8 sumanaus svetainės lokalizavimo žingsniai
Įkelta:
2021-11-30
Nuotrauka
sveitainė
Nuotraukos autorius:
Nuotrauka: Jechoots.com, Unsplash.com

Atsiradus internetui, pasaulis tarsi sumažėjo. Dabar kiekvienas iš mūsų gali pasiekti gerokai didesnę auditoriją nei tais laikais, kai interneto nebuvo. Svetainės lokalizavimas padeda verslui būti išgirstam ir pastebėtam viso pasaulio eksporto rinkose! 

Skaitmeniniame amžiuje interneto svetainė tampa įmonės vizitine kortele. Dauguma įmonių tai supranta ir nemažai investuoja į savo interneto svetainę siekdamos kuo geriau atskleisti įmonės veiklą. Taigi, jei ketinate žengti į naujas tarptautines rinkas ir norite, kad jūsų įmonės interneto svetainė atrodytų taip pat gerai ir būsimiems klientams padarytų tokį pat gerą įspūdį tiek jūsų šalyje, tiek užsienyje, pradėkite nuo jos lokalizavimo. 

Sužinokite, kaip aplenkti konkurentus ir užkariauti naujas rinkas lokalizuojant interneto svetainės turinį!

Apsibrėžkite ir ištirkite savo tikslinę auditoriją

Prieš pradėdami lokalizuoti svetainę, susidarykite išsamų planą – tai palengvins lokalizavimo procesą ir ilgainiui leis sutaupyti lėšų. Užuot pasirinkę plačią ir neapibrėžtą tikslinę auditoriją, pavyzdžiui, visą Europą, pirmiausia atsakykite sau į šiuos klausimus:

  • Kas yra jūsų tikslinė rinka?
  • Kas yra jūsų tikslinis klientas?
  • Kokia yra tikslinės auditorijos kalba?
  • Kokie yra tikslinės auditorijos įpročiai?

Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad šie klausimai susiaurina tikslinę auditoriją, tačiau iš tiesų jie padeda geriau suprasti, kaip pasiekti potencialius klientus užsienyje. Kai svetainę lokalizuosite viena ar dviem kalbomis, galėsite įvertinti pasiektus rezultatus ir nuspręsite, kaip toliau plėsti verslą. 

Nenaudokite nemokamų vertimo įrankių

Ar nemokami vertimo įrankiai gali padėti sutaupyti pinigų trumpą laikotarpį? Taip! O ar jie yra efektyvūs ir ekonomiški tolimoje perspektyvoje? Ne! Jei jums rūpi jūsų vertimų kokybė, kaina ir saugumas, nesinaudokite nemokamais internetiniais vertimo įrankiais, nes taip išverstuose tekstuose pasitaiko gramatinių klaidų, be to, gali visiškai pakisti parašyto teksto prasmė! Tinkamai lokalizavę savo interneto svetainę, galite sutaupyti daug laiko, lėšų ir išteklių, o svarbiausia – padaryti gerą įspūdį pirmą kartą į jūsų interneto svetainę užsukusiems lankytojams.

Bendradarbiaukite su profesionalais

Svetainės lokalizavimo procesą verta patikėti profesionalams. Lokalizavimas anaiptol nėra lengvas procesas. Bet šias sudėtingas užduotis nebūtinai turite spręsti patys. Jums gali padėti vertimų biurai! „Linearis Translations“ – tai vertimų biuras, turinio vertimo ir lokalizavimo srityje dirbantis daugiau nei 18 metų ir turintis gausų būrį patyrusių specialistų. Pasirinkę profesionalų vertimo paslaugų teikėją, atlikdami lokalizavimą galėsite tartis su šios srities ekspertais. Pasirinkę profesionalus, lengviau susidorosite ir su kitais vertimo darbais, kurie yra būtini norint patekti į pasaulinę rinką. Pavyzdžiui, dokumentų vertimas, kitos rinkodaros medžiagos lokalizavimas arba notaro patvirtinti vertimai – tai darbai, kuriuos geriausiai atliks patikimas ir patyręs partneris. 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Khwanchai Phanthong, Pexels.com

Naudokite turinio valdymo sistemas (TVS)

Kopijuoti lokalizuotą tekstą, pavyzdžiui, iš „Word“ dokumento ir įterpti jį į atitinkamą interneto svetainės skyrių yra laiko švaistymas ir rizikingas užsiėmimas – jei atitinkamos kalbos nemokate, lengvai galite padaryti klaidų. Dauguma turinio valdymo sistemų turi jungtis (įskiepius), leidžiančias nusiųsti svetainės turinį vertėjui neišeinant iš turinio valdymo sistemos. Be to, galite lengvai pasirinkti, kurias puslapio dalis ar informaciją siųsti versti ir paprastai nurodyti reikiamą (-as) kalbą (-as), ir turinys bus išsiųstas vertėjams. Pavyzdžiui, tokią funkciją turi programos „Wordpress“, „Magento“ ir „Drupal“. Jei nenaudojate nė vienos iš jų, nesijaudinkite – galite naudoti tarpinį serverį arba API įrankį, kurie padeda užmegzti sklandų ryšį tarp vertėjo ir svetainės.

Ne verskite, o lokalizuokite

Versdami tekstą viena kalba paverčiame tekstu kita kalba, o jį lokalizuodami žengiame dar vieną žingsnį į priekį – specialiai parenkame šriftą, spalvą, vaizdus ir dizainą, kad jie atitiktų kultūrinius ypatumus ir patiktų tikslinei auditorijai. Jei norite, kad jūsų interneto svetainė būtų tokia pat patraukli jūsų tikslinei rinkai kaip ir originalo kalba sukurta interneto svetainė jūsų šalies klientams, šie kultūriniai ir dizaino niuansai gali būti labai svarbūs. 

Nepamirškite multimedijos turinio

Gyvename multimedijos pasaulyje – vaizdo įrašai, tinklalaidės, internetiniai seminarai šiais laikais yra daugelio įmonių rinkodaros strategijos dalis. Todėl nepamirškite lokalizuoti ir jų, jei manote, kad turinys gali būti svarbus jūsų tikslinei rinkai.

Analizuokite rezultatus

Kai svetainė bus lokalizuota, nepamirškite nustatyti svetainės analizės. Net jei tam tikros kalbos nesuprantate, šie duomenys suteiks papildomos informacijos apie rinką. Pastebėsite, kad tam tikri produktai ar svetainės skyriai vienoje rinkoje yra paklausesni nei kitoje, todėl turėsite galimybę savo pasaulinės plėtros strategiją nuolat koreguoti ir pasiekti geriausių rezultatų.

Pasirinkus tinkamą partnerį, interneto svetainės lokalizavimo procesas tampa gerokai lengvesnis! Laikydamiesi visų pirmiau pateiktų rekomendacijų, savo interneto svetainę lokalizuosite greičiau, efektyviau ir ekonomiškiau, todėl ir pasaulio rinkas užkariausite greičiau nei jūsų konkurentai. „Linearis Translations“ – tai vertimų biuras, dirbantis šioje srityje daugiau kaip 18 metų ir turintis visą būrį profesionalių vertėjų ir kompetentingų aptarnavimo specialistų, palengvins visą lokalizavimo procesą!

Užs. Nr. 104

Nuotrauka
skolintis
Įkelta:
2022-01-19
Lietuvos banko duomenimis, lietuviai skolinasi vis drąsiau – 2021-ųjų metų pirmąjį pusmetį apie 15 % išaugus vartojimo paskolų sumai, šalies gyventojai iš viso buvo pasiskolinę beveik 1,6 mlrd. eurų vartojimui. Ar auganti bendra paskolų suma – neraminanti tendencija? Pasak „Fjord Bank“ rinkodaros vadovo Juliaus Atidukraičio – priešingai: gyvename vis geriau, todėl šiandien daugiau skolinamasi stambesniems, pirkiniams, kurie pagerina gyvenimo kokybę ir kasdienę buitį, o ne tam, kad „pratemptum“ iki kitos algos. Todėl mažėja vadinamųjų greitųjų kreditų poreikis ir žmonės iš kredito įstaigų sulaukia pasiūlymų su geresne kaina.
Nuotrauka
striukė
Įkelta:
2022-01-19
Turbūt visi žinote, kokie kaprizingi ir nepastovūs orai vyrauja pavasarį, todėl būtina pasirūpinti pavasarinėmis striukėmis. Funkcionalios ir aukštos kokybės medžiagos užtikrina, kad būsite pasiruošę įvairioms oro sąlygoms. Tačiau vyriška striukė nėra tik šildantis rūbas – ji taip pat pavasario aprangą meistriškai papildanti detalė. Artėjančiais mėnesiais vis dar vyraus daugybė klasikiniais tapusių modelių, tokių kaip odinės striukės, džinsiniai ir koledžo tipo švarkai, bet šį kartą pakalbėkime apie rečiau aptariamo stiliaus striukes, kurios sužibės šį pavasarį.
Nuotrauka
kosmetika
Įkelta:
2022-01-19
Kad būtų aiškiau, ne visos „pasidaryk pats“ odos priežiūros priemonės yra kenksmingos jūsų odai. Tačiau yra daugybė „pasidaryk pats“ kaukių ir procedūrų, kurios gali padaryti daugiau žalos nei naudos, todėl nepasitikėkite viskuo, ką matote „Pinterest“ „pasidaryk pats“ odos priežiūros skiltyje!
Nuotrauka
plaukai
Įkelta:
2022-01-14
Šaltas, žiemiškas oras paprastai turi tokį patį poveikį Jūsų plaukams, kaip ir Jūsų odai. Šaltesnis oras ištraukia drėgmę, dažnai padidindamas sausumą ir dirginimą, kuris paprastai baigiasi plaukų lūžinėjimu ar pažeidimais. Tačiau neigiamas poveikis nesiliauja net tuomet, kai priglundame prie židinio: nuolatinis temperatūrų pasikeitimas tarp šalčio lauke ir sauso patalpų oro gali dar labiau išsausinti ir pakenkti.
Nuotrauka
auksas
Įkelta:
2022-01-14
Papuošalai – tai toks pirkinys, kurį paprastai perkame ne taip jau ir dažnai, o galbūt dar dažniau gauname juos dovanų. Todėl tikrai nenuostabu, jog nesant profesionalu kartais labai sunku įvertinti vieno ar kito juvelyrinio dirbinio kainos ir kokybės santykį.
Nuotrauka
orkaitė
Įkelta:
2022-01-12
Tobulėjant technologijoms, sparčiai tobulinami ir kasdien buityje naudojami įrenginiai. Ne išimtis yra ir orkaitės – jei seniai nekeitėte šios buitinės technikos, nustebsite, kiek daug naujų galimybių ji gali pasiūlyti. Siūlome susipažinti su daugiausiai dėmesio sulaukiančiomis orkaičių funkcijomis, kurios suteiks Jums dar daugiau vietos kulinariniams eksperimentams ar tiesiog palengvins šių įrenginių naudojimą ir priežiūrą.
Nuotrauka
chalatas
Įkelta:
2022-01-11
Turbūt kiekvienas iš jūsų matėte bent vieną Holivudo filmą, kuriame ne tik porelės viešbučiuose, bet ir superherojai apsigaubia jaukiu ir prabanga alsuojančiu chalatu. Pagrindinis herojus „The Dude” iš filmo „The Big Lebowski“ gali būti laikomas vyriško chalato dėvėjimo ikona. Jam nebuvo jokių tabu bei situacijų, kuriose negalėdavo nešioti šio apdaro. Taip pat ir vienas įspūdingiausių aktoriaus Brad Pitt įsikūnijimas į Tyler Durden vaidmenį filme — „Fight Club“, dar kartelį paryškino vyriško chalato svarbą kasdienybėje bei madoje. Bei žinoma, kaip gi be Tony Soprano chalatų spintos, kurioje pasirinkimas it mados namuose — nuo raminančios languotos flanelės iki gundančio šilko. Tai tik parodo, kad vyriški chalatai ne tik funkcinis apdaras, bet neatsiejama jūsų gyvenimo būdo dalis.
Nuotrauka
kodicionierius
Įkelta:
2022-01-10
Kiekvienais metais tiek sinoptikai, tiek gamtos ženklų stebėtojai pateikia labai įvairių prognozių, kurios susijusios su ateinančios vasaros orais. Kai kurios – tikslios, kitos – pro šalį, tačiau faktas tai, kad kaitros, kaip ir vėsių naktų – bus. Vidurinės klimato juostos permainos stebina vis labiau, tad pasirūpinti tiek šildymo, kurio kartais prireikia net vasaros metu, tiek vėsinimo įrangomis – privalo kiekvienas, kuriam svarbus ne tik komfortas, tačiau ir jo sveikata
Nuotrauka
indaplovė
Įkelta:
2021-12-27
Indaplovės įsigijimas gali būti labai naudingas, kai reikia išvalyti nešvarius indus. Rankų plovimas yra neefektyviausias būdas plauti indus, nes eikvojama daug vandens, todėl indaplovė yra puiki investicija jums ir aplinkai. Indaplovės būna kelių tipų, dydžių ir su daugybe skirtingų detalių parinkčių. Išsirinkite sau tinkamą indaplovę apžiūrėdami namus, ištyrę indaploves ir galiausiai nusipirkę indaplovę.
Nuotrauka
vonia
Įkelta:
2021-12-27
Spintelė - nepakeičiamas baldas, vonioje suteikiantis daug ir patogios daiktų laikymo vietos. Dėka patogių ir praktiškų vonios spintelių, visa kosmetika, higieninės priemonės, rankšluosčiai ir dar kita gausybė daiktų randa savo tvarkingą vietą, yra lengvai ir patogiai pasiekiami. Skirtingi dydžiai, dizainai, spalvos ir medžiagos, garantuoja, kad kiekvienas ras sau tinkamą ir labiausiai poreikius tenkinančią bei prie vonios interjero derančią vonios spintelę. Tačiau, toks platus pasirinkimas taip pat reiškia ir tai, kad pasirinkti nebus taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus dalykus, kuriuos svarbu žinoti renkantis naują vonios spintelę.
Nuotrauka
zum
ŽŪM archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
Skaitmeninė atskirtis tarp miesto ir kaimo netrukus dar labiau sumažės – kaimo vietovių gyventojai turės galimybę prisijungti prie itin spartaus interneto. Tačiau tam, kad reikalinga infrastruktūra būtų sukurta, žmonės turi nedelsti ir iki metų pabaigos informuoti apie savo norus seniūnijas, žemės ūkio skyrius ar Žemės ūkio ministeriją.
Nuotrauka
vanduo
Įkelta:
2021-12-21
Džiaugsmą įsigijus naują butą gali apkartinti nemalonūs netikėtumai – taip nutiko Miglei, kurios naujuose namuose atliktą remontą sugadino iš kaimynų buto ėmęs veržtis vanduo. Per penkerius metus, kuriuos praleido šiame bute, remontą po užliejimo kartoti teko net tris kartus, o tai kainavo ne tik finansų, tačiau ir laiko. Apsisaugoti nuo galimų nelaimių gali padėti atidumas, prevencija ir laiku pasirinktos patikimos apsaugos priemonės.
Nuotrauka
rubai
Įkelta:
2021-12-21
Atėjusi žiema ir ženkliai nukritusi oro temperatūra visus mus priverčia šiek tiek pakoreguoti savo garderobą. Tam, kad išgyventume šalčius, pravartu pasirūpinti šiltesniais batais ir drabužiais, o taip pat reikėtų pagalvoti apie papildomas garderobo detales, kurios užtikrins visapusišką šilumą. Siūlome susipažinti su pirkiniais, kurie šiuo sezonu pasirenkami dažniausiai – galbūt tarp jų atrasite stiliaus elementų, kurių dar nesate įsigiję.
Nuotrauka
tv
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-20
Jei reikėtų įvardinti vieną populiariausių prietaisų namams, neabejotinai vienas atsakymo variantų būtų televizorius. Būtų galima suskaičiuoti dešimtis tūkstančių namų ūkių, kuriuose – daugiau nei vienas televizorius, Dar daugiau, verta akcentuoti ir tai, kad būtent šis prietaisas yra vienas perkamiausių. Tačiau kiekvieną kartą, kai pirkėjas nusprendžia įsigyti naują televizorių, jam tenka susidurti su klausimu – o, kaip išsirinkti šį prietaisą? Kur pirkti? Kur ieškoti daugiau informacijos? Į kokias detales svarbu atkreipti dėmesį? Į visus šiuos klausimus ir atsakysime netrukus.
Nuotrauka
puodelis
Įkelta:
2021-12-16
Kodėl vis dar manoma, kad puodeliai netinka Kalėdoms? Tai netiesa! Originalus puodelis visada išliks puikia dovana visomis gyvenimo progomis, taip pat ir per šv. Kalėdas. Tačiau reikėtų atminti, kad puodelis puodeliui nelygu. Šiame straipsnyje duosime keletą patarimų, kaip paprastą puodelį padaryti išskirtine dovana.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2021-12-14
Gausių kalėdinių dovanų metas išankstinio mokėjimo „Pildyk“ paslaugos vartotojams jau prasidėjo. Iki pat šių metų pabaigos kiekvienas, pasipildęs savo sąskaitą per e-bankininkystę ar mokėjimo kortele bent 7 Eur, dalyvauja žaidime, kurio metu gali laimėti neribotų gigabaitų ir minučių planą metams, „Samsung“ laikrodį „Galaxy Watch 4“ arba flagmaną „Z Flip3 5G“.
Nuotrauka
tv
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Sutiksite, kad retai sutinkame tokį žmogų, kuris nežiūri televizijos, tiesa? Juk televizija – vienas pagrindinių informacijos šaltinių. Be to, tai ir puiki pramoga, kuri yra lengviausiai bei greičiausiai pasiekiama. Tačiau gan dažnai galime sutikti tokį žmogų, kuris dar nėra pasinaudojęs visais išmaniosios televizijos teikiamais privalumais. Galbūt esate vienas iš tokių žmonių? Gal ir jums dar neteko pasinaudoti privalumais, kuriuos suteikia išmanioji televizija? Išvis nėra aišku, kas tai per privalumai? Tuomet skaitykite toliau ir sužinokite, kuo ypatinga ir kodėl jums yra reikalinga išmanioji televizija.
Nuotrauka
namas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Tikriausiai daugeliui jūsų pažįstama situacija, kai patogiai atsisėdus prie televizoriaus ekrano ar jaukiai įsitaisius šiltoje lovoje, visiškai nebesinori keltis išjungti kitame kambaryje paliktos šviesos, tiesa? Tikriausiai tada ne vienam šmėsteli mintis, - „kad taip galėčiau šviesą išjungti balsu arba išmaniuoju telefonu“.
Nuotrauka
perlas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Pastaruoju metu žiniasklaidos puslapiais nuskriejo žinios apie sparčiai kylančias elektros kainas. Artėjant ilgam šaltajam laikotarpiui, brangstanti energija gąsdina ne vieną. Elektros kainos išaugo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje dėl padidėjusios paklausos ir dujų, naudojamų elektros gamyboje, trūkumo. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines elektros kainų augimo ir svyravimo priežastis bei tai, kaip pasinaudoti konkurencinga elektros rinka.
Nuotrauka
guolis
Įkelta:
2021-11-30
Komfortiškas važiavimas ir kelio nelygumų įveikimas įmanomas automobilio pakabos dėka. Dažniausiai pagalvojama apie amortizatorius ir spyruokles, kurių veikla išties yra svarbi, bet pamirštama ne mažiau svarbius atraminius guolius, veikiančius tarsi ,,sumuštiniu’’ tarp amortizatoriaus su spyruokle ir automobilio kėbulo. Kokias funkcijas atlieka atraminiai guoliai ir kokią įtaką gali turėti jų gedimas?
Nuotrauka
dovanos
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-29
Taip, taip, iki gražiausios metų šventės, jau liko visai nebe daug. Na o tai reiškia daug puikių dalykų ir vienas jų tas, kad dovanų sąrašas sparčiai ilgėja. Na, ir, žinoma, taip pat laukia ir labai malonus darbas – dovanų sąrašo išpildymas. Na, o, jei visgi pastebite, kad dovanų sąrašą sudaryti sekasi nelengvai, tokiu atveju turime jums puikų idėjų.