Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Minčių apie grupę gimė klausantis roko
Pasak gitaristės Lukos, viskas prasidėjo nuo to, kad ji pradėjo klausytis „kitokios“ muzikos – roko ir vieną vakarą nusprendė nusipirkti gitarą. Supratusi, kad vienai groti neįdomu, ji nusprendė suburti grupelę mėgstančią roko muziką.
Jaunuoliai susipažino ir susidraugavo per pažįstamus. Štai pavyzdžiui, solistą Mantą į grupę pakvietė bosine gitara grojantis Kristupas, kurį į grupę pakvietė Luka. Ji grupės narių ieškojo socialiniuose tinkluose, domėjosi pažįstamų pasiūlytais žmonėmis ar tiesiog iš nuogirdų. Ji juokiasi, kad vienam vaikinui pasiūlė prisijungti prie grupės vien pamačiusi jo socialinių tinklų nuotrauką su instrumentu.
Groti, repetuoti iš pradžių grupės nariai rinkosi Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, vėliau juos priėmė Tauragės kultūros centras.
– Direktorius mus šiltai priėmė, pradėjome groti ir tada mus pradėjo po truputį kviesti į šventes. Šventė po šventės, ir vis daugiau žmonių apie mus sužinodavo, – džiaugėsi Luka.
Kai kurie mokėsi muzikos savarankiškai
Luka, Kristupas ir Matas Jonas – savamoksliai muzikantai, o solistas Mantas nuo pradinių klasių Jovarų pagrindinėje lankė chorą ir studijos „Lota ir Do“ dainavimo pamokas. Devintoje klasėje, perėjęs į Žalgirių gimnaziją, jis papildomai lankė pamokas pas muzikos mokytoją. Būgnininkas turėjo mokytoją, išmokiusį jį pagrindų.
Luka grodavo tik namuose, kol dar nebuvo įkūrusi grupės. Matas Jonas grojo ir dabar orkestre groja gitara, o būgnininkas Mantas orkestre grodavo perkusija.
Autorinių dainų dar reikės palaukti
M. Aldukevičius pasakojo, kad pastaruoju metu „Moxie“ groja kiek maišytais muzikos stiliais. Šiuo metu įvardija net tris – indie, roką ir metalą.
Savo kūrybos dainų grupė dar neturi.
– Bandome po truputį kurti. Visas kūrybinis procesas labai įdomus – vieną kartą susėdame kurti dainą, o kitą kartą susitikę jau būnam pamiršę, kad kažką kūrėme, – šypsosi Luka.
Lukai pritarė ir Mantas – nors savo kūrybos dainų jis dar neturi, jis mano, kad jau būtų visai neprošal. Iš bėdos, teigia, pagrotų kažką – vadinamieji dainos rėmai jau yra, bet dar reikia ją tobulinti. Kol kas jie tik perdainuoja kitų grupių dainas.
– Manyčiau, mūsų pagrindinė daina atliekama grupės „Metallica“ „For whom the bell tolls“, dar grojame „Pixies“ „Where is my mind?“. Jaunimas labai mėgsta „Hiperbolės“ dainą „Sugrįžk“, bet mes grojame ne originalią versiją.
Prieš išsirinkdami, kokias dainas atlikti, jie grupėje visi kartu įvertina, ar daina patinka jiems visiems. Vėliau pereinama prie vertinimo, ar jie tikrai galės ją pagroti ir ar solistui pavyks ją puikiai išdainuoti.
Paklausti, ar turi savo dievaičių, į kuriuos lygiuotųsi, jaunuoliai įvardijo tokias roko grupes, kaip „Metallica“, „Pantera“.

Koncertų po truputį daugėja
Pirmasis grupės „Moxie“ koncertas buvo „Versmės“ gimnazijoje. Juo grupė nelabai didžiuojasi, visgi tai buvo pirmasis jų koncertas ir be kuriozų išsisukti nepavyko – keleto grupės narių instrumentai tiesiog neveikė. Laimė, ne visiems klausytojams pavyko tai pastebėti.
Antrasis koncertas buvo surengtas Tauragės kultūros rūmų diskotekų salėje.
– Didžiausias mūsų pasiekimas – kad grojame ir kituose miestuose, – džiaugėsi Matas Jonas.
Grupė grojo Telšiuose, Šilalėje, Skaudvilėje, Kelmėje, Vilniuje.
Grupės nariai džiaugiasi turėję galimybę įkurti grupę būtent Tauragėje – čia, kaip sako Matas Jonas, puiki vieta augti jiems kaip grupei. Juolab, jie savo gimtajame krašte neturi didelės konkurencijos – kol kas Tauragėje yra tik dvi roko grupės.
„Moxie“ grupės nariai ketina surengti vasaros uždarymo koncertą rugpjūčio 30-ąją Tauragės kultūros rūmų diskotekų salėje.
Įsimintiniausias koncertas
Visi koncertai grupės nariams yra labai įsimintini.
– Labai smagu buvo, kai vykome koncertuoti į Telšius. Nes kai važiuoji kažkur groti ir dar groja kitų tavo amžiaus grupių, būna daug smagiau, nes ir po to dar yra ką veikti ir su kuo pabendrauti, o ne tik pakoncertuoti ir važiuoti namo, – pasakojo L. Bagdonaitė.
M. Aldukevičius pripažįsta, kad koncertuoti kituose miestuose, kai tu nieko nepažįsti ir tavęs niekas nepažįsta, smagu, nes tuomet galima jaustis kur kas laisviau.
– Visada, jei kartu koncertuoja ir kitų mūsų amžiaus grupių, būna dar smagiau, – teigė grupės solistas Mantas.
Vaikinas pasakojo labai mėgstąs susipažinti su kitų grupių nariais, pasikalbėti apie aktualijas, apie muziką, išgirsti, kaip jie groja.
Nors prieš kiekvieną koncertą ir kyla jaudulys, jaunuoliai teigė, kad vos pradėjus groti ir dainuoti jis nuslūgsta ir tada pavyksta atsipalaiduoti ir pasirodyti kaip įmanoma geriausiai.

Išsiskirti nenori
Grupės „Moxie“ nariai bendrauja ne vien repeticijose – jie dažnai susitinka, kartu leidžia laiką, susirašinėja žinutėmis. Juokiasi, kad jie daugiau nei bendradarbiai.
Nors šiemet mokyklą baigęs Matas Jonas ketina išvykti studijuoti mediciną, jis tikina, kad grupė neišsiskirstys.
Kol kas jaunuoliai apie studijas drąsiai nekalba, tačiau yra svarstančių baigus dvylika klasių studijuoti muziką. O jie kurie neketina imtis muzikos studijų, teigia – nepavyktų įstoti ten, kur nori, tada galbūt gyvenime pravers ir muzika.
Pavadinimas – iš filmo
Luka pasakojo žiūrėjusi filmą „Moxie“. Pavadinimas jai patiko. Pasiūlė buvusiai solistei ir merginos pasvarstė, kad galėtų taip pavadinti ir grupę. Peržiūrėjusios filmą dar kartą, merginos apsisprendė ir galutinai paliko šį pavadinimą. Kiti grupės nariai joms pritarė, nors pripažįsta – jiems patiems pavadinimas atrodo kiek keistas, o renginių vedėjai, pristatydami grupę, dažnai jos pavadinimo net neištaria taisyklingai.
