Orai: žiema vėl atgis – temperatūra kris, pasnigs
Įkelta:
2022-01-06
Nuotrauka
nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Antroje savaitės pusėje orai palaipsniui atšals, sugrįš sniegas. Teks pasisaugoti, nes keliai bus slidūs.

Šiandien šalyje daug kur numatomi mišrūs krituliai: šlapdriba, sniegas. Pūs apysmarkis vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas, prie jūros gūsiai gali sustiprėti iki 15–17 metrų per sekundę. Vietomis pustys. Protarpiais tarp debesų įsiterps saulė. Temperatūra dieną kilti neskubės. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje oras sušils iki 1 laipsnio. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie nulį. Vakarėjant atšals, bus slidu.

Penktadienio naktį debesuotumas sumažės, šaltukas pasikandžios stipriau, formuosis plikledis. Temperatūra svyruos tarp 2–7 laipsnių šalčio, pajūryje bus apie nulį. Rytas daug kur bus gražus, tačiau pradedant vakariniais šalies rajonais išaugs debesuotumas, atkeliaus dar viena kritulių porcija. Vietomis, dažniau vakarinėse ir šiaurinėse šalies vietovėse pasnigs. Vyraus pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje laikysis 1 laipsnio šaltukas, Kaune bus apie nulį. Klaipėdoje oras sušils iki 2 laipsnių šilumos, čia vyraus mišresni krituliai.

Šeštadienį išsilaikys švelniai žiemiški orai, tik arčiau jūros temperatūra bus aukštesnė, o krituliai skystesnio pavidalo. Kitose šalies vietovėse kris sniegas, vietomis šlapdriba. Dangų niaukstys debesys. Naktį vyraus 1–5 laipsnių šaltis, pajūryje bus apie nulį. Dienos metu Vilniuje šals iki 2, Kaune iki 1 laipsnio. Šiauliuose ir Panevėžyje temperatūra svyruos apie nulį. Klaipėdoje oras šils iki 3 laipsnių.

Sekmadienį be didesnių pokyčių. Daug kur negausiai pasnigs. Naktį atšals iki 2–6 laipsnių. Dienos metu daug kur laikysis neigiama temperatūra. Pūs nesmarkus rytinių krypčių vėjas. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 2, Klaipėdoje apie 1 laipsnį šalčio. Vakarėjant atšals smarkiau.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje numatomi žiemiški orai, tikėtina, jog kritulių bus mažiau.

Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė. 
Nuotrauka
trenere
Įkelta:
2022-03-24
Trenerė bei Jovarų pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Regina Artimavičienė Tauragės visuomenės sveikatos biure (VSB) veda nemokamas treniruotes Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Dapkiškių bendruomenėje. Tai trenerė, su kuria Tauragės visuomenės sveikatos biuras dirba nuo pat įkūrimo. Regina sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto.