Kalėdinių dovanų metas: ekspertai ragina nepamesti galvos
Įkelta:
2021-12-19
Nuotrauka
Asociatyvi nuotauka
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Sveikatos specialistai pastebi neigiamą tendenciją vis daugiau pirkėjų pasiduoda vadinamajai išpardavimų psichozei. Finansų ekspertai įspėja, kad nekontroliuojamas dovanų pirkimas gali turėti neigiamų pasekmių jūsų piniginei bei ragina į dovanų įsigijimą pažiūrėti kūrybiškiau.

Šventinis laikotarpis į prekybos centrus pritraukia minias pirkėjų, kurie karštligiškai ieško dovanų artimiesiems. Psichiatras Martynas Marcinkevičius pastebi, jog šiuo laikotarpiu žmonės pamiršta švenčių esmę ir vietoj atsipalaidavimo gyvena įtampoje.

„Kalėdų laikotarpis prekybininkų rankomis verčiamas į vis labiau komercinę šventę, kur akcentas dedamas pirkti kuo įspūdingesnę ar brangesnę dovaną. Gaunasi taip, jog žmonės nesidžiaugia šventiniu laikotarpiu, bet atvirkščiai – dėl daugybės pirkinių ir išlaidų yra įsitempę bei jaučia nerimą. Tad derėtų prisiminti, jog Kalėdos pirmiausia yra dvasinė šventė, kurios metu laiką reiktų skirti šeimai ir dovanų pirkimas tikrai neturėtų būti svarbiausias akcentas“, - teigia M. Marcinkevičius.

Anot pašnekovo, dovanų vertė turėtų būti matuojama ne pinigine išraiška: „Kalėdoms nerekomenduočiau pirkti dovanų, išsiskiriančių savo materialine verte. Šiai progai skirtos dovanos turėtų kainuoti minimaliai bei būti simbolinės, šiltos ir galbūt net pagamintos jūsų pačių, taip gavėjui primenant malonias akimirkas. Tai juk ne dovanų kalėdos, o buvimo kartu šventė“.

Iš anksto susidėliokite poreikius

Kalbėdamas apie prekybininkų taip mėgstamus šventinius išpardavimus, M. Marcinkevičius pataria nesiorientuoti į tai, ką parduotuvėje jums siūlo, bet į tai, ko jums išties reiktų.

„Pačių išpardavimų blogiu nelaikyčiau, tačiau svarbiausia – nepasiduoti išpardavimų psichozei. Tokį terminą iš tikrųjų vartojame tarp kolegų apibūdinant pirkėjus, kurie puola į glėbį prekybininkų vilionėms ir prisiperka daiktų, kurių jiems nereikia. Jeigu vis tik ketinate dalyvauti šventiniuose išpardavimuose, laikyčiau, jog yra vienintelė ir pagrindinė to taisyklė. Racionalus sprendimas būtų nelaukti, ką pigiau man pasiūlys įsigyti, o susidaryti sąrašą, ko man tikrai reikia ar ko aš norėčiau. Jeigu perkame nelabai reikalingą daiktą, nors ir pigiau, tai vis tiek laikyčiau pinigų išmetimu“.

„Reiktų prisiminti ir šių dienų tendencijas dėl tvarios gyvensenos. Už kiekvieno rūbo ar smulkiausio elektronikos prietaiso seka didelis taršos pėdsakas, nes tiek gaminant, sandėliuojant, pervežant ir utilizuojant mes kenkiame savo planetai. Tad pati „žaliausia“ dovana – nenupirkta dovana. Tad dar kartelį norėčiau paskatinti susimąstyti, ką jau turimo buityje ar lengvai pasigaminamo galėčiau panaudoti dovanoms. Tai ne tik padės sutaupyti pinigų, bet ir prisidės prie gamtos išsaugojimo“, – aplinkosauginį aspektą išskiria psichiatras.

Įspėja dėl nepamatuotų išlaidų

Finansų ekspertų teigimu, kalėdinis dovanų apsipirkimo vajus daugeliui žmonių tampa finansinės disciplinos išbandymu. Pasak Šiaulių banko kasdieninės bankininkystės direktoriaus Andriaus Kamarausko, kalėdinės išpardavimų akcijos ar įtraukiančios reklamos daugelį žmonių vilioja plačiau atverti pinigines, net ir užmerkiant akis prieš elementarius asmeninių finansų valdymo principus.

„Įsisukus švenčių malonumų verpetui žmonės linkę kiek pro pirštus žvelgti į realią savo finansinę padėtį. Žinoma, nesinorėtų be dovanų palikti artimiausių draugų bei šeimos, tačiau reiktų pasvarstyti, ar kiekviena išpardavimo ar akcijos etiketė išties verta dėmesio, ir šiuo šventiniu laikotarpiu nepamiršti ne tik malonumų, bet ir įsipareigojimų“, – teigė A. Kamarauskas.

Šiaulių banko atstovas pataria į šventinį pirkimą žiūrėti atsakingai - nusimatyti konkrečią pinigų sumą, kurią išleisite dovanoms ir kitoms šventinėms išlaidoms, ir stengtis šios sumos neviršyti. Idealu, jei galite šiek tiek pinigų šventiniams pirkiniams sutaupyti iš anksto, tuomet metų pabaiga nebus didelis finansinis išbandymas.

Be to, rekomenduojama dovanas pirkti anksčiau, nes karštligiškas dovanų ieškojimas likus  kelioms dienoms iki švenčių gali virsti panika – norimos dovanos galbūt jau nerasite arba už ją gerokai permokėsite.

A. Kamarauskas pataria atsargiai vertinti prekybininkų triukus apie kalėdinius išpardavimus – prekybinės akcijos skatina impulsyvų pirkimą, tad nejučiomis galite įsigyti prekę,  kurios galbūt net visai nenorėjote.

Beje, kalėdinis apsipirkimas bus prasmingesnis, jei savo artimuosius nustebinsite netikėta ar išskirtine dovana. „Galite dovanas gaminti patys – tai puiki laisvalaikio praleidimo forma. Bet galite dovanų paieškoti nedidelėje vietinių gamintojų parduotuvėlėje – net tik artimuosius nustebinsite originalia dovana, bet ir paremsite smulkųjį Lietuvos verslą. Gal net pakeisite apsipirkimo įpročius, į savo racioną įtraukdami vietinių gamintojų prekes ir palaikydami šalies smulkiuosius verslininkus“, – patarė A. Kamarauskas.

 

Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.
Nuotrauka
sokiai
Įkelta:
2022-04-22
Atvelykio savaitgalį ne viena bendruomenė kviečia į įvairias šventes ne tik mažuosius – jau nuo šiandien pradedamos minėti vaikų Velykėlės, kviečiama į susitikimą su Lietuvos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Jurginių šventę. Nemažai renginių laukia ir ateinančią savaitę. 
Nuotrauka
antis
Įkelta:
2022-04-22
Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-04-19
Šią savaitę kasdien numatomas nors ir nedidelis lietus, termometrų stulpeliai kils vos iki 11 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-09
​​​​​​​Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-08
Vištienos krūtinėlė, įdaryta kumpiu bei sūriu. Toks yra visame pasaulyje plačiai žinomas „Cordon Bleu“ kepsnys. Šiandien, balandžio 4-ąją, amerikiečiai švenčia „Cordon Bleu“ dieną. Nors manoma, kad jis kilo iš prancūzų virtuvės, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai pažymi – šio valgio tėvynė yra Šveicarija, o pavadinimas turi įdomią istoriją. Tad kuo gi „Cordon Bleu“ toks ypatingas bei kaip šį kepsnį pasigaminti namuose? Apie tai pasakoja „Maximos“ maisto žinovai, dalindamiesi šio patiekalo paruošimo ir istorijos paslaptimis.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-04-04
Atėjus pavasariui pradeda busti erkės, primenančios, kad laikas ne tik pasiskiepyti patiems, bet pasirūpinti ir savo augintinių apsauga. Erkės gyvūnams gali perduoti sunkias ligas, tokias kaip babeziozė. Deja, bet praleidus pro akis erkę augintiniui gali grėsti ir mirtinas pavojus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Tikras supermaistas, galintis sumažinti svorį, pagerinti akių sveikatą, padedantis išvengti širdies ligų bei vėžinių susirgimų. Tai – tik dalis naudos, kurią organizmui teikia špinatai, neretai vadinami sveikiausia pasaulio daržove. Todėl prasidėjus pavasariui ir artėjant šių salotų šviežio derliaus sezonui, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertai pataria jas kuo dažniau įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl būtina tai daryti bei kaip špinatus išradingai ir skaniai panaudoti virtuvėje? Patarimų turi „Maximos“ kulinarijos meistrai.
Nuotrauka
gandrai
Įkelta:
2022-03-25
Apie kovo 25-tą dieną iš žiemojimo vietų į Lietuvą parskrenda baltieji gandrai. Kaip rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje, ši diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 
Nuotrauka
genutes
Įkelta:
2022-03-24
Naują gi dovaną – spektaklį Kazimiero Čiplio-Vijūno „Bobutės susipyko“ – pirmiesiems žiūrovams parodėme 2009-ųjų rugpjūčio 30 d. tautodailininkų Augutės ir Zenono Radvilų sodyboje. Štai 13 metų, ir vis kur nors pakviesti vykstame. Ir vis suvaidinę spektaklį sakome – viskas, daugiau jo nerodome, „uždarome“. Gi atsitinka kas nors nenumatyta, – ir vėl BOBUTĖS... Tuo labiau, kad niekada nekeistos ir nepakeičiamos yra teatro veteranės Elytė Loveikienė ir Onutė Biknerienė. 
Nuotrauka
trenere
Įkelta:
2022-03-24
Trenerė bei Jovarų pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Regina Artimavičienė Tauragės visuomenės sveikatos biure (VSB) veda nemokamas treniruotes Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Dapkiškių bendruomenėje. Tai trenerė, su kuria Tauragės visuomenės sveikatos biuras dirba nuo pat įkūrimo. Regina sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto.