Sveikesnei 2022-ųjų pradžiai – 3 išskirtinių nealkoholinių kokteilių receptai
Įkelta:
2021-12-31
Nuotrauka
nuotrauka

Naujieji metai yra puiki proga duoti pasižadėjimą sau keisti senus įpročius ir pradėti gyventi sveikiau. Tai pradėti daryti galima jau šventinę naktį, ją sutinkant be alkoholio bei namuose gaminant nealkoholinius kokteilius. Juolab, kad pastarieji išties stebina skonių įvairove, yra sveikesnė alternatyva klasikiniams gėrimams ir leidžia rytą sutikti be galvos skausmo. Todėl lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai dalijasi šventinių nealkoholinių kokteilių receptais bei siūlo jais nustebinti bičiulius, taip į 2022-uosius drauge žengiant ir linksmai, ir pasiryžus pokyčiams.

Vien tik privalumai

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pažymi, kad prekybos tinklo parduotuvių lankytojai savo pirkinių krepšelius vis dažniau papildo vandeniu, vaisvandeniais, nektarais ir sulčių gėrimais. Tokie klientų įpročiai, anot jos, tik parodo augantį pirkėjų norą rinktis alternatyvas alkoholiui.

„Pastebime, kad nealkoholinių gėrimų paklausa nuolatos auga. Štai vien šiemet jų pardavėme 6 proc. daugiau. Atitinkamai gruodžio mėnesį fiksuojame ir tokių kokteilių ingredientų kaip mėtų, ananasų, žaliųjų citrinų išaugantį populiarumą, o pastarieji išties gali praturtinti bet kurį gėrimą. Sveikesnių kokteilių tendencija ypač aktuali atėjus Naujųjų metų šventei, mat ją sutikti be alkoholio tampa vis populiariau. Šiuo atveju klasikinius kokteilius keisdami nealkoholinėmis alternatyvomis, galime imtis svarbių pokyčių – pradėti sveikesnį, labiau subalansuotą ir atsakingesnį gyvenimą“, – sako E. Dapkienė.

Savo ruožtu „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė siūlo Naujuosius sutikti be alkoholio, nes tokie šventiniai įpročiai turi daugybę privalumu. Pasak jos, renkantis nealkoholinius kokteilius, galima ryte atsibusti neskaudančia galva, drąsiai sėsti prie vairo kitą dieną, taip pat metus pradėti dar labiau rūpinantis savimi.

„Tokie gėrimai niekuo nenusileidžia klasikiniams ir kartu leidžia drąsiai eksperimentuoti, šventinio vakarėlio dalyvius nustebinant pačiais įvairiausiais skoniais. Į nealkoholinius kokteilius galima sudėti skirtingus ingredientus, rasti savitą poskonių balansą, puikiai derinti saldumą, rūgštumą. Tam tobulai tinka citrusiniai vaisiai, įvairios sultys, prieskoninių augalų lapeliai, prieskoniai. Šie ingredientai suteiks subtilų aromatą, praturtins ryškiomis skoninėmis natomis. Tokiems kokteiliams verta panaudoti ir gausią alternatyvių gėrimų pasiūlą. Pavyzdžiui, klasikinį bei putojantį nealkoholinį vyną, sidrą, rūšinį alų“, – pataria „Maximos“ kulinarijos ekspertė.

Todėl, pasidalijusi pagrindiniais šventinių gėrimų gamybos patarimais, ji siūlo pastaruosius panaudoti ruošiant originalius ir ypač gardžius Naujųjų sutikimo kokteilius.

„Mimozos“ burbuliukai vidurnakčiui

5 kokteiliams reikės: butelio atšaldyto mėgstamo putojančio nealkoholinio vyno, 150 ml ekologiškų ananasų sulčių, 5 šviežio ananasų skiltelių.

Putojančio nealkoholinio vyno taures atvėsinkite šaldytuve arba jose 2–3 minutes palaikykite ledo kubelius. Tuomet į taures supilkite po 150 ml putojančio nealkoholinio vyno ir 30 ml ananasų sulčių. Viską gerai išmaišykite. Taures papuoškite šviežio ananaso skiltelėmis. Mėgaukitės!

Tobulas derinys: obuolių sidro ir rozmarinų kokteilis

8 kokteiliams reikės: 2 stiklinių gazuoto vandens, 4 lapelių šviežio rozmarino, stiklinės mėgstamo nealkoholinio obuolių sidro, stiklinės 100 proc. spanguolių sulčių, smulkinto ledo, stiklinės šaldytų spanguolių.

Pirmiausia, susmulkinkite rozmariną, sudėkite jį į ąsočio dugną. Užpilkite stikline gazuoto vandens, viską palaikykite šaldytuve apie 3 valandas. Tuomet stiklinėse sumaišykite likusį gazuotą vandenį, sidrą ir spanguolių sultis. Į kokteilius dėkite ledą, supilkite šaldytuve laikytą vandenį su rozmarinais, įdėkite šaldytų spanguolių. Skanaus!

Aštrusis tonikas – nepamirštamiems įspūdžiams

4 kokteiliams reikės: žiupsnelio kvapiųjų pipirų, tiek pat kardamono, 200 ml citrinos sulčių, 50 ml grenadinų sirupo, 600 ml mėgstamo toniko, 4 raudonojo greipfruto skiltelių.

Į taures sumeskite ledo kubelius, supilkite gėrimus, pagardinkite prieskoniais, viską gerai išmaišykite. Taures papuoškite raudonojo greipfruto skiltelėmis. Ragaukite!

„Tokie kokteiliai puikiai sukurs pakilią Naujųjų nakties nuotaiką, tobulai atgaivins bei leis mėgautis nuostabiais skonių deriniais. Ragaujant šiuos gėrimus, švęsti galima išties linksmai, džiaugtis bičiulių kompanija ir, svarbiausia, pamiršti visus alkoholio keliamus rūpesčius. Kartu tai puikus įkvėpimas pradėti metus reikšmingais pokyčiais“, – šypsosi B. Baratinskaitė.

Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė. 
Nuotrauka
trenere
Įkelta:
2022-03-24
Trenerė bei Jovarų pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Regina Artimavičienė Tauragės visuomenės sveikatos biure (VSB) veda nemokamas treniruotes Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Dapkiškių bendruomenėje. Tai trenerė, su kuria Tauragės visuomenės sveikatos biuras dirba nuo pat įkūrimo. Regina sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto.