Orai: permainos išmuš žiemą iš vėžių – plūstels šiluma
Įkelta:
2021-12-30
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

2021-iesiems baigiantis į Lietuvą atkeliaus šilumos banga, kuri sujauks žiemiškus orus. Sniego danga sparčiai tirps, temperatūra šoktels aukščiau, o Naujametinę naktį pasitiksime lietuje ir balose.

Ketvirtadienį Lietuvą pasieks orų pokyčiai. Dangų gaubs pilki debesys, daug kur numatomi silpni mišrūs krituliai: šlapdriba, lietus, formuosis lijundra, plikledis. Matomumą apribos rūkas. Aukščiausiai temperatūra šiandien kils antroje dienos pusėje, vakarėjant. Įdienojus Vilniuje ir Panevėžyje dar laikysis 2, Šiauliuose 1 laipsnio šaltukas. Kaune bus apie nulį, Klaipėdoje apie 3 laipsnius šilumos. Tačiau dienai baigiantis termometrų stulpeliai kils aukščiau.

Penktadienį, paskutinę šių metų dieną, orai neprimins žiemos: atšils dar labiau, sniegas tirps toliau, daug kur palis. Nakties valandomis protarpiais lynos, šalies rytuose galimos šlapios snaigės. Tvyros rūkas, galimas plikledis, lijundra. Įdienojus Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 4, Kaune iki 5 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 6 laipsnius šilumos. Debesys ir toliau pasitaškys lietumi, o gausesni krituliai galimi dienai baigiantis – ruošiantis sutikti atkeliaujančius Naujus metus. Tad diena ir vakaras bus lietingi.

Šeštadienį, pirmąją 2022-ųjų dieną, vėl sulauksime pokyčių. Naktis bus šilta, daug kur lis. Temperatūra svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos. Pirmoje dienos pusėje taip pat išsilaikys panaši šiluma, temperatūra aukščiau nekils, o po pietų – atšals. Vietomis galimi mišrūs krituliai, būkite atidūs – bus slidu. Pūs žvarbokas šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas, kurio gūsiai pajūryje stiprės iki 15–19 metrų per sekundę. Įdienojus Vilniuje ir Kaune bus apie 2–3, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 1 laipsnį šilumos. Klaipėdoje vyraus 3 laipsnių šiluma.

Sekmadienį didesnėje šalies dalyje jau numatomi šaltesni orai, tik pajūryje jie bus švelnesni. Nakties valandomis paspaus 1–7 laipsnių šaltis, bus slidu. Vietomis pasnigs. Dienos metu protarpiais taip pat pabirs snaigės, prie jūros vyraus mišresni krituliai. Keliuose toliau teks būti atidiems, bus slidu. Vilniuje įdienojus šals iki 2, Kaune iki 1 laipsnio. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 3 laipsnius šalčio. Klaipėdoje temperatūra kils iki 2 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, kitos savaitės pradžioje vėl numatomas atšilimas. Orai nebus patys gražiausi – dangų niaukstys debesys, vyraus krituliai, vietomis mišrūs.    

Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė. 
Nuotrauka
trenere
Įkelta:
2022-03-24
Trenerė bei Jovarų pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Regina Artimavičienė Tauragės visuomenės sveikatos biure (VSB) veda nemokamas treniruotes Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Dapkiškių bendruomenėje. Tai trenerė, su kuria Tauragės visuomenės sveikatos biuras dirba nuo pat įkūrimo. Regina sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto.