Renginių organizatorės Agnė ir Evelina: „Matome, kad tauragiškių apetitas kokybiškoms pramogoms auga“
Įkelta:
2023-09-30
Nuotrauka
evo
Nuotraukos autorius:
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Evelina ir Agnė jau senai svajojo pradėti savo veiklą

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.

 

Svajojo seniai 

Tauragiškės Agnė ir Evelina yra idėjų nestokojančios moterys. Nors abi augina vaikučius, laiko suranda ir mylimai veiklai, kurią nori ir monetizuoti. Sekmadienį merginos suorganizavo nemokamą pirmąjį renginį Tauragės moterims – „Tos vietinės“.

– Tiek Agnė, tiek aš esame ganėtinai „šviežios“ mamos, visai nesenai grįžusios iš didmiesčių su savo antrosiomis pusėmis kurti gyvenimą čia, Tauragėje. Mudviejų vakarai ir laisvos minutės yra skirtos „EVO renginių“ veiklos vystymui, – kalbėjo Evelina, pridūrusi, kad dienomis, kol būna atskirai, moterys dirba įprastus darbus – Agnė prekybos įmonėje yra atsakinga už internetinę prekybą ir marketingą, o Evelina darbuojasi finansų ir apskaitos srityje.

Pasak Agnės, pasislėpusių svajonių apie tiek privačių, tiek viešų pramogų Tauragėje kūrimą kiekviena atskirai turėjo jau senai. 

– Netikėtai išsivysčius pokalbiui apie norą nuveikti daugiau, supratome, kad mūsų idėjos ir požiūris šia tema puikiai sutampa. Tad vieną vasaros vakarą sutarėme imti ir savo svajones įgyvendinti kartu, – prisiminė Agnė. 

Moterys susipažino dar prieš aštuonerius metus. 

– Agnės ir mano vyrai buvo bendraklasiai nuo pirmos klasės. Bėgant metams, studijuojant skirtinguose miestuose ryšiai buvo susilpnėję iki kol sugrįžome į Tauragę. Atgaivinti bendravimą paskatino daug dalykų – mūsų antrųjų pusių bendri pomėgiai, bendri pažįstami ir pats gražiausias sutapimas – mūsų mažylių gimimo dienos skiriasi vos savaite. Tad draugystę turbūt labiausiai stiprina bendrystė motinystėje, – pažintimi ir gražia tolimesne draugyste džiaugėsi E. Preimonienė.

– Mūsų galvos perpildytos idėjų ir kaskart susitikus, net nereikia stengtis, jog įsivažiuotų pokalbis ir pradėtume planuoti kokią nors veiklą. Taip nutiko ir tą minėtą kartą, kai nusprendėme dirbti kartu – tą patį vakarą prasidėjo ir intensyvus darbas prie mūsų pirmojo renginio „Tos vietinės“, – kalbėjo A. Šeputienė.

Sulaukė palaikymo

Pasak merginų, pavadinimas „EVO“ slepia daug reikšmių, tačiau pagrindinės – progresas, evoliucija bei asociacija su angliškais žodžiais – event organisation (liet. renginių organizavimas). Jos pastebėjo, kad tauragiškiai mėgsta dalyvauti renginiuose, aktyviau leisti laiką.

– Kol tyliai svajojome, tyliai stebėjome ir pramogų rinką. Matome, jog tauragiškių apetitas kokybiškoms pramogoms auga. Turime puikių kolegų, kurie dirba šioje srityje ir yra įrangos, maitinimo, renginių vedimo, dekoro ar kitų veiklų profesionalai. O specifiškai privačių bei viešų renginių organizavimu ir koordinavimu Tauragėje užsiimančios esame pirmos, – pasakojo Agnė.

Pradėti savo veiklą tauragiškes labiausiai skatino artimieji, o taškus ant i sudėlioti padėjo Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovė Indrė Gendroliūtė-Gerulienė.

– Turbūt visų naujų avantiūrų pagrindas yra žmogų supantys artimieji – šeimos, draugų palaikymas. Be jų supratingumo, palaikymo ir pagalbos mūsų pradžia tikrai būtų buvusi daug sudėtingesnė, o gal net neįmanoma, tuo labiau auginant dar visai mažyčius vaikus. Na, o pasiryžus veikti, didelę paskatą mums davė Tauragės „Spiečius“. Jau pirmo pokalbio metu Indrė padėjo išryškinti mūsų veiklos viziją ir kelio pradžią. Čia sutikta bendruomenė pilna aktyvių žmonių su nuostabiomis idėjomis ir patirtimis. Neįsivaizduojame geresnės terpės mums augti, – palaikymu ir pagalba džiaugėsi Evelina.

Pirmasis renginys 

Pirmasis Agnės ir Evelinos organizuotas renginys buvo skirtas būtent moterims.

– Turbūt viena iš priežasčių, dėl ko pirmiausia griebėmės renginio moterims projekto – buvo tai, kad ir pačios svajojome apie kuo stipresnę Tauragės moterų bendruomenę. Pastaruoju metu matome daug ženklų, jog tauragiškės ieško savos erdvės kurti, dalintis patirtimis ir tuo, ką reiškia būti moterimi, – mintimis dalijosi Agnė.

Pasak jos, tai puikiai patvirtino ir renginio populiarumas – pirmos 50 vietų buvo užimtos jau po 12 valandų. 

– Siekėme sukurti dalyvėms jaukų, šilumos ir bendrystės pilną vakarą moteriškoje kompanijoje. Tikimės, kad mums tai pavyko. Šiuo renginiu mūsų veikla nesustoja – jau pradedame ruošti antrąjį moterišką renginį, o netrukus mūsų komanda pakvies ne tik moteris, bet visus tauragiškius į pramogą draugų ar kolegų kompanijoms – strateginį vaidybinį žaidimą „Mafija“, – apie jau pradėtus organizacinius darbus atviravo A. Šeputienė.

Pašnekoės neslėpė, kad pradėti savo veiklą nėra labai lengva, tačiau svajonė visgi nugalėjo:

– Akivaizdu, kad veiklos sau kūrimas visuomet kainuoja daugiau laiko ir jėgų nei samdomas darbas. O jaunam žmogui dažnai didžiausios kliūtys būna finansavimas bei patirties ir ryšių stoka. Matyt, mūsų noras būti atsakingoms pačioms už save nugalėjo baimes sutikti šias kliūtis ir nėrėme stačia galva į darbus. 

Jos džiaugėsi, kad Tauragėje pilna sėkmingų, tiek jaunų, tiek vyresnių žmonių kurtų verslų. 

– Vadovaujamės sutiktų, visą širdį į savo amatą atiduodančių žmonių pavyzdžiais ir jų paskatinimas neleidžia mums sustoti, – tikino Evelina.

 

Nuotrauka
batutai
Įkelta:
2024-05-20
Ko gero nei viena miesto šventė neapsieina be pripučiamų batutų miesto centre. Daugiau ar mažiau jų atsirasdavo kasmet. Tiesa, savaitei kitai jie kartais „išdygdavo“ tai kokios mokyklos stadione, tai Pilies aikštėje, tai parke. Tačiau prieš kokius porą trejetą metų tie, kas turi mažus vaikus, pastebėjo, kad pasiūla pasikeitė – staiga atsirado ne pavieniai atrakcionai, o masyvūs pripučiami atrakcionai, kuriuose gali linksmintis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Taip taip, nesuklydote - ir suaugusieji. Ir priklauso šitas didžiausias Rytų Europoje įrenginys – tauragiškiams. O, jei tiksliau, šalia Tauragės prisiglaudusiam ir apjungiančiam keletą pramoginių veiklų prekės ženklui „Išsitaškom“.
Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.