiau nei 50 proc. individualių namų.

Labiausiai būstą suniokoja ugnis

Dėl pandemijos gyventojai daugiau laiko leidžia namuose, čia žaidžia vaikai, naudojamasi įvairiais prietaisais, todėl išaugo ir kai kurių nelaimingų atsitikimų skaičius.

„Butai dažniausiai nukenčia dėl užliejimų, kai vanduo prasiskverbia iš viršuje esančių butų arba trūkus vamzdžiams pačiame bute, taip pat butų savininkams aktualu apsidrausti nuo įvairių įrangos gedimų ir dūžių. Individualių namų savininkai dažniausiai nukenčia nuo gaisro, taip pat dėl gamtos padarytų eibių – sniego, liūčių, audrų, užvirtusių medžių“, – teigė G. Trijonis.

Dažniausiai draudimo išmokos skiriamos padengti užliejimų ir ugnies padarytai žalai, įvairiems gedimams likviduoti ir dūžiams kompensuoti. Vis dėlto didžiausią finansinę žalą padaro ugnis, kuri gali visiškai sunaikinti namų turtą ir patį pastatą. Didžiausia šiais metais išmokėta draudimo suma buvo 130 tūkst. eurų, o šią žalą sukėlė gaisras.

Draudimas padeda jaustis saugiau

„Compensa Vienna Insurance Group“ turi specialų gyventojų turto draudimo pasiūlymą, kuris leis gyventojams jaustis saugesniems, nes užtikrins įvairių rizikų visapusišką valdymą. Paslauga apima ne tik būsto, bet ir namuose esančio turto, būsto savininko atsakomybės draudimus, o taip pat suteikiama ir „Pagalbos namuose“ paslauga. Pirmą kartą būstą norintiems apsidrausti klientams bus taikoma 15 proc. nuolaida, o 15 tūkstančių eurų būsto savininko civilinės atsakomybės draudimo įmokos suma – 6 eurai.

„Paslauga patogi tuo, kad vienas draudimo įrankis leidžia klientui apsisaugoti nuo turtinių žalų, kurias sukelia labai įvairūs namuose ir net už jų ribų galintys nutikti nelaimingi atsitikimai. Pavyzdžiui, draudimas galioja net ir tuo atveju, jei buvo pavogtas laikinai iš namų išsineštas turtas. Taip pat tikriausiai nesuklysiu sakydamas, kad paslauga atspindi besikeičiančius klientų poreikius – statomos saulės elektrinės, įrengiamos namuose įkrovimo stotelės elektromobiliams. Jiems taip pat galios pastatų draudimo apsaugos“, – naujos paslaugos ypatumus nupasakojo G. Trijonis.

Draudimas  atlygins ne tik būstui įvairių nelaimių sukeltą žalą, bet taip pat apsaugos galios ir namuose esančiam turtui. „Pagalbos namuose“ paslauga bus suteikta įvykus nenumatytai avarijai, būtinam remontui ar kitam įvykiui nuolat gyvenamojoje vietoje, pavyzdžiui, trūkus vamzdžiui, išdužus langui, sugedus durų spynai, namų šildymo sistemai, kiemo vartams.

Taip pat svarbu, kad draudimas pasirūpina nekilnojamojo turto savininko ir jo šeimos narių civiline atsakomybe, todėl klientui nereikės pačiam atlyginti žalą, pavyzdžiui, apliejus kaimynų butą.

Galima rinktis apsaugų dydį

Nusprendę pasinaudoti nauju draudimo pasiūlymu, klientai galės rinktis tris skirtingus planus. Pasirinkus minimalias apsaugas, draudimas atlygins ugnies, gamtinių jėgų, vandens ir vagystės padarytą žalą. Pagrindinį draudimo variantą pasirinkusiems klientams papildomai bus atlyginta vandalizmo, sudužimo ir įskilimo bei transporto priemonės atsitrenkimo sukelta žala. Išplėstinis variantas atlygina bet kokių staigių ir netikėtų įvykių sukeltą žalą, pavyzdžiui, namuose esančių laikrodžių, šviestuvų, fotoaparatų optinių detalių sudužimo ar įskilimo.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad draudimo pasiūlymui taikomos išskaitos, o tai reiškia, kad tam tikra apdrausto nuostolio dalis tenka pačiam apdraustajam. Pagrindinė išskaita yra 60 eurų, tačiau pagal specialų pasiūlymą lapkričio mėnesį turtą apdraudusiems klientams ji mažinama iki 30 eurų. Taip pat taisyklėse išskiriami tam tikri objektai, kur numatytos skirtingos franšizės, pavyzdžiui, dėl televizoriaus dūžio išskaita yra 90 eurų, namų technikos įrenginių draudimui nuo gedimų išskaita – 90 eurų“, – sakė G. Trijonis.

Užs. Nr. 90

Nuotrauka
skolintis
Įkelta:
2022-01-19
Lietuvos banko duomenimis, lietuviai skolinasi vis drąsiau – 2021-ųjų metų pirmąjį pusmetį apie 15 % išaugus vartojimo paskolų sumai, šalies gyventojai iš viso buvo pasiskolinę beveik 1,6 mlrd. eurų vartojimui. Ar auganti bendra paskolų suma – neraminanti tendencija? Pasak „Fjord Bank“ rinkodaros vadovo Juliaus Atidukraičio – priešingai: gyvename vis geriau, todėl šiandien daugiau skolinamasi stambesniems, pirkiniams, kurie pagerina gyvenimo kokybę ir kasdienę buitį, o ne tam, kad „pratemptum“ iki kitos algos. Todėl mažėja vadinamųjų greitųjų kreditų poreikis ir žmonės iš kredito įstaigų sulaukia pasiūlymų su geresne kaina.
Nuotrauka
striukė
Įkelta:
2022-01-19
Turbūt visi žinote, kokie kaprizingi ir nepastovūs orai vyrauja pavasarį, todėl būtina pasirūpinti pavasarinėmis striukėmis. Funkcionalios ir aukštos kokybės medžiagos užtikrina, kad būsite pasiruošę įvairioms oro sąlygoms. Tačiau vyriška striukė nėra tik šildantis rūbas – ji taip pat pavasario aprangą meistriškai papildanti detalė. Artėjančiais mėnesiais vis dar vyraus daugybė klasikiniais tapusių modelių, tokių kaip odinės striukės, džinsiniai ir koledžo tipo švarkai, bet šį kartą pakalbėkime apie rečiau aptariamo stiliaus striukes, kurios sužibės šį pavasarį.
Nuotrauka
kosmetika
Įkelta:
2022-01-19
Kad būtų aiškiau, ne visos „pasidaryk pats“ odos priežiūros priemonės yra kenksmingos jūsų odai. Tačiau yra daugybė „pasidaryk pats“ kaukių ir procedūrų, kurios gali padaryti daugiau žalos nei naudos, todėl nepasitikėkite viskuo, ką matote „Pinterest“ „pasidaryk pats“ odos priežiūros skiltyje!
Nuotrauka
plaukai
Įkelta:
2022-01-14
Šaltas, žiemiškas oras paprastai turi tokį patį poveikį Jūsų plaukams, kaip ir Jūsų odai. Šaltesnis oras ištraukia drėgmę, dažnai padidindamas sausumą ir dirginimą, kuris paprastai baigiasi plaukų lūžinėjimu ar pažeidimais. Tačiau neigiamas poveikis nesiliauja net tuomet, kai priglundame prie židinio: nuolatinis temperatūrų pasikeitimas tarp šalčio lauke ir sauso patalpų oro gali dar labiau išsausinti ir pakenkti.
Nuotrauka
auksas
Įkelta:
2022-01-14
Papuošalai – tai toks pirkinys, kurį paprastai perkame ne taip jau ir dažnai, o galbūt dar dažniau gauname juos dovanų. Todėl tikrai nenuostabu, jog nesant profesionalu kartais labai sunku įvertinti vieno ar kito juvelyrinio dirbinio kainos ir kokybės santykį.
Nuotrauka
orkaitė
Įkelta:
2022-01-12
Tobulėjant technologijoms, sparčiai tobulinami ir kasdien buityje naudojami įrenginiai. Ne išimtis yra ir orkaitės – jei seniai nekeitėte šios buitinės technikos, nustebsite, kiek daug naujų galimybių ji gali pasiūlyti. Siūlome susipažinti su daugiausiai dėmesio sulaukiančiomis orkaičių funkcijomis, kurios suteiks Jums dar daugiau vietos kulinariniams eksperimentams ar tiesiog palengvins šių įrenginių naudojimą ir priežiūrą.
Nuotrauka
chalatas
Įkelta:
2022-01-11
Turbūt kiekvienas iš jūsų matėte bent vieną Holivudo filmą, kuriame ne tik porelės viešbučiuose, bet ir superherojai apsigaubia jaukiu ir prabanga alsuojančiu chalatu. Pagrindinis herojus „The Dude” iš filmo „The Big Lebowski“ gali būti laikomas vyriško chalato dėvėjimo ikona. Jam nebuvo jokių tabu bei situacijų, kuriose negalėdavo nešioti šio apdaro. Taip pat ir vienas įspūdingiausių aktoriaus Brad Pitt įsikūnijimas į Tyler Durden vaidmenį filme — „Fight Club“, dar kartelį paryškino vyriško chalato svarbą kasdienybėje bei madoje. Bei žinoma, kaip gi be Tony Soprano chalatų spintos, kurioje pasirinkimas it mados namuose — nuo raminančios languotos flanelės iki gundančio šilko. Tai tik parodo, kad vyriški chalatai ne tik funkcinis apdaras, bet neatsiejama jūsų gyvenimo būdo dalis.
Nuotrauka
kodicionierius
Įkelta:
2022-01-10
Kiekvienais metais tiek sinoptikai, tiek gamtos ženklų stebėtojai pateikia labai įvairių prognozių, kurios susijusios su ateinančios vasaros orais. Kai kurios – tikslios, kitos – pro šalį, tačiau faktas tai, kad kaitros, kaip ir vėsių naktų – bus. Vidurinės klimato juostos permainos stebina vis labiau, tad pasirūpinti tiek šildymo, kurio kartais prireikia net vasaros metu, tiek vėsinimo įrangomis – privalo kiekvienas, kuriam svarbus ne tik komfortas, tačiau ir jo sveikata
Nuotrauka
indaplovė
Įkelta:
2021-12-27
Indaplovės įsigijimas gali būti labai naudingas, kai reikia išvalyti nešvarius indus. Rankų plovimas yra neefektyviausias būdas plauti indus, nes eikvojama daug vandens, todėl indaplovė yra puiki investicija jums ir aplinkai. Indaplovės būna kelių tipų, dydžių ir su daugybe skirtingų detalių parinkčių. Išsirinkite sau tinkamą indaplovę apžiūrėdami namus, ištyrę indaploves ir galiausiai nusipirkę indaplovę.
Nuotrauka
vonia
Įkelta:
2021-12-27
Spintelė - nepakeičiamas baldas, vonioje suteikiantis daug ir patogios daiktų laikymo vietos. Dėka patogių ir praktiškų vonios spintelių, visa kosmetika, higieninės priemonės, rankšluosčiai ir dar kita gausybė daiktų randa savo tvarkingą vietą, yra lengvai ir patogiai pasiekiami. Skirtingi dydžiai, dizainai, spalvos ir medžiagos, garantuoja, kad kiekvienas ras sau tinkamą ir labiausiai poreikius tenkinančią bei prie vonios interjero derančią vonios spintelę. Tačiau, toks platus pasirinkimas taip pat reiškia ir tai, kad pasirinkti nebus taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus dalykus, kuriuos svarbu žinoti renkantis naują vonios spintelę.
Nuotrauka
zum
ŽŪM archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
Skaitmeninė atskirtis tarp miesto ir kaimo netrukus dar labiau sumažės – kaimo vietovių gyventojai turės galimybę prisijungti prie itin spartaus interneto. Tačiau tam, kad reikalinga infrastruktūra būtų sukurta, žmonės turi nedelsti ir iki metų pabaigos informuoti apie savo norus seniūnijas, žemės ūkio skyrius ar Žemės ūkio ministeriją.
Nuotrauka
vanduo
Įkelta:
2021-12-21
Džiaugsmą įsigijus naują butą gali apkartinti nemalonūs netikėtumai – taip nutiko Miglei, kurios naujuose namuose atliktą remontą sugadino iš kaimynų buto ėmęs veržtis vanduo. Per penkerius metus, kuriuos praleido šiame bute, remontą po užliejimo kartoti teko net tris kartus, o tai kainavo ne tik finansų, tačiau ir laiko. Apsisaugoti nuo galimų nelaimių gali padėti atidumas, prevencija ir laiku pasirinktos patikimos apsaugos priemonės.
Nuotrauka
rubai
Įkelta:
2021-12-21
Atėjusi žiema ir ženkliai nukritusi oro temperatūra visus mus priverčia šiek tiek pakoreguoti savo garderobą. Tam, kad išgyventume šalčius, pravartu pasirūpinti šiltesniais batais ir drabužiais, o taip pat reikėtų pagalvoti apie papildomas garderobo detales, kurios užtikrins visapusišką šilumą. Siūlome susipažinti su pirkiniais, kurie šiuo sezonu pasirenkami dažniausiai – galbūt tarp jų atrasite stiliaus elementų, kurių dar nesate įsigiję.
Nuotrauka
tv
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-20
Jei reikėtų įvardinti vieną populiariausių prietaisų namams, neabejotinai vienas atsakymo variantų būtų televizorius. Būtų galima suskaičiuoti dešimtis tūkstančių namų ūkių, kuriuose – daugiau nei vienas televizorius, Dar daugiau, verta akcentuoti ir tai, kad būtent šis prietaisas yra vienas perkamiausių. Tačiau kiekvieną kartą, kai pirkėjas nusprendžia įsigyti naują televizorių, jam tenka susidurti su klausimu – o, kaip išsirinkti šį prietaisą? Kur pirkti? Kur ieškoti daugiau informacijos? Į kokias detales svarbu atkreipti dėmesį? Į visus šiuos klausimus ir atsakysime netrukus.
Nuotrauka
puodelis
Įkelta:
2021-12-16
Kodėl vis dar manoma, kad puodeliai netinka Kalėdoms? Tai netiesa! Originalus puodelis visada išliks puikia dovana visomis gyvenimo progomis, taip pat ir per šv. Kalėdas. Tačiau reikėtų atminti, kad puodelis puodeliui nelygu. Šiame straipsnyje duosime keletą patarimų, kaip paprastą puodelį padaryti išskirtine dovana.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2021-12-14
Gausių kalėdinių dovanų metas išankstinio mokėjimo „Pildyk“ paslaugos vartotojams jau prasidėjo. Iki pat šių metų pabaigos kiekvienas, pasipildęs savo sąskaitą per e-bankininkystę ar mokėjimo kortele bent 7 Eur, dalyvauja žaidime, kurio metu gali laimėti neribotų gigabaitų ir minučių planą metams, „Samsung“ laikrodį „Galaxy Watch 4“ arba flagmaną „Z Flip3 5G“.
Nuotrauka
tv
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Sutiksite, kad retai sutinkame tokį žmogų, kuris nežiūri televizijos, tiesa? Juk televizija – vienas pagrindinių informacijos šaltinių. Be to, tai ir puiki pramoga, kuri yra lengviausiai bei greičiausiai pasiekiama. Tačiau gan dažnai galime sutikti tokį žmogų, kuris dar nėra pasinaudojęs visais išmaniosios televizijos teikiamais privalumais. Galbūt esate vienas iš tokių žmonių? Gal ir jums dar neteko pasinaudoti privalumais, kuriuos suteikia išmanioji televizija? Išvis nėra aišku, kas tai per privalumai? Tuomet skaitykite toliau ir sužinokite, kuo ypatinga ir kodėl jums yra reikalinga išmanioji televizija.
Nuotrauka
namas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Tikriausiai daugeliui jūsų pažįstama situacija, kai patogiai atsisėdus prie televizoriaus ekrano ar jaukiai įsitaisius šiltoje lovoje, visiškai nebesinori keltis išjungti kitame kambaryje paliktos šviesos, tiesa? Tikriausiai tada ne vienam šmėsteli mintis, - „kad taip galėčiau šviesą išjungti balsu arba išmaniuoju telefonu“.
Nuotrauka
sveitainė
Nuotrauka: Jechoots.com, Unsplash.com
Įkelta:
2021-11-30
Atsiradus internetui, pasaulis tarsi sumažėjo. Dabar kiekvienas iš mūsų gali pasiekti gerokai didesnę auditoriją nei tais laikais, kai interneto nebuvo. Svetainės lokalizavimas padeda verslui būti išgirstam ir pastebėtam viso pasaulio eksporto rinkose!
Nuotrauka
perlas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Pastaruoju metu žiniasklaidos puslapiais nuskriejo žinios apie sparčiai kylančias elektros kainas. Artėjant ilgam šaltajam laikotarpiui, brangstanti energija gąsdina ne vieną. Elektros kainos išaugo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje dėl padidėjusios paklausos ir dujų, naudojamų elektros gamyboje, trūkumo. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines elektros kainų augimo ir svyravimo priežastis bei tai, kaip pasinaudoti konkurencinga elektros rinka.
Nuotrauka
guolis
Įkelta:
2021-11-30
Komfortiškas važiavimas ir kelio nelygumų įveikimas įmanomas automobilio pakabos dėka. Dažniausiai pagalvojama apie amortizatorius ir spyruokles, kurių veikla išties yra svarbi, bet pamirštama ne mažiau svarbius atraminius guolius, veikiančius tarsi ,,sumuštiniu’’ tarp amortizatoriaus su spyruokle ir automobilio kėbulo. Kokias funkcijas atlieka atraminiai guoliai ir kokią įtaką gali turėti jų gedimas?