Saulės elektrinės – raktas į jūsų energetinę nepriklausomybę
Įkelta:
2021-09-22
Nuotrauka
saulės baterija
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka
,
Nuotrauka
saulės baterija
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka
,
Nuotrauka
saulės elektrinė
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka

Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas šiais laikais nebėra neįprastas dalykas: Lietuvos lygumos yra išmargintos didžiulėmis vėjo jėgainėmis, elektra aprūpina ir vandenį naudojančios hidroelektrinės. Vieno pagrindinių atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės – panaudojimas kiek skiriasi nuo minėtųjų: saulę naudojančią nuosavą jėgainę galima įsirengti tiesiog savo kieme ir įgyti energetinę nepriklausomybę. Vis tik saulės baterijų veikimas, rodos, vis dar yra apipintas mįslėmis.

Kaip veikia saulės elektrinės?

Saulės elektrinė – tai iš saulės modulių sukonstruota konstrukcija, tvirtinama ant privataus namo stogo arba ant žemės įrengtų cinkuotų ar aliuminio konstrukcijų. Kolektoriai saulės energiją paverčia elektros energija, kuri visą namų ūkį elektra aprūpina net 30-35 metus.

Gali kilti klausimas, kaip elektros energija gaminama šaltuoju metų laiku ar naktimis, kai saulės spinduliuotė yra labai menka arba jos visai nėra? Pasirodo, elektra tuo metu negaminama – namai elektra aprūpinami naudojant sukauptus rezervus.

„Tiesa, kad rudenį ir žiemą saulės elektrinės energijos pagamina kur kas mažiau nei pavasarį ir vasarą. Jeigu kalbėtume konkrečiau, tai kovo – spalio mėnesiais yra pagaminama maždaug 93 procentai metinės normos, o lapkritį – vasarį – likę 7 procentai. Vis tik tokie skirtingi rodikliai nenusako elektros tiekimo efektyvumo: šiltuoju metu laiku pagamintos elektros energijos perteklius nukeliauja į ESO elektros tinklus ir yra panaudojamas tada, kad elektros pagaminama per mažai. Viskas yra apgalvota“, – tvirtina saulės elektrines montuojančios bendrovės  „Ekoenergas“ pardavimų vadovas Saulius Sutkus.

Toks ilgas elektrinės eksploatavimo laikas taip pat gali kelti klausimų dėl elektrinės efektyvumo. Šiuo metu įmonė „Ekoenergas“ dirba su vokiečių saulės modulių gamintojais „Bauer Energiekonzepte GmbH“: 2021 m. vasarį bendrovė tapo oficialiu vokiečių įmonės atstovu ir įgavo teisę teikti visas šios įmonės gaminamų modulių montavimo ir garantinio aptarnavimo paslaugas Lietuvoje.

„Bauer Energiekonzepte GmbH“ gamina itin kokybiškus ir Europoje pripažintus saulės modulius BAUER BS-6MBB5-GG. Tai – 2 mm. sustiprinto „stiklas-stiklas“ moduliai, gebantys sugeneruoti net iki 30 % daugiau energijos ir turintys 30 metų garantiją.

380 vatų dvipusiai moduliai, itin atsparūs įvairiems gamtos reiškiniams, ypatingi ir tuo, kad jų efektyvumas ir net po 30 m. išlieka mažai pakitęs – sumažėja tik iki 87 procentų. Šis faktas įrodo, kad įsirengę elektrinę apie dideles sąskaitas už elektrą pamiršite ilgiems metams.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai naudingi tiek gamtai, tiek žmogui

Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas tarnauja žiedinei ekonomikai, kuri paremta principu: nusipirkau, panaudojau, atidaviau perdirbti ir naudoju iš naujo. Europos Sąjungos narės, tarp jų – ir Lietuva, yra įsipareigojusios pereiti prie žiedinės ekonomikos modelio ir tvariau naudoti turimus išteklius ir efektyviau perdirbti žaliavas. Žinoma, įsipareigojama ir daugiau įdarbinti atsinaujinančius išteklius, nes iš žemės gaunamos ir naudojamos neatsinaujinančios žaliavos vis labiau senka bei teršia gamtą. Būtent todėl saulės elektrinės – išmintingas ir rūpestingas sprendimas.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje teigiama, kad 2030 metais energija iš atsinaujinančių energijos išteklių sudarys 45 proc. šalies bendrai suvartojamos galutinės energijos, o 2050 metais – 80 proc. Tikimasi, kad ateityje saulės energija bus naudojama dar plačiau: ji bus pasitelkiama visuose elektros, šilumos ir vėsumos energijos gamybos bei transporto sektoriuose.

Gamtai draugiškas sprendimas prisidėtų ir prie jūsų šeimos gerovės: jis garantuotų kone trečdalį amžiaus trunkančią energetinę nepriklausomybę. Vis tik baimę gali kelti mitas, kad saulės elektrinė – tai labai daug kainuojanti ir labai lėtai apsiperkanti investicija. Visa tai, laimei, nėra visiška tiesa.

„Natūralu, kad pradžioje į elektrinę reikia investuoti daugiau. Vis tik yra viena sąlyga, galinti gerokai palengvinti visą procesą – valstybės teikiama parama, kuri nuosavos saulės jėgainės įrengimą atpigina apie 40 procentų. Galiausiai, elektrinė atsiperka maždaug per penkerius metus, o tai tėra šeštadalis elektrinės veikimo laiko“, - saulės elektrinės pliusus vardija  „Ekoenergas“ pardavimų vadovas Saulius Sutkus.

Jei vis dar nesate tikri dėl saulės elektrinės įrengimo ar turite daugiau klausimų, rekomenduojame kreiptis į „Ekoenergas“ specialistus. Saulės jėgainių projektavimu, montavimu ir energiją gaminančios įrangos pardavimu užsiimanti įmonė buria tikrus profesionalus, sukonstravusius daugiau nei 700 elektrinių visoje Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie saulės elektrinių įrengimą ir valstybės teikiamą paramą, kompensaciją joms įsirengti sužinosite:

Saulius Sutkus, pardavimų vadovas, mob.: +37066422466 arba [email protected]

https://ekoenergas.lt/kontaktai/

Užs. Nr. 77

Nuotrauka
tv
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 6 valandas
Sutiksite, kad retai sutinkame tokį žmogų, kuris nežiūri televizijos, tiesa? Juk televizija – vienas pagrindinių informacijos šaltinių. Be to, tai ir puiki pramoga, kuri yra lengviausiai bei greičiausiai pasiekiama. Tačiau gan dažnai galime sutikti tokį žmogų, kuris dar nėra pasinaudojęs visais išmaniosios televizijos teikiamais privalumais. Galbūt esate vienas iš tokių žmonių? Gal ir jums dar neteko pasinaudoti privalumais, kuriuos suteikia išmanioji televizija? Išvis nėra aišku, kas tai per privalumai? Tuomet skaitykite toliau ir sužinokite, kuo ypatinga ir kodėl jums yra reikalinga išmanioji televizija.
Nuotrauka
namas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Tikriausiai daugeliui jūsų pažįstama situacija, kai patogiai atsisėdus prie televizoriaus ekrano ar jaukiai įsitaisius šiltoje lovoje, visiškai nebesinori keltis išjungti kitame kambaryje paliktos šviesos, tiesa? Tikriausiai tada ne vienam šmėsteli mintis, - „kad taip galėčiau šviesą išjungti balsu arba išmaniuoju telefonu“.
Nuotrauka
sveitainė
Nuotrauka: Jechoots.com, Unsplash.com
Įkelta:
2021-11-30
Atsiradus internetui, pasaulis tarsi sumažėjo. Dabar kiekvienas iš mūsų gali pasiekti gerokai didesnę auditoriją nei tais laikais, kai interneto nebuvo. Svetainės lokalizavimas padeda verslui būti išgirstam ir pastebėtam viso pasaulio eksporto rinkose!
Nuotrauka
perlas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Pastaruoju metu žiniasklaidos puslapiais nuskriejo žinios apie sparčiai kylančias elektros kainas. Artėjant ilgam šaltajam laikotarpiui, brangstanti energija gąsdina ne vieną. Elektros kainos išaugo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje dėl padidėjusios paklausos ir dujų, naudojamų elektros gamyboje, trūkumo. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines elektros kainų augimo ir svyravimo priežastis bei tai, kaip pasinaudoti konkurencinga elektros rinka.
Nuotrauka
guolis
Įkelta:
2021-11-30
Komfortiškas važiavimas ir kelio nelygumų įveikimas įmanomas automobilio pakabos dėka. Dažniausiai pagalvojama apie amortizatorius ir spyruokles, kurių veikla išties yra svarbi, bet pamirštama ne mažiau svarbius atraminius guolius, veikiančius tarsi ,,sumuštiniu’’ tarp amortizatoriaus su spyruokle ir automobilio kėbulo. Kokias funkcijas atlieka atraminiai guoliai ir kokią įtaką gali turėti jų gedimas?
Nuotrauka
dovanos
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-29
Taip, taip, iki gražiausios metų šventės, jau liko visai nebe daug. Na o tai reiškia daug puikių dalykų ir vienas jų tas, kad dovanų sąrašas sparčiai ilgėja. Na, ir, žinoma, taip pat laukia ir labai malonus darbas – dovanų sąrašo išpildymas. Na, o, jei visgi pastebite, kad dovanų sąrašą sudaryti sekasi nelengvai, tokiu atveju turime jums puikų idėjų.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2021-11-26
Artėjant Kalėdoms „Tele2“ pristato išskirtinius dovanų pasiūlymus. Šiais metais operatorius visiems žmonėms linki, kad didžiosios metų šventės būtų džiugios, o jų metu skambėtų artimųjų juokas. Todėl neatsitiktinai šių metų kalėdinės kampanijos žinia: Su „Tele2“ – Kalėdos numeris VIENAS!
Nuotrauka
dantys
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ko gero nesuklysime, sakydami, jog daug žmonių vis dar vengia eiti pas odontologus, nes... bijo. Baimė dažniausiai kyla iš nežinojimo kas bus daroma, kaip tai vyksta ir tikint, jog skaudės. Todėl šiandien kiek atidžiau pažiūrėsime į tai kaip vyksta dantų implantacija – nuo pirmos konsultacijos iki šypsenos su visais dantimis. Tikimės informacija padės atsikratyti įtampos ir ryžtis svarbiai procedūrai. Domina dantų implantai Vilniuje? Spauskite čia.
Nuotrauka
APVA
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Daugelis šalies gyventojų norėtų modernizuoti savo daugiabutį ir palankiai vertina namų atnaujinimo programą (toliau Programa). Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su APVA energinio taupumo departamentu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas. Remiantis jo duomenimis, net 74 proc. gyventojų daugiabučių modernizavimo idėją vertina teigiamai.
Nuotrauka
black
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Artėja Black Friday 2021 – puiki proga įsigyti patikusių prekių gerokai žemesnėmis kainomis. Tai – puiki proga įsigyti naudingų ir įvairių prekių tiek sau, tiek visai šeimai. Tačiau ir tai dar ne viskas – ne paslaptis kad būtent juodieji penktadieniai yra gera proga ir įsigyti dovanų artėjančioms šventėms žymiai mažesne kaina. Na, o mes pateikiame keletą puikių idėjų, kurias tikrai bus nesudėtinga įgyvendinti Black Friday 2021 metu, o atėjus šventėms, šeimos narius bei draugus bus galima nudžiuginti nuostabiomis dovanomis.
Nuotrauka
sofa
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Jauni žmonės – ypač drąsūs bei kūrybingi, mėgstantys ryškius sprendimus. Tad,, nieko keista, kodėl jaunuolio kambario interjeras, ar jaunuolio kambario įrengimas yra kur kas daugiau nei vien tik grindų klojimas ar sienų dažymas. Tai – laisvė, kūryba, išskirtinių idėjų įgyvendinimas. Taigi, patarimų apie tai, kaip įrengti jaunuolio kambarį, niekada nebūna per daug. Tad kviečiame su jais susipažinti.
Nuotrauka
apava
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-19
Nuo šio mėnesio pradžios Lietuvoje pastatų renovacijos procesus koordinuos naujai įsteigtas APVA pastatų energinio taupumo departamentas. Naujasis departamentas – tai anksčiau buvusios Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos – Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Aplinkos ministerijos teigimu, BETA ir APVA sujungimas – vienas įrankių, padėsiančių užtikrinti, kad šalyje renovacija vyktų kuo efektyviau.
Nuotrauka
belgija
Įkelta:
2021-11-18
„HEADEX darbas Belgijoje“ – raktinė užklausa, kurią į internetinės paieškos sistemą veda dažnas, suinteresuotas darbo pasiūlymais užsienyje. Kodėl „HEADEX Group“? Nes žmonės vertina patirtį ir patikimumą. Tai – personalo atrankos ir įdarbinimo agentūrą, dirbanti jau daugiau nei 18 metų, per kuriuos yra užmezgusi tvirtus bendradarbiavimo ryšius su įvairių sričių (gamybos, logistikos, personalo aptarnavimo, žemės ūkio ir kita Lietuvos ir užsienio įmonėmis. Natūralu, jog, kuo didesnis rinkos žaidėjas, tuo ir daugiau galimybių, šiuo atveju – laisvų darbo vietų gali pasiūlyti savo darbuotojams.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-15
Vartojimo paskola yra greitas ir paprastas būdas gauti finansinę pagalbą susidūrus tiek su mažomis, tiek su didelėmis išlaidomis. Norintiems pasirinkti šio tipo paskolą siūlome susipažinti su pagrindiniais paskolos aspektais, kurie padės įvertinti paskolos tinkamumą bei efektyvumą jūsų užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti.
Nuotrauka
danga
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Grindys yra vienos iš svarbiausio namų interjero dalių. Nors ir gali atrodyti, kad žvilgsnis retai krenta į apačią, tačiau netinkamos grindų dangų pasirinkimas, vers tą žvilgsnį būtent kreipti žemyn. Šiuolaikiniame pasaulyje yra itin vertinamas ilgaamžiškumas ir kokybė, o būtent šiuos pagrindinius aspektus gali pasiūlyti vinilinės grindys.
Nuotrauka
LP
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Tauragės miestas žinomas dėl savo patrauklumo šeimoms. Neatsitiktinai čia kuriasi ne vienas verslas – vilioja galimybė rasti jaunų perspektyvių darbuotojų. Neseniai mieste kontaktų centro padalinį įsteigė ir Lietuvos paštas – suburta keliolikos klientų konsultantų komanda. Darbuotojams siūlomos lanksčios darbo sąlygos, galimybė darbą derinti su mokslais ar šeima, o pabaigus mokymosi laikotarpį galimas ir nuotolinis darbas.
Nuotrauka
zum
„Baltos avies“ kooperatyvo archyvo nuotr.
Įkelta:
2021-11-05
Parama padeda stiprų pamatą sėkmingai veiklai, o meilė tam, ką darai, nuverčia kalnus ir daro stebuklus. Tuo įsitikinęs Gintautas Migonis, kurio vadovaujamas „Baltos avies“ kooperatyvas 2018 metais pasinaudojo parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Norintys taip pat sėkmingai plėtoti bei modernizuoti savo ūkius ūkininkai nuo lapkričio 3 iki 30 d. kviečiami kreiptis dėl paramos.
Nuotrauka
compensa
Įkelta:
2021-11-04
Nuosavas būstas daugeliui žmonių yra svarbiausia ir labiausiai vertinama investicija, kurią norisi apsaugoti nuo nenumatytų nelaimių. Gaisrai, įvairūs gedimai, užliejimai gali vienintelį šeimos būs-tą padaryti bent laikinai negyvenamą, o jo atkūrimo kaštai kasdien auga dėl pasaulį apėmusios žaliavų krizės. Apdrausti nekilnojamąjį turtą dabar pats tinkamiausias metas – ne gyvybės drau-dimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ būsto saugumu besirūpinantiems klien-tams lapkričio mėnesį turi specialų pasiūlymą – 15 proc. nuolaidą gyventojų turto draudimui su mažesne išskaita ir būsto savininko civilinės atsakomybės draudimu.
Nuotrauka
darbas
https://www.siulaudarba.lt/ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-03
Kokie mano šansai gauti darbą užsienyje? Kaip rasti būtent man tinkantį ir patinkantį darbą? Ar man bus reikalinga viza? Ką turėčiau žinoti apie darbą kitoje šalyje? Tokie ir daugybė kitų klausimų neretai kyla daugumai, apsisprendusiųjų pasinaudoti darbo pasiūlymais užsienyje. Jei esate vienas iš jų ir svarstote, kaip rasti darbą Vokietijoje ir lengvai įsidarbinti, tai šiame straipsnyje, tikėtina, rasite atsakymus.
Nuotrauka
kurjeris
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-29
Siunčiant siuntinį reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Tai yra kaina - kuo mažesnė, ir pristatymo greitis – kuo didesnis, žinoma svarbios ir papildomos paslaugos. Kurjerių paslaugų kainų palyginimo svetainės nurodo, kuris pasiūlymas yra naudingiausias tam tikrą dieną, todėl, siuntinį galite išsiųsti neišeidami iš namų. Pasirinkite kurjerių kompaniją, kurios paslaugomis norite naudotis, ir užpildykite siuntimo formą. Jums tereikia turėti prieigą prie interneto, įvesti tikslią siuntos informaciją: svorį ir matmenis. Pasirinkite jo tipą ir užsisakykite kurjerį į namus!
Nuotrauka
remontas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-28
Šaldytuvas – buitinės technikos įrenginys, kuris veikia nuolat ir be kurio neįsivaizduojame savo gyvenimo. Šio įrenginio gedimas gali itin sunkiai paveikti jūsų kasdieninę buitį. Sugedęs šaldytuvas gali sukelti didelių nuostoliu, nes greitai nepašalintas gedimas privers jus atsikratyti viso sukaupto maisto ir tuo pačiu metu pasirūpinti alternatyviomis maisto atsargomis ir jų saugojimo ypatybėmis. Vienintelis dalykas blogiau nei sugedęs šaldytuvas - laukimas, kol pasirodys šaldytuvo remonto meistras. Pasirūpinti atitrupsiu maistu nepadėsime, tačiau išspręsti problemą dėl šaldytuvo gedimo išspręsime greitai ir kokybiškai. Profesionalų ir savo darbą išmanantį, šaldytuvų remonto į namus meistrą iškviesite itin lengvai ir patogu. SALVATA komandos meistrai atvyks pas jus, jeigu mums paskambinsite telefonu, ar susisieksite internetu, užpildę trumpą informacijos formą. Prieš kviesdami remonto meistrą į namus turėsite pateikti jam reikiamą informaciją, apie sugedusio įrenginio gamintoją ir modelį, ši informaciją padės sklandžiai atlikti pasiruošimo darbus.
Nuotrauka
ergo
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-28
Draudimo bendrovė ERGO kviečia gyventojus pasirūpinti savo turto draudimu. Iki gruodžio 31 d. visi klientai, apsidraudę ERGO Gyventojų turto draudimu, kai draudžia nuolat gyvenamą būstą, gauna ypatingą dovaną – papildomą draudimą. Dovaną klientai gali rinktis net iš keturių variantų: Pagalbos namuose draudimas, Turto pagalbiniuose pastatuose ir sandėliukuose draudimas, Pratęstos garantijos draudimas stambiai buitinei technikai bei Paminklų draudimas.
Nuotrauka
auskarai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-27
Artėja žiema – pats niūriausias ir šalčiausias metų laikas. Tačiau tai dar tikrai nereiškia, kad turime panirti į liūdesį – ir šiuo metų laiku galime atrodyti ypač patraukliai, patys džiaugtis patrauklia savo išvaizda ir džiuginti kitus. O, kad taip ir būtų, mums prireiks įvairių elementų ir papuošalai neabejotinai vienas jų. Tad, kuo puošimės šią žiemą?