Tauragiškės piešinys eksponuojamas LR Seime
Įkelta:
2022-02-09
Nuotrauka
kamile
Aprašymas

Iš kairės Gitana Budginienė, Kamilė Kuraitė, Lijana Zinkevičienė ir Seimo narės Aušrinės Norkienės patarėja Sandra Triukaitė-Valinčienė 

„Lions“ nuotrauka

 

,
Nuotrauka
kamile
Aprašymas

Kamilės Kuraitės  piešinys. „Lions“ nuotrauka

 

Prieš porą mėnesių rašėme, kad B. Baltrušaitytės bibliotekoje vyko piešinių paroda, kurioje eksponuojami Tauragės moksleivių darbai, pateikti tarptautinio „Lions“ Taikos plakatų konkursui „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“). Rajoninio turo nugalėtojos Jovarų pagrindinės mokyklos septintokės Kamilės Kuraitės piešinys tuomet buvo išsiųstas į respublikinį turą. Ir štai – Kamilės piešinys šiuo metu eksponuojamas Seime kartu su kitų laureatų piešiniais.

Konkurse dalyvavo 12 plakatų iš įvairių Lietuvos miestų. Parodos Seime atidarymo proga visus darbų autorius ir jų mokytojus sveikino Lietuvos „Lions“ klubų gubernatorius Andrius Stasiukynas, LR Seimo narys Linas Slušnys, „Lions“ gubernijos atstovai ir nariai, Seimo nariai. Visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams įteikti pažymėjimai ir dalyvių ženkliukai, o respublikinio turo dalyviams – piešimo priemonių rinkiniai ir kitos dovanos.

Parodos atidaryme dalyvavusi K. Kuraitė sakė jautėsi kaip sapne – jos darbas eksponuojamas pačiame Seime! Nors jaunoji dailininkė Seime lankėsi ne pirmą kartą, šį kartą jos įspūdžiai buvo gerokai stipresni, emocijos gilesnės. Pasak merginos, labiausiai įsiminė apsilankymas Kovo 11-osios salėje, kur ji su savo dailės mokytoja Gitana Budginiene atsisėdo toje vietoje, kur buvo pasirašomas aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo.

Kamilė džiaugiasi suteikta galimybe dalyvauti tarptautiniame konkurse, kurį „Lions“ organizacija rengia jau daugiau kaip trisdešimt metų. 

Kamilę ir jos mokytoją lydėjusi Tauragės „Lions“ klubo narė, konkurso „We Are All Connected“ projekto Tauragėje kuratorė Lijana Zinkevičienė džiaugėsi, kad buvo pagerbti ir konkurso dalyvių mokytojai.

– Priėmimas Seime išties buvo puikus, parodos dalyviai ir jų mokytojai apdovanoti atminimo dovanomis, organizuota ekskursija po Seimą, visi pavaišinti parodos atidarymui specialiai iškeptu tortu, – sakė L. Zinkevičienė. – Šis tarptautinis Taikos plakato konkursas suteikė progą mokiniams kurti, išreikšti mintis, jausmus, piešinių pagalba parodyti, kaip jie supranta bendrystę.

Tarptautiniame Taikos plakato konkurse dalyvavo 37 jaunieji tauragiškiai. Visiems dalyviams artimiausiu metu bus įteikti iš Seimo atkeliavę atminimo ženkliukai ir padėkos raštai.

Respublikinio turo nugalėtoja tapo Užpalių progimnazijos (Utenos r.) moksleivė Emilija Stanislovėnaitė, kurios darbas šiuo metu jau eksponuojamas OakBrooke (JAV). Šiomis dienomis jau turėtų paaiškėti Tarptautinio konkurso nugalėtojas, kuriam bus įteikta 5000 JAV dolerių premija, o ją atsiimti kviečiama atvykti  į JAV, apmokant visas kelionės išlaidas. Trims prizininkams bus įteikti 500 JAV dolerių prizai.

 

Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
prieš 15 valandų
Atostogas su vaiku užsienyje planuojantys tėvai į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistus kreipiasi patarimo, kaip keliauti, kad nekiltų nesusipratimų ar konfliktų su skyrium gyvenančiu vaiko tėčiu ar mama, sako Tarnybos Pagalbos vaikams ir šeimoms skyriaus teisininkė Renata Silvanovič.
Nuotrauka
stovykla
Įkelta:
2022-07-02
Birželio 17–19 dienomis praūžė Tauragės bendruomenių stovykla „Pabūkime kartu“ (Let‘s be together). Stovykla buvo rengiama iš projekto „Tarpvalstybinio viešųjų iniciatyvų paramos centrų tinklo sukūrimas“, įgyvendinamo pagal Europos Sąjungos kaimynystės programą ir finansuojamo Europos Sąjungos, lėšų. Ji buvo skirta motyvuoti bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų narius, stiprinti jų tarpusavio ryšius, skatinti bendradarbiavimą, savanorystę, ugdyti naujus įgūdžius. Naujų patirčių pasisėmė net 100 stovyklos dalyvių. 
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2022-07-01
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 30 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas tik šiandienos rytui.
Nuotrauka
kinas
Įkelta:
2022-06-28
Jau devintąjį kartą „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ visai vasarai išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo autorinį kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą.
Nuotrauka
draudeniiai
Įkelta:
2022-06-27
Brangstant kelionėms vis dažniau žmonės renkasi atostogas praleisti savo šalyje. Tauragės rajone turime ne vieną poilsiavietę prie vandens, kur būtų galima praleisti karštas vasaros dienas. Draudeniškiai Raminta Lešinskaitė ir Vaidotas Jazdauskas, pirmąjį vandens dviratį įsigiję savo pramogai, sulaukė didelio susidomėjimo ir prie Draudenių ežero įkūrė pramogų vietą , kuri šiemet skaičiuoja jau penktąją vasarą.
Nuotrauka
naglis
Įkelta:
2022-06-26
Vienoje Tauragės šokių grupėje šokantis 17-metis tauragiškis šiais metais „Versmės“ gimnazijoje baigė 11 klasę. Nors krūvio būta didelio, vaikinas visuomet rasdavo laiko ir savo pašaukimui – šokiui. Jaunuoliui, kaip ir nemažai kūrybingų bei veiklių žmonių, dėl savo žinomumo yra tekę sulaukti ir užgaulių replikų. Kai kurie su pašaipa žvelgė į tai, kaip esą jis galėjo pasirinkti tokią „ne berniukišką“ sritį. Tačiau Naglis nepasidavė ir gali didžiuotis laimėjęs daugybę konkursų, o tie, kurie šaipėsi, dabar tik su pavydu stebi jo pasiekimus. 
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-06-14
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, prognozuojamas lietus.
Nuotrauka
receptas
Įkelta:
2022-06-12
Švieži ir gaivūs arbūzai – vienas iš didžiausių vasaros malonumų. Arbūzai ne tik karštą dieną aprūpina organizmą skysčiais, bet ir yra gausūs antioksidantų bei vitaminų. Be to, arbūzus lengvai panaudosite ir gamindami įvairiausias salotas, jie dera tiek su vaisiais, uogomis, tiek su įvairiausiais sūriais.  Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad arbūzai – mėgstami tarp pirkėjų, o ypač jų pardavimai išauga karštomis dienomis.
Nuotrauka
sviesoforas
Įkelta:
2022-06-11
Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos I–IV klasių mokinių komanda „Jovariukai“, sėkmingai įveikusi pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybų „Šviesoforas“ I, II,  III etapus, buvo pakviesta dalyvauti finaliniame nacionaliniame IV etape, kuris vyko Kauno Algio Žitkevičiaus saugaus vaiko mokykloje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-28
​​​​​​​Sužaliavus daržo gėrybėms ir gausybei žalumynų, dažno šaldytuvo turinys įgauna spalvų, prisipildydamas šviežio derliaus gardumynais. Lengvų patiekalų išsiilgę žmonės į savo kasdienį valgiaraštį šiltuoju sezonu vis dažniau įtraukia glotnučiais vadinamus kokteilius. Tai vitaminų, energijos ir gaivumo užtaisas bei skanus būdas derinti vaisius, žalėsius, uogas ir net pievų augalus.
Nuotrauka
orams
Įkelta:
2022-05-27
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 12 laipsnių šilumos, nuo šeštadienio sulauksime lietaus.
Nuotrauka
pavasaris
Įkelta:
2022-05-17
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik savaitgalį.