8 sumanaus svetainės lokalizavimo žingsniai
Įkelta:
2021-11-30
Nuotrauka
sveitainė
Nuotraukos autorius:
Nuotrauka: Jechoots.com, Unsplash.com

Atsiradus internetui, pasaulis tarsi sumažėjo. Dabar kiekvienas iš mūsų gali pasiekti gerokai didesnę auditoriją nei tais laikais, kai interneto nebuvo. Svetainės lokalizavimas padeda verslui būti išgirstam ir pastebėtam viso pasaulio eksporto rinkose! 

Skaitmeniniame amžiuje interneto svetainė tampa įmonės vizitine kortele. Dauguma įmonių tai supranta ir nemažai investuoja į savo interneto svetainę siekdamos kuo geriau atskleisti įmonės veiklą. Taigi, jei ketinate žengti į naujas tarptautines rinkas ir norite, kad jūsų įmonės interneto svetainė atrodytų taip pat gerai ir būsimiems klientams padarytų tokį pat gerą įspūdį tiek jūsų šalyje, tiek užsienyje, pradėkite nuo jos lokalizavimo. 

Sužinokite, kaip aplenkti konkurentus ir užkariauti naujas rinkas lokalizuojant interneto svetainės turinį!

Apsibrėžkite ir ištirkite savo tikslinę auditoriją

Prieš pradėdami lokalizuoti svetainę, susidarykite išsamų planą – tai palengvins lokalizavimo procesą ir ilgainiui leis sutaupyti lėšų. Užuot pasirinkę plačią ir neapibrėžtą tikslinę auditoriją, pavyzdžiui, visą Europą, pirmiausia atsakykite sau į šiuos klausimus:

  • Kas yra jūsų tikslinė rinka?
  • Kas yra jūsų tikslinis klientas?
  • Kokia yra tikslinės auditorijos kalba?
  • Kokie yra tikslinės auditorijos įpročiai?

Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad šie klausimai susiaurina tikslinę auditoriją, tačiau iš tiesų jie padeda geriau suprasti, kaip pasiekti potencialius klientus užsienyje. Kai svetainę lokalizuosite viena ar dviem kalbomis, galėsite įvertinti pasiektus rezultatus ir nuspręsite, kaip toliau plėsti verslą. 

Nenaudokite nemokamų vertimo įrankių

Ar nemokami vertimo įrankiai gali padėti sutaupyti pinigų trumpą laikotarpį? Taip! O ar jie yra efektyvūs ir ekonomiški tolimoje perspektyvoje? Ne! Jei jums rūpi jūsų vertimų kokybė, kaina ir saugumas, nesinaudokite nemokamais internetiniais vertimo įrankiais, nes taip išverstuose tekstuose pasitaiko gramatinių klaidų, be to, gali visiškai pakisti parašyto teksto prasmė! Tinkamai lokalizavę savo interneto svetainę, galite sutaupyti daug laiko, lėšų ir išteklių, o svarbiausia – padaryti gerą įspūdį pirmą kartą į jūsų interneto svetainę užsukusiems lankytojams.

Bendradarbiaukite su profesionalais

Svetainės lokalizavimo procesą verta patikėti profesionalams. Lokalizavimas anaiptol nėra lengvas procesas. Bet šias sudėtingas užduotis nebūtinai turite spręsti patys. Jums gali padėti vertimų biurai! „Linearis Translations“ – tai vertimų biuras, turinio vertimo ir lokalizavimo srityje dirbantis daugiau nei 18 metų ir turintis gausų būrį patyrusių specialistų. Pasirinkę profesionalų vertimo paslaugų teikėją, atlikdami lokalizavimą galėsite tartis su šios srities ekspertais. Pasirinkę profesionalus, lengviau susidorosite ir su kitais vertimo darbais, kurie yra būtini norint patekti į pasaulinę rinką. Pavyzdžiui, dokumentų vertimas, kitos rinkodaros medžiagos lokalizavimas arba notaro patvirtinti vertimai – tai darbai, kuriuos geriausiai atliks patikimas ir patyręs partneris. 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Khwanchai Phanthong, Pexels.com

Naudokite turinio valdymo sistemas (TVS)

Kopijuoti lokalizuotą tekstą, pavyzdžiui, iš „Word“ dokumento ir įterpti jį į atitinkamą interneto svetainės skyrių yra laiko švaistymas ir rizikingas užsiėmimas – jei atitinkamos kalbos nemokate, lengvai galite padaryti klaidų. Dauguma turinio valdymo sistemų turi jungtis (įskiepius), leidžiančias nusiųsti svetainės turinį vertėjui neišeinant iš turinio valdymo sistemos. Be to, galite lengvai pasirinkti, kurias puslapio dalis ar informaciją siųsti versti ir paprastai nurodyti reikiamą (-as) kalbą (-as), ir turinys bus išsiųstas vertėjams. Pavyzdžiui, tokią funkciją turi programos „Wordpress“, „Magento“ ir „Drupal“. Jei nenaudojate nė vienos iš jų, nesijaudinkite – galite naudoti tarpinį serverį arba API įrankį, kurie padeda užmegzti sklandų ryšį tarp vertėjo ir svetainės.

Ne verskite, o lokalizuokite

Versdami tekstą viena kalba paverčiame tekstu kita kalba, o jį lokalizuodami žengiame dar vieną žingsnį į priekį – specialiai parenkame šriftą, spalvą, vaizdus ir dizainą, kad jie atitiktų kultūrinius ypatumus ir patiktų tikslinei auditorijai. Jei norite, kad jūsų interneto svetainė būtų tokia pat patraukli jūsų tikslinei rinkai kaip ir originalo kalba sukurta interneto svetainė jūsų šalies klientams, šie kultūriniai ir dizaino niuansai gali būti labai svarbūs. 

Nepamirškite multimedijos turinio

Gyvename multimedijos pasaulyje – vaizdo įrašai, tinklalaidės, internetiniai seminarai šiais laikais yra daugelio įmonių rinkodaros strategijos dalis. Todėl nepamirškite lokalizuoti ir jų, jei manote, kad turinys gali būti svarbus jūsų tikslinei rinkai.

Analizuokite rezultatus

Kai svetainė bus lokalizuota, nepamirškite nustatyti svetainės analizės. Net jei tam tikros kalbos nesuprantate, šie duomenys suteiks papildomos informacijos apie rinką. Pastebėsite, kad tam tikri produktai ar svetainės skyriai vienoje rinkoje yra paklausesni nei kitoje, todėl turėsite galimybę savo pasaulinės plėtros strategiją nuolat koreguoti ir pasiekti geriausių rezultatų.

Pasirinkus tinkamą partnerį, interneto svetainės lokalizavimo procesas tampa gerokai lengvesnis! Laikydamiesi visų pirmiau pateiktų rekomendacijų, savo interneto svetainę lokalizuosite greičiau, efektyviau ir ekonomiškiau, todėl ir pasaulio rinkas užkariausite greičiau nei jūsų konkurentai. „Linearis Translations“ – tai vertimų biuras, dirbantis šioje srityje daugiau kaip 18 metų ir turintis visą būrį profesionalių vertėjų ir kompetentingų aptarnavimo specialistų, palengvins visą lokalizavimo procesą!

Užs. Nr. 104

Nuotrauka
lidl
Įkelta:
prieš 10 valandų
„Lidl Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1877,98 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir pirmąjį metų ketvirtį. Taip pat „Lidl Lietuva“ šiais finansiniais metais (iki 2023 m. kovo mėn.) padidino darbuotojams skiriamų papildomų naudų ir premijų krepšelį – jis sieks beveik 4 mln. eurų.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-08-05
Tyrimo*, kurį užsakė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), duomenimis, 70 proc. Lietuvos gyventojų sutinka su teiginiu, kad alternatyvių šaltinių diegimas daugiabučiuose yra svarbus ir aktualus taupymo būdas. Tai itin svarbu, nes praėjusią žiemą fiksuotos rekordinės šildymo kainos gerokai patuštino jų kišenes ir paskatino ieškoti galimybių, kaip sutaupyti. 
Nuotrauka
granulės
Įkelta:
2022-07-25
Granuliniai katilai - pagrindiniai granulinių šildymo sistemų komponentai, kurie padeda džiaugtis namuose kuriama šiluma bei, žinoma, jaukumu. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių pasitiki granulinėmis šildymo sistemomis ir savo namų šildymui renkasi būtent jas. Toks sprendimas žmonėms ne tik padeda sutaupyti nemažas pinigų sumas, tačiau taip pat ir skatina ekologinį jų sąmoningumą.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-22
Nors daugiabučio renovacija leidžia džiaugtis namų šiluma ir mažesnėmis sąskaitomis, ji taip pat sukelia vieną problemą: dėl visiško sandarumo butuose ima trūkti šviežio oro. Tokiu atveju kyla įvairių negalavimų, drėgmės kaupimosi ir pelėsio atsiradimo rizika. Jų išvengti padeda tinkamą patalpų vėdinimą užtikrinanti centralizuota rekuperacinė sistema ar individualus rekuperatorius. 
Nuotrauka
MAISTAS
Įkelta:
2022-07-20
Atėjus vasarai, mes visi kuo daugiau laiko praleidžiame lauke ir maisto ruošimas taip pat persikelia į lauką. Vieni kepa dešreles ant mažų vienkartinių kepyklų, kiti kepa šašlykus savo šašlykinėse, tačiau visi turi kažkokius maisto ruošimo prietaisus lauke ir tuo naudojasi visa vasarą. Jau kelerius metus išpopuliarėjo maisto ruošimas ant laužo, o tiksliau - kazanuose.
Nuotrauka
dantys
Įkelta:
2022-07-18
Ryšys tarp dantų ir bendros sveikatos daugeliui nėra akivaizdus. Tačiau tyrimai rodo, kad burnos sveikata turi didesnį poveikį jūsų sveikatai, nei galite įsivaizduoti. Rūpinimasis dantimis ne tik suteikia gražią šypseną, bet ir pagerina viso kūno savijautą. Šiame straipsnyje Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pateikia atvejus, kurie galbūt padės Jums geriau apsispręsti, ar verta investuoti į dantų gydymą.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-07-08
Vis daugiau šalies gyventojų prisijungiant prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos, likusieji turėtų paskubėti – ekspertų teigimu, renovacijos rinka netrukus gali pasikeisti.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-01
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.