Vilius Alekna: „Savanorystė padeda realizuoti save“
Įkelta:
2022-09-24
Nuotrauka
alekna
Nuotraukos autorius:
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Aprašymas

Vilius Alekna (dešinėje) su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Mariumi Vaščega 

 

 

,
Nuotrauka
alekna
Nuotraukos autorius:
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Aprašymas

Jaunimo Europos komandos nariai

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.

Galimybė pasidalinti žiniomis

Aktyviai savanoriauti jaunuolis pradėjo 2019-aisiais. Pirmąja savanorystės vieta jis pasirinko Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką – savanoriavo pagal programą „Prisijungusi Lietuva“, buvo e.skautas, t. y. jaunuolis, besidomintis ir gebantis naudotis šiuolaikiniais išmaniaisiais įrenginiais, pasiryžęs padėti kitiems išmokti jais naudotis bei daugiau sužinoti apie skaitmeninių technologijų naudą, saugų elgesį internete.

– Savanoriaudamas pagal šią programą vedžiau kompiuterinio raštingumo mokymus senjorams iki pat karantino pradžios, – pasakojo Vilius.

Karantino metu panoręs neatitrūkti nuo savanorystės jis nuotoliniu būdu bendradarbiavo su Tauragės bibliotekos Vaikų literatūros skyriumi ir prisidėdavo nuotoliniu būdu – maketuodavo, montuodavo vaizdo įrašus, atlikdavo kitus darbus. 

– Visada domėjausi informacinėmis technologijomis, ir kai pamačiau „Prisijungusios Lietuvos“ skelbimą, labai apsidžiaugiau ir nusprendžiau, kad tai puiki galimybė pasidalinti savo žiniomis. O pradėjęs savanoriauti supratau, kad tai idealiausia vieta save realizuoti, nes būreliai ir visa kita popamokinė veikla nesuteikia tiek laisvės, tad nusprendžiau nepaleisti savanorystės, – savo sprendimu džiaugėsi V. Alekna.

Nuo 2021 m. liepos tauragiškis savanoriavo pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos programą – ir vėl bibliotekoje. Viską, ko išmoko savanorystės bibliotekoje metu, jis mano panaudosiąs ir ateityje. Pagrindinės jo veiklos buvo edukacinių užsiėmimų vedimas, renginių organizavimas, lankytojų aptarnavimas. 

Svarbiausios ES temos

Šiuo metu Vilius yra jaunasis Šaulių sąjungos ir Jaunimo Europos komandos narys. Kol kas vaikinas teigė apsiribosiąs šiomis veiklomis.

– Prie JEK prisijungiau tokiu pačiu tikslu, kaip ir prie „Prisijungusios Lietuvos“ projekto – kad galėčiau dalintis savo žiniomis su kitais, – teigė V. Alekna.

Apie JEK veiklą Vilius žinojo seniai, bet teigė dėl karantino nedrįsęs prisijungti. O šią vasarą atsiradus progai nutarė sudalyvauti atrankoje. Vilius paaiškino ir registracijos į JEK eigą – atrankoje jam reikėjo užpildyti anketą, parodyti savo patirtį, motyvaciją ir nusifilmuoti trumpame vaizdo įraše papasakojant, kokios ES temos jam aktualiausios. Pagrindinė kiekvieno JEK nario pareiga yra organizuoti renginius/pamokas, kurios paskatintų jaunimą domėtis Europos Sąjunga.

– Man viena aktualiausių ir įdomiausių temų – jaunam žmogui suteikiamos ES galimybės, ypač šiemet – Europos ir Lietuvos jaunimo bei savanorystės metais, Europos žaliasis kursas bei ES solidarumas su Ukraina, – teigė pašnekovas. 

Jaunuolis intensyviai organizavo pakrančių valymo akciją. Kartu kūrė ir ateities planus – ketina dalyvauti Keliaujančių jaunimo metų renginyje, ten save pristatyti, svarsto pakeliauti po mokyklas ir šiek tiek papasakoti apie ES aktualijas, galimybes jaunimui. 

JEK narių veiklą koordinuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, kuri, atsižvelgdama į kasmetinius ES komunikacijos prioritetus bei siekdama aktyvaus narių įsitraukimo į tinklo veiklą, nustato minimalius JEK narių veiklos, renginių, jų pobūdžio ir sklaidos reikalavimus.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia Jaunimo Europos komandos narius į koordinacinius susitikimus, mokomuosius seminarus, teikia pagalbines komunikacijos priemones. JEK narių atranka vyko iki birželio 20 d., o birželio 23-iąją Vilius sužinojo, kad jis atrinktas, o rugpjūčio 24–26 d. įvadinių mokymų metu Vilniuje pasirašė sutartį.

– Savanorystę visada derinu su mokslais, stengiuosi planuoti laiką, – aiškino aktyvus jaunuolis.

Drąsina nebijoti

– Manau, jaunimas (ir ne tik) savanorystės galimybių turi be galo daug. Jau vien mūsų krašte kiek yra savanorius priimančių organizacijų. O jei ir jų maža, dar daugiau galimybių atsiveria ES, tarkim, „Europos solidarumo korpusas“, suteikiantis galimybių savanoriauti kitoje ES šalyje, o programa padengia visas išlaidas, tokiu būdu tu gali pamatyti kitos šalies gyvenimą, – plačias galimybes vardijo Vilius.

Jis pats yra prisidėjęs prie tokių renginių, kaip „Tauragė Jazz“, „Prie garažų“ ir kitų įvairių koncertų. Vaikinas prisideda kuo tik gali, registruoja renginio dalyvius, padeda sunešti renginiui reikalingus daiktus, prijungia aparatūrą, padeda atlikti pagalbinius darbus.

Norintiems pradėti savanoriauti Vilius pataria nebijoti, bent pabandyti ir pasižiūrėti, ar tiks ir patiks tokia veikla, o jei ne, juk galima pabandyt kitur. 

– Sritį geriausia pasirinkti pagal savo pomėgius, kad tau pačiam būtų smagu ir naudinga savanoriauti. Pvz., man patiko informatika, aš ėjau to mokyti kitus, galbūt kitam patiks bendravimas su gyvūnais, tai jis gali pasirinkti savanoriauti prieglaudose, – siūlė V. Alekna.

Labiausiai Viliui įsiminė savanorystės pradžioje nutikęs įvykis, motyvuojantis bei pamokantis nepasiduoti ir neišsigąsti:

– Vos pradėjęs savanoriauti bibliotekoje atėjau pirmą kartą ir šiaip nedrąsu buvo, o dar neatėjo mano „mokinė“. Pats buvau nusivylęs ir kontaktų neturėjau, o ir skyriaus vedėjos tądien nebuvo. Išėjau namo, bet nepasidaviau – kitą dieną susiskambinau su vedėja, išsiaiškinau kontaktus, susisiekiau, o pasirodo – moteris tiesiog pamiršo.

Nuotrauka
nuotrauka
Nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Paskutinį pavasario penktadienį Skaudvilėje siautė tikra muzikos fiesta – vyko net du muzikos festivaliai, abu turinys senas tradicijas ir pamėgti ne tik skaudviliškių. Vasarą muzikos mėgėjai pasitiko su jaunųjų atlikėjų festivaliu „Jaunasis talentas‘23“. Tuo muzikos šventė Skaudvilėje nesibaigė – jau po kelių valandų prasidėjo kitas festivalis – ilgametes tradicijas turintis respublikinis „Alio, talentai!“.
Nuotrauka
frejus
Arūno Baltėno nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Iš Tauragės kilusio skulptūros genijaus Edmundo Frėjaus (1949–2009), garsėjusio unikalia technika kurti iš įkaitintos geležies, kūrinių paroda, pavadinta „Metalo alchemija. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“, birželio 3-ąją, 16 val., pristatoma Pilyje. Kadaise autorius mokėsi čia buvusioje I-ojoje vidurinėje mokykloje. Pats Edmundas apie savo paauglystę yra sakęs: „Būdamas 14 metų Tauragėje pradėjau dirbti Makso Preso kalvėje mokiniu „gizeliu“, nuo to laiko su kalvyste nesiskyriau“, dažnai pabrėždavo savo žemaitišką kilmę. Tad tam tikra, simboline, prasme E. Frėjaus „neskraidančios paukštės“ sugrįžta ten, kur išsiskleidė menininko sparnai. Viena čia ir liks – skulptūrą „Moteris su sparnais“ skulptoriaus dukros padovanojo Tauragei, 16.30 val. ji bus atidengta.
Nuotrauka
21orkestrai4
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Gegužės 13 d. Pilies aikštėje aidėjo orkestrų atliekamos melodijos – vyko X Lietuvos karinių orkestrų šventė „Muzika viena kalba“. Tauragiškiai išvydo kariuomenės, Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų bei Sausumos pajėgų orkestrus. Šventė dovanojo unikalų reginį ir priminė apie karinių orkestrų ištakas – ar žinojote, kad pirmasis nepriklausomos Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas įvyko 1919 metais būtent Tauragėje? 
Nuotrauka
metu bibliotekininke
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Ką tik pasibaigusi 23-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė buvo kupina renginių: bibliotekininkai keliavo, diskutavo, rungėsi protmūšiuose, rinko geriausias knygas, rengė susitikimus ir parodas. O paskutinis mėnesio penktadienis, kvalifikacijos diena, virto tikra švente – paskelbti Metų geriausieji, į svečius atvyko, ko gero, populiariausias ir protingiausias šuo Lietuvoje – Kuršis, kuris su savo šeimininke mokymus pavertė ne tik įdomiais, naudingais, bet ir žaismingais.
Nuotrauka
jurgines sartininkuose
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Balandžio 23-iąją minimos Jurginės – lietuviška pavasario žalumos šventė. Senovės Lietuvoje Jurginės būdavo reikšminga diena žemdirbiams ir arkliaganiams. Sekmadienį Sartininkų kultūros namuose Jurginių proga skambėjo gražios tradicinės liaudies dainos. Tradicijos nesibaigė vien dainomis – žaisti žaidimai, spėliotos mįslės ir prisiminti Jurginių posakiai.  
Nuotrauka
genutes spektaklis
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Airijoje gyvenantiems lietuviams Atvelykio sekmadienį tauragiškiai parodė savo naujausią spektaklį, pastatytą pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną „Golgotos vynuogės“. Tauragės liaudies teatro gastrolės Dubline buvo kupinos įspūdžių: širdingas kraštiečių sutikimas, džiaugsmas dalintis, nuotykiai ir begalė gerų emocijų. 
Nuotrauka
SLEMAS
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-15
Praėjusią savaitę į Pilies menes kviesti besidomintieji slemu. Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine stengiamasi kuo plačiau skleisti žinią apie slemo kūrybą, kuo ji tokia įdomi ir išskirtinė. Edukuoti apie šį žanrą pradėta miesto gimnazijose, o vėliau persikelta į Pilies menes, kur buvo pakviestas vienas garsesnių slemo poezijos kūrėjų – Marius Povilas Elijas Martynenko.
Nuotrauka
velykos
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2023-04-08
Antradienio popietę Sartininkų kultūros namuose nerimo šurmulys. Prieš šv. Velykas į edukaciją susirinko įvairaus amžiaus kaimo gyventojai. Artėjant šventiniam savaitgaliui bendruomenės nariai galėjo pagražinti savo atsineštus kiaušinius tiek vašku, tiek dekupažo technika. Moterys dalijosi, kad įvairių marginimo raštų jos išmoko iš savo mamų, močiučių.
Nuotrauka
kovo 11
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet ją minime ypatingai – ir su pasididžiavimu, kad Tauragė šiemet gali didžiuotis Lietuvos kultūros sostinės titulu, ir skausmu širdyje už dėl savo laisvę kasdien kraują liejančią Ukrainą. 
Nuotrauka
uzgaveniu kaukes
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-25
Nors dabar Užgavėnės – linksmų pramogų ir „žiemos išvarymo“ šventė, jos tikroji prasmė buvo visai kitokia. Užgavėnių apeigos perteikia daug gilesnius dvasinius, religinius dalykus. Kažkada tai buvo bene esmingiausia senosios lietuvių religijos šventė, skirta mitinio-kosmologinio šviesos pergalės prieš tamsą įvykio kasmetiniam apeiginiam pakartojimui. Užgavėnių kaukes kūrė ir tauragiškis tautodailininkas Antanas Bagdonas, palikęs gilų pėdsaką, ryškų autorinį stilių. Jos eksponuojamos Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šalia kitų jo kūrinių. Apie šio menininko sukurtas kaukes ir jų reikšmę papasakojo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė.
Nuotrauka
Užgavėnių linksmybės Tauragėje
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Antradienį mieste ne vienas sukluso išgirdęs linksmą muziką, pamatęs šėlstančius persirengėlius. Tauragės kultūros centro kolektyvas nuotaiką kėlė nuo pat ryto – Užgavėnių šventę pradėję „Blūdnasčiu“ Centro turguje, vėliau keliavo per įstaigas, o vakare įsikūrė prie Tauragės kultūros centro – kepė blynus, šoko, degino Morę.
Nuotrauka
deives
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Vasario 3-iąją Tauragės pilies kiemelyje startavo vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-02-12
„Surišti... Lietuvos lietumi ir Taurage“ – taip pavadintas renginys šeštadienį sukvietė tauragiškius į Kultūros rūmus. Tai buvo tarsi giminės susitikimas – tokia šilta atmosfera tvyrojo salėje, o dvi su puse valandos pralėkė tarsi akimirka.
Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.