Orai: po sugrįžusio šaltuko vėl atkeliaus permainos
Įkelta:
2022-01-10
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Savaitės pradžioje Lietuvoje sustiprės šaltis, tačiau neilgam. Jau antroje savaitės pusėje vėl plūstels šiltesnės permainos, o paskui jas ir krituliai, įsismarkaus vėjas.

Šiandien negausus sniegas pasirodys vos kai kur, vietomis išliks plikledžio pavojus. Pūs nesmarkus, bet žvarbokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje dieną šals iki 1 laipsnio. Kaune ir Klaipėdoje bus apie nulį.

Antradienio naktį galimi pragiedrėjimai, truputį pasnigs tik vietomis. Temperatūra svyruos tarp 3–8 laipsnių šalčio, kai kur šiaurinėse šalies vietovėse gali atšalti ir laipsniu kitu stipriau. Diena bus šaltoka, tačiau gali pradžiuginti saulės spinduliai. Pūs nestiprus šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune įdienojus šals iki 4, Panevėžyje iki 6 laipsnių. Šiauliuose bus apie 7, Klaipėdoje apie 3 laipsnius šalčio. Vakarėjant temperatūra kris žemiau.

Trečiadienio naktį šaltis pasikandžios dar stipriau, dangus bus menkai debesuotumas. Temperatūra svyruos tarp 4–10, vietomis tarp 11–14 laipsnių šalčio. Dienos metu pamažu išaugs debesuotumas, pradės kristi snaigės, pajūryje vyraus mišresni krituliai. Vilniuje įdienojus šals iki 5, Panevėžyje iki 4 laipsnių. Kaune ir Šiauliuose bus apie 3 laipsnius šalčio. Klaipėdoje tuo tarpu oras jau sušils iki 3 laipsnių šilumos. Vietomis bus slidu.

Ketvirtadienio naktį temperatūra sparčiai kils ir ryte jau daugelyje šalies vietovėse bus teigiama, tik rytiniuose šalies pakraščiuose dar bus apie nulį. Vyraus smarkokas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Prie jūros gūsiai stiprės iki 15–18 metrų per sekundę. Dienos metu dangų niaukstys debesys, vietomis galimi pragiedruliai, kai kur negausiai palis. Vilniuje oras šils iki 4, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 5 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 6 laipsnius šilumos.

Penktadienis numatomas vėjuotas. Vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai stiprės iki 15–20, pajūryje iki 20–23 metrų per sekundę. Naktį vietomis palis, temperatūra svyruos tarp 1–6 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 4, Kaune iki 5 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 6 laipsnius šilumos. Vyraus nepastovus debesuotumas, galimi negausūs mišrūs krituliai. Vakarėjant temperatūra kris žemyn.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį išsilaikys vėjuoti orai, dažnai kris mišrūs krituliai, orai bus vėsesni. Pajūryje vyraus teigiama temperatūra.         

Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė. 
Nuotrauka
trenere
Įkelta:
2022-03-24
Trenerė bei Jovarų pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Regina Artimavičienė Tauragės visuomenės sveikatos biure (VSB) veda nemokamas treniruotes Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Dapkiškių bendruomenėje. Tai trenerė, su kuria Tauragės visuomenės sveikatos biuras dirba nuo pat įkūrimo. Regina sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto.