„Pašnekesiuose“ apie Europos Sąjungą – pagyros Tauragei
Įkelta:
2021-09-17
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, diskusijos moderatorius Igoris Vasiliauskas ir Europe Direct Tauragė vadovė Isvalda Aleknienė

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Renginį baigė choro „Gloria“ pasirodymas

 

 

Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 

Svečiai 

Renginį inicijavusi Europe Direct Tauragė centro vadovė Isvalda Aleknienė, su projektu dirbanti nuo 2000 m., pirmiausia pristatė svečius – pirmą kartą Tauragėje atsilankiusią Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovę Agnę Kazlauskaitę, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovę Daivą Jakaitę, Europos Komisijos atstovybės Informacijos ir komunikacijos asistentę Gražiną Soltonienę, Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento atašė Augustiną Ulecką. Vizitą į Tauragėje pavyko suderinti ir su dviem išskirtiniais svečiais, kurių darbotvarkė labai įtempta – LR Užsienio reikalų viceministru Arnoldu Pranckevičiumi ir viešojo kalbėjimo ekspertu Igoriu Vasiliausku. 

Renginyje lankėsi ir Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, vicemerė Virginija Eičienė, administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė, jos pavaduotojas Tomas Raulinavičius. Į renginį atvyko Europe Direct Tauragė centro partneriai – mokyklų, kitų įstaigų, organizacijų atstovai, ir, kaip pasidžiaugė I. Aleknienė, bendraminčiai, kartu dalyvaujantys centro veikloje. 

Aktyviausias 

–  Prieš keletą metų su kai kuriais čia esančiais mokyklų vadovais lankiausi Sakartvele, skaičiau pranešimą „Vienas lauke – ne karys“. Tai jūs visi susirinkusieji ir esate tie žmonės, kurie padedate man dirbti kiek tik įmanoma geriau, – apibendrindama pakviestųjų į renginį ratą, kalbėjo I. Aleknienė. 

Tardama sveikinimo žodį, A. Kazlauskaitė paminėjo Europai iškilusius iššūkius – pandemiją, migraciją, aplinkosaugą.

– Džiaugiuosi, kad naują gyvenimo etapą pradeda Europe Direct tinklas ir jo centrai, Tauragė yra vienas iš devynių miestų Lietuvoje ir vienas iš beveik 500 miestų Europos Sąjungoje, kuriuose įsikūręs ir toliau veikia centras. Tikiuosi, jog mūsų noras ir tikslas, kad centrai kviestų visus diskutuoti apie Europą, Lietuvą Europoje ir Europą Lietuvoje, apie Tauragę, apie sprendimus, kuriuos mes priimame. Tikiuosi, kad Tauragės centras bus šio krašto ausys ir balsas, kuris padės išsakyti jūsų nuomonę, mintis apie Lietuvą, Europą, – sakė A. Kazlauskaitė. 

Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė D. Jakaitė, kalbėdama apie svarbą ir būtinybę piliečiams dalyvauti svarstant ES aktualijas, Tauragėje veikiantį Europe Direct centrą įvardijo kaip aktyviausią šalyje. 

Naujas etapas

Europe Direct yra tęstinis projektas, kurio tikslas – informuoti žmones apie Europos Sąjungą, atsakyti į daugybę klausimų, dalinti literatūrą. Lietuvai įstojus į ES centrų veikla keitėsi, mažėjo užklausų, žmonės patys išmoko susirasti informacijos, tad veikla, pasak I. Aleknienės, koncentravosi į renginius, paskaitas, pamokas, diskusijas, šventes. 

– Šių metų gegužės 1-ąją startavo nauja Europe Direct centrų karta. Pavadinimuose nebeliko žodžio „informacijos“. Tai nereiškia, kad reikiamos informacijos nesuteiksime, jei jos reikės. Pagrindinė veikla nebebus informuoti visuomenę. Tęstinė veikla bus palaikyti ryšį su piliečiais, įvairia veikla suteikti informacijos apie ES aktualijas, skatins piliečius įsitraukti į ES demokratinius procesus. O nauja kryptis – centras vykdys proaktyvų bendradarbiavimą su bendruomenėmis, mokyklomis, žiniasklaida, nevyriausybinėmis organizacijomis, su įvairiomis institucijomis. Pačius žmones skatins domėtis ir dalyvauti ES iniciatyvose, – veiklą pristatė centro vadovė, pridūrusi, kad ofise, įsikūrusiame Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, jos dažnai ir nebus galima rasti, nes dažniau teigė būsianti tarp žmonių.      

Diskusijos, kurią moderavo I. Vasiliauskas, metu paliestos Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, „Brexit“, gerovės valstybės, žemės išmokų, mobilumo paketo ir kitos temos. Kviesta aktyviai įsitraukti į diskusijas Europai aktualiais klausimais, įskaitant ir konferenciją dėl Europos ateities.

Europe Direct tinklas padeda gerinti piliečių suvokimą apie tai, kuo ES jiems yra naudinga kasdieniniame gyvenime. Kartu jis padeda nustatyti, kokie ES politikos aspektai yra svarbūs vietos lygmeniu, išsiaiškinti piliečių lūkesčius ir ES institucijoms gauti grįžtamąją informaciją. 

Sužavėjo Tauragė

Po renginio savo feisbuko paskyroje I. Vasiliauskas papylė liaupsių Tauragei, kurią pavadino „cool“ miestu, žmones – jėginiais. 

„Europe Direct vadovės Isvalda Alekniene organizaciniai, intelektiniai, emociniai, komunikaciniai gebėjimai – kažkas TOKIOOOOO!“ – pagyrų viešai negailėjo svečias, per diskusiją užsiminęs, kad jo studentai Tauragę tarp geriausių šalies miestų įvardino 5 vietoje.   

„Renginio vieta  Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčia. Ir kunigas Mindaugas Dikšaitis. Subtilu, išlaikyta. Jaučiau vidinę vibraciją... Ir nuoširdus ačiū už dovaną – knygą „7 „krikščioniškos“ taisyklės, kurias kiekvienas krikščionis privalo nuolat laužyti“. Gera ir jauku buvo pasimatyti ir apsilabinti (būtent taip, nes geras vibe'as) su Savivaldybės vadovais. Tarp svečių įžvelgti savo, ankstesnių mokymų, dalyvius. Naujai susipažinti. Gospel choras „Gloria“. Pamačiau. Išgirdau. Išsižiojau. Įsimylėjau. Skambesys Bažnyčioje – ufffff“, – viešai rašė I. Vasiliauskas.  


 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Jeigu planuojate daryti tikrą moliūgų vakarėlį ir pasikviesti būrį svečių, jums prireiks daugiau nei kelių gabalėlių moliūgų. Svarbiausia, kad iki puotos jis būtų laikomas tinkamomis sąlygomis. Ilgai išlaikyti prapjautus moliūgus bus paprasta, jeigu užtikrinsite tinkamą temperatūrą. Nepamirškite, jie užauga gan dideli, todėl šią daržovę galite laikyti rūsyje, garaže, o jeigu gyvenate bute – šaldytuve. Moliūgams saugoti tinkamos temperatūros diapazonas – gana platus, tačiau idealia laikoma 5–15 laipsnių temperatūra.
Nuotrauka
Skaudvilės bažnyčia
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po dar vienos dovanotos saulėtos dienos penktadienis išaušo lietingas ir vėjuotas, ne ką geresni orai žadami ir savaitgaliui – bus debesuota, nerims ir vėjas, tiesa, lietaus bus mažiau. Tačiau savaitgalis tikrai nebus niūrus tiems, kurie pasirinks jį praleisti su poezija, daina ir šokių – tokių renginių mūsų krašte bus.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-14
Ketvirtadienį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centru pristatė turistinį maršrutą „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“.  Ne tik pristatė, bet ir išbandė: renginio dalyviai bei šių dviejų kultūrinių įstaigų atstovai autobusu lankėsi maršrute pažymėtuose lankytinuose objektuose.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Šalia B. Baltrušaitytės bibliotekos įkurdinta interaktyvi instaliacija iš tūkstančių medienos detalių su įvairiomis sentencijomis. Bet kas gali ištraukti sau patinkantį medinuką, o jei šis patinka – ir pasilikti sau. 
Nuotrauka
Pica
Įkelta:
2021-10-10
2001-aisiais už daugiau nei milijoną JAV dolerių ji buvo pristatyta rusų astronautams į Tarptautinę kosminę stotį, o didžiausia kada nors iškepta savo plotu uždengė net tris krepšinio aikšteles. Tačiau tai – tik dalis neįtikėtinų faktų, kuriais garsėja kone kasdien visame pasaulyje valgoma pica. Ją nuolat skanauja bei mėgsta kepti ir Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco. Kulinarijos žinovas atskleis, kaip pasigaminti tobulą picą namuose ir kokias auksines jos ruošimo taisykles verta įsidėmėti. Taipogi – G. L. Demarco padalins savo unikaliu šio patiekalo receptu.  
Nuotrauka
Rudens derlius
Įkelta:
2021-10-10
Statistinis lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg dar tinkamo vartoti maisto, o kiekvienas europietis jo atsikrato beveik tris kartus daugiau. Tokią nedžiuginančią statistiką skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tai ypač aktualu rudenį, kai į šiukšliadėžes neretai iškeliauja nespėtos suvalgyti sodo ir daržo gėrybės. Savo ruožtu lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skelbia: to išvengti itin paprasta – tereikia vaisius ir daržoves tinkamai paruošti. Drauge su dietiste Vaida Kurpiene atskleidžiami naudingi patarimai apie derliaus gėrybių šaldymą, konservavimą, rauginimą bei džiovinimą. Taip pat dalijamasi dažniausiomis klaidomis, kurių galima lengvai išvengti.
Nuotrauka
a
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 5–10 dienomis B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka organizuoja orientacinį žaidimą  „Pasibibliošniukštinėkim“ ir kviečia jame dalyvauti vyresnių klasių moksleivius (8–12 kl.).   
Nuotrauka
a
Gamintojų ir importuotojų asociacijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-06
Lietuvoje vis dar apstu transporto priemonių, turinčių netvarkingą išmetamųjų dujų sistemą dėl juose pašalintų katalizatorių ir kietųjų dalelių filtrų. Šios automobilių dalys dėl jose esančių tauriųjų metalų yra vertingos atliekos, tačiau siekiantys uždarbio ar sutaupyti nesuka sau galvos, kad tokios transporto priemonės itin teršia aplinką.
Nuotrauka
seminarija
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ savo feisbuko paskyroje pasidalijo istorinėmis akimirkomis iš  Tauragės mokytojų seminarijos gyvenimo. Tarpukaryje šioje švietimo įstaigoje mokėsi lietuviai, žydai, vokiečiai, keletas rusų. Iš muziejaus pateikto pasakojimo galima susidaryti įspūdį apie tuometinių būsimų mokytojų gyvenimą Tauragėje.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
​​​​​​​Ieškote paprastai pagaminamų, tačiau nepaprasto skonio receptų? Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, lengviems pietums ar vakarienei siūlo paskanauti midijų. Šias jūros gėrybes pasigaminti itin paprasta, tinkamai joms paruošti užteks vos kelių minučių. Be to, midijos – pakankamai universalus produktas, jį panaudosite tiek prie itališkų makaronų patiekalų, tiek Ispanija ar Azija kvepiančių žuvienių.
Nuotrauka
a
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Po Lietuvos kaimus ir miestelius pastaruosius 5-erius metus keliavęs fotografas Tadas Kazakevičius įamžino paprastų žmonių gyvenimą. Kai kurių jau nebėra tarp gyvųjų. „Tai, ko nebebus“, – taip simboliškai pavadinta menininko paroda, atkeliavusi į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Joje lankytojai gali išvysti 21 fotografiją, tarp kurių viena pasakoja netekties istoriją, nutikusią jau po to, kai paroda ėmė keliauti per Lietuvą. 
Nuotrauka
a
Ekrano nuotrauka
Įkelta:
2021-09-30
Įprastai feisbuko grupėje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“ vairuotojai vienas kitą įspėja apie kliūtis kelyje, kartais pasitaiko ir pašaipių publikacijų, oi štai šią savaitę viena vairuotojų pasidžiaugė drausmingu vairuotojų elgesiu kelyje.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Pirmadienį minėta Socialinių darbuotojų diena buvo viena iš tų retų progų, kai Tauragės miesto ir rajono socialinės darbuotojos  turėjo progą susiburti kartu. Darbo dienos pabaigoje įvairių socialinių įstaigų, seniūnijų atstovės ir rajono savivaldybės socialinio skyriaus specialistės rinkosi M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur jų laukė šventiniai sveikinimai, o vėliau, kultūros rūmuose, –  ir muzikinis pasirodymas.
Nuotrauka
vaikas
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Žinia apie skyrybas visiems šeimos nariams yra iššūkis. Skyrybos susijusios su didesne fizinės ir emocinės sveikatos sutrikimų rizika bei išaugusia konfliktų ir nemalonių jausmų išgyvenimo tikimybe. Vaiko teisių apsaugos specialistai savo darbe neretai dirba su vaikais iš besiskiriančių šeimų ir dažniausiai jau sutrikdytų santykių. Kokios pagrindinės skyrybų metu suaugusiųjų daromos klaidos ir kaip jiems abiem išlaikyti sveiką santykį su vaiku, pasakoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Kristina Lekavičiūtė. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje.