Visuomenės sveikatos biuras skatina rūpintis savo sveikata
Įkelta:
2023-05-04
Nuotrauka
biuras
Nuotraukos autorius:
VSB nuotrauka

Sakoma, kad laimė – kaip sveikata: jeigu jos nepastebi, vadinasi, ji yra. Paskutinįjį balandžio savaitgalį net 33 tauragiškiai praleido Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje antrojoje sveikatinimo stovykloje. Tikslas – stiprinti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatą, suteikti žinių ir formuoti sveikatai palankius įgūdžius, keisti elgseną ir ugdyti asmeninę atsakomybę už savo sveikatą. Džiaugiamės, kad vos tik paskelbus registraciją mūsų antrąjį kartą rengiama suaugusiųjų stovykla sulaukė didžiulio susidomėjimo. Aktyvus tauragiškių noras bent trumpam atitrūkti nuo rutinos, darbų bei skirti kokybiško laiko sau tikrai žavi.

Vos tik atvykę balandžio 29–osios rytą stovyklos dalyviai žengė žingsnį sveikatai palankesnio gyvenimo būdo link. Visuomenės sveikatos specialistai atliko dalyvių kūno sudėties analizę, kraujospūdžio, pulso matavimus ir juos aptarė su dalyviais. Šie objektyvūs rodikliai turi galią atskleisti realią situaciją bei padidinti žmogaus motyvaciją keisti savo gyvenseną.

Stovykla, kaip ir įprasta, prasidėjo nuo nuotaikingo susipažinimo. Po jo stovyklautojai kartu su sveikos gyvensenos ugdymo specialistu Artiomu Šabajevu leidosi į motyvacinę diskusiją apie širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksnius ir jų profilaktiką, mokėsi suprasti sveikatos rodiklius ir didino motyvaciją keisti sveikam gyvenimui nepalankius įpročius. Lektorius pateikė naudingą vaizdinę informaciją apie užslėpto cukraus vartojimą, pakeitusią stovyklos dalyvių būsimus maisto produktų pasirinkimus parduotuvėse.

Visi teoriškai žino, kad reikia gyventi sveikai, maitintis sveikai, bet ne visada žino, kaip tai įgyvendinti praktiškai. Tad stovyklautojai drauge su biomedicinos mokslų daktare Gintare Šabajeviene gamino sveikatai palankius užkandžius, gamybos proceso metu analizavo sveikatai palankaus maisto gamybos principus bei dalyvavo alyvuogių aliejaus degustacijoje.

Ar iškart pavyks pakeisti savo gyvenimo rutiną? Tikriausiai ne. Žinias ir motyvaciją labiau rūpintis savo sveikata ir atidžiau atsižvelgti į tai, ką ir kaip patiekiame ant savo pusryčių, pietų ar vakarienės stalo, ar kokius užkandžius pasirenkame tarp šių valgymų, dalyviams dovanojo visuomenės sveikatos specialistė, dietistė Ieva Drochnerytė.

O kaipgi judėti sveikesnio gyvenimo link be fizinio aktyvumo? Niekaip – tai tiesiog būtina! Tad stovyklautojai mankštinosi gryname ore, įveiklindami visus kūno raumenis. Dėl neblėstančių šypsenų kone labiausiai dirbo veido raumenys. Mankštą vedė visuomenės sveikatos specialistė Amanda Meirytė.

Tiesa paprasta – sveikas, laimingas ir pailsėjęs žmogus šalia mūsų yra tikra dovana. O kokių sąlygų reikia, kad neužvaldytų stresas, išliktų motyvacija, kaip mokėti priimti gyvenimą čia ir dabar, kuo svarbus žmogaus santykis su gamta, stovyklos dalyviams akcentavo psichologas Paulius Rakštikas paskaitoje „Gamtos terapija kaip būdas streso valdymui“. Pasak psichologo, vienas iš efektyviausių būdų norint paragauti tikrojo gyvenimo – teigiamo ryšio su gamta palaikymas, kuomet žmogus vadovaujasi penkiais pojūčiais – lytėjimu, ragavimu, uostymu, išgirdimu ir regėjimu to, kas aplink jį.

Kartojimas – visų mokslų motina, o kartojant sveikatos protmūšio pagalba puikios emocijos ir įgytų žinių užtvirtinimas garantuoti. Tuo pasirūpino visuomenės sveikatos specialistė Eglė Arlauskienė. Džiaugiamės dalyvių aktyvumu ir teisingų atsakymų gausa.

Kas dar mums padeda atsipalaiduoti? Būdų yra įvairių, vienas iš jų – Jurgitos Valančiauskienės vesta gongų ir Tibeto dubenų garsų terapija. Patogiai įsitaisę ant kilimėlių stovyklautojai stiprino psichikos sveikatą – ne vienam tokia patirtis buvo pirmoji. Dienos pabaigą vainikavo patirtas emocijas įprasminusio motyvacinio filmo peržiūra ir kaitri pirtis su maudynėmis gaiviame tvenkinyje.

Antrąją pavasarišką dieną pradėjome pozityviai nuteikusia ryto mankšta, gelsvų narcizų ir subtiliai ryto tylą savo balsais sklaidančių paukščių apsuptyje. Vėliau, po sveikatai palankių ir energijos suteikiančių pusryčių klausėme dalyvių, kaip dažnai jie skiria dėmesio akims. Atsakymas – deja, retai, tad visuomenės sveikatos specialistė Raminta Lešinskaitė pakvietė kartu atlikti akių mankštą ir palmingą, kad kiekvienas iš dalyvių į pasaulį pažvelgtų atviromis ir pailsėjusiomis akimis.

Tam, kad padidintume kasdieninio judėjimo svarbos supratimą, stovyklautojams teorinių žinių apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai suteikė kineziterapeutė Gintarė Jonikė. Specialistė akcentavo, kad kiekvieną dieną privalome treniruoti savo „kompiuterį“ – smegenis ir „variklį“ – širdį. Vėliau dalyviai dalinosi atsiliepimais, kad kineziterapeutė nustebino ne vienu sulaužytu mitu, tad išvykdama buvo tiesiog apgulta norinčiųjų pasitikslinti, paklausti, pasikonsultuoti.

Ar kada susimąstėte, ką žinote apie laukuose ir pievose augančius augalus? Ar jie gali būti naudingi sveikatos stiprinimui? Kaip juos atskirti? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakė vaistininkas–žolininkas, mokslų daktaras Marius Lasinskas paskaitoje „Vaistažolių nauda sveikatai“. Gaminome ir degustavome žaliosios druskos mišinius, su nuotaikingomis asociacijomis diskutavome apie įvairiausių augalų gydomąsias savybes. Vienas laimingasis gavo vaistininko˗žolininko dovaną – knygą.

Čia netrūko ir šiltais pokalbiais, skambiu juoku praturtintų bei emocinę sveikatą stiprinančių laisvo laiko minučių, lengvo fizinio aktyvumo, pasivaikščiojimo lauke pertraukėlių. Daugiausia susikaupimo ir susimąstymo apie save ir savo poreikius pareikalavo laiško sau rašymas. Sakoma „mylėk artimą kaip pats save“, tad mokėmės meilės, dėmesingumo, atjautos sau pačiam.

Kaip įprastai – kiekvieną sekmadienį – visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Genienė kviečia tauragiškius į šiaurietiško ėjimo žygius Šilinės girininkijoje, o balandžio 30–osios popietę šia galimybe (tik kitoje vietoje) pasinaudojo stovyklautojai. Taisyklingo šiaurietiškojo ėjimo technikos subtilybių kartu su instruktore Daiva Geniene saulės spinduliams glostant veidus mokėsi net 33 stovyklos dalyviai.

Mūsų antroji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla buvo užbaigta siautulingai emocingu motyvatorės Lidijos Laurinčiukienės užsiėmimu „Psichologinis imunitetas – puikus gydytojas“, kuris skambiu dalyvių juoku ir užkurtu motyvaciniu varikliu vainikavo šias dvi minčių apie save ir savo poreikius perkratymo dienas.

Atsisveikinome, pasidalinę emocijomis, išvadomis ir dėkingumu. Džiugu, jog sulaukėme ypatingai šilto jų grįžtamojo ryšio, daug motyvuojančių, nuoširdžių padėkos žodžių, atsiliepimų: „Norime dar ir dar!“, „Nuostabi stovykla! Ačiū už nuoširdumą, gerą emociją, už „super“ suorganizuotą renginį, už nuostabiai pateiktas žinias – visam VSB kolektyvui.“, „Ačiū už jūsų atsidavimą darbui, už perteiktas žinias. Tiek visko daug ir taip sustyguota! Iki kitų malonių kartų!“, „Tai buvo nepakartojama. Ačiū už galimybę dalyvauti. Ačiū visam kolektyvui, kurie rūpinosi mumis! Ir nuostabių žmonių būriui, su kuriais praleidau dvi nerealias dienas! Apkabinu visus!“ – visko ir neišvardinsi. Keleto dalyvių akyse suspindusios ir pabirusios dėkingumo ašaros tarsi atsikartojo ir kitų dalyvių akyse, o Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistams žmonės nuoširdžiai plojo atsistoję – buvo be galo gera ir tikra.

Visi drauge sukūrėme tikrą pavasarišką atgimimo stebuklą – dėkingumo, dėmesingumo sau ir aplinkiniams, draugystės ir bendrystės. Ačiū, kad buvote kartu ir taip žingeidžiai dalyvavote stovyklos veiklose. Tariame „iki kitų susitikimų“ ir laukiame kituose Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose renginiuose!

Parengė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Raminta Lešinskaitė

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
Pirkti maistą, avalynę, drabužius, dovanas ar buitinę techniką ne fizinėje, o elektroninėje parduotuvėje – įprastas dalykas dešimtims tūkstančių lietuvių. Jos leidžia sutaupyti daugybę laiko ir gerokai palengvina kasdienybę kiekvienam iš mūsų. Tačiau kuri elektroninė parduotuvė yra ta vienintelė, kuri sukelia daugiausiai simpatijų ir klientų lojalumo bei gali būti pavadinta Lietuvos mylimiausiąja? Tą jau greitu metu padės išsiaiškinti šiandien startuojantys Mylimiausios Lietuvos elektroninės parduotuvės rinkimai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-26
​​​​​​​Paskutinis vasaros savaitgalis – proga pasidžiaugti atostogų prisiminimais ir pasilepinti gardumynais. Šiltas, nuodėmingai skanus desertas padės nuvyti šalin mintis apie darbus ir mokslus. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray siūlo tris variantus, kuriems nereikės nei brangių ingredientų, nei specialių įgūdžių – pagaminti galės kiekvienas, nepriklausomai nuo sugebėjimų ar piniginės dydžio.
Nuotrauka
vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-18
Ateinančiomis dienomis karšti orai nesitrauks, o į vakarinius rajonus vėl sugrįš. Tai jau galima laikyti tikra karščio banga. Neatmestina, kad dar pasitaikys ir karščio rekordų, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Tatuiruočių meistrės Monika Norbutaitė ir Laura Jockė – geriausios draugės nuo gimnazijos laikų. Tai, kad po kelių metų užsienyje – viena gyveno Norvegijoje, kita – Airijoje, jų keliai susiėjo, abi laiko tikra sėkme. Neseniai merginos kartu atidarė tatuiruočių saloną „Tattoo Time“ – visai šalia redakcijos. Na, kaip galėjome jų nepakalbinti? Juo labiau, kad tatuituotės pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
​​​​​​​Braškės ir šokoladas, mocarela ir pomidoras, riešutinis sviestas ir džemas – kai kurie maisto deriniai jau yra virtę legendiniais. Dar prieš porą dešimtmečių tikriausiai ne vienas būtų ir įtariai žiūrėjęs į arbūzo, fetos ir mėtų kombinaciją, tačiau dabar šios salotos vasarą karaliauja ir ant lietuvių stalų. Kokie dar deriniai galėtų virsti kultiniais? Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi 3 nebrangiomis idėjomis, kurie taps naujais gastronominiais atradimais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Po vėsesnių dienų temperatūros stulpeliai jau palengva kopia aukštyn, o Žolinės ilgąjį savaitgalį sinoptikai prognozuoja ypač karštą. Neabejotinai dauguma norės atsigaivinti vėsiais ledais – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad karštomis dienomis jų pardavimai šauna aukštyn. Ledus galite nesunkiai pasigaminti ir namuose: tereikės dviejų pigių produktų ir... tarkos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Kartų parke, Zumpės tvenkinyje, įrengtas fontanas tauragiškius purslais ir spalvomis turėtų džiuginti kasdien, taip nėra – savo nusivylimu pasidalijo į redakciją užsukusi tauragiškė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Toli gražu ne visi svajoja apie tingų poilsį prie jūros – kai kuriems kur kas maloniau, o ir prasmingiau atrodo keliauti. Ir ne lėktuvu, autobusu ar automobiliu, o dviračiu, valtimi ar net pėsčiomis. Taip ne tik išbandai save, daugiau pamatai, bet ir pajunti tikrą kelionių skonį, įsitikinę Raminta ir Linas Anuliai, neseniai dviračiais apkeliavę Baltijos šalis. Ir tai nebuvo daugiausia ištvermės pareikalavęs žygis – pasak Ramintos, pėsčiomis nukeliauti iš Skaudvilės į Zarasus buvo kur kas sunkiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Gaminate salotas iš šviežių ir traškių salotų lapų? O gal sočiai vakarienei pasirinkote lengvą variantą – salotas su grilinta vištiena? Galbūt ieškote, kuo pagardinti keptas šviežias bulves? Arba ką užtepti ant sumuštinio? Visiems šiems variantams idealiai tiks nebrangus naminis bazilikų padažas, tiesiog kvepiantis vasara. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą įvairūs žalumynai ir prieskoninės žolelės yra tikras hitas – pirkėjai juos naudoja tiek patiekalų gardinimui, tiek atsargoms žiemai ruošti.
Nuotrauka
grybai
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Norint, kad grybavimas neapkarstų, policijos pareigūnai primena keletą paprastų taisyklių grybautojams.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Tauragės maudyklose maudytis saugu, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-24
​​​​​​​Jau ketvirtus metus iš eilės Viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje per tris etapus iš viso dalyvavo 54  vaikai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-23
​​​​​​​Jaunos, nedidutės, traškios cukinijos – lyg tobulos daržovės. Jos nebrangios, puikiai dera su plačia gausybe ingredientų, iš jų nesunkiai galima ruošti tiek užkandžius, tiek pagrindinius patiekalus ar garnyrus – ir net desertus. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad nors cukinijos perkamos kiaurus metus, vasarą jos tiesiog graibstomos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-22
Toli nuo gimtinės, tačiau arti širdimi. Taip, ko gero, būtų galima trumpai apibūdinti tauragiškės Eglės Schubert, savo vietą atradusios tolimojoje Amerikoje, būseną. Nors jau daugiau nei du dešimtmečius ji gyvena Šarlotės mieste Šiaurės Karolinoje, gimtųjų namų nepamiršta – aplanko Tauragę kiekvieną vasarą ir tikina, kad kaskart ji vis gražesnė, o šypsenų žmonių veiduose – vis daugiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-22
​​​​​​​Tauragės šunų mylėtojų klubas „LOJA“ kviečia visus dalyvauti dviejose šunų parodose – „Tauragės vasara‘23“ ir „Tauragės mero taurė‘23", kurios vyks labai gražioje vietoje – Lakštingalų slėnyje, Tauragės rajone, liepos 22–23 dienomis. Parodų metu bus galima ne tik pasigrožėti šunimis, bet ir daugiau sužinoti apie šunų veisles, atsakingą augintinių pasirinkimą, gyvūnų gerovę.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-22
​​​​​​​Šviežios, ryškios, saldžios uogos – vienas didžiausių vasariško džiaugsmo ir sveikatos šaltinių. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, vasarą pirkėjai daugiausiai nuperka trešnių, šilauogių ir, žinoma, braškių. Būtent receptas su pastarosiomis socialiniuose tinkluose tituluojamas šios vasaros superhitu. Gardžiam desertui pasigaminti tereikės trijų nebrangių ingredientų – pasmaguriausite vos už kelis eurus.
Nuotrauka
agurkai
Įkelta:
2023-07-15
Agurkas – viena populiariausių ir pigiausių daržovių, dažnai atsidurianti ant lietuvių stalo. Agurkus gana lengva auginti ir namuose, tačiau ne visų daržuose jie užauga gražūs ir dideli. Situaciją pataisyti gali beveik nieko nekainuojančios, bet veiksmingos trąšos, išduoda prekybos tinklo „Iki“ augalų skyriaus darbuotoja Vesta Paukštelo. Panaudojus jau dažnuose namuose turimus produktus, visai lengvai papildomomis medžiagomis pamaitinsite augalus, o agurkai augs daug greičiau ir turės daugiau vaisių.