Į Australiją išvykęs tauragiškis pasirinko kineziterapeuto kelią
Įkelta:
2021-10-11
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Akimirkos Australijoje

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Akimirkos Pietų Korėjoje, į kurią ateityje Benas planuoja persikelti gyventi

Melburne (Australija) gyvenantis 26-erių tauragiškis Benas Norvilas sako, kad svetur jį išviliojo galimybė studijuoti, tačiau nors šiuo metu ir gyvena labiausiai nuo Lietuvos nutolusiame žemyne, jis nepamiršta gimtųjų namų ir seka čia vykstančius pokyčius. Australijoje įgijęs kineziterapeuto išsilavinimą tauragiškis yra projekto „Globali Tauragė“ ambasadorius. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad užsienyje gyvenančių Tauragės ambasadorių tikslas – garsinti šio miesto vardą visame pasaulyje. 

– Papasakokite, kaip nusprendėte išvykti?

– Į svečią šalį nusprendžiau išvykti dar 2016 m., tuomet baigiau studijas Lietuvoje. Norėjau išbandyti save, įgyti patirties. Pirminis planas – išvykti studijuoti dviem metams ir šiek tiek pakeliauti po Australiją. Planavau vykti kartu su pusbroliu, bet išvykau vienas ir šiek tiek anksčiau. Taigi, iškeliavau 2017 metų balandį. Studijavau kineziterapiją, studijos truko porą metų.

– Kodėl būtent Australijoje?

– Australiją pasirinkau, nes atitikau studijų keliamus reikalavimus. Ši šalis ir daugiakultūrinė įvairovė pasirodė man nesvetima – anksčiau teko dalyvauti ERASMUS mainų programoje, pagal kurią pusę metų studijavau Turkijoje, kurioje supratau, kokie įvairūs skirtingose valstybėse gali būti žmonės. Sudėjęs visus taškus ant „i“ buvau pasirengęs tolimesniems nuotykiams ir pasaulio pažinimui. Nusprendžiau, kad tai kaip tik man. Supratau, kad tai bus gera patirtis, bus galima anglų kalbą išmokti, pamatyti šalį, susirasti draugų. 

– Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas Australijoje? Kaip prisitaikėte prie naujo gyvenimo? Juk persikeliant į kitą šalį žmones neretai apima nežinomybė… 

– Australijoje labai daug laiko praleidau vienumoje, tai, manau, padėjo suprasti save ir ko aš noriu. Iš pradžių gyvenimas nebuvo lengvas, reikėjo prie visko prisitaikyti, adaptuotis, bet laikui einant viskas tapo lengviau. Per 4 metus pakeičiau net 8 darbus, galiausiai baigęs studijas susiradau darbą pagal specialybę. Tad perėjau nemažai, bet nepalūžau ir šiuo metu esu laimingas, nors buvo visko. 

– Esate kineziterapeutas. Kodėl pasirinkote šią sritį? 

– Aš visada norėjau padėti žmonėms, bet nežinojau kaip. O kineziterapija tapo gera proga dirbti ten, kur išties noriu. Padėti yra mano pašaukimas. Ši specialybė man puikiai tinka, kadangi darbo atmosfera visada yra raminanti, nėra streso, nėra daug sėdimo darbo, atvyksta labai įvairių žmonių. Taip galiu ir anglų kalbos žinias gerinti. Kaip sakant, „win win“ situacija, kurioje gerai ir man, ir pacientams.

– Žaidėte krepšinį. Ar šiuo metu užsiimate sportu, kaip tą darėte Tauragėje? 

– Tauragėje aš neturėjau darbo ir mano gyvenimo išlaidas apmokėjo tėveliai. Sportas man buvo numeris vienas, labai daug valandų praleisdavau sportuodamas, nors aukštų rezultatų ir nepasiekiau. Vadinasi, kažką dariau ne taip, o gal tiesiog aplinkybės nesusiklostė ir galimai pasirinkau ne tą sporto šaką. Australijoje tiesiog nebeturėjau tiek laiko sportuoti. Nors krepšinį vis dar žaidžiau bent 3 kartus per savaitę, bet tai buvo labiau pomėgis ir gerai praleistas laikas. Ateityje, manau, sportas iš mano gyvenimo labai nepasitrauks, vis tiek norėčiau dirbti profesionaliose krepšinio, futbolo, regbio ar kitose komandose.

– Kokia vieta Australijoje jums patinka labiausiai?  

– Nors ir gyvenu čia jau ketverius metus, ganėtinai mažai esu pamatęs Australijos. Dar labai daug vietų, kuriose nesu buvęs. Tiesa, labiausiai patiko važiuoti pakrante nuo Melburno Sidnėjaus link. Vietos Australijoje visos yra gražios, bet man dažniausiai grožis yra tada, kai juo galima pasidalinti su artimaisiais. 

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Ar Australijoje yra lietuvių bendruomenė? Ar dalyvaujate jos veikloje? 

– Visoje Australijoje yra daug lietuvių bendruomenių, kiek žinau, tikrai yra Melburne, Brisbane, Adelaidėje, Sidnėjuje. Jų veiklos dažniausiai susijusios su didelių švenčių paminėjimais ir vietinių žmonių susibūrimais, puoselėjant lietuvių kalbą, papročius, kultūrą. Didžioji dalis bendruomenės narių yra vyresnio amžiaus žmones, bet ateina ir šeimų su vaikais, anūkais bei proanūkiais. Lietuvių bendruomenės siekia išlaikyti lietuvybės tradicijas ir papročius, kartą per metus dalyvaujame sporto šventėje. Rengiama lietuvių skautų stovykla. Tad veiklos gana nemažai, turime ir lietuvį kunigą, kilusį iš Šilalės rajono. Tad tikrai bendruomenės veikla labai aktyvi, žmones labai draugiški ir laimingi. 

– O kaip Australijoje dorojamasi su COVID-19 pandemija? Ar suvaržymai panašūs į įvestus Lietuvoje? 

– Kiek žinau, bent Melburnas, kuriame gyvenu, yra daugiausiai dienų karantine praleidęs miestas. Tai, mano nuomone, situacija yra gana perdėta, labai daug suvaržymų, labai didelė žmonių baimė. Manau, pats virusas nepadarė tiek žalos, nesusirgo daug žmonių, bet viruso šalutinis poveikis pasijuto: žmonės dėl nuolatinio karantino prarado darbus, atsirado didelė baimė išeiti į lauką, labai daug žmonių susidūrė su psichologinėmis problemomis, tad, manau, ilgalaikis karantinas padarė daug daugiau žalos nei virusas. 

– Ar planuojate grįžti gyventi į Lietuvą? Į Tauragę? 

– Šiuo metu neplanuoju grįžti gyventi į Lietuvą. Bet norėčiau grįžti atostogoms. Turiu planų važiuoti gyventi į Pietų Korėją.

– Kada lankėtės Lietuvoje?

– Paskutinį kartą buvau grįžęs prieš trejus metus į Dainų ir šokių šventę. Teko garbė atstovauti Melburno tautinių šokių grupei „Gintaras“. Tai buvo vienintelis kartas, kai buvau grįžęs. Ateityje, jei atsivers sienos, norėčiau vasaras praleisti Lietuvoje. 

– Ar sekate pokyčius Tauragėje? Kokių vietų čia pasiilgstate? 

– Esu gana prisirišęs prie Tauragės. Tėveliai, daugelis draugų ir pažįstamų vis dar gyvena Tauragėje. Teko matyti pokyčius, manau, su nauju meru priešakyje Tauragė eina tinkamu infrastruktūros keliu. Labai smagu matyti sparčiai į gerąją pusę besikeičiančią Tauragę. Visa Tauragė yra labai jaukus miestas ir mano mėgstamos vietos yra greičiausiai tos pačios kaip ir visų vietinių. Nenorėčiau išskirti vienos vietos, bet Jūros pakrantė man vis dar kelia geriausius prisiminimus. Ten praleidau labai daug laiko, mano geriausi prisiminimai yra likę ten.

– Esate „Globalios Tauragės“ ambasadorius. Kaip tapote šios iniciatyvos dalimi? 

– Šios idėjos nariu tapau 2018 metais, kai tuomet dar būsimas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas iškėlė idėją išvažiavusius svetur tauragiškius suvienyti bendram tikslui – garsinti Tauragės kraštą ir suteikti inovatyvių idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti Tauragėje. Pasikalbėjau su Dovydu, aptarėme, kuo galėčiau būti naudingas. Nusprendėme, kad potencialiai galima būtų paimti idėjų iš Australijos ir įdiegti Tauragėje.

– Ko palinkėtumėte tauragiškiams?

– Tauragiškiams norėčiau palinkėti viso ko geriausio. Be to, jeigu ką nors domina Australija  ar planuojate ateityje atvažiuoti, prašau, susisiekite su manim, padėsiu, kuo galėsiu. 

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
moxie
Įkelta:
2022-08-13
Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2022-08-11
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.