Dešimtmetį atidavusi chemijos mokslams laimės ieškos vesdama edukacijas
Įkelta:
2022-12-18
Nuotrauka
ieva feja
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Ieva Račkauskienė, būdama vaiko priežiūros atostogose, ryžosi dirbti su vaikais

 

 

,
Nuotrauka
ieva feja
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Ieva su vaikais namuose nuolat atlieka įvairius eksperimentus

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 

Laimės paieškos

Chemijos mokslus Ieva krimto ilgai – ketveri metai chemijos inžinerijos bakalauro, dveji metai chemijos inžinerijos magistro bei dar ketveri metai chemijos doktorantūros studijų Kauno technologijos universitete. 10 metų nuoširdaus atsidavimo mokslams. Ieva teigia universitete sutikusi daug įkvepiančių dėstytojų. 

– Chemija tapo natūralia mano gyvenimo dalimi – kol virtuvėje gaminu maistą, su vyresniu sūnumi atliekame daug eksperimentų: ekstrahuojame įvairias daržoves, išgauname spalvas, keičiame jas su soda ir actu. Labai džiaugiuosi, kad studijavau chemiją, nes chemija yra viskas, viskas materialioje erdvėje sudaryta iš cheminių elementų, žinomų ir nežinomų, – teigė Ieva.

Paklausta, kodėl tai visgi nesuteikė laimės, pašnekovė ilgai nesvarsto – tikriausiai dėl to, kad ne ten jos ieškojo. 

– Mintis, kad baigusi universitetą, sukūrusi šeimą, pasiekusi šio to karjeroje tapsiu laiminga,  neišsipildė. Visas grožis ir laimė yra viduje, ten ir reikia ieškoti to, kas tave daro laimingą, – teigė I. Račkauskienė, – supratau, kad man patinka būti su vaikais, būti vaikiškai, linksmai, o ne tokia, kokia per tiek metų tapau – santūria ir reiklia. Laimė ateina tada, kai pradedi suprasti, ko iš tikro nori širdis, ir būni tokia, kokia esi be kaukės, – aiškino Ieva.

Skatins vaikų kūrybiškumą

Šiemet I. Račkauskienė ves pirmąsias kalėdines edukacijas. 

– Visa edukacija prasidės kūčiukų gamyba, vaikai galės prisiliesti prie pačios gamybos ir sužinoti įdomių faktų apie kūčiukus. Po to eisime giliau į kūrybiškumą, kalbėsime apie kalėdinius stebuklus, kas yra stebuklas kiekvienam, kaip kiekvienas vaikas jį supranta, ir bandysime tai atvaizduoti piešinyje. Po to apjungsime visus piešinius ir kursime pasaką. Kiekvienas vaikutis turės galimybę sukurti savo pasakojimą, taip skatinsime išsiskleisti jų kūrybiškumą, – edukacijų naudą įvardijo moteris. 

Edukacijoje, pasak jos, bus apjungta daug elementų. Kadangi edukacijos pavadintos „Fėjos edukacijos“, tai pasakiškų elementų bei dekoracijų tikrai netrūks. 

– Daug dėmesio skirsiu spalvoms, nuotaikai sukurti, – teigė Ieva.

Edukacijas moteris organizuoja šeimos ūkio gamykloje Alijošiškių kaime, Mažonų seniūnijoje. „Žaliasis ūkis“ yra oficialiai įregistruotas kaip augalinių žaliavų perdirbimo cechas, dar vadinamas gamykla, kurioje kuriami ir gaminami makaronai bei konditerijos gaminiai. Ūkyje naudojamas ekologiškas žaliavas augina ir Ievos vyras.  

Pati moteris kilusi iš kaimyninės Šilalės, tačiau išvykusi studijuoti į Kauną ten su vyru ir vaikais liko gyventi.

Moteris edukacijas planuoja tik tam tikromis dienomis, tada ir atvyks į vyro gimtinę. 

Kalėdiniai užsiėmimai

Ieva sako jau anksčiau svarsčiusi galimybes dirbti su vaikais:

– Mintis, kad noriu dirbti su vaikais, sukasi galvoje apie pusę metų, tik nežinojau, nuo ko pradėti. O prieš porą mėnesių išsirutuliojo mintis, jog visai puiku pradėti edukacijas ūkyje, nes labai gražiai siejasi su Kalėdų tematika – kūčiukų kepimas, pasakos kūrimas. Galvodama apie edukacijas vaikams svarsčiau, eiti kažkam dirbti ar kurti kažką savo. Vieną dieną išdrįsau pasakyti sau, kad ir aš galiu kažką sukurti. Taip gimė „Fėjos edukacijos“.

Iki metų pabaigos liko visai nedaug, kol kas Ievos mintyse – kalėdinės edukacijos.

– Po jų, manau, gims kažkas nauja, bet kol kas dar negaliu pasakyti. Kol kas keliu tikslą, kad edukacijos būtų ne informacijos pateikimas, bet patyriminiai išgyvenimai, leidžiantys skleistis vaikų kūrybiškumui ir gebėjimams. O kur tai nuves, man irgi įdomu, – prisipažino edukatorė.

Pasak jos, edukacijų metu turi būti skatinama kūrybinė veikla per įvairias užduotis ar mokymą.

– Principai gana panašūs į Montessori, bet vedami labiau vidinių pajautimų. Montessori mokymo esmė nėra apipilti vaiką faktais, bet ugdyti jo natūralų norą mokytis. Daug dėmesio kreipiama į aplinkos paruošimą, kad vaikui būtų patogu prieiti ir gauti visas veiklas, kurios atitinka jo amžių, kelia jiems iššūkių, bet nėra pernelyg sudėtingos ir sėkmė būtų lengvai pasiekiama, – dėstė I. Račkauskienė. – Iš tikro vaikai yra linkę natūraliai viskuo domėtis, mokytis, nes tai užprogramuota genuose, bet tam reikia sudaryti tinkamas sąlygas. Ruošdama užsiėmimus skaitau knygas apie Montessori, tai padeda man geriau suprasti, kaip paruošti tinkamai aplinką.

Kalėdinės edukacijos susideda iš trijų etapų – mokoma kepti kūčiukus bei supažindinama su papročiais ir tradicijomis, kurie susiję su Kūčiomis ir kūčiukais, pokalbis apie kalėdinius stebuklus ir rankučių įdarbinimas kūrybinei veiklai atvaizduoti tai, kas vaikui yra stebuklas. Trečia, visų piešiniai bus sudedami ant „paslaptingo“ stalo ir kartu bus kuriama pasaka. 

– Viskas orientuota į vaiko kūrybiškumo atskleidimą, bus galima sukurti ir savo norimą kūčiuką, kūrybiškai piešti, kiekvienas vaikas turės galimybę sukurti pasaką, – vardijo edukatorė.

Išlaisvinti švelnumą bei kūrybiškumą

Pasak Ievos, „Fėjos edukacijų“ pavadinimas pasirinktos ne šiaip sau – pasak pašnekovės, fėja slypi kiekvienoje moteryje, ji švelni, moteriška, rūpestinga, kūrybinga ir magiška. Kiekviena moteris turi įgimtas šias savybes ar bent kažkuria, net ir mažiausia, dalimi nori tokia būti, tik ne visada pavyksta viską atskleisti. 

– Manau, kad man atėjo laikas atskleisti šias savybes, kurios nuo vaikystės buvo giliai kažkur viduje. Aš moteris Fėja, tokia, kokia esu – tobula ir klystanti, vaikiška ir suaugusi, linksma ir liūdna. O tam, kad suprasčiau, jog noriu dirbti su vaikais, man reikėjo įgyti chemijos mokslų daktaro laipsnį ir susilaukti dviejų nuostabių vaikų. 

Leisdama laiką namuose su vaikais moteris pastebėjo, kad jai smagu juos mokyti, skatinti kūrybiškumą, kurti jiems pasakas. 

– Iš tikrųjų vaikai yra geresni mokytojai nei mes patys. Jie yra mūsų variklis, kuris skatina mūsų vidinį augimą, pavyzdžiui, kai reikia apsišarvuoti kantrybe ir supratingumu. 

Kalėdinės edukacijos vyks apie 2 valandas.

– Manau, kad iš pradžių vesiu edukacijas su tam tikromis tematikomis skirtingo amžiaus vaikams. Pačiai atrodo labai įdomu būtų pabandyti ir su pačiais mažiausiais, iki 2 metų vaikais, svarstau suformuoti jiems jutiminį kambarį, – mintimis dalijosi Ieva.

Pasak moters, pastaruoju metu jos galvoje sukasi įvairiausių idėjų: nuo žaidimų kambario įkūrimo su edukacinėmis programomis iki stovyklų ir dar daugiau. 

– Labai laukiu kalėdinių edukacijų, jos, manau, padės man išgryninti idėjas, kaip keliauti toliau, – prieš pirmąją edukaciją teigė pašnekovė.

Nuotrauka
nuotrauka
Nuotrauka
frejus
Arūno Baltėno nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Iš Tauragės kilusio skulptūros genijaus Edmundo Frėjaus (1949–2009), garsėjusio unikalia technika kurti iš įkaitintos geležies, kūrinių paroda, pavadinta „Metalo alchemija. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“, birželio 3-ąją, 16 val., pristatoma Pilyje. Kadaise autorius mokėsi čia buvusioje I-ojoje vidurinėje mokykloje. Pats Edmundas apie savo paauglystę yra sakęs: „Būdamas 14 metų Tauragėje pradėjau dirbti Makso Preso kalvėje mokiniu „gizeliu“, nuo to laiko su kalvyste nesiskyriau“, dažnai pabrėždavo savo žemaitišką kilmę. Tad tam tikra, simboline, prasme E. Frėjaus „neskraidančios paukštės“ sugrįžta ten, kur išsiskleidė menininko sparnai. Viena čia ir liks – skulptūrą „Moteris su sparnais“ skulptoriaus dukros padovanojo Tauragei, 16.30 val. ji bus atidengta.
Nuotrauka
21orkestrai4
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Gegužės 13 d. Pilies aikštėje aidėjo orkestrų atliekamos melodijos – vyko X Lietuvos karinių orkestrų šventė „Muzika viena kalba“. Tauragiškiai išvydo kariuomenės, Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų bei Sausumos pajėgų orkestrus. Šventė dovanojo unikalų reginį ir priminė apie karinių orkestrų ištakas – ar žinojote, kad pirmasis nepriklausomos Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas įvyko 1919 metais būtent Tauragėje? 
Nuotrauka
metu bibliotekininke
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Ką tik pasibaigusi 23-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė buvo kupina renginių: bibliotekininkai keliavo, diskutavo, rungėsi protmūšiuose, rinko geriausias knygas, rengė susitikimus ir parodas. O paskutinis mėnesio penktadienis, kvalifikacijos diena, virto tikra švente – paskelbti Metų geriausieji, į svečius atvyko, ko gero, populiariausias ir protingiausias šuo Lietuvoje – Kuršis, kuris su savo šeimininke mokymus pavertė ne tik įdomiais, naudingais, bet ir žaismingais.
Nuotrauka
jurgines sartininkuose
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Balandžio 23-iąją minimos Jurginės – lietuviška pavasario žalumos šventė. Senovės Lietuvoje Jurginės būdavo reikšminga diena žemdirbiams ir arkliaganiams. Sekmadienį Sartininkų kultūros namuose Jurginių proga skambėjo gražios tradicinės liaudies dainos. Tradicijos nesibaigė vien dainomis – žaisti žaidimai, spėliotos mįslės ir prisiminti Jurginių posakiai.  
Nuotrauka
genutes spektaklis
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Airijoje gyvenantiems lietuviams Atvelykio sekmadienį tauragiškiai parodė savo naujausią spektaklį, pastatytą pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną „Golgotos vynuogės“. Tauragės liaudies teatro gastrolės Dubline buvo kupinos įspūdžių: širdingas kraštiečių sutikimas, džiaugsmas dalintis, nuotykiai ir begalė gerų emocijų. 
Nuotrauka
SLEMAS
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-15
Praėjusią savaitę į Pilies menes kviesti besidomintieji slemu. Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine stengiamasi kuo plačiau skleisti žinią apie slemo kūrybą, kuo ji tokia įdomi ir išskirtinė. Edukuoti apie šį žanrą pradėta miesto gimnazijose, o vėliau persikelta į Pilies menes, kur buvo pakviestas vienas garsesnių slemo poezijos kūrėjų – Marius Povilas Elijas Martynenko.
Nuotrauka
velykos
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2023-04-08
Antradienio popietę Sartininkų kultūros namuose nerimo šurmulys. Prieš šv. Velykas į edukaciją susirinko įvairaus amžiaus kaimo gyventojai. Artėjant šventiniam savaitgaliui bendruomenės nariai galėjo pagražinti savo atsineštus kiaušinius tiek vašku, tiek dekupažo technika. Moterys dalijosi, kad įvairių marginimo raštų jos išmoko iš savo mamų, močiučių.
Nuotrauka
kovo 11
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet ją minime ypatingai – ir su pasididžiavimu, kad Tauragė šiemet gali didžiuotis Lietuvos kultūros sostinės titulu, ir skausmu širdyje už dėl savo laisvę kasdien kraują liejančią Ukrainą. 
Nuotrauka
uzgaveniu kaukes
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-25
Nors dabar Užgavėnės – linksmų pramogų ir „žiemos išvarymo“ šventė, jos tikroji prasmė buvo visai kitokia. Užgavėnių apeigos perteikia daug gilesnius dvasinius, religinius dalykus. Kažkada tai buvo bene esmingiausia senosios lietuvių religijos šventė, skirta mitinio-kosmologinio šviesos pergalės prieš tamsą įvykio kasmetiniam apeiginiam pakartojimui. Užgavėnių kaukes kūrė ir tauragiškis tautodailininkas Antanas Bagdonas, palikęs gilų pėdsaką, ryškų autorinį stilių. Jos eksponuojamos Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šalia kitų jo kūrinių. Apie šio menininko sukurtas kaukes ir jų reikšmę papasakojo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė.
Nuotrauka
Užgavėnių linksmybės Tauragėje
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Antradienį mieste ne vienas sukluso išgirdęs linksmą muziką, pamatęs šėlstančius persirengėlius. Tauragės kultūros centro kolektyvas nuotaiką kėlė nuo pat ryto – Užgavėnių šventę pradėję „Blūdnasčiu“ Centro turguje, vėliau keliavo per įstaigas, o vakare įsikūrė prie Tauragės kultūros centro – kepė blynus, šoko, degino Morę.
Nuotrauka
deives
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Vasario 3-iąją Tauragės pilies kiemelyje startavo vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-02-12
„Surišti... Lietuvos lietumi ir Taurage“ – taip pavadintas renginys šeštadienį sukvietė tauragiškius į Kultūros rūmus. Tai buvo tarsi giminės susitikimas – tokia šilta atmosfera tvyrojo salėje, o dvi su puse valandos pralėkė tarsi akimirka.
Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.