Savaitgalis: pramogos visiems skoniams
Įkelta:
2021-09-10
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Grybautojų varžytuvės Eičiuose – jau tradicinis renginys. TVK archyvo nuotrauka

Saulėtas, vasara alsuojantis savaitgalis žada daug pramogų, tad bus ką veikti visiems: jau šiandien – baigiamasis Tauragės muzikos festivalio koncertas, Skaudvilėje abi savaitgalio dienas vyks miesto šventė, Eičiai kviečia pasivaržyti grybautojus, o Kultūros centras rengia Edmundo Mažrimo atminimo vakarą.

Jau šiandien, penktadienį, 16 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į susitikimą su menų festivalio KVADRATU autoriumi Mindaugu Kavaliausku, kuris, be jam įprasto Lietuvos automobilizmo fotodokumentavimo, nuo 2004 metų organizuoja KAUNAS PHOTO festivalį. Šįsyk fotomenininkas į Tauragę atveš KAUNAS PHOTO 2021 fotografijų projekcijas. Tauragės pilies menėse bus rodoma dalis fotografijos kūrinių, pristatytų į 18-ojo fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO atvirą kvietimą tema „Amžius“.

O 18 val. muzikos mylėtojai laukiami Kultūros rūmuose: ten vyks  baigiamasis Tauragės muzikos festivalio koncertas, kuriame Lietuvos valstybinio simfoninis orkestras gros  L. van Beethoven 5-ąją simfoniją („Likimo“) ir J. S. Bach koncertą su Zbigniew Levicki (dirigentas Gintaras Rinkevičius, solistai Zbigniew Levicki (smuikas), Kristupas Keller (smuikas). 

Šeštadienio rytą į savo šventę Lakštingalų slėnyje rinksis medžiotojai, žvejai ir jiems prijaučiantieji – jie minės Tauragės medžiotojų ir žvejų draugijos 100-metį.

12 val. Liberty Beach rengia virvės traukimo festivalį.

Šeštadienio vakare, 18 val., Tauragės kultūros centras kvies prisiminti prieš beveik dvejus metus mus palikusį Edmundą Mažrimą, daugelio tauragiškių vadintą vaikščiojančia Tauragės enciklopedija – jis rinko ir kaupė istorines žinias, publikacijas, domėjosi iš Tauragės kilusiomis istorinėmis asmenybėmis, įvykiais, žinojo, kaip prieš daugybę metų vadinosi kiekviena Tauragės gatvė. Rugsėjo 11-ąją, šeštadienį, Tauragės kultūros centre rengiamas vakaras iškiliam, šviesiam ir be galo kukliam žmogui atminti „(Ne)tolima praeitis“. Tauragės kultūros centro parodų salei bus suteiktas Edmundo Mažrimo vardas, bus pristatyta fotografijų paroda „Mes ir vėl susitikom. Edmundas iš bičiulių fotoaparatų objektyvų“, vėliau vyks pokalbių vakaras „Kartu su Edmundu“.

O tų, kas nenustygsta be miško ir grybų, šeštadienį nuo pat ryto laukia Eičiai – čia vyks 13-oji tradicinė grybų šventė „Karšuvos gėrybės 2021“. Grybavimo varžybos Eičių bendruomenės „Karšuva“ taurei laimėti prasidės 8.30 val. Varžybose dalyvaus 3 asmenų komandos, jos turi paruošti ir prisistatymus. 12 val. prasidės „Linksmybės Grybų kaime“: šventės atidarymas, nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas, bendruomenių kiemelių prekiautojai siūlys įvairiausių dirbinių, miško gėrybių, vyks aukcionas. Koncertuos Tauragės kultūros centro Sartininkų kaimo kapela „Samana“. Visi bus vaišinami grybiene, netrūks nei dainų, nei muzikos, nei staigmenų – žada organizatoriai.

Savaitgalį daug veiksmo bus ir Skaudvilėje – čia rengiama miesto šventė. Bus visko: nuo pat ryto vyks plūdinės meškerės žvejybos varžybos, varžysis tinklininkai, futbolininkai, diskgolfo, smiginio ir stalo teniso mėgėjai, vyks ekstremalaus sporto pasirodymai.

Visą dieną bus galima apsilankyti Skaudvilės krašto muziejuje ir A. Čepausko dailės galerijoje, bus pristatyta paroda „XIX a. pab.–XX a. pr. spausdinimo mašinėlės ir ryšio priemonės“. Vaikai galės pasiausti batutų parke ir interaktyvioje žaidimų erdvėje su paršiuku Čiuku, Karlsonu ir VDC „Draugystės ratas“. Netrūks ir muzikos: 12 val. – „Mamų ir dukrų kvarteto“ koncertas, 17 val. prasidės festivalis „Jaunasis talentas 2021“, 19.30 val. – respublikinis muzikos grupių festivalis „Alio, talentai!“. 19 val. bus aukojamos šv. Mišios už Skaudvilės krašto žmones. 22 val. koncertuos grupė „2kvėpavimas“, o 21 val. – Natalija Bunkė. Vidurnaktį dangų nušvies fejerverkai. 

Linksmybės tęsis ir sekmadienį: nuo pat ryto šurmuliuos tautodailininkų mugė, amatų dirbtuvėlės, o nuo vidurdienio kvies ir teatralizuotas bendruomenių ir įstaigų turgus.

Bus galima pasidairyti po tapybos darbų parodą, skirtą poeto Vytauto Mačernio metams, ir po Skaudvilės gimnazijos moksleivių plenerą „Menų zomatas“, veiks akmens juvelyriškos dirbtuvės. Bus galima pajodinėti žemaitukų veislės žirgu.

11 val. – šv. Mišios (suma) už Skaudvilės kraštą ir jo žmones, Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai.

Šventę vainikuos svečių sveikinimai, Skaudvilės krašto choro programa, respublikinė liaudiškų kapelų šventė „Aleksynė“ ir Žilvino Žvagulio koncertas.   

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Jeigu planuojate daryti tikrą moliūgų vakarėlį ir pasikviesti būrį svečių, jums prireiks daugiau nei kelių gabalėlių moliūgų. Svarbiausia, kad iki puotos jis būtų laikomas tinkamomis sąlygomis. Ilgai išlaikyti prapjautus moliūgus bus paprasta, jeigu užtikrinsite tinkamą temperatūrą. Nepamirškite, jie užauga gan dideli, todėl šią daržovę galite laikyti rūsyje, garaže, o jeigu gyvenate bute – šaldytuve. Moliūgams saugoti tinkamos temperatūros diapazonas – gana platus, tačiau idealia laikoma 5–15 laipsnių temperatūra.
Nuotrauka
Skaudvilės bažnyčia
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po dar vienos dovanotos saulėtos dienos penktadienis išaušo lietingas ir vėjuotas, ne ką geresni orai žadami ir savaitgaliui – bus debesuota, nerims ir vėjas, tiesa, lietaus bus mažiau. Tačiau savaitgalis tikrai nebus niūrus tiems, kurie pasirinks jį praleisti su poezija, daina ir šokių – tokių renginių mūsų krašte bus.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-14
Ketvirtadienį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centru pristatė turistinį maršrutą „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“.  Ne tik pristatė, bet ir išbandė: renginio dalyviai bei šių dviejų kultūrinių įstaigų atstovai autobusu lankėsi maršrute pažymėtuose lankytinuose objektuose.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Šalia B. Baltrušaitytės bibliotekos įkurdinta interaktyvi instaliacija iš tūkstančių medienos detalių su įvairiomis sentencijomis. Bet kas gali ištraukti sau patinkantį medinuką, o jei šis patinka – ir pasilikti sau. 
Nuotrauka
Pica
Įkelta:
2021-10-10
2001-aisiais už daugiau nei milijoną JAV dolerių ji buvo pristatyta rusų astronautams į Tarptautinę kosminę stotį, o didžiausia kada nors iškepta savo plotu uždengė net tris krepšinio aikšteles. Tačiau tai – tik dalis neįtikėtinų faktų, kuriais garsėja kone kasdien visame pasaulyje valgoma pica. Ją nuolat skanauja bei mėgsta kepti ir Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco. Kulinarijos žinovas atskleis, kaip pasigaminti tobulą picą namuose ir kokias auksines jos ruošimo taisykles verta įsidėmėti. Taipogi – G. L. Demarco padalins savo unikaliu šio patiekalo receptu.  
Nuotrauka
Rudens derlius
Įkelta:
2021-10-10
Statistinis lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg dar tinkamo vartoti maisto, o kiekvienas europietis jo atsikrato beveik tris kartus daugiau. Tokią nedžiuginančią statistiką skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tai ypač aktualu rudenį, kai į šiukšliadėžes neretai iškeliauja nespėtos suvalgyti sodo ir daržo gėrybės. Savo ruožtu lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skelbia: to išvengti itin paprasta – tereikia vaisius ir daržoves tinkamai paruošti. Drauge su dietiste Vaida Kurpiene atskleidžiami naudingi patarimai apie derliaus gėrybių šaldymą, konservavimą, rauginimą bei džiovinimą. Taip pat dalijamasi dažniausiomis klaidomis, kurių galima lengvai išvengti.
Nuotrauka
a
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 5–10 dienomis B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka organizuoja orientacinį žaidimą  „Pasibibliošniukštinėkim“ ir kviečia jame dalyvauti vyresnių klasių moksleivius (8–12 kl.).   
Nuotrauka
a
Gamintojų ir importuotojų asociacijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-06
Lietuvoje vis dar apstu transporto priemonių, turinčių netvarkingą išmetamųjų dujų sistemą dėl juose pašalintų katalizatorių ir kietųjų dalelių filtrų. Šios automobilių dalys dėl jose esančių tauriųjų metalų yra vertingos atliekos, tačiau siekiantys uždarbio ar sutaupyti nesuka sau galvos, kad tokios transporto priemonės itin teršia aplinką.
Nuotrauka
seminarija
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ savo feisbuko paskyroje pasidalijo istorinėmis akimirkomis iš  Tauragės mokytojų seminarijos gyvenimo. Tarpukaryje šioje švietimo įstaigoje mokėsi lietuviai, žydai, vokiečiai, keletas rusų. Iš muziejaus pateikto pasakojimo galima susidaryti įspūdį apie tuometinių būsimų mokytojų gyvenimą Tauragėje.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
​​​​​​​Ieškote paprastai pagaminamų, tačiau nepaprasto skonio receptų? Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, lengviems pietums ar vakarienei siūlo paskanauti midijų. Šias jūros gėrybes pasigaminti itin paprasta, tinkamai joms paruošti užteks vos kelių minučių. Be to, midijos – pakankamai universalus produktas, jį panaudosite tiek prie itališkų makaronų patiekalų, tiek Ispanija ar Azija kvepiančių žuvienių.
Nuotrauka
a
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Po Lietuvos kaimus ir miestelius pastaruosius 5-erius metus keliavęs fotografas Tadas Kazakevičius įamžino paprastų žmonių gyvenimą. Kai kurių jau nebėra tarp gyvųjų. „Tai, ko nebebus“, – taip simboliškai pavadinta menininko paroda, atkeliavusi į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Joje lankytojai gali išvysti 21 fotografiją, tarp kurių viena pasakoja netekties istoriją, nutikusią jau po to, kai paroda ėmė keliauti per Lietuvą. 
Nuotrauka
a
Ekrano nuotrauka
Įkelta:
2021-09-30
Įprastai feisbuko grupėje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“ vairuotojai vienas kitą įspėja apie kliūtis kelyje, kartais pasitaiko ir pašaipių publikacijų, oi štai šią savaitę viena vairuotojų pasidžiaugė drausmingu vairuotojų elgesiu kelyje.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Pirmadienį minėta Socialinių darbuotojų diena buvo viena iš tų retų progų, kai Tauragės miesto ir rajono socialinės darbuotojos  turėjo progą susiburti kartu. Darbo dienos pabaigoje įvairių socialinių įstaigų, seniūnijų atstovės ir rajono savivaldybės socialinio skyriaus specialistės rinkosi M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur jų laukė šventiniai sveikinimai, o vėliau, kultūros rūmuose, –  ir muzikinis pasirodymas.
Nuotrauka
vaikas
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Žinia apie skyrybas visiems šeimos nariams yra iššūkis. Skyrybos susijusios su didesne fizinės ir emocinės sveikatos sutrikimų rizika bei išaugusia konfliktų ir nemalonių jausmų išgyvenimo tikimybe. Vaiko teisių apsaugos specialistai savo darbe neretai dirba su vaikais iš besiskiriančių šeimų ir dažniausiai jau sutrikdytų santykių. Kokios pagrindinės skyrybų metu suaugusiųjų daromos klaidos ir kaip jiems abiem išlaikyti sveiką santykį su vaiku, pasakoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Kristina Lekavičiūtė. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei.