Taurų parke atsivėrė vartai į tradicijas
Įkelta:
2021-06-25
Nuotrauka
a
Aprašymas

Šventės akimirkos. Inesos Vaigauskienės ir Bronislovo Ambrozo nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Šventės akimirkos. Inesos Vaigauskienės ir Bronislovo Ambrozo nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Artėjant Joninėms Tauragės kultūros centras kvietė tauragiškius ir miesto svečius į nuotaikingą šventę Taurų nuotykių parke. Dalyvaudami amatų demonstravime, prisimindami tradicijas, su muzika, šokiais, dainomis ir gera nuotaika visi linksminosi amatų ir muzikos šventėje.

Amatų keliais – su smagia nuotaika

Penktadienį, birželio 18-ąją, Taurų nuotykių parke kviesta keliauti mūsų protėvių nutiestais Amatų keliais ir pajusti iki šiol gyvą lietuvių darbštumą. Ten pristatyti įvairiausi amatai – audimas, puodų žiedimas, juvelyrika, pynimas, medžio drožinėjimas, siuvimas, kalvystė, bitininkystė. Ilgametes tradicijas išsaugoję Tauragės krašto amatininkai šventėje dosniai su visais dalinosi savo žiniomis ir demonstravo kūrybos procesą.
Amatų pievelėje skambėjo muzika, plazdėjo šokėjų apdarai, kaukšėjo amatininkų įrankiai. Šventėje dalyvavo visos kartos – nuo mažutėlio šokėjėlio iki žilagalvio amatininko. Keliauta tradicijų keliais per Muzikos ir Amatų tiltus.
Smagia nuotaika, puikiais darbais, tauragiškių aktyvumu ir kūrybiškumu pasidžiaugė bei susirinkusius pasveikino Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis. Šventės dalyviams įteiktos padėkos, palinkėta sėkmės kūrybiniame darbe.
Sakoma: „Amatą mokėdamas – duonos nemaldausi“. Tad lai vingiuoja amatų keliai per Lietuvą ir Tauragę. Amatai – iš rankų į rankas, iš kiemo į kiemą, iš kartos į kartą. Nuo rugio lauke – iki stalo, nuo medžio pamiškėj – iki raukšlėm išraižyto Rūpintojėlio.

Nuotrauka
a

Netilo muzika ir dainos

Muzika, šokiai, dainos netilo ir šventės metu. Visus linksmino Tauragės meno mokyklos ugdytiniai, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“, „Šaltinio“ progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių kolektyvas, Tauragės kultūros centro folkloro ansamblis „Radasta“, moterų šokių grupė „Vėtrubė“, bandonininkų duetas Nijolė ir Arūnas Rakevičiai, muzikantas Vladas Žičkus, solistai Jonas Nilius Ansunas bei Viktorija Paliokaitė, muzikos ansamblis „Padkava“, folkloro grupė „Žalvarinis“.

Šventės metu pristatyti amatai

Projekto „Vytinių juostų kelias per Lietuvą“ iniciatorei Virginai Bartušienei įteikta padėka. Ji kartu su Rita Krompalciene, Ginta Bartkiene, Jolanta Geštautiene, Jolita Jačienė nuaudė 150 m trispalvę juostą, skirtą Lietuvos šimtmečiui. Šioms auksarankėms audėjoms dėkota už dalyvavimą šventėje – jos demonstravo juostų audimo techniką. Audimas – vienas labiausiai ištobulintų amatų. Tai audinio gaminimas iš siūlų audimo staklėmis. Austinės, pintinės ir vytinės juostos – vienas seniausių lietuvių audinių. Mažos mergaitės piemenaudamos ausdavo juosteles, paaugusios – ilgus rietimus drobių, rankšluosčius, užvalkalus, lovatieses.

Tauragės dailiųjų amatų asociacijos pirmininkė Jolanta Geštautienė – ne tik puiki audėja. Jolantą galima vadinti ir karoliukų fėja. Savo juvelyrikos darbams ji dažniausiai naudoja smulkiuosius karoliukius ir iš jų kuria stebuklus. Amatų šventėje Jolanta demonstravo makrame pynimo techniką. Tai mazgų rišimas, kartu naudojant ir pynimą. 

Puodininkystė – vienas seniausių amatų, turintis tvirtas ir senas šaknis. Proceso metu iš molio formuojami įvairūs dirbiniai žiedimo ratu bei lipdomi rankomis. Puodininkystė labiausiai plėtota Žemaitijoje, tose vietovėse, kur buvo molio. Šiandien puodininkystės amatą pristatė puodžius buvęs tauragiškis Mindaugas Turolevičius,  užsiimantis ir amato demonstravimu, mokymu, dalyvaujantis netgi Austrijoje vykstančiuose viduramžių laikų festivaliuose. 

Kruopštiems, kantriems ir kūrybingiems – išskirtinis amatas – juvelyrika. Juvelyriniai dirbiniai – neatsiejama aprangos dalis, o noras puoštis – senas kaip pasaulis. Seniausi papuošalai iš žalvario ir gintaro. Norint tapti juvelyru, reikia kruopštumo, darbštumo ir atkaklumo – toks yra juvelyras Zenonas Radvilas. Jis – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Klaipėdos zonos Tauragės skyriaus pirmininkas, liaudies meno konkurso „Aukso vainikas“ daugkartinis laureatas. 

Nuotrauka
a

Nuostabius papuošalus iš metalo demonstravo ir juvelyrė Janina Tamašauskienė.
Savo darbus, sukurtus naudojant apie 40 įvairiausių technikų ir reikalaujančius ypatingo kruopštumo, pristatė Audra Paulauskienė, surengusi jau ne vieną parodą ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. 

Nuo senų laikų gyvavo tradicija, kad muzikantai savo liaudies instrumentus pasigamindavo patys. Tai ypatingas amatas, reikalaujantis muzikinio išmanymo ir begalinio kruopštumo. Šiandien mažai beliko amatų meistrų, kurie gamina ar rekonstruoja muzikos instrumentus. Vienas jų – Raimondas Stonys, gaminantis pačius seniausius muzikos instrumentus – švilpukus iš medžio ir molio.

Dar vienas amatų šventės dalyvis – dailininkas Edvardas Gasinskas. Šventės metu buvo galima stebėti, kaip gimsta Edvardo tapomas paveikslas.

Kiekviename kaime būdavo savas meistras, pindavęs krepšius kasdienei buičiai. Buvo pinamos sėtuvės – indas grūdams sėti, doklai – apvali didelė pintinė gyvulių pašarui nešti, bamblės – iš šiaudų pintas kubilas miltams apyniams laikyti. Pindavo lopšius, vyges, specialias dėžes paršiukams į turgų vežti, krabes, gorčius grūdams seikėti. Pintomis tvoromis būdavo aptveriamos sodybos, daržai, ganyklos. Vėliau atsirado pinti baldai – pirmiausia dvaruose, klebonijose. Pynimo amatas klesti iki šiol. Šventė pynėjų netrūko – čia buvo ir Jedia Lekutienė, Vytautas Radvila, Judita Kanitauskienė, Jana Urbonienė, Raimonda Sebeckienė, puoselėjantys šį amatą.
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vadovė Jurgita Brazauskienė amatų pievelėje demonstravo šiaudinių sodų rišimo procesą. Šiaudiniais sodais nuo senovės populiaru puošti namų erdves. O pats Sodų rišimo procesas – lyg malda. 

Nuotrauka
a

Gilias tradicijas, perduodamas iš kartos į kartą, turi medžio drožinėjimas. Nuo medinių šventųjų skulptūrų iki medinių šaukštų, samčių, geldų. Nėra daikto, kurio nebūtų pamėginęs iš medžio išdrožti pagramantiškis liaudies meistras – drožėjas Nerijus Alšauskas. Šalia visų šiame parke esančių Nerijaus skulptūrų tądien atsirado dar viena didelė jo skulptūra.

Tikriausiai niekas nežino, nuo kada skaičiuojamas siuvimo amato atsiradimas, bet manoma, kad siuvimo ištakos siekia daugiau nei 20 tūkstančių metų. Iš pradžių vietoj siūlų buvo naudojamos gyvūnų sausgyslės ir kaulinės adatos. Lietuvoje siuvėjus vadino kriaučiais. Žmonės kriaučių prašydavo vilnonius rūbus siūti per delčią – kad kandys neėstų, o vestuvinius – saulėtu metu, kad gyvenimas būtų šviesus. Kiek paprastos išminties sudėta į kiekvieną amatą! Dabar siuvimas – mada tapęs amatas. Pasikeitė ir pati siuvimo sąvoka – nuo kriaučiaus iki dizainerio. Šventėje siuvimo amatą demonstravo jaunosios kartos atstovė Erika Ravickaitė-Urbutienė. 

Nuotrauka
a

Amatų pievelėje dūzgė bitutės – buvo pristatoma bitininkystė, irgi priskiriama prie senųjų lietuvių amatų. Drevinė bitininkystė buvo laikoma seniausiu verslu Lietuvoje. XIX a. netgi buvo įvestas mokestis miškuose už medį su dreve, kad ne kiekvienas galėtų kopinėti medų, nes bitutės buvo saugomos, o medus labai vertinamas iki šiol. Dabar bitininkystė susipynė su senosiomis tradicijomis ir šiuolaikiškumu. Žmogaus ir bičių ryšys kupinas dvasingumo ir šventumo. Tai puikiai žino Tadas ir Indrė Zakarauskai – jų šeima šventėje pristatė bitininkystės amatą. Tadui bičių dūzgimas – kaip muzika. Jam bitelės padeda kurti nuostabius muzikos skambesius.

Jei moterys puošia namus audiniais ir mezginiais, tai vyrai – kalvystės stebuklais. Lietuvos kalvystės istorija skaičiuojama nuo Žalvario amžiaus – tarp akmens ir geležies amžių. Anksčiau šis amatas buvo būtinybė, nes be kalvio sunku buvo įsivaizduoti kasdienį gyvenimą – kas, jei ne jie,  pagamindavo medžioklės įrankius, peilius, kirvius, ginklus. Vėliau vienas pagrindinių senųjų kalvių darbų būdavo arklių kaustymas pasagomis. Dabar kalviai – menininkai, kuriantys išskirtinius vienetinius gaminius ir puoselėjantys senąsias tradicijas. Šventėje dalyvavo ir kalvystės amatą demonstravo jaunasis kalvis Rokas Jakas iš Šilalės, kalvystės amatą perėmęs iš senelio. Rokas labiausiai mėgsta peiliakalystę ir interjero detales. 

Parengta pagal Tauragės kultūros centro informaciją

Nuotrauka
spaudos

 

 

Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.