Šilumos ir jaukumo kupinas vakaras neprailgo
Įkelta:
2023-02-12
Nuotrauka
genute
Nuotraukos autorius:
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Aprašymas

Renginio akimirka

,
Nuotrauka
genute
Nuotraukos autorius:
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Aprašymas

Renginio akimirka

,
Nuotrauka
genute
Nuotraukos autorius:
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Aprašymas

Renginio akimirka

,
Nuotrauka
genute
Nuotraukos autorius:
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Aprašymas

Vaišių teko ir žiūrovams 

 

 

„Surišti... Lietuvos lietumi ir Taurage“ – taip pavadintas renginys šeštadienį sukvietė tauragiškius į Kultūros rūmus. Tai buvo tarsi giminės susitikimas – tokia šilta atmosfera tvyrojo salėje, o dvi su puse valandos pralėkė tarsi akimirka.

Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė, kaip visada, dovanojo tauragiškiams nepakartojamų nuoširdaus džiugesio ir pasididžiavimo savo kraštu akimirkų. Pilnutėlėje salėje liejosi giesmės, dainos ir juokas, skambėjo eilės, muzika ir prisiminimai apie Tauragę, o žiūrovai dainavo kartu ir plojo atsistoję. Pustrečios valandos prabėgo nepastebimai. Ir nenuostabu: kartu su Tauragės liaudies teatro artistais Robertu Lioranču, Jonu Dedūra, Nojumi Mackumi, Dainiumi Jokimaičiu, Gintaru Žemaičiu scenoje buvo ir kraštiečiai: kunigas Gintaras Jonikas, šiuo metu tarnaujantis Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, aktorius, Kauno valstybinio dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas, aktorius, piligrimas, rašytojas Juozas Gaižauskas, grupės „Electric Ladies“ duetas, vieną iš kurių, Justę Komskytę, užaugino Tauragės žemė.

„Praeina sausio mėnuo. Kažkas kalba apie Tauragės kaip Kultūros sostinės atidarymą. 44-erius metus gyvendama Taurage ir jos Teatru, nesijaučiu nė minutės nutolusi nuo bet kokios Pasaulio sostinės. Man Lietuva su Taurage – didžiausia sostinė dėl žmonių! O mes buvom, esame ir būsime!

Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka

Į sceną kilo ir poetė Dalia Teišerskytė. Paskaičiusi savo kūrybos eilėraščius, ji pasidžiaugė nepaprastai  šilta renginio atmosfera, o savo feisbuko paskyroje parašė: „...Vakar vėlų vakarą važiavau iš Tauragės į Kauną... Širdyje buvo šviesu ir šilta... Senokai buvau tokiame dideliame renginyje su 300 žiūrovų ir meilės sklidina atmosfera... Regis, pripratus prie publikos ir viešumos, o skaitant iš šventiško jaudulio virpėjo rankos, o nuo gausybės aplodismentų akyse tvenkėsi dėkingumo ašaros... Dėkingumo publikai ir Genutei (Tauragės liaudies teatro režisierei Genovaitei Urmonaitei) už meilės ir ištikimybės pamoką... Ji visa esybe tarnauja savo Teatrui, miestui, Lietuvai, netgi keliauja su nuostabiu kolektyvu po pasaulį, ji moka dirbti iki nukritimo, moka džiaugtis iki debesų, moka mylėti be išskaičiavimų... Ji subūrė Tauragės išaugintus talentus ir surengė įdomų, netikėtą, pilną improvizacijų ir nuoširdaus juoko koncertą, kuris tęsėsi 2,5 valandos ir nė kiek neprailgo. Ačiū, kad įtraukėte ir mane į savo komandą, juk žinote, kad aš jus myliu ir visada dalyvauju jūsų premjerose ir šventėse... Ačiū Tauragės merui Dovydui, jauniausiam (ir gražiausiam) Lietuvos merui už supratimą, kad kultūra yra svarbi tiek pat kaip maistas kūnui... Ačiū Egidijui, Juozui, kunigui Gintarui, vitališkoms raudonsuknėms smuikininkėms, Teatro vyrams, žiūrovams už ŠVENTĘ.“

Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka

Po renginio pakalbinta G. Urmonaitė teigė savo mintis irgi išdėsčiusi feisbuko paskyroje. „Praeina sausio mėnuo. Kažkas kalba apie Tauragės kaip Kultūros sostinės atidarymą. 44-erius metus gyvendama Taurage ir jos Teatru, nesijaučiu nė minutės nutolusi nuo bet kokios Pasaulio sostinės. Man Lietuva su Taurage – didžiausia sostinė dėl žmonių! O mes buvom, esame ir būsime!

Nuo iki iš apačios ir viršaus iš abiejų šonų apkabinu neatlygintų, bet žiūrovų meile įvertintų savo kūrybinę komandą: Liaudies teatrą, Juozą Gaižauską, Egidijų Stanciką, Justę Komskytę, Zenoną Komskį, Gintarą Joniką, Dovydą Kaminską, Dalią Teišerskytę, Vitolį Urmoną, Vidą Meiland, Robertą Liorančą, Joną Dedūrą, Dainių Jokimaitį, Gintarą Žemaitį, Nojų Mockų, Violetą Sugintienę, Arūną Šerpytį, Joną Matevičių, Eglę Červinskaitę (už ką? Todėl, kad ji ir jos komanda linksmi ir greit atsiliepiantys). Kaip ir tie per 400 žiūrovų, kuriuos laikau savo artimaisiais, beveik su visais kalbuosi gyvai... Net ir tie, kurių nematau salėje, verti mano pagarbos už šypsenas, gerą žodį, paramą, kai be galo sunku (būna ir taip). Bet aš KALBUOSI ir niekada nepykstu. Juk Mes visi surišti LIETUVOS LIETUMI...“ – rašo ji.

Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka

Pasak G. Urmonaitės, kovo 26 dieną numatoma Liaudies teatro premjera. „Nusilenksime šviesios atminties rašytojai Vidmantei Jasukaitytei, pagal kurios knygą „Golgotos vynuogės“ galvoje dar vienas (kol kas) scenarijus. Juk nešame Dievišką meilės ir draugystės žinią Jums! Visi scenoje gyvensiantys 20 paprastų, bet dorų ir gabių Tauragės Liaudies teatro aktorių beveik kiekvieną dieną repetuoja ir su jauduliu ir atsidavimu pasitiks kiekvieną!“ – skelbia ji.

Nuotrauka
nuotrauka

 

Nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Paskutinį pavasario penktadienį Skaudvilėje siautė tikra muzikos fiesta – vyko net du muzikos festivaliai, abu turinys senas tradicijas ir pamėgti ne tik skaudviliškių. Vasarą muzikos mėgėjai pasitiko su jaunųjų atlikėjų festivaliu „Jaunasis talentas‘23“. Tuo muzikos šventė Skaudvilėje nesibaigė – jau po kelių valandų prasidėjo kitas festivalis – ilgametes tradicijas turintis respublikinis „Alio, talentai!“.
Nuotrauka
frejus
Arūno Baltėno nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Iš Tauragės kilusio skulptūros genijaus Edmundo Frėjaus (1949–2009), garsėjusio unikalia technika kurti iš įkaitintos geležies, kūrinių paroda, pavadinta „Metalo alchemija. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“, birželio 3-ąją, 16 val., pristatoma Pilyje. Kadaise autorius mokėsi čia buvusioje I-ojoje vidurinėje mokykloje. Pats Edmundas apie savo paauglystę yra sakęs: „Būdamas 14 metų Tauragėje pradėjau dirbti Makso Preso kalvėje mokiniu „gizeliu“, nuo to laiko su kalvyste nesiskyriau“, dažnai pabrėždavo savo žemaitišką kilmę. Tad tam tikra, simboline, prasme E. Frėjaus „neskraidančios paukštės“ sugrįžta ten, kur išsiskleidė menininko sparnai. Viena čia ir liks – skulptūrą „Moteris su sparnais“ skulptoriaus dukros padovanojo Tauragei, 16.30 val. ji bus atidengta.
Nuotrauka
21orkestrai4
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Gegužės 13 d. Pilies aikštėje aidėjo orkestrų atliekamos melodijos – vyko X Lietuvos karinių orkestrų šventė „Muzika viena kalba“. Tauragiškiai išvydo kariuomenės, Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų bei Sausumos pajėgų orkestrus. Šventė dovanojo unikalų reginį ir priminė apie karinių orkestrų ištakas – ar žinojote, kad pirmasis nepriklausomos Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas įvyko 1919 metais būtent Tauragėje? 
Nuotrauka
metu bibliotekininke
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Ką tik pasibaigusi 23-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė buvo kupina renginių: bibliotekininkai keliavo, diskutavo, rungėsi protmūšiuose, rinko geriausias knygas, rengė susitikimus ir parodas. O paskutinis mėnesio penktadienis, kvalifikacijos diena, virto tikra švente – paskelbti Metų geriausieji, į svečius atvyko, ko gero, populiariausias ir protingiausias šuo Lietuvoje – Kuršis, kuris su savo šeimininke mokymus pavertė ne tik įdomiais, naudingais, bet ir žaismingais.
Nuotrauka
jurgines sartininkuose
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Balandžio 23-iąją minimos Jurginės – lietuviška pavasario žalumos šventė. Senovės Lietuvoje Jurginės būdavo reikšminga diena žemdirbiams ir arkliaganiams. Sekmadienį Sartininkų kultūros namuose Jurginių proga skambėjo gražios tradicinės liaudies dainos. Tradicijos nesibaigė vien dainomis – žaisti žaidimai, spėliotos mįslės ir prisiminti Jurginių posakiai.  
Nuotrauka
genutes spektaklis
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Airijoje gyvenantiems lietuviams Atvelykio sekmadienį tauragiškiai parodė savo naujausią spektaklį, pastatytą pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną „Golgotos vynuogės“. Tauragės liaudies teatro gastrolės Dubline buvo kupinos įspūdžių: širdingas kraštiečių sutikimas, džiaugsmas dalintis, nuotykiai ir begalė gerų emocijų. 
Nuotrauka
SLEMAS
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-15
Praėjusią savaitę į Pilies menes kviesti besidomintieji slemu. Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine stengiamasi kuo plačiau skleisti žinią apie slemo kūrybą, kuo ji tokia įdomi ir išskirtinė. Edukuoti apie šį žanrą pradėta miesto gimnazijose, o vėliau persikelta į Pilies menes, kur buvo pakviestas vienas garsesnių slemo poezijos kūrėjų – Marius Povilas Elijas Martynenko.
Nuotrauka
velykos
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2023-04-08
Antradienio popietę Sartininkų kultūros namuose nerimo šurmulys. Prieš šv. Velykas į edukaciją susirinko įvairaus amžiaus kaimo gyventojai. Artėjant šventiniam savaitgaliui bendruomenės nariai galėjo pagražinti savo atsineštus kiaušinius tiek vašku, tiek dekupažo technika. Moterys dalijosi, kad įvairių marginimo raštų jos išmoko iš savo mamų, močiučių.
Nuotrauka
kovo 11
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet ją minime ypatingai – ir su pasididžiavimu, kad Tauragė šiemet gali didžiuotis Lietuvos kultūros sostinės titulu, ir skausmu širdyje už dėl savo laisvę kasdien kraują liejančią Ukrainą. 
Nuotrauka
uzgaveniu kaukes
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-25
Nors dabar Užgavėnės – linksmų pramogų ir „žiemos išvarymo“ šventė, jos tikroji prasmė buvo visai kitokia. Užgavėnių apeigos perteikia daug gilesnius dvasinius, religinius dalykus. Kažkada tai buvo bene esmingiausia senosios lietuvių religijos šventė, skirta mitinio-kosmologinio šviesos pergalės prieš tamsą įvykio kasmetiniam apeiginiam pakartojimui. Užgavėnių kaukes kūrė ir tauragiškis tautodailininkas Antanas Bagdonas, palikęs gilų pėdsaką, ryškų autorinį stilių. Jos eksponuojamos Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šalia kitų jo kūrinių. Apie šio menininko sukurtas kaukes ir jų reikšmę papasakojo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė.
Nuotrauka
Užgavėnių linksmybės Tauragėje
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Antradienį mieste ne vienas sukluso išgirdęs linksmą muziką, pamatęs šėlstančius persirengėlius. Tauragės kultūros centro kolektyvas nuotaiką kėlė nuo pat ryto – Užgavėnių šventę pradėję „Blūdnasčiu“ Centro turguje, vėliau keliavo per įstaigas, o vakare įsikūrė prie Tauragės kultūros centro – kepė blynus, šoko, degino Morę.
Nuotrauka
deives
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Vasario 3-iąją Tauragės pilies kiemelyje startavo vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?