Orai subjurs: savaitės pradžioje Lietuvą talžys vėjas
Įkelta:
2022-01-17
Nuotrauka
vėjas
Nuotraukos autorius:
Gretos Savickienės nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Savaitė startuos ypač vėjuotais orais, daug kur eismo sąlygas apsunkins ir mišrūs krituliai. Gūsingas vėjas išsilaikys ir kitomis dienomis, kritulių jau bus mažiau. Visgi, antroje savaitės pusėje vėl daug kur snigs, vietomis kris šlapdriba, orai bus šiek tiek šaltesni.

Pirmadienį šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18–23, vietomis iki 24–26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie nulį. Vakarėjant daugės pragiedrulių, temperatūra kris žemyn, daug kur formuosis plikledis.

Antradienio naktį vietomis dar numatomi negausūs krituliai. Temperatūra svyruos nuo 5 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Bus slidu. Šiaurės vakarų vėjas bus apysmarkis, gūsiai sieks 15–19 metrų per sekundę. Dieną vyraus ganėtinai šviesus dangus, žymesnių kritulių nenumatoma. Vilniuje šals iki 1 laipsnio, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie nulį. Kaune oras sušils iki 1, Klaipėdoje iki 3 laipsnių. Vakare šaltukas paspaus stipriau.

Trečiadienį vyraus nepastovus debesuotumas, vietomis pasirodys negausūs krituliai. Naktį temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šalčio, arčiau jūros tarp 1–3 laipsnių šilumos. Daug kur bus slidu. Vietomis nusidrieks rūkas. Dienos metu stiprės vakarų, pietvakarių krypties vėjas, vietomis gūsiai sieks 15–18 metrų per sekundę. Vilniuje oras šils iki 3, Kaune ir Panevėžyje iki 4 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 5 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį į Lietuvą vėl grįš mišrūs krituliai – debesys drėbs šlapdribą, sniegą. Bus slidu. Vakarinių krypčių vėjas bus gūsingas, ypač prie jūros, čia gūsiai stiprės iki 20 metrų per sekundę. Naktį temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje ir Kaune oras šils iki 2, Panevėžyje ir Klaipėdoje iki 1 laipsnio. Šiauliuose šals iki 1 laipsnio.

Penktadienis taip pat bus vėjuotas, daug kur snigs, pajūryje vyraus mišrūs krituliai. Gūsiai stiprės iki 15–20, pajūryje iki 26 metrų per sekundę. Naktį temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki 2 laipsnių. Kaune ir Klaipėdoje bus apie nulį. Vakare atšals stipriau.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, šeštadienį šalyje šaltukas paspaus truputį stipriau, daug kur protarpiais pasnigs, pajūryje temperatūra bus aukštesnė, vyraus mišresni krituliai. Sekmadienį termometrų stulpeliai kils aukščiau ir dieną vyraus teigiama temperatūra, visgi, kritulių sulauks dar daugelis šalies vietovių. Vėjas nebus toks smarkus.

Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė. 
Nuotrauka
trenere
Įkelta:
2022-03-24
Trenerė bei Jovarų pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Regina Artimavičienė Tauragės visuomenės sveikatos biure (VSB) veda nemokamas treniruotes Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Dapkiškių bendruomenėje. Tai trenerė, su kuria Tauragės visuomenės sveikatos biuras dirba nuo pat įkūrimo. Regina sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto.