Orai: po šilto ir šlapio savaitės starto bus permainų
Įkelta:
2022-01-03
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Savaitės pradžia Lietuvoje bus drėgna ir ganėtinai šilta. Visgi, nuo savaitės vidurio orai palaipsniui atšals, o lietų dažniau pakeis snaigės.

Šiandien vyraus apniukusi diena, daug kur įkyriai lynos. Pūs apysmarkis vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas. Matomumą apribos tvyrosiantis rūkas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 3, Kaune ir Klaipėdoje iki 5 laipsnių.

Antradienį didesnių pasikeitimų dar nebus. Nakties valandomis daug kur protarpiais palis. Rūkas blogins matomumą. Temperatūra svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos, šiaurės rytuose bus apie nulį. Dienos metu dangų niaukstys debesys, vietomis galimi trumpi pragiedrėjimai. Daug kur nuvilnis lietus, kiek gausesnis ir įkyresnis jis bus pajūryje, šiaurės vakariniuose šalies rajonuose. Vyraus pietvakarių krypties vėjas, pajūryje gūsiai stiprės iki 15 metrų per sekundę. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 4, Šiauliuose iki 3 laipsnių. Kaune ir Klaipėdoje bus apie 5 laipsnius šilumos.

Trečiadienio naktį daug kur numatomi krituliai, vyraus lietus ir šlapdriba. Temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Daug kur tvyros rūkas. Dienos metu numatoma mažiau kritulių. Vilniuje ir Klaipėdoje oras šils iki 3, Kaune iki 4 laipsnių. Šiauliuose bus apie 1, Panevėžyje apie 2 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį numatomi šaltesni orai, sustiprės vakarinių krypčių vėjas, prie jūros gūsiai įsismarkaus iki 15–17 metrų per sekundę. Dažniau pabirs sniegas, šlapdriba. Naktį temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Vietomis bus slidu. Matomumą keliuose vėl blogins rūkas. Dienos metu Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje teliks 1, Kaune 2 laipsniai šilumos. Šiauliuose bus apie nulį.

Penktadienis bus šviesesnis ir šaltesnis. Pirmoje nakties pusėje daug kur snigs, pajūryje vyraus mišrūs krituliai, vėliau debesys trauksis, atšals smarkiau. Temperatūra svyruos tarp 1–9 laipsnių šalčio. Dieną vyraus gerokai saulėtesnis dangus, daug kur išsilaikys neigiama temperatūra. Pūs apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune šals iki 1 laipsnio. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie nulį, Klaipėdoje apie 2 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį dangus vėl apniuks, debesys daug kur bers sniegą. Tiek naktį, tiek dieną išsilaikys neigiamos temperatūros, tik pajūryje jos bus truputį aukštesnės.  

Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė. 
Nuotrauka
trenere
Įkelta:
2022-03-24
Trenerė bei Jovarų pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Regina Artimavičienė Tauragės visuomenės sveikatos biure (VSB) veda nemokamas treniruotes Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Dapkiškių bendruomenėje. Tai trenerė, su kuria Tauragės visuomenės sveikatos biuras dirba nuo pat įkūrimo. Regina sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto.